051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » اپلیکیشن موبایل » مزایای طراحی اپلیکیشن موبایل
مزایای طراحی اپلیکیشن موبایل
اپلیکیشن موبایل, طراحی سایت 10 اکتبر 2018

مزایای طراحی اپلیکیشن موبایل

پرستو بخشی پرستو بخشی

مزایای طراحی اپلیکیشن موبایل

در دنیای امروز که همه ی امور از طریق اینترنت به دلیل فراگیر شدن ان انجام می شود و دستگاه های موبایل که هر روزه بروز تر و محبوب تر و همه گیر تر شدند مزایای طراحی اپلیکیشن موبایل اهمیت زیادی پیدا کرده است .در این مقاله قصد داریم برای شما بازدید کنندگان و کاربران عزیز از روند طراحی اپلیکیشن موبایل و مزایای طراحی اپلیکیشن موبایل مطالبی بگوییم . از شما خواهشمندیم که تا اخر این مقاله با ما همراه باشید .

روند طراحی اپلیکیشن موبایل

طراحی اپلیکیشن موبایل در واقع فرایند تولید و طراحی برنامه های موبایل می باشد که قابلیت اجرا بر روی پلت فرم های مختلف موبایل را داشته باشند . حتما می پرسید که پلت فرم موبایل چست ؟ باید به شما بگوییم که پلت فرم موبایل همان سیستم عامل موبایل می باشد . مثلا پلت فرم موبایل اپل ios است . ایا یک زبان برای ایجاد هر اپلیکیشن روی هر پلت فرم کافی است ؟

خیر پلت فرم ها قوانین و فاکتور های خاص خودشان را دارند . برای مثال برای ایجاد اپلیکیشن روی موبایل در ios از زبان استفاده می کنند و یا مثلا در اپلیکیشن های انروید از جاوا استفاده می شود .

خب این موضوع می تواند یکی از دلایل اهمیت و مزایای طراحی اپلیکیشن موبایل باشد . زیرا شما نمی توانید یک اپلیکیشن طراحی کنید و ان را روی هر پلت فرمی اعمال کنید . باید برای هر کدام از ان ها به طور اختصاصی طراحی کنید تا قابل اجرا باشند .

انواع طراحی اپلیکیشن موبایل

انواع اپلیکیشن های موبایل

برای طراحی اپلیکیشن های موبایل هم، مانند نرم افزار های کامپیوتر از زبان های برنامه نویسی استفاده می کنند .

  • اپلیکیشن های محلی
  • اپلیکیشن های HTML5
  • اپلیکیشن ترکیبی

اپلیکیشن های محلی

از این نوع طراحی اپلیکیشن برای یک پلت فرم خاص استفاده می کنند . برای این نوع طراحی اپلیکیشن از ابزار های توسعه ی نرم افزار و زبان های برنامه نویسی مورد قبول هر یک از پلت فرم ها استفاده می کنند . برای مثال : برای طراحی اپلیکیشن برای ios از xcode و objective_c و برای طراحی اپلیکیشن انروید از جاوا و Eclipse استفاده می کنند .

اپلیکیشن های HTML5

این نوع اپلیکیشن ها بر پایه تکنولوژی های شناخته شده وب از جمله HYML5، جاوا اسکریپت و CSS میباشند و در صورت ایجاد تغییرات کوچک قابل انتقال به پلت فرم های دیگر هستند .

اپلیکیشن ترکیبی

این نوع شبیه یک کانتینر محلی می باشد که قابلیت اضافه کردن اپلیکیشن HTML5 به ان ها وجود دارد . در واقع همانطور که حدس می زنید ترکیبی از دو مدل بالا می باشد . اینکه از چه نوع اپلیکیشنی برای طراحی برنامه ی خود استفاده کنید . تا بهترین نتیجه را ببینید خیلی اهمیت دارد . پس بهترین کار این است که قبل از انتخاب انواع بالا هدف خود را مشخص کنید . یعنی اینکه مثلا هدف شما از طراحی این اپلیکیشن اموزشی است یا بازی یا هر چیز دیگری .

مراحل طراحی اپلیکیشن موبایل

مراحل طراحی اپلیکیشن موبایل

  • تعریف موفقیت
  • بودجه
  • نوع پلت فرم مربوطه
  • ویژگی های اپلیکیشن
  • فعالیت های بعد از انتشار اپ

تعریف موفقیت :

شما موفقیت اپلیکیشن را در چه چیزی می بینید ؟ ایا به نظر شما اپلیکیشنی موفق است که دانلود ان زیاد است ؟ ایا اپلیکیشنی موفق است که هزینه ی ان کم و زیاد است ؟ یا اینکه تعداد کاربران ان زیاد است ؟ یک تعریف درست از موفقیت اپلیکیشن در فرایند طراحی ان بسیار مهم و ضروری و حتی کاربردی می باشد .

بودجه :

هزینه ی طراحی اپلیکیشن موبایل به چند موضوع بستگی دارد . مثلا به نوع ان و کارایی و خدمات ان به میزان زیادی وابسته است . قبل از انجام ان به این موضوع بسیار دقت کنید و بودجه ی خود را تعیین کنید .

نوع پلت فرم مربوطه :

مشخص کردن بازار هدف یکی از مهم ترین مراحل می باشد . باید با دقت و حساسیت زیادی این موضوع را مشخص کنید . اینکه کدام پلت فرم موقعیت و فرصت بیشتری برای شما ایجاد می کنند .

ویژگی های اپلیکیشن :

اشتباه نکنید اپلیکیشن ها وب سایت نیستند . پس باید خیلی خاص و منحصر به فرد باشند تا کاربران را به استفاده از ان ها تشویق کنند .

فعالیت های بعد از انتشار اپ :

تاثیر گذار ترین بخش همین قسمت است . اینکه اگر شما یک برنامه ریزی درست و هدفمند داشته باشید می توانید با بازاریابی و تبلیغات درست ان بهترین نتیجه را بگیرید .

مزایای طراحی اپلیکیشن موبایل

مزایای طراحی اپلیکیشن موبایل

1- یکی از مزایای طراحی اپلیکیشن موبایل این است که به علت همه گیر شدن دستگاه های موبایل اکثریت مردم سعی بر این دارند که تا حد امکان نیاز های خود را از طریق اپلیکیشن های داخل موبایل براورده کنند .

2- اپلیکیشن ها یا اپ ها به عنوان مغز موبایل های هوشمند عمل می کنند .

3- اپلیکیشن ها این امکان را به شما می دهند تا بتوانید بر اساس نیاز هایتان موبایل هایتان را سازمان دهی کنید . همانطور که می خوانید مزایای طراحی اپلیکیشن موبایل بسیار زیاد و گسترده است .

4- یکی از مزایای طراحی اپلیکیشن موبایل این است که می توانند نیاز های ضروری و لازم ما را براورده کنند . مثلا چک کردن Email، برسی اسناد و مدارک، امور مربوط به شغلتان و غیره … .

5- یکی دیگر از مزایای طراحی اپلیکیشن موبایل که برای همه ی مصرف کنندگان جذاب است، اپلیکیشن هایی است که باعث ایجاد سرگرمی و تفریح و ارتباط کاربران می شود .

6- اپلیکیشن ها جز بخش های لاینفک زندگی انسان ها می باشد .

7- یکی از مزایای طراحی اپلیکیشن موبایل که صاحبین مشاغل از ان ها استفاده می کنند این است که به کمک ان ها می تونند برند خودشان را به دیگران بشناسانند .

از زمانی که برای مطالعه ی این مقاله گذاشتید از شما ممنونیم . اگر از مطالب لذت برده اید به دیگر مقالات ما در زمینه طراحی سایت و سئوی سایتسر بزنید . همچنین اگر مطالب برای شما مفید بود از شما درخواست میکنیم تا ان را با دوستانتان نیز به اشتراک بگذارید .

 

 

به اشتراک بگذارید!
پرستو بخشی

پرستو بخشی

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
5 روش سریع و تاثیر گذار برای ارتقای رتبه سایت

5 روش سریع و تاثیر گذار برای ارتقای رتبه سایت

برای ارتقای رتبه ی وب سایت تکنیک های زیادی است که میتوانید انجام دهید . در این مقاله قصد داریم 5 روش سریع و تاثیر گذار برای ارتقای رتبه سایت را به شما بگوییم . مسئله ای که اکثر افراد امروزه به دنبال راهکار هایی برای ان هستند، ارتقای رتبه ی سایت در کمترین زمان ممکن […]

طراحی سایت کتابخانه

طراحی سایت کتابخانه

با پیشرفت تکنولوژی تمامی امور و کسب و کار ها به سمت دیجیتالی شدن می روند . اگر خودتان را با این جریانات هم سو نکنید قطعا از قافله عقب خواهید ماند . روش های سنتی برای خیلی از کار ها دیگر جواب گو نیست . یکی از اموری که دیجیتالی شدن ان هم برای […]

طراحی سایت ارایشگاه زنانه

طراحی سایت ارایشگاه زنانه

اهمیت به زیبایی در کشورمان یکی از دغدغه های افراد می باشد و از آن جایی که این صنف ارتباط مستقیم با مشتریان زیادی در طول روز دارند ، در اختیار داشتن یک وب سایت می تواند بسیاری از امور روزانه را سرعت ببخشد. این روزها اکثر خانوم ها به دنبال زیبایی اند و به […]

طراحی سایت دولتی و سازمانی

طراحی سایت دولتی و سازمانی

از ان جایی که اینترنت بستر گسترده ای دارد و امروزه اکثر افراد جامعه به ان دسترسی دارند طراحی سایت یک امر ضروری تلقی می شود . هر روزه به تعداد کاربران فعال در اینترنت اضافه می شود . موسسات دولتی و سازمان ها از ان جایی که مخاطبان و مراجعه کنندگان زیادی دارند باید […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.