051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » سئو و بهینه سازی سایت » بازاریابی دیجیتال » ایمیل مارکتینگ چیست ؟
ایمیل مارکتینگ چیست ؟
بازاریابی دیجیتال, بهبود کسب و کار 14 ژانویه 2019

ایمیل مارکتینگ چیست ؟

پرستو بخشی پرستو بخشی

ایمیل مارکتینگ چیست ؟

حتما همه ی ما با این موضوع رو به رو شده ایم که در inbox ایمیل خود، پیام هایی را ردیافت کرده ایم که فرستنده ی ان را نمی شناختیم . قطعا اولین واکنش ما به این موضوع این بوده است که، این فرد ادرس ایمیل ما را از کجا دارد ؟ چرا برای من ایمیل فرستاده است ؟ در بیشتر اوقات به دلیل ترس از این که نکند ایمیل من را هک کرده باشند ! سریعا ان پیام را پاک کرده اید . اما امروزه با گذشت زمان دیگر می دانیم که این ایمیل ها از طرف بازاریابان شرکت ها به منظور ایمیل مارکتینگ برای ما فرستاده می شدند .

تعریف ایمیل مارکتینگ :

اول از همه باید این را بدانید که ایمیل مارکتینگ زمانی رخ می دهد که کسب و کار ها تصمیم می گیرند که محصولات و خدمات خودشان را ترویج کنند . ان ها پیام های تجاری خود را با کمک پست الکترونیک که همان ایمیل به گروهی از افراد می فرستند . اما یک تعریف دقیق تر از ایمیل مارکتینگ می گوید که :

ایمیل مارکتینگ به ارسال ایمیل جهت گسترش رابطه با مشتری بالقوه یا مشتری فعلی گفته می‌ شود . این گونه ایمیل ها محتوای تبلیغاتی، ترویجی، پیشنهادی و … دارند و به منظور کمک به ایجاد وفاداری، اعتماد یا آگاهی از برند ارسال می‌ شوند . اگر بخواهیم یکم تخصصی تر موضوع را بیان کنیم باید بدانید که ایمیل مارکتینگ یا در واقع Email Marketing بر اساس تعاریف بازاریابی در زیر شاخه‌ های دیجیتال مارکتینگ جای دارد .

  • جالب است بدانید دیجیتال مارکتینگ خود زیر شاخه‌ ای از بازاریابی مستقیم محسوب می‌ شود .

دیاگرام دیجیتال مارکتینگ

روش‌ های مختلف بازاریابی دیجیتال :

دیاگرام دیجیتال مارکتینگ

ایمیل ابزاری است که انعطاف پذیری زیادی دارد در واقع منظور این است که برای قرار دادن محتوا درون ان می توان از طیف گسترده ای بهره برد . برای مثال در محتوای ایمیل می توانید از متن، عکس، ویدئو، لینک، فایل و … استفاده کنید . یکی دیگر از جذابیت های بازاریابی با ایمیل این است که بازاریابان می توانند هر پیامی را به هر شکلی و روشی که دوست دارند بفرستند .

بنابر این موضوعاتی که برای شما شرح کردم اصلا جای تعجب ندارد که بازاریابان مخصوصا در کشور خودمان بدون ان که از ویژگی ها و قابلیت ها و یا همان ماهیت ایمیل مارکتینگ چیزی بدانند ان را یک ابزار دم دستی دانسته و فقط صرف انجام دادن نوعی بازاریابی استفاده می‌ کنند .

اما اگر درست ان را بشناسیم و درست تر از ان استفاده کنیم باید به شما بگوییم که ایمیل مارکتینگ روشی مؤثر برای در ارتباط ماندن با مشتریان و همچنین ترویج و تبلیغ کسب و کار ها است . بر عکس تعریف ساده ای که دارد، اجرای راحتی ندارد . کمی از این سختی کار بر می گردد به تاریخچه ی ایمیل مارکتینگ که به شما توصیه می کنم حتما ان را مطالعه کنید .

  • برای مطالعه ی تاریخچه ی ایمیل مارکتینگ کافی است اینجا کلیک کنید

چه کسب و کار هایی از ایمیل مارکتینگ استفاده می‌ کنند ؟

دیده شده، بیشتر سازمان هایی که حضور آنلاین پر رنگی در دنیای وب دارند و به خاطر این که شرایطی را برای مشتریانشان فراهم کرده اند که به راحتی از ایمیلشان با یک کلیک به صفحه محصول بروند، ترجیح می‌ دهند از ایمیل مارکتینگ استفاده کنند . لازم به ذکر است که در دنیای مجازی و کسب و کار ها رقابت میان سایت‌ های E-Commerce یا همان تجارت الکترونیک بسیار زیاد است .

ایمیل مارکتینگ

در واقع برای این گونه شرکت ها بازاریابی با ایمیل روشی است که مشتریان را با ان ها درگیر می کند . بر خلاف تصوره اکثر افراد ایمیل مارکتینگ تنها به منظور فروش انلاین محصول کاربرد ندارد، سازمان‌ های غیر انتفاعی و کمپین‌ های سیاسی نیز از ایمیل مارکتینگ برای ارتباط داشتن با حامیان و اهدا کنندگان بهره می‌ گیرند .

مزیت هایی چون، هزینه ی کم، سادگی در اجرا کردن ان، بازدهی بالا و غیره بازاریابی ایمیلی را به ابزاری تبدیل کرده است که تقریبا در دسترس تمام کسب و کار ها قرار دارد .

یک مثال :

فردی را تصور کنید که صاحب یک سالن زیبایی کوچک است . او می تواند یک لیست از ادرس های ایمیل تهیه کند و برای خدماتش از جمله، خدمات ناخن یا کوتاهی مو و یا هر چیزی که دوست دارد کوپن تخفیف برای مشتریان هدفش ارسال کند . اندازه و پیچیدگی کمپین ایمیل مارکتینگ این سالن ممکن است در حد کسب و کار های بزرگ نباشد، اما اگر صاحب سالن بداند ایمیل مارکتینگ چیست و کمپین را به درستی هدف‌ گیری و اجرا کند، چه بسا نتیجه‌ اش برای او رضایت‌ بخش‌ تر از کمپین‌ های Email Marketing کسب و کار های بزرگی باشد که اجرا کننده آن ها نمی‌ داند ایمیل مارکتینگ چیست ؟ !

در آخر …

ما در این مقاله تمام تلاشمان را کردیم تا به شما نشان دهیم که ایمیل مارکتینگ چیست ؟ و تعریف ان را به صورت تجربی و علمی برای شما شرح دادیم . در اول مطلب نیز به این موضوع اشاره کردم که اگر مایل به دانستن این هستید که :

ایمیل مارکتینگ از کجا شروع شد ؟ چه کسی برای اولین بار به ان پی برد ؟ چه چیز هایی باعث شد تا ایمیل مارکتینگ امروزه به این شکل دراید ؟ و سوالات اینچنینی دیگر، کافی است مقاله ای که راجب به تاریخچه ی ایمیل مارکتینگ است را مشاهده کنید .

ایمیل مارکتینگ

همچنین در صورت تمایل به دانستن این که مزیت های این روش چیست ؟ و این که به عنوان صاحب ک کسب و کار و تجارت چرا باید این ورش را برای ارتقای شغل انتخاب کنید ؟ می توانید به مقاله ای که راجب به مزایای ایمیل مارکتینگ بیشتر از معایب ان و دیگر روش های بازاریابی دیجیتالی است سر بزنید .

در نهایت موضوع هم برای شما شرح دادیم که چه کسانی از این روش جذاب و سوده استفاده می کنند . ضمن این که در هر کسب و کاری می‌ توان از ایمیل مارکتینگ به عنوان یک روش بازرایابی بهره برد و این نحوه استفاده از ایمیل مارکتینگ است که به موفقیت کسب و کار منجر شده یا باعث سوئیچ کردن آن کسب و کار به روش‌ های دیگر بازاریابی می‌ شود .

حواستان باشد …

وارد شدن به Inbox ایمیل افراد مانند این است که سر زده یا با دعوت به خانه کسی رفته باشید . وقتی به خانه کسی می‌ روید لباس‌ های زیبا و مناسب می‌ پوشید و بهترین رفتار خود را نشان می‌ دهید . در ایمیل مارکتینگ هم باید با ظاهری شایسته و با بهترین رفتار و لحن خود حضور یابید و به یاد داشته باشید که شما در خانه آن ها هستید . اگر مطالب گفته شده را به درستی انجام دهید قطعا در کسب و کار خود پیشرف خواهید کرد .

امیداوریم که از مطالب ارائه شده در زمینه ی ایمیل مارکتینگ چیست ؟ راضی باشید . از زمانی که برای مطالعه ی این مقاله گذاشتید از شما ممنونیم . اگر از مطالب لذت برده اید به دیگر مقالات ما در زمینه طراحی سایت و سئوی سایت و گرافیک سایت و مقالات وردپرس سر بزنید . همچنین اگر مطالب برای شما مفید بود از شما درخواست میکنیم تا ان را با دوستانتان نیز به اشتراک بگذارید . در صورتی که احساس کردید مطلب کامل نیست و یا این که شما موارد دیگری را هم در زمینه ی ایمیل مارکتینگ چیست ؟ می دانید ما را مطلع کنید .

به اشتراک بگذارید!
پرستو بخشی

پرستو بخشی

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
به هیچ وجه سراغ هاست رایگان نروید !

به هیچ وجه سراغ هاست رایگان نروید !

همین حالا که در حال مطالعه این مطلب هستید چندین هزار تبلیغ درباره هاست رایگان در اینترنت در حال امنتشار است . وجود کلمه رایگان افراد بسیار زیادی را برای مراجعه و خرید این گونه هاست ها وسوسه می کند . البته به شما حق می دهیم واقعا هم تصور این که بتوانیم هاست رایگان […]

نکات مهم در گرافیک وب سایت

نکات مهم در گرافیک وب سایت

گرافیک وب سایت اولین برخورد کاربران و مشتریان با نام تجاری و برند شما است . طراحی گرافیک وب سایت مشتری را به کند و کاو بیشتر در وب سایت و کسب و کار شما ترغیب می‌ کند . گرافیک وب سایت به طور خاص، با هنر گرافیک تفاوت دارد . طراحی گرافیک وب سایت […]

سرعت صفحه یا Google page speed چیست ؟

سرعت صفحه یا Google page speed چیست ؟

امروزه با توجه به فراگیر شدن اینترنت و فروش محصولات به وسیله اینترنت تنها داشتن یک سایت کفایت نمیکند و باید از خیلی جهات سایت را بهینه کنیم تا بتوانیم به واسطه آن به فروش خوب برسیم یکی از این روش ها داشتن سرعت صفحه است تا بازدید کننده گان خود را از دست ندهید […]

طراحی سایت خدمات کامپیوتری

طراحی سایت خدمات کامپیوتری

امروزه با پیشرفت علم و فناوری و تکنولوژی و گسترش بستر اینترنت کسب و کار ها به طراحی سایت روی آورده اند . صاحب این کسب و کار ها برای معرفی خود و محصولات و خدماتشان از شرکت های طراحی سایت کمک گرفتند . طراحی سایت برای کسب و کار خاصی نیست و محدودیتی در […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.