051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » سئو و بهینه سازی سایت » بازاریابی دیجیتال » اهمیت ایمیل مارکتینگ در رشد کسب و کار
اهمیت ایمیل مارکتینگ در رشد کسب و کار
بازاریابی دیجیتال, بهبود کسب و کار 1 ژوئن 2019

اهمیت ایمیل مارکتینگ در رشد کسب و کار

پرستو بخشی پرستو بخشی

اهمیت ایمیل مارکتینگ در رشد کسب و کار

اهمیت ایمیل مارکتینگ زمانی پر رنگ شد که به یکی از قوی ترین و مهم ترین ابزار های توسعه ی کسب و کار های اینترنتی تبدیل شد . عده ای بر این بارو اند که دیگر دوره ی استفاده از ایمیل مارکتینگ سر امده و در نه تنها در ایران بلکه در دیگر کشور ها نیز از این روش استفاده نمی شود .

باید در جواب این عزیزان بگوییم که در اشتباه هستند و ایمیل مارکتینگ هنوز هم یکی از مهم ترین ابزار های افزایش فروش در کسب و کار های اینترنتی است و در هیچ جای دنیا منسوخ نشده است . برای این که این گفته را به ان ها ثابت کنیم در این مطلب می خواهیم به اهمیت ایمیل مارکتینگ در رشد کسب و کار های اینترنتی بپردازیم .

اگر کمی در اینترنت جست و جو کنیم به اطلاعات و آمار جالبی در این باره می رسید . ساده ترین راه برای فهمیدن میزان اهمیت ایمیل مارکتینگ برسی وب سایت های موفق است .

با برسی صحبت ها و مصاحبه های اکثر وب سایت ها و کسب و کار های اینترنتی، نه تنها در ایران، بلکه در تمام نقاط جهان، به این موضوع رسیدیم که صاحبین این کسب و کار ها، یکی از مهم ترین دلایل موفقیت خودشان را استفاده از ایمیل مارکتینگ عنوان کرده اند .

زیرا ان ها با استفاده این ابزار قدرتمند که در دسترس همه است می توانستند با مخاطبان و مشتریان خودشان تعامل بهتری ایجاد کنند و ان ها را از آفر ها، جشواره ها و خدمات ویژه خود آگاه کنند .

اهمیت ایمیل مارکتینگ بر اساس یک تجربه

یکی از دوستان در باره اهمیت ایمیل مارکتینگ این چنین می گوید :

( بنده در زمانی که اولین کسب و کار خودم را در اینترنت راه اندازی کردم حتی نمی دانستم که ایمیل مارکتینگ چیست . اما دوستان من همیشه اصرار بر این داشتند تا من از این روش حتما استفاده کنم زیرا مزایای زیادی را برای من خواهد داشت . اما در ان زمان من با تبلیغاتی که کرده بودم مشتریان و مخاطبین زیادی را جذب کرده بودم و کسب و کار من رونق زیادی گرفته بود . به هین دلیل به حرف دوستانم اهمیتی نمی دادم و سعس بر یادگیری این روش نداشتم .

وضعیت کسب و کار من خوب بود تا زمانی که وب سایت من به مشکل برخورد . وب سایت فروشگاهی من به دلیل فیلتر شدن تعطیل شده بود . در ان زمان تنها کاری که می توانستم انجام دهم این بود که وب سایت جدیدی راه اندازی کنم . بنده یک وب سایت با یک ادرس جدید راه اندازی کردم اما دیگر مشتریانم را از دست داده ود زیرا هیچ گونه اطلاعات و یا دسترسی به ان ها نداشتم . در ان زمان بود که به اهمیت ایمیل مارکتینگ پی بردم و متوجه شدم که این ابزار در چنین شرایطی به چه اندازه می توانست به من کمک کند . )

وی همچنین اضافه کرد که، اگر در زمانی که تبلیغات وب سایت و بنر تبلیغی خود را در وب سایت های دیگر می گذاشتم، اطلاعات تماس مشتریانم را جمه اوری می کردم در ان شرایط سخت راه چاره ای داشتم و به کسب و کار خود ادامه می دادم و می توانستم به راحتی با ان ها ارتباط بر قرار کنم و ادرس وب سایت جدید را بدهم . اما به دلیل اشتباهی که انجام دادم مجبور شدم از صفر همه چیر را درست کنم اما این بار از ایمیل مارکتینگ قافل نشدم .

بهترین روش کسب

بهترین روش کسب درامد در عصر جدید

سایت فیس بوک با داشتن بیش از یک میلیارد مخاطب از بزرگ ترین شبکه های اجتماعی دنیا به شمار می رود و منبع بسیار غنی جهت بازاریابی و فروش محصولات است . همچنین می توانید شبکه اجتماعی تویتر را نام ببریم ان هم با داشتن بیش از ۲۵۰ میلیون مخاطب . شبکه های اجتماعی دیگری نیز وجود دارند که از مخاطبین بالایی برخوردار هستند مانند، شبکه ی معروف اینستاگرام با بیش از ۴۰۰ میلیون کاربر که به صورت ۲۴ ساعت مشغول فعالیت هستند .

در این شبکه های اجتماعی هر روزه کسب و کار های زیادی به دنیا معرفی می شوند . اما جالب است تا بدانید که اهمیت همه ی این شبکه های مهم و محبوب به میزان آمار گوگل از ایمیل های ثبت شده نیست .

برای درک بهتر لین موضوع شما این گونه تصور کنید که بیش از ۴٫۵ میلیارد ایمیل در گوگل به ثبت رسیده است . این آمار شگفت انگیزی اس که نشان دهنده ی این موضوع است که تا ده ها سال دیگر ایمیل و بازاریابی با ایمیل از ناب ترین و قدرتمند ترین روش های درآمد زایی در دنیا است .

پس بعد از مطالعه ی این مطلب شما باید به این نتیجه رسیده باشید که بعد از طراحی وب سایت برای کسب و کارتان و اینترنتی کردن ان مهم ترین کاری که باید انجام دهید این است که ایمیل مخاطبان حوزه ی فعالیت خودتان را از طریق سایتتان جمع آوری کنید .

بعد از ان می توانید با استفاده از ابزار های جذابی که برای ارسال ایمیل در اینترنت موجود است، در طول هفته یا در طول ماه برای مخاطبینتان ایمیل ارسال کنید .

نتیجه …

شما با ارسال ایمیل می توانید هزاران نفر را تشویق به خرید محصولاتتان کنید . باید بدانید که ایمیل مارکتینگ جزء جدایی ناپذیری از کسب و کار های اینترنتی است . همچنین برای موفقیت دائمی در کسب و کار اینترنتی خود باید از این ابزار هدفمند استفاده کنید .

پیشنهاد ما به شما کاربران عزیز این است که در قدم اول اطلاعات تماس مخاطبان خود را به روش های مختلف جمع آوری کنید .

در گام های بعدی ارتباط صمیمانه ای را از طریق ارسال ایمیل های پی در پی با مخاطبانتان ایجاد کنید . تبلیغات ایمیلی در افزایش فروش محصولات سایت شما کمک ویژه ای می کند .

از زمانی که برای مطالعه ی این مطلب گذاشتید از شما متشکریم . در صورت رضایت از این مطلب خواهشمندیم که این مطلب را به دوستان خود به اشتراک بگذارید . اگر احساس کردید که مطلب کامل نیست و یا شما اطلاعات مفید تری دارید لطفا ان را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید .

بهترین روش کسب

مقالات مرتبط

مقالات مرتبط با این مطلب که می توانند به شما در روند کا و حتی انتخاب ابزار مناسب برای ایمیل مارکتینگ کمک کند به شرح زیر است :

 1. ایمیل مارکتینگ چیست ؟
 2. ایا ایمیل مارکتینگ در ایران کاربرد ندارد ؟
 3. انواع محتوا های ایمیل مارکتینگ بخش1
 4. تاثیرات ایمیل مارکتینگ بر سئوی سایت
 5. تاثیر طراحی در ایمیل مارکتینگ
 6. دلایل اهمیت ایمیل مارکتینگ
 7. ابزار های ایمیل مارکتینگ
 8. اهداف ایمیل مارکتینگ چیست ؟
 9. قوانین ایمیل مارکتینگ
 10. بهترین ابزار های ایمیل مارکتینگ
 11. محتوای ایمیل مارکتینگ باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟
 12. تاریخچه ایمیل مارکتینگ
 13. مزایای ایمیل مارکتینگ بیشتر از معایب ان

به شما توصیه می کنیم تا به دیگر مطالب سایت ما که در زمینه های زیر می باشد نیز سر بزنید :

در نهایت امیداوریم که از مطالب ارائه شده در باره ی ” اهمیت ایمیل مارکتینگ در رشد کسب و کار ” راضی باشید .

به اشتراک بگذارید!
پرستو بخشی

پرستو بخشی

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
تبدیل وب سایت وردپرسی به اپلیکیشن موبایل بخش3

تبدیل وب سایت وردپرسی به اپلیکیشن موبایل بخش3

در بخش اول این مقاله راجب به مزایا و معایب تبدیل وب سایت وردپرسی به اپلیکیشن موبایل توضیحاتی را ارائه کردیم . در بخش دوم نیز به معرفی تعدادی از ابزار ها و پلاگین هایی که می توان به کمک ان ها برای وب سایت های وردپرسی اپلیکیشن ساخت اشاره کردیم . در این بخش […]

آموزش بخش تنظیمات در وردپرس

آموزش بخش تنظیمات در وردپرس

در این بخش از سری مطالب آموزش صفر تا صد وردپرس می پردازیم به آموزش بخش تنظیمات در وردپرس و گزینه هایی که در این بخش وجود دارد . تمامی مواردی که در پنل مدیریت وردپرس هستند مهم اند اما این بخش یعنی تنظیمات در وردپرس از اهمیت بالایی برخوردار است . می دانید که […]

طراحی سایت باشگاه مشتریان

طراحی سایت باشگاه مشتریان

در تمام شرکت ها و کسب و کار ها مهم ترین و داغ ترین موضوع جلب رضایت مشتریان و داشتن وفاداری آن ها نسبت به برند مورد نظر است . صاحبین کسب و کارها برای داشتن وفاداری مشتریانشان حاضر به انجام هر کاری هستند . یکی از کار هایی که این روز ها به شدت […]

خرید بک لینک ممنوع ! اما چرا نباید لینک یا پیوند را بخریم ؟

خرید بک لینک ممنوع ! اما چرا نباید لینک یا پیوند را بخریم ؟

اگر بخواهیم خیلی ساده بگوییم گوگل بک لینک را بعنوان یک امتیاز مثبت از طرف کاربران یا سایت های دیگر به صفحه یا سایت شما می شناسد.هر چه قدر رای بیشتری کرده باشید شانس پیروزی در قرعه کشی گوگل را خواهید داشت. گوگل صراحتا اعلام کرده که خرید بک لینک برخلاف سیاست های این سایت […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.