051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » سئو و بهینه سازی سایت » بازاریابی دیجیتال » شناخت روش های دیجیتال مارکتینگ
شناخت روش های دیجیتال مارکتینگ
بازاریابی دیجیتال 24 آگوست 2019

شناخت روش های دیجیتال مارکتینگ

پرستو بخشی پرستو بخشی

شناخت روش های دیجیتال مارکتینگ

می دانید که امروزه تبلیغات و بازاریابی یک بخش مهم در حوزه کاری است . این دو مسئله هم برای کسب و کار هایی که از این روش ها برای معرفی خود و فروش بیشتر استفاده می کند سود آور است و هم برای طراحان و متخصصین شرکت های تبلیغاتی و همچنین بازاریابان . از آن جایی که همه چی در حال حرکت به سمت اینترنتی شدن است تبلیغات و بازاریابی نیز از قافله عقب نمانده است . بدین منظور عبارت بازاریابی اینترنتی و یا همان دیجیتال مارکتینگ را بسیار زیاد شنیده ایم . موضوع مطلب امروز ما راجب به معرفی روش های دیجیتال مارکتینگ است .

در مقاله قبلی خود دیجیتال مارکتینگ را تعریف کرده ایم برای مشاهده ی آن مطلب تنها کافی است که اینجا کلیک کنید .

اما برای شروع و قبل از پرداختن به شناخت روش های دیجیتال مارکتینگ مایلم تا شما را با تعریف ساده و خلاصه ای از دیجیتال مارکتینگ آشنا کنم .

تعریف دیجیتال مارکتینگ :

دیجیتال مارکتینگ به زبان ساده به فعالیت هایی گفته می شود که به منظور تبلیغ خدمات و محصولات با کمک ابزار های دیجیتال مارکتینگ است، اما توجه داشته باشید که مبحث دیجیتال مارکتینگ یک مبحث بسیار مهم و گسترده است . بهتر است بیان شود که این روش بازاریابی نوعی فعالیت در رسانه های اجتماعی و بازاریابی دیجیتالی است که به صورت رایگان و یا شامل هزینه می باشد .

آشنایی با روش های دیجیتال مارکتینگ

امروزه ابزار ها و شناخت روش های دیجیتال مارکتینگ توسعه یافته است و کار را برای بازاریابان راحت تر از گذشته کرده است . مواردی که در این مطلب با آن ها آشنا می شوید شامل بهترین روش های دیجیتال مارکتینگ می شود . افرادی که صاحب کسب و کاری هستند با شناخت روش های دیجیتال مارکتینگ و استفاده ی درست از آن ها می توانند به میزان قابل توجهی باعث شناخت و گسترش کسب و کارشان شوند .

استفاده از این روش ها کمترین هزینه ها را دارند و برعکس بیشتر بازخورد را برای شما دارند . این راه کارها و روش ها می تواند تماما در محیط وب اجرا شوند و از رسانه های جمعی مثل تلویزیون و رادیو به منظور توسعه برند استفاده کنند . در حال حاضر روش ها و ابزار های مختلفی برای توسعه برند و در واقع دیجیتال مارکتینگ وجود دارد . در ادامه ما آن ها را به شما معرفی می کنیم .

دیجیتال مارکتینگ
 • طراحی و توسعه سایت
 • بازاریابی موتور های جستجو (SEO & SEM)
 • بازاریابی محتوا
 • بازاریابی ویدئو یا ویدئو مارکتینگ
 • بازاریابی در شبکه های اجتماعی
 • افیلیت مارکتینگ
 • اینفلوئنسر مارکتینگ
 • تبلیغات بنری در سایت های پر بازدید
 • ایمیل مارکتینگ
 • SMS مارکتینگ
 • رپرتاژ آگهی
 • وایرال مارکتینگ

حال که روش های مختلف دیجیتال مارکتینگ را شناختید یک سوال مهم برای شما وجود دارد و آن هم این است کدام یک از این روش ها برای کسب و کار شما مناسب است ؟ همچنین مایلیم تا قبل از شرح هر کدام از این روش ها برای شما کاربران عزیز توضیحات و نکات مهمی را مطرح کنیم . از شما خواهشمندیم که تا آخر این مطلب همراه ما باشید .

انتخاب روش مناسب برای کسب و کار شما

تمام روش های گفته شده پر بازده و سود آور هستند اما هر کدام از این روش ها برای یک نوع کسب و کار بهتر و مناسب تر است . پس نسبت به نوع کسب و کار خود باید روش مناسب را انتخاب کنید و آن را درست و اصولی اجرا کنید تا نتیجه ای مطلوب دریافت کنید . توصیه ما به شما این است که زمانی که می خواهید روشی را برای کسب و کارتان انتخاب کنید تا برای شما مناسب باشد باید سه مورد زیر را حتما در نظر داشته باشید و متناسب با آن ها انتخاب خود را انجام دهید .

 1. نوع کسب و کار
 2. اهداف برند شما
 3. شکل مشتریانتان
استراتژی دیجیتال مارکتینگ

طراحی و انتخاب استراتژی مناسب دیجیتال مارکتینگ برای کسب و کار شما

بعد از انتخاب روش مناسب یکی از روش های دیجیتال مارکتینگ برای گسترش برند خود، باید یک استراتژی برای مسیر حرکت خود طراحی کنید تا طبق آن قدم بردارید . انتخاب روش مناسب و نحوه ی اجرای آن یک فرایند بسیار حساس و دقیق می باشد و هر گونه تصمیم کوچکی می تواند تاثیرات زیادی بر روی موفقیت کسب و کار شما داشته باشد .

جالب است که بدانید بعضی ها روش های تبلیغاتی را بر اساس نوع رسانه، نوع مشتری و حتی بر اساس کیفیت و بازخورد دسته بندی می کنند . هر سه روش برای دسته بندی ابزار های بازاریابی دیجیتال درست است اما در تمامی مراحل چینش یک استراتژی دیجیتال باید به چند موضوع توجه ویژه ای داشت که عبارت اند از :

 • این برند چه کسی است ؟
 • چه مشتریانی دارد ؟
 • هدف آن چیست ؟
 • چه فعالیت هایی را انجام داده است ؟
 • چه میزان بودجه دارد ؟
 • و …

حال به کمک دانستن این موارد می توانید بهترین تصمیمات را در حوزه دیجیتال بگیرید .

از روش های دیجیتال مارکتینگ رقیب تقلید نکنید

در ابتدای راه که شما به دنبال روش مناسب برای کسب و کار خود هستید ممکن است با لیست هایی رو به رو شوید با عنوان بهترین روش دیجیتال مارکتینگ و غیره اما باید به شما هشدار دهیم که چنین لیستی اصلا وجود ندارد . زیرا نمی توان برای تمامی کسب و کار ها یک لیست یکسان ارائه داد و بسته به ود برند و ویژگی هایش یک روش برای آن مناسب خواهد بود .

مشکل دیگری که وجود دارد و نتایج مخرب زیادی را داشته است و تا حدی باعث بدنامی دیجیتال مارکتینگ در بین افراد ناآگاه شده است، تقلید کردن صاحبین کسب و کار ها از روش های دیجتال مارکتینگ رقیب برای معرفی برندش است . برای درک بهتر این موضوع مثال زیر را مطالعه کنید .

دیجیتال مارکتینگ

مثال :

عده ای در ماشین خود در خیابانی از شهر بساط جگر فروشی را راه اندازی کرده اند . در ابتدا برای این که کسب و کارشان راه بیافتد و جان بگیرد قیمت را مناسب تر از دیگر جا ها ارائه می کنند . در صورتی که کیفیت خدمات و محصولشان هم بسیار خوب و مناسب است . زمان زیادی نمی گذرد و این افراد مشتریان زیادی را برای خود جذب می کنند .

موضوعی که پیش می آید این است که برخی در این میان تصور می کنند که می توانند مانند آن ها نیز این کار را شروع کنند . اولین نظر آن ها در مورد این کسب و کار نیز به این صورت است که، مگر جگر درست کردن و فروختن آن کاری دارد ؟ همین موضوع باعث شد تا در مدت زمان کوتاهی سطح شهر پر شود از وانت های جگر فروشی . اما اتفاقی که افتد این بود که به دلیل زیاد شدن این ماشین ها و کاسب ها درسطح شهر شهرداری تصمیم به جمع کردن جگر فروشی های سیار گرفت .

جالب اینجا است با این کار فقط یکی از آن جگر فروشی ها از حالت سیار به مغازه جگر فروشی بزرگ رسیدند و آن هم همان چند نفر اول مثال ما بودند . یک اتفاق در این ماجرا رخ داد و آن این موضوع بود که افرادی بدون این که تحقیق کنند، بدون این که بررسی کنند، بدون این که تحلیل کنند، کاری را به واسطه این که فلان شخص چنین کاری کرده است و سود زیادی کسب کرده، شروع کردند و شکست خوردند .

نتیجه …

در حوزه تبلیغات و دیجیتال مارکتینگ هم ما شاهد چنین کارفرمایانی هستیم . کسانی با یک نگاه به دیگران و این که آن ها از راه داشتن یک وب سایت موفق به کسب درآمد شدند، تصمیم به تقلید گرفتند بدون این که تحقیق کنند و متوجه شوند که این کار برای آن ها مناسب است یا خیر . آن ها تنها موفقیت یک وب سایت را می بینند اما نمی دانند یم وب سایت موفق در واقع چه گونه وب سایتی است و چه ویژگی هایی دارد .

دیجیتال مارکتینگ

راه حل درست چیست ؟

یک اصل مهم در دیجیتال مارکتینگ وجود دارد و آن هم استفاده از مشاوره ی درست است . بهترین کاری کحه شما می توانید انجام دهید تا از چنین نتایجی جلوگیری کنید انتخاب یک مشاور مناسب برای کسب و کارتان در حوزه ی دیجیتال است . هر چند این کار آسانی نیست و هر شخصی توانایی لازم برای این کار را ندارد اما ارزش و سود دهی این کار به قدری زیاد است که ارزش دارد شما برای پیدا کردن یک مشاور خوب کمی زمان صرف کنید و تحقیق کنید .

سخن پایانی …

پس به خاطر داشته باشید که هر کسب و کاری باید استراتژی خود را برای تبلیغات داشته باشد، با یک نسخه نمی توان حال تمام کسب و کار ها را خوب کرد . در صورت رضایت از این مطلب خواهشمندیم که این مطلب را به دوستان خود به اشتراک بگذارید . اگر احساس کردید که مطلب کامل نیست و یا شما اطلاعات مفید تری دارید لطفا ان را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید . اگر به دنبال قالب زیبا و جذاب برای طراحی وب سایتان می گردید به لینک زیر مراجعه کنید و جذاب ترین و باکیفیت ترین قالب های وردپرسی را دانلود کنید .

به شما توصیه می کنیم تا به دیگر مطالب سایت ما که در زمینه های زیر می باشد نیز سر بزنید :

در نهایت امیداوریم که از مطالب ارائه شده در باره ” شناخت روش های دیجیتال مارکتینگ ” راضی باشید .

به اشتراک بگذارید!
پرستو بخشی

پرستو بخشی

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
مهم ترین قوانین طراحی سایت بخش اول

مهم ترین قوانین طراحی سایت بخش اول

طراحی سایت به طور کلی شامل 3 مرحله می شود . این 3 مرحله عبارت اند از : قبل طراحی سایت، زمان طراحی، بعد از طراحی سایت . در این مطلب تصمیم گرفته ایم تا مهم ترین قوانین طراحی سایت را در این 3 مرحله شرح دهیم . ممکن است برایتان سوال پیش اید که […]

راز موفقیت دیجی کالا چیست ؟

راز موفقیت دیجی کالا چیست ؟

ابتدا بهتر است داستان شکل‌گیری دیجی کالا را بیان کنیم ؛ که به سال 1383 بر می‌گردد و دو برادر به نام‌های سعید و حمید محمدی موسس آن هستند. این دو برادر بخاط علاقه زیادی که به عکاسی داشتن برای تهیه یک دوربین عکاسی دست به کار شدند اما آنها بخاطر اینکه اطلاعات چندانی از […]

طراحی سایت سامانه ارتباط با مشتری

طراحی سایت سامانه ارتباط با مشتری

یکی موضوعات مهم در دنیای امروز ایجاد یک ارتباط خوب و هدفمند با مشتریان است . این موضوع جز ان دسته موضوعاتی است که صاحبین مشاغل همیشه به دنبال راه حل های طلایی برای ان هستند . امروزه با پیشرفت تکنولوژی و دسترسی به امکانات اینترنت و با طراحی سایت سامانه ارتباط با مشتری دیگر […]

تخفیفان نخستین وب سایت تخفیف و خرید گروهی

تخفیفان نخستین وب سایت تخفیف و خرید گروهی

حتما شما نیز با اسم تخفیفان اشنا هستید این نام یک برند فروش اینترنتی کالا و خدمات، با شرایط خاص و تخفیف است . تخفیفان اولین وب سایتی بود که فعالیت خود را در زمینه ی فروش تخفیفی گروهی در ایران شروع کرد . این سرویس به قدری موفق و کارامد بود که در همان […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.