051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » سئو و بهینه سازی سایت » بازاریابی دیجیتال » مزایای ایمیل مارکتینگ بیشتر از معایب ان
مزایای ایمیل مارکتینگ بیشتر از معایب ان
بازاریابی دیجیتال, بهبود کسب و کار 14 ژانویه 2019

مزایای ایمیل مارکتینگ بیشتر از معایب ان

پرستو بخشی پرستو بخشی

مزایای ایمیل مارکتینگ بیشتر از معایب ان

در مقاله ی قبلی بازاریابی ایمیلی یا همان ایمیل مارکتینگ را برای شما کاربران عزیز شرح دادیم . در این مقاله قصد داریم تا در مورد مزایای ایمیل مارکتینگ که بیشتر از معایب ان است برایتان توضیحاتی را ارائه دهیم . امیدواریم تا این مطلب به درک بهتر این روش جذاب و راحت و مهم تر از همه پر بازده برسید . قطعا شما هم می دانید که روش های بازاریابی دیجیتالی کم نیست . اما قصد ما این است که به شما نشان دهیم که ایمیل مارکتینگ در مقابل دیگر روش های بازاریابی راحت تر و کم هزینه تر است .

شرح معایب و مزایای ایمیل مارکتینگ :

 1. بازگشت سرمایه
 2. ارزان و سریع
 3. انعطاف پذیری
 4. رفتار مصرف کننده
 5. هدف گیری مستقیم
 6. بستر ازمایش محتوا
 7. برتری بر شبکه های اجتماعی
 8. ارتباط موضوعی

تعریف بازاریابی با پست الکترونیک یا همان ایمیل مارکتینگ را، هدف قرار دادن مشتری بالقوه یا بالفعل از طریق ایمیل بیان کردیم . اغلب با به‌کار گیری، داده کاوی یا همان Data Mining می‌ توان از بازاریابی ایمیلی برای تحت تاثیر قرار دادن مشتری استفاده کرد . اگر بخواهیم خلاصه تر بگوییم به طور کلی ایمیل مارکتینگ، فرم تکامل یافته و دیجیتالی شیوه سنتی بازاریابی پستی است . در این قسمت به برسی معایب و مزایای ایمیل مارکتینگ با دیگر روش های بازاریابی می پردازیم .

بازگشت سرمایه

بازگشت سرمایه یا همان ROI :

تعریف ROI :

اگر بخواهیم یک تعریف ساده برای ان بگوییم این گونه می شود، یعنی این که چه مقدار پول به ازای هر ريالی که یک شرکت خرج می‌ کند به جیب آن شرکت باز می‌ گردد .

در موضوع ایمیل مارکتینگ باز گشت سرمایه‌ را می‌ توان به طور دقیق محاسبه کرد . این موضوع به خیلی از بازاریابان ثابت شده است که اگر ایمیل مارکتینگ به درستی انجام شود باز گشت سرمایه ی بالایی خواهند داشت . به صورتی که در سال های اخیر این روش به یکی از بهترین و موثر ترین روش های بازاریابی آنلاین تبدیل شده است . این موضوع باعث شده است تا مزایای ایمیل مارکتینگ بیشتر از معایب ان باشد .

 • در چارت زیر به مقایسه‌ ای بین بازگشت سرمایه ایمیل مارکتینگ و چند نوع بازاریابی محبوب در دنیا در سال 2019 ارائه شده است .
بازگشت سرمایه ایمیل مارکتینگ

مقایسه بازگشت سرمایه ایمیل مارکتینگ با انواع بازاریابی

ارزان و سریع :

یکی دیگر از دلایل محبوبیت و مزایای ایمیل مارکتینگ این است که هزینه ی ان در مقایسه با هزینه ی دیگر روش های بازاریابی به حد زیادی کم تر است . زیرا شما تنها به ادرس ایمیل مشتری ها نیاز دارید . در واقع شما راحت تر و سریع تر از هر روش دیگری تنها با داشتن یک لیست از ادرس ایمیل مشتری های هدف می توانید این روش را اجرایی کنید .

انعطاف پذیری :

در بالا هم به این موضوع اشاره کردیم که ایمیل مارکتینگ از نظر محتوایی محدودیتی ندارد . شما می توانید موارد زیر را در محتوای ایمیلتان استفاده کنید :

 1. متن
 2. عکس
 3. ویدئو
 4. فایل
 5. لینک

همچنین می توانید برای داشتن یک کمپین ایمیل مارکتینگ هر نوع زنگ، سوت و علامت خطری که بخواهید را ضمیمه ایمیل کنید .

ایمیل مارکتینگ

رفتار مصرف کننده :

با پیشرفت تکنولوژی، فراهم کنندگان سرویس‌ های ایمیل یا همان ESPs به راحتی می‌ توانند اطلاعاتی در مورد رفتار گیرنده‎ ی ایمیل به فرستنده بدهند . این مزیت در سازمان‌ ها و شرکت‌ هایی که در حجم بالا از Email Marketing استفاده می کنند خودش نشان می دهد . زیرا ان ها با خریداری کردن این سرویس ها می توانند رفتار مصرف کننده ی خود را نسبت به بازارایبی ایمیلی ببینند . این کار باعث می شود که ان ها از نتایجی که دریافت کرده اند استفاده کنند و کار خود را راتقا دهند .

هدف‌ گیری مستقیم :

بازاریابی به کمک ایمیل این امکان را به شما می دهد که پیغام هدف‌ گیری شده و حتی پیام‌ های شخصی‌ سازی شده برای افراد مختلف بفرستند . اجازه دهید این مطلب را به ذکر یک مثال بهتر برایتان توضیح دهم .

برای مثال، فردی را تصور کنید که قبلا از یک برند یک کفش خریده است، بازاریابان با توجه به این که از علاقه ی ان شخص به ان برند اطلاع دارند می‌ تواند یک ایمیل حاوی بن خرید برای ان فرد بفرستد . این کار در مقابل این رفتار که اکثر کانال‌ های بازاریابی، به صورت مکرر محتوای تبلیغاتی خود را به جامعه‌ ای ارائه می‌ کنند که درصد بالایی از آن ها، هیچ علاقه‌ ای به محصول پیشنهادی ندارند بسیار زیرکانه و کاربر پسند و پر بازده است .

بستر آزمایش محتوا :

یکی دیگر از مزایای ایمیل مارکتینگ این است که یک روش کم هزینه و مقرون به صرفه برای تست محتوای مختلف است . ضمن این که شما می توانید از داده‌ ی تست شده از طریق ایمیل مارکتینگ در کانال‌ های دیگر بازاریابی بهره ببرید .

ایمیل مارکتینگ

برتری بر شبکه های اجتماعی :

این یک حقیقت است که هر فرد برای وارد شده به شبکه های اجتماعی به یک ادرس ایمیل برای ثبت نام نیاز دارد . در واقع این جوری باید به موضوع نگاه کرد که هر فرد یعنی یک ادرس ایمیل . مردم حتی در شلوغ‌ ترین روز ها که وقت سر زدن به شبکه‌ های اجتماعی خود را هم ندارند ایمیل خود را چک می‌ کنند . پس اینجا می‌ توان گفت ایمیل مارکتینگ از بازاریابی شبکه‌ های اجتماعی هم می‌ تواند موثر تر باشد و این یکی دیگر از مزایای ایمیل مارکتینگ است .

ارتباط موضوعی :

تعریف Opt In :

در واقع Opt In یک قابلیت برای ایمیل ها است که در ان کاربران با مشترک شدن یا Subscribe در یک سرویس انتخاب می‌ کنند که روی موضوعات مورد علاقه خود ایمیل دریافت کنند .

این هم یکی دیگر از مزایای ایمیل مارکتینگ است که در واقع به بازاریابان ایمیلی این امکان را داده است که پیغام مرتبط، شخصی‌ سازی شده به کاربران علاقمند به یک موضوع بفرستند .

ایمیل مارکتینگ

معایب ایمیل مارکتینگ

در مقابل 8 مزیت این روش تنها یک عیب می توان پیدا کرد . ان هم نرخ اسپم ایمیل‌ ها توسط کاربران است .

نرخ اسپم ایمیل ها روی نرخ تحویل یا همان Delivery اثر منفی می‌ گذارد . البته این ضعف، تا حدی با قابلیت Opt-in کردن کاربران به منظور دریافت ایمیل روی موضوعاتی که به آنها علاقه دارند، کم رنگ شده است . اما هنوز تا نقطه ایده‌ الی که تنها محتوای مرتبط و مورد علاقه هر گیرنده به Inbox او ارسال شود، خیلی فاصله داریم .

امیداوریم که از مطالب ارائه شده در زمینه ی مزایای ایمیل مارکتینگ بیشتر از معایب ان راضی باشید . از زمانی که برای مطالعه ی این مقاله گذاشتید از شما ممنونیم . اگر از مطالب لذت برده اید به دیگر مقالات ما در زمینه طراحی سایت و سئوی سایت و گرافیک سایت و مقالات وردپرس سر بزنید . همچنین اگر مطالب برای شما مفید بود از شما درخواست میکنیم تا ان را با دوستانتان نیز به اشتراک بگذارید . در صورتی که احساس کردید مطلب کامل نیست و یا این که شما موارد دیگری را هم در زمینه ی مزایای ایمیل مارکتینگ بیشتر از معایب ان می دانید ما را مطلع کنید .

به اشتراک بگذارید!
پرستو بخشی

پرستو بخشی

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
امکانات طراحی سایت بانک اطلاعات

امکانات طراحی سایت بانک اطلاعات

بانک اطلاعاتی مکانی است که می توان تمامی موضوعات و مطالب و اطلاعات راجب به یک و یا چند موضوع را در یک جا جمع اوری کرد به صورتی که بتوان به راحتی به ان ها دسترسی داشت . در بخش قبلی راجب به طراحی سایت بانک اطلاعات و مزایا و ویژگی های ان و […]

طراحی سایت مدیریت

طراحی سایت مدیریت

با پیشرفت تکنولوژی و فراگیر شدن اینترنت و دسترسی همگان به ان، طراحی سایت برای انجام امور اهمیت زیادی پیدا کرده است . مخصوصا برای انجام امور مدیریتی ضرورت داشتن یک وب سایت بیشتر از هر زمان دیگر احساس می شود . مدیران شرکت ها می توانند با بهره گیری از طراحی سایت مدیریت از […]

طراحی سایت دانشگاهی

طراحی سایت دانشگاهی

اموزش مقوله ای است که در کل دنیا به ان اهمیت ویژه ای میدهند. بطوریکه امروزه افراد برای انتخاب موسسه اموزشی خود، دست به دامان اینترنت میشوند. انها در فضای مجازی و وب سایت ها به دنبال مرکز اموزشی مورد نظر خود میگردنند و اطلاعاتی که احتیاج دارند را از وب سایت ها استخراج میکنند. […]

قوانین طراحی سایت مدرن قسمت1

قوانین طراحی سایت مدرن قسمت1

در این که هر کسب و کاری در حال حاضر به یک وب سایت برای ارتقای شغلی خود و پیشرفت بیشتر نیاز دارد شکی نیست اما هر نوع وب سایتی هم جواب گوی این نتیجه ی خوشایند نیست . طراحی وب سایت در این مسیر می تواند گام نخست باشد و در ادامه شما باید […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.