051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » سئو و بهینه سازی سایت » بازاریابی دیجیتال » تاثیرات ایمیل مارکتینگ بر سئوی سایت
تاثیرات ایمیل مارکتینگ بر سئوی سایت
بازاریابی دیجیتال, بهبود کسب و کار 22 ژانویه 2019

تاثیرات ایمیل مارکتینگ بر سئوی سایت

پرستو بخشی پرستو بخشی

تاثیرات ایمیل مارکتینگ بر سئوی سایت

اختلاف نظر هایی بر سر این موضوع وجود دارد و همیشه دو گروه را تشکیل می دهند . عده ای نظرشان بر این است که تاثیرات ایمیل مارکتینگ بر سئوی سایت وجود دارد و می تواند کمک کننده باشد اما عده ای هم تاثیرات ایمیل مارکتینگ بر سئوی سایت را رد می کنند . ان ها معتقد هستند که هیچ گونه تاثیری در این میان وجود ندارد . در این مقاله به این موضوع می پردازیم که حرف کدام گروه درست است .

ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ چه کمکی به سایت می کند ؟

زمانی که تازه وب سایتی را ساخته اید و یا این که وب سایت خود را به روز رسانی کرده اید و به بخش های قدیمی، بخش های جدیدی اضافه کرده اید تا خدمات متفاوت و بیشتری را در اختیار کاربران و مشتریان خود قرار دهید، شک نکنید که هنوز کاربری، وب سایت و خدمات شما را نمی شناسد . دلیل ان هم خیلی ساده است، زیرا شما هنوز شناخته شده نیستید .

در این جا است که ایمیل مارکتینگ به کمک شما می اید و شما می توانید وب سایت و خدمات و محصولاتتان را به کاربران و مخاطبین خود معرفی کنید . همچنین در نظر داشته باشید که به کمک این موضوع میزان بازدید از وب سایت شما نیز رو به افزایش خواهد بود . در واقع با سیر این مسیر می توانید کاربران بیشتری را به وب سایت خود جذب کنید .

تاثیرات ایمیل مارکتینگ بر سئوی سایت به چه صورت است ؟

از مطلب بالا متوجه شدیم که ایمیل مارکتینگ بر میزان بازدید وب سایت و در نهایت بر سئوی سایت تاثیر می گذارد . در واقع ایمیل مارکتینگ بر روی رتبه ی وب سایت ها اثر می گذارد و ان ها را راتقا می دهد . اما چگونه این کار را انجام می دهد ؟

سوالی که این جا مطرح می شود این است که ایا تاثیرات ایمیل مارکتینگ بر سئوی سایت به صورت مستقیم است ؟ باید بگوییم که ایمیل مارکتینگ ارتباط مستقیمی با موتور های جستجو ندارد پس میتوان گفت که تاثیرات ایمیل مارکتینگ بر سئوی سایت به صورت غیر مستقیم می باشد . در واقع اوضاع به این شکل می شود که به کمک مخاطبانی که در لیست ایمیل مارکتینگ شما هستند، سئوی وب سایتتان را بهبود می بخشید .

تاثیرات ایمیل مارکتینگ بر سئوی سایت

مخاطبین لیست ایمیل چه کمکی به سئوی سایت می کنند ؟

در این جا می پردازیم به این که چگونه مخاطبینی که در لیست ادرس های ایمیل ما برای ایمیل مارکتینگ وجود دارد سئوی سایت را بهبود می بخشد . در ادامه به این موارد می پردازیم .

  1. اشتراک گذاری مطالب در شبکه های اجتماعی
  2. کاهش نرخ پرش یا Bounce Rate از وب سایت
  3. درخواست نوشتن نظر و کامنت
  4. اطلاع رسانی call to action ها به کاربران سایت
شبکه های اجتماعی

اشتراک گذاری مطالب در شبکه های اجتماعی

وقتی بحث شبکه های اجتماعی برای اشتراک گذاری مطالب در ان ها می شود اولین چیزی که به ذهن می رسد این است که لینک مطالب در ان جا نو فالو است . در واقع به این شکل نمی توانیم برای وب سایتمان بک لینک بدست اوریم . اما موضوع مهم این جا است که با برسی بسیاری از نتایج بدست امده از جست و جوی گول که در رتبه های بالا تر قرار دارند، متوجه شدیم که این لینک ها عمدتا در شبکه های اجتماعی، اشتراک گذاری شده بودند .

این موضوع چیزی از تاثیر کیفیت مطلب و دیگر معیار های سئو در کم نمی کند . اما نتیجه ای که بدست می اوریم به این صورت است که :

وقتی دو مطلب در ابعاد دیگر امتیاز یکسانی از گوگل دریافت کنند، مطلبی که در شبکه‌ های اجتماعی بیشتر دست به دست شده است موفق تر است .

این که کاری کنید که مطالب شما در شبکه‌ های اجتماعی به اشتراک گذاشته شود کار راحتی نیست، اما با داشتن یک لیست ایمیل قوی، این کار تا حدی آسان‌ تر می‌ شود . برای این کار می توانید به این شکل عمل کنید که بعد از هر مطلبی که منتشر کردید از طریق خبرنامه آن را به لیست ایمیلتان ارسال کنید . یا این که می توانید برای برخی از پست‌ ها برنامه ویژه ای طراحی کنید که مخاطبین وفادارتان را تشویق به اشتراک گذاری کند .

نرخ پرش

کاهش نرخ پرش

یکی از مهم ترین فاکتور های گوگل نرخ پرش وب سایت ها است که به کمک ان می تواند مفید بودن یا نبودن مطلب وب سایت شما را بررسی کند .

پرش در وب سایت ها به چه معنی است ؟ وقتی کاربری وارد سایت شما می‌ شود و بدون هیچ گونه کلیکی یا اقدامی از سایت خارج می‌ شود یک پرش رخ داده است .

نرخ پرش باید پایین باشد، قطعا نرخ پرش بالا یعنی عمده کاربران تشخیص داده اند که سایت شما ابدا آن سایتی که مورد نظر آن ها بوده، نیست و در نتیجه به سرعت و بدون هیچ گونه حرکتی از سایت خارج شده اند . در ادامه ی این کار یعنی وب سایت ها و مطالبی که نرخ پرش بالایی دارند از نظر گوگل هم مورد بی توجهی قرار می گیرند و ان هایی که نرخ پرش کمتری را دارا هستند مورد توجه بیشتری قرار می گیرند .

خب قهرمان ما که در این جا ایمیل مارکتینگ است وارد عمل می شود تا به شما در این زمینه کمک کند . به این صورت که شما باید لیستی از مخاطبینی که به سایت و مطالب شما علاقه‌ مند هستند و با میل خود به لیست ایمیل شما اضافه شده اند را به کمک ایمیل مارکتینگ و ایمیل هایی جذاب ان ها را به وب سایت خود می کشانید . می دانید دیگر این ها بعد از ورود به سایت شما بلافاصله از سایت خارج نمی‌ شوند و مدتی در سایت خواهند ماند و به احتمال زیاد در سایت گشت‌ و گذاری می‌ کنند و به این شکل است که ایمیل مارکتینگ به کاهش نرخ پرش سایت کمک می‌ کند .

نظر و کامنت

درخواست نوشتن نظر و کامنت

فاکتور های زیادی وجود دارد که برای گوگل اهمیت دارند . یکی دیگر از این فاکتور ها میزان درگیر شدن کاربران با محتوا و صفحات وب سایت شما است . در واقع هر چه رابطه ی دو طرفه ی شما و کاربران بیشتر باشد از نظر گوگل هم ان صفحه احتمالا مطالب جذاب و مفیدی داشته است که کاربران با ان بیشتر درگیر شده اند .

تاثیرات ایمیل مارکتینگ بر سئوی سایت در این زمینه به این شکل است که شما با ارسال ایمیل به مخاطبین وفادارتان می‌ توانید از آن ها درخواست کنید که برای مطالب یا محصول شما نظر بنویسند، یا مسابقاتی را طراحی کنید که کاربران بتوانند به واسطه گذاشتن نظر در آن شرکت کنند .

اطلاع رسانی call to action ها به کاربران سایت

یکی دیگر از تاثیرات ایمیل مارکتینگ بر سئوی سایت را می توانید با ارسال ایمیل های فراخوان برای کاربران وفادار موجب شوید . این گونه می توانید به ان ها اطلاع دهید و باز هم ان ها را با وب سایت خود درگیر کنید . در این زمنه تکنیکی وجود دارد که به ان CTA یا Call to Action می گویند . اما تکنیک CTA یا Call to Action چیست ؟

در واقع این تکنیک، از بازدید کننده می خواهد تا کاری را انجام دهد، کاری که باعث می شود مخاطب با برند شما بیشتر در ارتباط باشد . CTA ها زمان ماندن کاربران در سایت را افزایش داده و به بهبود سئو کمک می نمایند . این گونه باری دیگر تاثیرات ایمیل مارکتینگ بر سئوی سایت را مشاهده می کنیم .

call to action

نتیجه گیری

از مطالبی که در بالا ذکر شد به این نتیجه می رسیم که اگر می خواهید تاثیرات ایمیل مارکتینگ بر سئوی سایت خود را ببینید و از ان بهره ببرید به صورت خلاصه این گونه عمل کنید که :

در ابتدا با کم ترین تعداد، شروع به ارسال ایمیل نمایید زیرا بدهی است سایتی که قبلا مقدار بازدید پایینی داشته است نمی تواند به یک باره تعداد بازدید بالایی داشته باشد و یا اگر تعداد بازدید به یک باره به نسبت تاریخچه آن افزایش یابد دیگر نباید کمتر از آن مقدار باشد زیرا به همان اندازه که تاثیرات ایمیل مارکتینگ بر سئوی سایت می تواند زیاد باشد در صورت استفاده نادرست می تواند بد باشد و نتیجه عکس بدهد .

در ارسال ایمیل سعی کنید بدون برنامه عمل نکنید . ایمیلی که حاوی پیام تبلیغاتی است را بر اساس گروه مخاطب دریافت کننده ایمیل و یا کالای خود با محتوای مناسب ارسال نمایید . مهم تر از همه این که از اعتبار ادرس های ایمیل مطمئن شوید و بعد ارسال را انجام دهید . اگر این کار را به درستی انجام دهید باعث می شود که مخاطبان شما به مشتریان شما تبدیل شوند .

امیداوریم که از مطالب ارائه شده در زمینه ی تاثیرات ایمیل مارکتینگ بر سئوی سایت راضی باشید . از زمانی که برای مطالعه ی این مقاله گذاشتید از شما ممنونیم . اگر از مطالب لذت برده اید به دیگر مقالات ما در زمینه طراحی سایت و سئوی سایت و گرافیک سایت و مقالات وردپرس و ایمیل مارکتینگ سر بزنید . همچنین اگر مطالب برای شما مفید بود از شما درخواست میکنیم تا ان را با دوستانتان نیز به اشتراک بگذارید . در صورتی که احساس کردید مطلب کامل نیست و یا این که شما موارد دیگری را هم در زمینه ی تاثیرات ایمیل مارکتینگ بر سئوی سایت می دانید ما را مطلع کنید .

به اشتراک بگذارید!
پرستو بخشی

پرستو بخشی

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
عوامل موثر در رتبه بندی سئو چیست؟ بخش 1

عوامل موثر در رتبه بندی سئو چیست؟ بخش 1

عوامل زیادی می تواند باعث رتبه بندی SEO شود رتبه بندی سئو مبحث پیچیده ای نیست…و تنها با بکار گیری چند مورد خواهیم توانست به رتبه بندی سئو اشراف بیشتری داشته باشیم…و عوامل موثر بر آن را بهتر بشناسیم تا بتوانیم با بهبود آنها به رتبه سایت خود را بالا ببریم…و بتوانیم به وسیله افزایش […]

طراحی سایت نیازمندی

طراحی سایت نیازمندی

داشتن شغل و درامد کافی مهم ترین وسیله برای تامین نیاز های بشر بوده و هنوز هم هست . در گذشته برای بدست آوردن شغل، چند راه بیشتر پیش روی افراد نبود . یکی ان که شغل پدری خود را دنبال کنند یا نزد استادی به یادگیری حرفه ای بپردازند و آن را گسترش دهند […]

به هیچ وجه سراغ هاست رایگان نروید !

به هیچ وجه سراغ هاست رایگان نروید !

همین حالا که در حال مطالعه این مطلب هستید چندین هزار تبلیغ درباره هاست رایگان در اینترنت در حال امنتشار است . وجود کلمه رایگان افراد بسیار زیادی را برای مراجعه و خرید این گونه هاست ها وسوسه می کند . البته به شما حق می دهیم واقعا هم تصور این که بتوانیم هاست رایگان […]

اهمیت گرافیک در طراحی سایت

اهمیت گرافیک در طراحی سایت

اگر همه ی تلاش و هزینه شما برای طراحی سایت محدود به این موضوع باشد که صرفا کاربران و مخاطبان به وب سایت شما وارد شوند، ولی سایت شما گرافیک خوبی نداشته باشد و نتواند مخاطب را در سایت نگه دارد، ضرر کرده اید و هزینه شما هدر رفته است . اهمیت گرافیک در طراحی […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.