051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » طراحی سایت » شناخت نکات طراحی سایت
شناخت نکات طراحی سایت
طراحی سایت, نکات طراحی سایت 15 سپتامبر 2019

شناخت نکات طراحی سایت

پرستو بخشی پرستو بخشی

شناخت نکات طراحی سایت

با جست و جوی عبارت ” نکات طراحی سایت ” در گوگل مقالات زیادی را در این رابطه پیدا خواهید کرد که اغلب آن ها بیشتر از طولانی هستند و تنها کاربران را خسته می کنند . اشتباه نکنید ما هرگز نمی گوییم که آن مطالب بی کیفیت و اشتباه هستند . تنها از حجم زیادی اطلاعات اضافی در آن ها خبر می دهیم . طراحی سایت امروزه به یکی از ملزومات کسب و کار ها تبدیل شده است زیرا همان طور که می دانید حجم بسیار زیادی از مشتریان به فضای اینترنت روی آورده اند .
پس برای داشتن آن ها و حفظ کسب و کار و رونق آن لازم است که حتما به طریقی در این فضا حضور داشته باشید و یکی از بهترین روش های حضور آنلاین طراحی وب سایت است . اما آیا هر وب سایتی می تواند شما را به خواسته هایتان برساند ؟

خیر، قطعا یک وب سایت با کیفیت و پر طرفدار اصولی باید دارای یک سری ویژگی های خاص باشد تا بتواند در این بازار پر رقابت دوام بیاورد . بدین منظور ما تصمیم گرفتیم تا با راحت ترین حالت ممکن، مهم ترین نکات طراحی سایت را به صورت خلاصه به شما معرفی کنیم از شما خواهشمندیم که تا پایان این مطلب با ما همراه باشید و نکات طراحی سایت گفته شده را درست و اصولی در وب سایت خود اجرا کنید .

نکات طراحی سایت

 • انتخاب دامنه مناسب
 • تهیه سرویس هاستینگ معتبر
 • انتخاب تکنولوژی درست
 • تعیین هدف مشخص
 • انتخاب طرح و رنگ بندی مناسب
 • داشتن نقشه سایت
 • تولید محتوای با کیفیت و مناسب
 • ارزیابی مخاطبان وب سایت
 • استفاده از تبلیغات در وب سایت
 • پاپ آپ ها
 • طراحی درست و اصولی
 • استفاده از دکمه ها در وب سایت
 • بک گراند وب سایت
 • تصاویر وب سایت
 • ایجاد ناوبری آسان
 • منحصر به فرد بودن
 • آگاهی و اطلاعاتتان را همیشه به روز نگه دارید
 • سازمان دهی
 • ایجاد سازگاری
 • اطمینان از درست بودن وضوح صفحه
 • استفاده از شبکه های اجتماعی در وب سایت
 • استفاده از تایپوگرافی مناسب برای وب سایت
 • بخش ثبت نام در وب سایت
 • تجزیه و تحلیل وب سایت
 • برسی و اطمنیان از امنیت وب سایت
 • بخش فوتر سایت
شناخت نکات طراحی سایت

مطالب پیشنهادی و مرتبط با این مقاله :

 • برای مطالعه مطلب ” مزایای حضور در دنیای دیجیتال چیست ؟ ” باید اینجا کلیک کنید .
 • برای مطالعه مطلب ” شناخت روش های دیجیتال مارکتینگ ” باید اینجا کلیک کنید .
 • برای مطالعه مطلب ” راه اندازی وب سایت اولین گزینه برای حضور در فضای آنلاین ” باید اینجا کلیک کنید .
 • برای مطالعه مطلب ” فهرست‌ های کسب‌ و کار محلی دومین راه برای حضور آنلاین ” باید اینجا کلیک کنید .
 • برای مطالعه مطلب “ استفاده از شبکه های اجتماعی سومین راه برای حضور آنلاین ” باید اینجا کلیک کنید .
 • برای مطالعه مطلب ” استفاده از موبایل چهارمین راه برای حضور آنلاین ” باید اینجا کلیک کنید .

انتخاب دامنه مناسب

نام دامنه از اهمیت بالا برخوردار است زیرا بعد از آن کاربران شما را با آن نام می توانند پیدا کنند و به خاطر بیاورند . پس سعی کنید نامی که برای دامنه خود در نظر می گیرید، ساده، مرتبط با موضوع سایت، تا حد امکان دارای کلمه کلیدی و منحصر به فرد باشد .

تهیه سرویس هاستینگ معتبر

هاست یک موضوع بسیار حیاتی برای وب سایت ها است پس لطفا در این زمینه بر اساس قیمت تصمیم نگیرید و شرکتی را برای میزبانی هاست خود انتخاب کنید که معتبر است و کارنامه درخشانی از خود به جای گذاشته است .

انتخاب تکنولوژی درست

یکی دیگر از نکات طراحی سایت این است که باید زبانی را برای طراحی وب سایتتان انتخاب کنید که مناسب با حوزه فعالیت شما باشد . وب سایت شما قرار است چه کار ها و خدماتی ارائه دهد ؟ در چه زمینه ای کار می کند ؟ و … این سوالات تعیین کننده هدف نهایی وب سایت شما است و هدف نهایی وب سایت شما است که زبان مناسب طراحی سایت را انتخاب می کند .

تعیین هدف مشخص

همان طور که در بالا نیز گفته شد هدف از وب سایتتان را بسته به این که زمینه فعالیت شرکتی، فروشگاهی و … دراید مشخص کنید قطعا این کار در ادامه مسیر طراحی سایت به شما خیلی کمک خواهد کرد .

 طرح و رنگ بندی مناسب

انتخاب طرح و رنگ بندی مناسب

یکی از مهم ترین بخش های طراحی سایت انتخاب طرح و رنگ بندی مناسب است زیرا بیشترین میزان تاثیر گذاری را بر روی کاربران شما دارند . پس اگر می خواهید آن ها را تحت تاثیر قرار دهید و در همان نگاه اول آن ها را جذب وب سایت خود کنید بهتر است در این زمینه کمی بیشتر دقت کنید و خلاقیت به خرج دهید .

داشتن نقشه سایت

سعی کنید در همان ابتدای کار نقشه سایت واضحی برای سایت خود رسم کنید و در ادامه مسیر از آن استفاده کنید .

تولید محتوای با کیفیت و مناسب

محتوای سایت تعیین کننده مسائل زیادی است برای مثال : اهداف شما، خدمات و فعالیت های شما، سوابق و کیفیت شما را نشان می دهد پس از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است . کلید واژه هایی که برای مطالب استفاده می کنید سعی کنید به صورت درستی انتخاب کنید . این کار برای سئوی وب سایت و موتور های جست و جو ارزش زیادی دارد .

ارزیابی مخاطبان وب سایت

شما باید ارزیابی صحیحی از گروه مخاطبان سایت خود داشته باشید و سایت را برای آن ها بهینه کنید . همیشه حواستان به این موضوع باشد که نگه داشتن مشتریان از جذب مشتری جدید سخت تر است پس مشتریان خود را راضی نگه دارید .

تبلیغات در وب سایت

استفاده از تبلیغات در وب سایت

استفاده از تبلیغات خوب است حتی در مواردی برای شما می تواند درامد زا باشد اما باید این نکته را بگوییم که کاربران از تبلیغات زیاد و نا مرتبط در سایت شما کلافه می شوند و وب سایت شما را به سرعت ترک می کنند .

پاپ آپ ها

استفاده از پاپ آپ ها یک زمانی برای جذب کاربر جواب گو بود اما امروزه کاربران از این پاپ آپ های مزاحم حسابی کلافه می شوند و با توجه به گسترده بودن بازار در اینترنت سریعا وب سایت شما را ترک می کنند و به وب سایت رقیبتان می روند . پس از پاپ آپ ها در وب سایتتان استفاده نکنید مگر این که یک پیشنهاد فوق العاده و غیر قابل گذشت داشته باشید .

طراحی درست و اصولی

جذابیت سایت به استفاده از اِلمان ها و عناصر زیاد و خلاصه شلوغ کردن سایت نیست، بلکه هر چه وب سایت شما طرحی ساده تر و در عین حال جامع تری داشته باشد جذاب تر است . سایتتان را نه با اِلمان ها شلوغ کنید و نه این که آن را پر از فضا های خالی کنید در هر بخش به حد نیاز اطلاعات و محتوای جذاب قرار دهید .

استفاده از دکمه ها در وب سایت

سعی کنید در طراحی صفحات خود از دکمه های جذاب و با استایل جدید استفاده نمایید . بدون شک کاربران توجه بیشتری به دکمه ها نسبت به لینک های معمولی خواهند کرد .

بک گراند وب سایت

هر چقدر می توانید سعی کنید از طرح ساده تری برای پس زمینه سایتتان استفاده نمایید اما اگر در برخی بخش ها نیاز است می توانید از بک گراند های طرح دار و کمی شلوغ نیز استفاده کنید این کار کاملا به سلیقه و خلاقیت شما و یا طراحتان بستگی دارد .

تصاویر وب سایت

تصاویر وب سایت

یکی از مهم ترین نکات طراحی سایت تصاویر هستند . تصاویر به کاربران حس خوبی می دهند و آن ها را به خود جذب می کنند و کاربران ارتباط بهتری می توانند از طریق آن ها بر قرار کنند . همچنین وجود تصاویر در وب سایت ها باعث می شود که آن ها از حالت خشک و بی روح بودن خارج شوند . پس سعی کنید از تصاویر با کیفیت ولی با حجم کم استفاده کنید . تصاویر را در صفحاتتان تکرار نکنید . فراموش نکنید استفاده نکردن از تصاویر خیلی بهتر از استفاده از تصاویر بی ربط و بی کیفیت می باشد .

ایجاد ناوبری آسان

اگر وب سایت شما دارای بخش ها و صفحات زیادی است سعی کنید با استفاده از منو هایی با طراحی جذاب آن ها را در دسترس کاربران قرار دهید . از استفده از منو های تو در تو جدا خودداری کنید و امکان دسترسی تمامی بخش ها را با راحت ترین حالت ممکن به کاربرانتان بدهید .

منحصر به فرد بودن

منظور از منحصر به فرد بودن تنها ظاهر وب سایتتان نیست، شما باید هم از لحاظ ظاهر و هم از لحاظ محتوا منحصر به فرد باشید .

آگاهی و اطلاعاتتان را همیشه به روز نگه دارید

برای ارائه ی بهترین خدمات همیشه اطلاعاتتان را به روز نگه دارید و از ایده های جدید در وب سایتتان استفاده کنید .

سازمان دهی

سایت های موفق از سیستم جست و جوی کاربردی و ساده بهره می‌ برند . هر چقدر می توانید سیستم جست و جوی هوشمندانه‌ تری برای سایتتان بسازید .

ایجاد سازگاری

مطمئن شوید که وب سایت شما در هیچ کدام از مرورگر ها در زمان نمایش مشکلی نداشته باشد و به خوبی نمایش داده می شود . همچنین سعی کنید از المان‌ های متحرک اضافی در سایت پرهیز کنید .

سایت ریسپانسیو

اطمینان از درست بودن وضوح صفحه

ریسپانسیو و یا همان واکنش گرا بودن وب سایت اهمیت ویژه ای دارد . هر روزه به تعداد کاربرانی که از دستگاه های موبایل و تبلت و غیره برای گشت و گذار در اینترنت استفاده می کنند افزوده می شود و به همین دلیل است که ریسپانسیو بودن وب سایت ها اهمیت زیادی پیدا کرده اند . وب سایت شما باید در هر دستگاهی به درستی نمایش داده شود تا کاربران بتوانند از آن استفاده کنند .

استفاده از شبکه های اجتماعی در وب سایت

استفاده از شبکه‌ های اجتماعی تاثیر بسیار زیادی بر آمار سایتتان خواهد گذاشت .

استفاده از تایپوگرافی مناسب برای وب سایت

مانند تصاویر فونت ها نیز به برقراری ارتباط بهتر کاربران با وب سایت کمک می کنند . شاید موضوع جانبی و کم اهمیتی به نظر برسد و از نظر برخی ها تنها یک فونت باشد اما باید بدانید که با همین فونت می توانید در برخی جا ها جذابیت هایی را خلق کنید و باعث توجه کاربران شوید . پس آن ها را جدی بگیرید و سعی کنید از یک طراح کمی مشورت بگیرید ضرر نمی کنید .

بخش ثبت نام در وب سایت

برخی از وب سایت ها مانند وب سایت های فروشگاهی به بخش ثبت نام نیاز دارند و در واقع در این دسته وب سایت ها این بخش یک بخش مهم است . پس می توانید روی آن کار کنید و طراحی خاصی را برای آن در نظر بگیرید . بزا هم می گوییم که از طراحی های شلوغ اجتناب کنید و تنها از اطلاعات مهم و ضروری و کم استفاده کنید .

تجزیه و تحلیل وب سایت

هر روز وب سایت خود را چک کنید، آمار بازدید سایت را بررسی نمایید و با برنامه ریزی مناسب تلاش کنید تا سایتتان روند رو به رشدی داشته باشد .

برسی و اطمنیان از امنیت وب سایت

امنیت وب سایت حرف اول را می زند و این امنیت باید هم برای شما باشد و هم کاربران که اطلاعاتشان را در اختیار شما قرار می دهند . همیشه امنیت وب سایتتان را برسی کنید تا راهی برای نفوذ باقی نماند .

 فوتر سایت

بخش فوتر سایت

فوتر وب سایت ها اکثرا مظلوم واقع می شوند اهمیتی زیادی به آن ها داده نمی شود . اما جالب است بدانید که اگر به فوتر رسیدگی کنید و طراحی خاص و اطلاعات مهم و کاربردی در آن قرار دهید به میزان زیادی می توان کمک کننده کسب و کار شما باشد زیرا این بخش توجه کاربران را به خود جلب می کند و این حرف تنها یک حرف معمولی نیست و طبق آمار و تجربه است .

سخن پایانی …

در صورت رضایت از این مطلب خواهشمندیم که این مطلب را به دوستان خود به اشتراک بگذارید . اگر احساس کردید که مطلب کامل نیست و یا شما اطلاعات مفید تری دارید لطفا ان را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید . اگر به دنبال قالب زیبا و جذاب برای طراحی وب سایتان می گردید به لینک زیر مراجعه کنید و جذاب ترین و باکیفیت ترین قالب های وردپرسی را دانلود کنید .

به شما توصیه می کنیم تا به دیگر مطالب سایت ما که در زمینه های زیر می باشد نیز سر بزنید :

در نهایت امیداوریم که از مطالب ارائه شده در باره ” شناخت نکات طراحی سایت ” راضی باشید .

مطالب پیشنهادی و مرتبط با این مقاله :

 • برای مطالعه مطلب ” آشنایی با ویژگی های یک وب سایت مناسب ” باید اینجا کلیک کنید .
 • برای مطالعه مطلب ” ابزار های ساخت وب سایت ” باید اینجا کلیک کنید .
 • برای مطالعه مطلب ” روش های شناخت وب سایت های وردپرسی ” باید اینجا کلیک کنید .
 • برای مطالعه مطلب ” معرفی بهترین ویرایشگرهای HTML ” باید اینجا کلیک کنید .
 • برای مطالعه مطلب ” معرفی ابزار های طراحی سایت ” باید اینجا کلیک کنید .
 • برای مطالعه مطلب ” معرفی بهترین نرم افزار های طراحی سایت 2019 ” باید اینجا کلیک کنید .
 • برای مطالعه مطلب ” معرفی زبان های طراحی سایت ” باید اینجا کلیک کنید .
 • برای مطالعه مطلب ” Footer چیست ؟ ” باید اینجا کلیک کنید .
 • برای مطالعه مطلب “ معرفی 23 فوتر جذاب در طراحی سایت ” باید اینجا کلیک کنید .
 • برای مطالعه مطلب “ معرفی اجزای طراحی سایت ” باید اینجا کلیک کنید .
به اشتراک بگذارید!
پرستو بخشی

پرستو بخشی

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
نقش موثر طراحی سایت در دیجیتال مارکتینگ

نقش موثر طراحی سایت در دیجیتال مارکتینگ

تعداد افرادی که روزانه برای انجام کار های خود از اینترنت استفاده می کنند رو به افزایش است و این حقیقتی است که دامن گیر جامعه امروز شده است. موضوع کسب و کار ها و تبلیغات برای آن ها دو حوزه به هم وابسته هستند . که البته این دو حوزه از این تغییرات فضای […]

تبدیل وب سایت وردپرسی به اپلیکیشن موبایل بخش1

تبدیل وب سایت وردپرسی به اپلیکیشن موبایل بخش1

از ان جایی که اکثر مصرف کنندگان تکنولوژی کاربران موبایلی هستند موضوع ریسپانسیو و یا همان واکنش گرا بودن وب سایت ها اهمیت زیادی پیدا کرده است . در مقاله ی ” طراحی سایت واکنش گرا “ می توانید بیشتر با این مفهوم اشنا شوید . اما در برخی موارد با وجود رعایت این اصل […]

معرفی 23 فوتر جذاب در طراحی سایت

معرفی 23 فوتر جذاب در طراحی سایت

در این مقاله می خواهیم به شما 23 تا فوتر جذاب در طراحی سایت را معرفی کنیم . اما قبل از آن بپردازیم به این موضوع که فوتر سایت چیست و دقیقا چه مواردی را در آن قرار می دهند . Footer چیست ؟ فوتر بخشی از وب سایت است . همه ی ما می […]

5 تکنیک طلایی افزایش امنیت سایت

5 تکنیک طلایی افزایش امنیت سایت

این موضوع را بار ها و بار ها شنیده ایم که وب سایتی توسط هکری هک شده و تمام زحمات وبمستر را هدر داده است . همین طور ک علم وفناوری پیشرفت می کند راه و روش هایی که هکر برای هک کردن وب سایت ها به کار می گیرند نیز ارتقا می یابد . […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.