051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » سئو و بهینه سازی سایت » بازاریابی دیجیتال » ایا ایمیل مارکتینگ در ایران کاربرد ندارد ؟
ایا ایمیل مارکتینگ در ایران کاربرد ندارد ؟
بازاریابی دیجیتال, بهبود کسب و کار 6 فوریه 2019

ایا ایمیل مارکتینگ در ایران کاربرد ندارد ؟

پرستو بخشی پرستو بخشی

ایا ایمیل مارکتینگ در ایران کاربرد ندارد ؟

ایمیل مارکتینگ یکی از بهترین روش ها برای انجام بازاریابی اینترنتی در دنیا است . در مقالات قبلی راجب به مزایای ایمیل مارکتینگ برایتان توضیحاتی را ارائه دادیم . برای مشاهده ی ” مزایای ایمیل مارکتینگ بیشتر از معایب ان “ می توانید اینجا کلیک کنید . موضوع این مطلب به مزایا و معایب ایمیل مارکتینگ و یا توضیح چگونگی انجام ان ربطی ندارد . در واقع قصد داریم تا به یک سوال بپردازیم که ایا ایمیل مارکتینگ در ایران کاربرد دارد یا خیر ؟

ایا هنوز هم استفاده از این ابزار محبوب در بازاریابی اینترنتی، سود اوری کسب و کار های انلاین در ایران را تضمین می کند ؟ در این مقاله قصد داریم تا در مورد ایمیل مارکتینگ در ایران و نقش ان در کسب و کار های اینترنتی صحبت کنیم . همچنین این که چرا می گویند ایمیل مارکتینگ در ایران منسوخ شده است ؟

شاید اکثر این مشکلات ایجاد شده برای این فعالیت جذاب بازاریابی دیجیتالی از نبود علم ان در بین مخاطبان و مصرف کنندگانش است . در واقع اکثر افراد تعریف درستی از ایمیل مارکتینگ در ایران ندارند و گمان می کنند که ایمیل مارکتینگ همان ایمیل های تبلیغاتی که روزانه در اینباکس خود دریافت می کنند . اما لازم به ذکر است که این گونه ایمیل ها در اکثر اوقات برای مخاطبان خوشایند نیست .

یک مثال …

اجازه دهید برای شفاف سازی این مسئله ی ایمیل های ناخوشایند یک مثال برای شما بزنیم . دقت کنید برای مثال شما یک فرد جوان 20 ساله هستید که در اینباکس خود با یک پیغام حاوی تبلیغی با این مضمون هستید که :

ایا از کمر درد رنج می برید ؟ ایا می خواهید به دوران جوانی خود بازگردید ؟ ما به شما استفاده از این کمربند های طبی را پیشنهاد می کنیم شما با استفاده از این کمربندها می توانید …

قطعا شما با دیدن همچین ایمیل ان را بلافاصله پاک و حذف می کنید . پس تا این جا امیدوارم که متوجه شده باشید که ایمیل مارکتینگ به چه معنا است ؟ همچنین ایمیل مارکتنگی جواب می دهد که حاوی یک پیشنهاد خوب و مناسب نیاز مشتری باشد .

اشتباهات رایج ایمیل مارکتینگ

اشتباهات رایج ایمیل مارکتینگ در ایران

در این بخش می خواهم اشتباهات رایج در زمینه ی ایمیل مارکتینگ در ایران را بنا به تجربه ی شخصی خود بازگو کنم . ممکن است بسیاری از این مطالب برای خیلی از افرادی که ان را می خوانند اشنا باشد .

اکثر ما زمانی به انجام ایمیل مارکتینگ اقدام کرده ایم که کمترین تجربه را در این زمینه داشته ایم . در واقع همه ی ما با این دید این کار را انجام می دادیم که ایمیل مارکتینگ یعنی ارسال هزاران هزار ایمیل به مخاطبان و مشتریان با پرداخت یک هزینه ی اندک . البته این گونه ارسال ایمیل ها برای عده ای پاسخ های خوبی را به دنبال داشته است و نتایج موفقیت امیزی حاصل شده است . برای مثال افرادی که وب سایت های تفریحی و خبری داشتند این موضوع کاملا سود اور بود .

این گونه وب سایت ها مخاطبین زیادی دارند پس خیلی طبیعی است که کلیک های زیادی را در ایمیل مارکتینگ به خود اختصاص می دادند . اما همان طور که گفته شد این راه حل برای تمامی کسب و کار ها یکسان نیست و نتیجه ی خوبی را به همراه ندارد . برای مثال شما یک اهن فروشی را در نظر بگیرید، خب قطعا همه به چنین چیزی نیاز ندارند و سودی که قرار بوده است از این کار به جیب صاحبین اهن فروشی برود کمتر از هزینه ای بوده است که برای این کار صرف کرده اند .

اگر دقیق به این موضوع بیاندیشید متوجه می شوید که با این کار های اشتباه ایمیل مارکتینگ در ایران در حال حرکت به سمت اسپم مارکتینگ بوده است .

اسپم

اسپم به چه معنا است ؟

اسپم یعنی بدون اجازه و غیر قانونی هر کاری را انجام دادن . قطعا نمونه ی ان را در تلگرام و اینستاگرام مشاهده کرده اید .

تا این جای مطلب متوجه شدید که معنی ایمیل مارکتینگ به اشباه این بوده است که به لیست انبوهی از مخاطبان، ایمیلی را ارسال کنید . اما شیوه ی درست تر ان این است که یک لیست اندک داشته باشید که میزان کلیک زیادی را به خود اختصاص داده باشد . در واقع اهمیت کیفیت کار این جا مطرح است و نه کمیت ان .

چرا ایمیل مارکتینگ در ایران منسوخ شده است ؟

ممکن است برخی در جواب این سوال بگویند که :

 • ما اصلا ایمیل نداریم
 • ایمیل به کار ما نمی اید
 • ما ایمیل هایمان را سالی یک بار هم برسی نمی کنیم
 • تنها استفاده ما از ایمیل در زمان ثبت نام در وب سایت ها است
 • و …

اما بر خلاف تصور ان عده که فکر می کنند به خاطر دلایل بالا ایمیل مارکتینگ در ایران از بین رفته و دیگر جواب نمی دهد باید بگوییم که هنوز هم ایمیل مارکتینگ در ایران اثرات مثبتی دارد و بسیاری همین الان که شما در حال خواندن این مطلب هستید به کمک این روش به کسب درامد مشغول اند . کمی با خودتان فکر کنید اگر واقعا ایمیل مارکتینگ در ایران از بین رفته است پس چرا هر روزه ما تعداد زیادی ایمیلی در اینباکس های خود مشاهده می کنیم ؟

چرا دیجی کالا با ان همه ادعا و هزینه های زیاد برای تبلیغات اینترنتی و سنتی هر هفته برای کاربرانش ایمیل ارسال می کند ؟ چرا تخفیفان هر هفته آفر هایش را به کاربرانش پیشنهاد می دهد ؟ و از این جمله ایمیل ها که خودتان بهتر می دانید . دلیل این ها چیست ؟ تنها یک پاسخ برای این سوال است ان هم این است که افرادی با این دیدگاه اصول صحیح استفاده از ایمیل مارکتینگ را نمی دانند . همان طور که در بالا اشاره کردیم ان ها ایمیل مارکتینگ را تنها ارسال حجم زیادی ایمیل بی هدف به یک سری مخاطب که اصلا ان ها را نمی شناسند می دانند .

ایمیل مارکتینگ

چرا ایمیل مارکتینگ ؟

 • ایمیل مارکتینگ نسبت به دیگر روش های بازاریابی اینترنتی بسیار مقرون به صرفه است
 • در ایمیل مارکتینگ بازگشت سرمایه بیشتری نصیب کسب و کار ها می شود
 • وجود ابزار هایی مانند میلر لایت و میل چیمپ برای انجام ایمیل مارکتینگ
 • بازگشت سرمایه
 • ارزان و سریع
 • انعطاف پذیری
 • رفتار مصرف کننده
 • هدف گیری مستقیم
 • بستر ازمایش محتوا
 • برتری بر شبکه های اجتماعی
 • ارتباط موضوعی
 • نتیجه گرفتن بسیاری از کسب و کار ها به کمک این روش

امیداوریم که از مطالب ارائه شده در زمینه ی ایا ایمیل مارکتینگ در ایران کاربرد ندارد راضی باشید . از زمانی که برای مطالعه ی این مقاله گذاشتید از شما ممنونیم . اگر از مطالب لذت برده اید به دیگر مقالات ما در زمینه طراحی سایت و سئوی سایت و گرافیک سایت و مقالات وردپرس و ایمیل مارکتینگ سر بزنید . همچنین اگر مطالب برای شما مفید بود از شما درخواست میکنیم تا ان را با دوستانتان نیز به اشتراک بگذارید . در صورتی که احساس کردید مطلب کامل نیست و یا این که شما موارد دیگری را هم در زمینه ی ایا ایمیل مارکتینگ در ایران کاربرد ندارد می دانید ما را مطلع کنید .

به اشتراک بگذارید!
پرستو بخشی

پرستو بخشی

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
مفهوم کلیدی چیست؟

مفهوم کلیدی چیست؟

الگوریم های گوگل همیشه در طول زمان دچار تغییراتی شده اند تا گوگل بتواند بهتر وب سایت ها را انالیز کند و تا جایی که امکان دارد بهترین نتایج را برای کاربران به نمایش بگذارد . با هر بار تغییر در این الگوریتم ها و ربات ها، شما به عنوان صاحبین وب سایت موظف هستید […]

نکات طراحی سایت تجارت الکترونیک

نکات طراحی سایت تجارت الکترونیک

در بخش های قبلی راجب به اهمیت طراحی سایت تجارت الکترونیک، قوانین ان، مزایای داشتن ان، سئوی ان و غیره صحبت کردیم . در ایم مقاله به تمامی نکات طراحی سایت تجارت الکترونیک که باید رعایت شوند می پردازیم . از لحاظ عملکرد، بایستی قابلیت مناسب را داشته باشد به طوری که سایت ما صفحات […]

قواعد استفاده از پاپ آپ در طراحی سایت

قواعد استفاده از پاپ آپ در طراحی سایت

شاید بار ها و بار ها این سوال از ذهن شما گذر کرده باشد که یک وب سایت خوب و جذاب چه ویژگی هایی دارد ؟!! طرح ها و امکانات فراوانی هستند که می توانید از آن ها در وب سایتی که می خواهید طراحی کنید استفاده کنید . اما اگر شما کاربر و مشتری […]

معرفی 8 قالب حرفه ای ساخت و ساز وردپرسی

معرفی 8 قالب حرفه ای ساخت و ساز وردپرسی

در این مطلب می خواهم به معرفی 8 قالب حرفه ای ساخت و ساز وردپرسی بپردازم . قالب های وردپرسی تنوع زیادی دارند و تصمیم گیری در بین هزاران و حتی میلیون ها قالب کار بسیار دشواری است . بدین منظور ما خواستیم تا با معرفی 8 قالب حرفه ای ساخت و ساز به طراحان […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.