051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » سئو و بهینه سازی سایت » بازاریابی دیجیتال » استفاده از شبکه های اجتماعی سومین راه برای حضور آنلاین
استفاده از شبکه های اجتماعی سومین راه برای حضور آنلاین
بازاریابی دیجیتال, طراحی سایت 31 آگوست 2019

استفاده از شبکه های اجتماعی سومین راه برای حضور آنلاین

پرستو بخشی پرستو بخشی

استفاده از شبکه های اجتماعی سومین راه برای حضور آنلاین

در مطالب قبلی راجب به حضور آنلاین توضیحاتی را دادیم و گفتیم که راه های زیادی برای آن وجود دارد . قرار بر این شد تا ما 4 تا از مهم ترین راه های حضور آنلاین را برای شما کاربران عزیز شرح دهیم و موارد حاشیه ای آن بپردازیم . سومین روش حضور آنلاین که در این مطلب به آن می پردازیم عبارت اند از استفاده از شبکه های اجتماعی که امروزه به میزان زیادی شاهد آن و نتایج قابل توجه آن هستیم .

همان طور که قبلا نیز گفته شد حضور در دنیای دیجیتال و داشتن یک جایگاه مناسب در این فضا باعث ارتقای کسب و کار شما می شود . بودن در این فضا مزایای زیادی را برای شما به همراه دارد برای مثال : شناخت دقیق مخاطب، آگاهی از موقعیت جغرافیایی، امکان آنالیز و بهینه‌ سازی، هدفمندی و مشخص بودن نرخ باز گشت سرمایه و غیره اشاره کرد . استفاده از شبکه های اجتماعی می تواند گزینه خوبی برای حضور شما در فضای آنلاین دیجیتال مارکتینگ باشد .

باید بدانید که دیجیتال مارکتینگ شامل سه مرحله است که به شرح زیر هستند :

 • حضور
 • عرضه
 • تحلیل

برای این که بتوانید نتایج مطلوبی کسب کنید لازم است تا این سه مرحله را به درستی و دقت انجام دهید . این مراحل وابسته به یک دیگر هستند و برای موفقیت باید آن ها را به صورت مداوم انجام دهید .

گام اول : پیشنهاد ما به شما این است که در گام اول هدف خود را از انجام دیجیتال مارکتینگ مشخص کنید .

گام دوم : این گام نیز باید اطلاع‌ رسانی در مورد این حضور از طریق شبکه‌ های تبلیغاتی و غیره باشد .

گام اخر : در نهایت گام سوم باید تحلیل دقیق رفتار کاربران به‌ منظور بهینه‌ سازی کمپین‌ های تبلیغاتی باشد و شما باید مدام این موارد تکرار و مورد برسی قرار دهید .

شبکه های اجتماعی

استفاده از شبکه های اجتماعی در دنیای امروز

در طی روز میلیون ها نفر از مردم جهان زمان زیادی را صرف حضور در شبکه های اجتماعی می کنند . مردم برای انجام کار های متفاوتی از این شبکه های اجتماعی استفاده می کنند و زمان زیادی را نیز صرف آن می کنند تا در آن به گشت و گذار بپردازند . شبکه‌ های آنلاین یا همان رسانه‌ های اجتماعی به مردم این امکان را می دهد تا آن ها بتوانند کاره ای مختلفی را انجام دهند برای مثال :

 • بر قراری ارتباط
 • تعامل
 • اشتراک‌ گذاری
 • تبادل اطلاعات
 • و …

علاوه بر تفریح سرگرمی های زیادی که در این شبکه های اجتماعی وجود دارد و کاربران را به خود جذب می کند افرادی از این شبکه های اجتماعی برای کسب و کار خود استفاده می کنند . در واقع کار درستی نیز هست زیرا این رسانه های اجتماعی ابزار های مناسب و عالی برای کسب‌ و کار شما هستند اما اگر بدانید باید چه گونه از آن ها استفاده کنید می توانید به سود دهی برسید .

شما به عنوان یک کاربر رسانه های اجتماعی این امکان برایتان فراهم می شود تا بتوانید تماس مستقیم با مشتریان احتمالی خود داشته باشید . همچنین این شبکه های اجتماعی امکان اشتراک‌ گذاری اطلاعات کسب‌ و کار، آگاهی از درخواست مشتریان، ایجاد اعتماد و جذب هرچه بیشتر مخاطبان را فراهم می‌ کنند .

حضور در شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی که امروزه وجود دارند دارای تنوع و امکانات فوق العاده ای هستند . برخی از این شبکه ها عبارت اند از :

 • اینستاگرام
 • تلگرام
 • لینکدین
 • توئیتر
 • گوگل‌ پلاس
 • فیس بوک
 • یوتیوب
 • پینترست
 • و …
شبکه های اجتماعی

هر کدام از این شبکه های اجتماعی دارای میلیون ها کاربر هستند که همین موضوع آن ها را به یکی از بهترین فرصت های ارتقای شغلی تبدیل می کند . توسط این ابزار ها شما می توانید بیشتر دیده شوید و این موضوع برای بقای کسب و کار ما بسیار مهم است . اما این که صرفا در این شبکه ها فعالیت کنیدو حضور داشته باشید اتفاق خاصی نمی افتد . اگر می خواهید از مزایای این ابزار ها حداکثر استفاده را ببرید باید حتما در این شبکه ها حضور فعال داشته باشید .

اما قبل از آن باید این موضوع را بدانید که حداکثر مشتریان شما در چه شبکه هایی فعالیت می کنند و حضور دارند . بعد از این که این اطلاعات را به دست آوردید باید در شبکه اجتماعی مورد نظر یک صفحه برای خود ایجاد کنید ( منظور همان حساب کاربری است ) و اطلاعات مربوط به کسب‌ و کارتان مانند موقعیت مکانی و اطلاعات تماس خود را قرار دهید . در برخی از این شبکه های اجتماعی امکان اشتراک عکس و ویدئو وجود دارد در این شرایط کاری که شما باید انجام دهید این است که از این طریق به جلب توجه کاربران بپردازید .

بعد از تمام کردن این مراحل باید هر کاری را که می توانید انجام دهید تا کاربران صفحه ی شما یا همان دنبال کنندگان صفحه شما افزایش یابند . این پروسه زمان بری است اما اگر برای آن وقت بگذارید و مدام پیگیر آن باشید قطعا برای شما نتایج خوبی را به همراه خواهد داشت .

چه راه هایی که باعث توسعه شبکه اجتماعی می شوند ؟

 • برگزاری مسابقات در شبکه‌ های اجتماعی
 • برگزاری رویداد های ویژه
 • قرار دادن پیشنهاد های جذاب
 • تعیین تخفیف‌ های ویژه
 • ایجاد محتوای سرگرم‌ کننده
 • ایجاد محتوا های ارزشمند و آگاهی‌ بخش
 • استفاده از بازاریابی تأثیر گذار

مهم ترین مراحل حضور آنلاین با کمک شبکه اجتماعی

 1. مشخص کردن هدف
 2. ثبت پروفایل و صفحه کسب‌ و کار
 3. برنامه‌ ریزی و تدوین استراتژی
 4. تولید محتوا
 5. اطلاع‌ رسانی و جذب مخاطب
مشخص کردن هدف

مشخص کردن هدف

باید قبل از برداشت هر گامی هدف از حضور در هر یک از شبکه‌ های اجتماعی منتخب را مشخص کنید . برخی سوالات می توانند شما را بهتر راهنمایی کنند برای مثال :

 • آیا می خواهید به کمک این ابزار ها پاسخگویی سریع تری به مشتری داشته باشید ؟
 • برای ارتباط بهتر می خواهید از این شبکه ها استفاده کنید ؟
 • آیا رسانه‌ های اجتماعی راهی برای تشویق مشتری‌ های فعلی به خرید بیشتر از شما است ؟
 • به دنبال جذب مشتری‌ بیشتر هستید ؟
 • و …

ثبت پروفایل و صفحه کسب‌ و کار

باید بدانید که برخی از شبکه های اجتماعی صفحات مخصوص کسب‌ و کار ها را از صفحات کاربران عادی متمایز کرده‌ اند . در واقع این برنامه خدمات و امکانات ویژه‌ ای را به صفحات تجاری اختصاص می‌ دهند .

نکته دیگری که باید بدانید است که تولید محتوا در این ابزار ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است . همچنین محتوای صفحه اجتماعی شما از طریق موتور های جست‌ و جو قابل‌ دسترسی هستند پس محتوا های با کیفیت تولید کنید.

برنامه‌ ریزی و تدوین استراتژی

هر شبکه‌ اجتماعی با یک دیگر تفاوت هایی دارند بدین منظور شما باید برای هر کدام از آن ها استراتژی جداگانه ی تولید محتوا داشته باشید . به عنوان مثال :

ماهیت ابزار توییتر ایجاب می‌ کند که برای دیده شدن کسب‌ و کارتان روزانه تعداد زیادی توئیت جدید منتشر کنید . اما این موضوع در ابزار ایستاگرام با انتشار تصاویر و ویدئو ها امکان پذیر است .

تولید محتوا

بعد از تعیین استراتژی درست خود باید به تولید محتوا بپردازید . راحت ترین راه برای شروع این کار استفاده از محتوا هایی است باعث افزایش آگاهی مردم درباره کسب‌ و کار می شود . این کار باعث می شود که کاربر درگیر شما شود و بعد از آن شما را پیگیری کند .

اطلاع‌ رسانی و جذب مخاطب

اطلاع‌ رسانی و جذب مخاطب

بعد از انجام 3 مرحله بالا حال باید کم کم در حین کار به دیجیتال مارکتینگ بپردازید . در این باره در مقالات بعدی توضیحات کامل تری را ارائه می کنیم .

مطالب پیشنهادی ما به شما :

 • برای مطالعه مطلب ” راه اندازی وب سایت اولین گزینه برای حضور در فضای آنلاین ” باید اینجا کلیک کنید .
 • برای مطالعه مطلب ” آشنایی با ویژگی های یک وب سایت مناسب  ” باید اینجا کلیک کنید .
 • برای مطالعه مطلب ” ابزار های ساخت وب سایت ” باید اینجا کلیک کنید .
 • برای مطالعه مطلب ” شناخت روش های دیجیتال مارکتینگ ” باید اینجا کلیک کنید .
 • برای مطالعه مطلب ” استراتژی دیجیتال مارکتینگ چیست ؟ ” باید اینجا کلیک کنید .
 • برای مطالعه مطلب ” مزایای حضور در دنیای دیجیتال چیست ؟ ” باید اینجا کلیک کنید .
 • برای مطالعه مطلب ” ضرورت و اهمیت دیجیتال مارکتینگ در دنیای امروز ” باید اینجا کلیک کنید .
 • برای مطالعه مطلب ” فهرست‌ های کسب‌ و کار محلی دومین راه برای حضور آنلاین ” باید اینجا کلیک کنید .

سخن پایانی …

در صورت رضایت از این مطلب خواهشمندیم که این مطلب را به دوستان خود به اشتراک بگذارید . اگر احساس کردید که مطلب کامل نیست و یا شما اطلاعات مفید تری دارید لطفا ان را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید . اگر به دنبال قالب زیبا و جذاب برای طراحی وب سایتان می گردید به لینک زیر مراجعه کنید و جذاب ترین و باکیفیت ترین قالب های وردپرسی را دانلود کنید .

به شما توصیه می کنیم تا به دیگر مطالب سایت ما که در زمینه های زیر می باشد نیز سر بزنید :

در نهایت امیداوریم که از مطالب ارائه شده در باره ” استفاده از شبکه های اجتماعی سومین راه برای حضور آنلاین ” راضی باشید .

به اشتراک بگذارید!
پرستو بخشی

پرستو بخشی

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
نرخ کلیک چیست ؟

نرخ کلیک چیست ؟

نرخ کلیک موضوعی است که در زمینه ی سئوی سایت و دریافت رتبه های بهتر در گوگل اهمیت فراوانی دارد . شما به کمک برخی از الگوریتم های گوگل مانند الگوریتم RankBrain می توانید تاثیر نرخ کلیک بر سئو سایتتان را مشاهده و برسی کنید . در ادامه به شما خواهیم گفت که نرخ کلیک […]

طراحی سایت دهکده وب

طراحی سایت دهکده وب

شرکت طراحی سایت دهکده وب، یکی از بهترین و خلاق ترین شرکت های طراحی وب سایت در مشهد است . طراحی سایت دهکده وب به شما این امکان را میدهد تا سایتی با جدید ترین فناوری های روز دنیا داشته باشید . ما در شرکت دهکده وب، وب سایت نمیسازیم بلکه کسب و کار شما را میسازیم . […]

تفاوت طراحی رابط کاربری و طراحی تجربه کاربری

تفاوت طراحی رابط کاربری و طراحی تجربه کاربری

تقریبا اکثر افراد اطلاعات چندای راجب به طراحی رابط کاربری یا همان UI و طراحی تجربه ی کاربری یا همان UX ندارند . به همین دلیل تعاریف متفاوت و گاها اشتباهی از این دو ارائه می دهند . در این مقاله ما به تفاوت طراحی رابط کاربری و طراحی تجربه کاربری می پردازیم . در […]

دلایل استفاده از وردپرس قسمت1

دلایل استفاده از وردپرس قسمت1

وردپرس یکی از محبوب ترین سیستم های مدیریت محتوا در جهان است . سایت های بی شماری در انواع و اندازه های متفاوتی از سایت های خبری، ورزشی تا فروشگاه های اینترنتی توسط این سیستم ایجاد و راه اندازی شده است . به عنوان صاحب یک کسب و کار ممکن است برایتان این سوالات پیش اید […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.