051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » سئو و بهینه سازی سایت » تکنیک های سئو » عوامل موثر سئوی داخلی بر رتبه بندی گوگل بخش1
عوامل موثر سئوی داخلی بر رتبه بندی گوگل بخش1
تکنیک های سئو, سئو و بهینه سازی سایت 13 آوریل 2019

عوامل موثر سئوی داخلی بر رتبه بندی گوگل بخش1

پرستو بخشی پرستو بخشی

عوامل موثر سئوی داخلی بر رتبه بندی گوگل بخش1

قطعا شما هم می دانید که سئو و بهینه سازی چه تاثیراتی بر روی رتبه ی سایت در موتور های جست و جو دارد . بدین جهت تصمیم گرفته ایم که عوامل موثر سئو در رتبه بندی گوگل را برای شما کاربران عزیز شرح دهیم تا به کمک دانستن این موارد بتوانید سئوی سایتتان را بهبود بخشید . به علت زیاد بودن موارد و نکات این مطلب را در چند بخش ارائه کرده ایم . یکی از این بخش ها معرفی عوامل موثر سئوی داخلی بر رتبه بندی گوگل است .

برای مطالعه ی دیگر عوامل موثر سئو در رتبه بندی گوگل می توانید روی لینک های زیر کلیک کنید .

  • برای مطالعه ی بخش اول می توانید اینجا کلیک کنید .
  • برای مطالعه ی بخش دوم می توانید اینجا کلیک کنید .
  • برای مطالعه ی بخش سوم می توانید اینجا کلیک کنید .
  • برای مطالعه ی بخش چهارم می توانید اینجا کلیک کنید .
  • برای مطالعه ی بخش پنجم می توانید اینجا کلیک کنید .
  • برای مطالعه ی بخش ششم می توانید اینجا کلیک کنید .
  • برای مطالعه ی بخش هفتم می توانید اینجا کلیک کنید .
  • برای مطالعه ی بخش هشتم می توانید اینجا کلیک کنید .

عوامل موثر سئوی داخلی بر رتبه بندی گوگل به شرح زیر است :

این مطلب که شامل عوامل موثر سئوی داخلی بر رتبه بندی گوگل است در واقع در ادامه ی بخش دوم این مقاله نوشته شده است و مکمل ان می باشد .

سئو و بهینه سازی

حضور کلمه کلیدی در تگ عنوان

از ان جایی که تگ عنوان بخش بسیار مهمی در محتوا است، پس استفاده کردن از کلمه ی کلیدی در ان می تواند تاثیرات مثبتی را بر روی افزایش سئوی داخلی و در نهایت گوگل داشته باشد .

قرار گیری کلمه کلیدی در ابتدای تگ عنوان

طبق نتایج به دست امده از تحقیقات تگ عنوانی که کلمه ی کلیدی در ابتدای ان حضور دارد بهتر از تگ عنوانی است که کلمه ی کلیدی در انتهای ان حضور دارد .

حضور کلمه کلیدی در تگ توضیحات

هنوز میزان اهمیت این مورد مشخص نیست اما انجام دادن ان ضرری برای شما ندارد و برعکس خود یک تفاوت است نسبت به دیگر وب سایت ها .

حضور کلمه کلیدی در تگ H1

از نظر اهمیت دومین تگ مهم، تگ H1 است . پس حضور کلمه ی کلیدی در این تگ نیز می تواند موثر باشد . وجود کلمه ی کلیدی در این تگ نشان دهنده ی مرتبط بودن فعالیت و موضوع یک سایت را برای گوگل نمایان می کند .

حضور کلمه کلیدی در یک متن

زمانی که شما در متن هایتان به صورت مکرر از کلمه ی کلیدی استفاده می کنید در واقع دارید به گوگل سیگنال می فرستید . این برای گوگل به منظور اشنا شدن با موضوع فعالیت یک سایت است .

سئو و بهینه سازی

طول محتوای تولید شده

مطالبی که تعداد کلمات بیشتری دارد در واقع این گونه مطالب طیف گسترده تری از یک مطلب را پوشش می دهند و نسبت به مطالب کوتاه تر بیشتر مورد توجه قرار می گیرند .

چگالی کلمات کلیدی

منظور از چگالی کلمه ی کلیدی در واقع تعداد دفعاتی است که ان کلمه در متن به کار رفته است . این مورد در طی زمان از اهمیتش کاسته شده است اما هنوز هم در تعیین موضوع مطلب موثر است . لازم به ذکر است که در به کار گیری از کلمه ی کلیدی باید با دقت رفتار کنید و فکر نکنید که اگر در این کار افراط کنید نتیجه ی بهتری نیز می گیرید .

استفاده از کلمات کلیدی LSI در محتوا

این گزینه به گوگل کمک می کند تا معنی واقعی کلماتی که بیش از چند معنی دارند را به دست آورد . برای مثال شما کلمه ی Apple را در نظر بگیرید . این کلمه هم نام بزرگ ترین برند کامپیوتری جهان است و هم نام یک میوه . در واقع می خواهیم بگوییم که حضور و یا عدم حضور LSI به احتمال زیاد به عنوان نشانه کیفی محتوا عمل می کند .

وجود کلمات کلیدی LSI در تگ عنوان یا توضیحات

کارایی و عملکرد کلمات کلیدی LSI در تگ عنوان یا توضیحات همانند کارایی و تاثیرات ان در محتوای صفحه است . به بیانی ساده تر به گوگل کمک کند تفاوت بین کلمات مترادف را تشخیص دهد .

سرعت بارگذاری صفحات از طریق HTML

سرعت بارگذاری صفحات برای گوگل یک عامل بسیار مهم برای رتبه بندی سایت است . الگوریتم های گوگل سرعت وب سایت ها را بر اساس کد های موجود در آن و حجم فایل‌ ها برسی می کنند و این موضوع را در رتبه ی سایت اعمال می کنند .

محتوای تکراری

محتوا هایی که به صورت تکراری ایجاد می شوند تاثیرات منفی زیادی را به مرور زمان بر سئوی سایتتان می گذارند . اگر از این روش برای تولید محتوی سایتتان استفاده می کنید همین حالا این کار را متوقف کنید .

سئو و بهینه سازی

نامتعارف بودن

اگر از گزینه ی Rel=Canonical به درستی در وب سایتتان استفاده کنید این موضوع می تواند برایتان مفید واقع شود . زیرا کاری که این گزینه می کند این است که اجازه نمی دهد که گوگل صفحات سایت را به عنوان محتوای تکراری در نظر بگیرد .

سرعت بارگذاری صفحات سایت در گوگل

در برخی شرایط ممکن است که گوگل از داده های کاربری کروم گوگل برای مدیریت بهتر مدت زمان بارگذاری سایت ها استفاده کند . برای این که در زمینه بتوانید موفق باشید به شما توصیه می کنیم که از CDN و سایر موارد غیر مرتبط با HTML استفاده کنید . این موارد برای سایت شما همانند یک سیگنال عمل می کنند و می توانند در سئوی سایتتان بسیار موثر باشند .

بهینه سازی تصاویر

تصاویر نقش بسیار مهمی را در سایت ها دارند و هیچ وب سایتی را نمی توانید پیدا کنید از تصویر استفاده نکرده باشد . شما می توانید با بهینه سازی تصاویرتان اثر مثبتی را بر سئوی سایتتان بگذارید . زیرا تصاویر از طریق نام فایل، متن Alt، عنوان، توضیحات و سایر موارد سیگنال های مرتبط مهمی را به موتور های جستجو ارسال می کنند .

تاخیر در به روز رسانی محتوای سایت

الگوریتم های جدید گوگل نسبت به گذشته تغییرات زیادی کرده اند . در حال حاضر این الگوریتم ها اهمیت زیادی به محتوا های تازه به روز شده می دهند . این موضوع در محتوا هایی که در جستجو ها به زمان حساس هستند بیشتر هم هست و پیشنهاد می کنیم که این گونه محتوا ها را زود به زود به روز رسانی کنید . به صورتی که در برخی موارد دیده شده است که گوگل تاریخ اخرین به روز رسانی ها را نیز نشان داده است .

منظور از محتوا هایی که به زمان هستند محتوا هایی است که در یک برهه زمانی خاص بیشتر مورد جستجو قرار می گیرند .

مقدار به روزرسانی محتوا

منظور از به روز رسانی کردن محتوا ها این نیست که حتما یک اتفاق خیلی بزرگ بیافتد و یا این که یک محتوا را از اول ایجاد کنید . حتی همین ویرایش ها و تغییرات کوچک هم به عنوان فاکتوری از به روز رسانی در نظر گرفته می شود و تاثیر دارد . البته که اضافه کردن و یا حذف یک بخشی از محتوا نسبت به تغییر یک یا چند کلمه در فرایند به روز رسانی تاثیرات چشم گیر تری دارد .

سابقه ی به روز رسانی صفحات

این که شما سایتتان را به طور پیوسته به روز رسانی کنید از نظر سئو و گوگل بسیار اهمیت دارد و موثر واقع می شود .

سئو و بهینه سازی

برجستگی کلمات کلیدی

استفاده کردن از کلمه ی کلیدی تقریبا در هر بخشی بسیار موثر است . یکی دیگر از جا هایی که اهمیت دارد کلمه ی کلیدی در ان جا حضور داشته باشد در 100 کلمه ی اول محتوا ها است . قرار داشتن کلمه ی کلیدی در 100 کلمه ی اول یک محتوا نشانگر مرتبط بودن سایت با کلمه ی کلیدی است . لازم به ذکر است که برجستگی کلمه کلیدی به قرارگیری ان درون تگ عنوان، تگ H1، H2 و متا دسکریپشن بستگی دارد .

کلمات کلیدی در تگ های H2 ، H3

قرار گرفتن کلمه ی کلیدی در این بخش ها به صورت ضعیف تر و کمتر نشان دهنده ی ارتباط سایت و کلمه کلیدی است اما باز هم تاثیرات خود را دارد . پس توصیه می کنیم که حتما این مورد را هم رعایت و اجرا کنید .

ترتیب قرار گیری کلمات کلیدی

انجام دادن تحقیق بر روی کلمه ی کلیدی بسیار اهمیت دارد و به شما توصیه می کنیم که حتما قبل از تولید محتوا های سایتتان این کار را انجام دهید . اجازه دهید این موضوع را با ذکر مثال بهتر توضیح دهیم . برای مثال جست و جویی با عنوان :

” عوامل موثر سئو در رتبه بندی گوگل “

صفحاتی که با این هنوان بهینه سازی شده اند قطعا رتبه ی بهتری نسبت به صفحاتی دارند که با عنوان زیر بهینه سازی شده است :

” چه کار هایی انجام دهیم تا سایتمان رتبه ی بهتری داشته باشد “

پس نتیجه می گیریم که ترتیب قرار گیری کلمات کلیدی در محتوای یک صفحه می تواند به مقدار زیادی در رتبه و رنک سایت تاثیر داشته باشد .

از زمانی که برای مطالعه ی مطلب ” عوامل موثر سئوی داخلی بر رتبه بندی گوگل ” گذاشتید از شما ممنونیم . اگر از مطالب لذت برده اید به دیگر مقالات ما در زمینه طراحی سایت و سئوی سایت و گرافیک سایت و مقالات وردپرس و ایمیل مارکتینگ سر بزنید . همچنین اگر مطالب برای شما مفید بود از شما درخواست می کنیم تا ان را با دوستانتان نیز به اشتراک بگذارید .

حال اگر برای طراحی سایت کسب و کار خود قدمی بر نداشته اید، لطفا با شماره تلفن های موجود در وب سایتدهکده وب تماس بگیرید . ما در شرکت طراحی و توسعه ی سایت دهکده وب با تیم پشتیبانی و مشاوره ی خود اماده ی کمک به شما هستیم . امیداوریم که از مطالب ارائه شده در باره ی ” عوامل موثر سئوی داخلی بر رتبه بندی گوگل راضی باشید .

در صورتی که احساس کردید مطلب کامل نیست و یا این که شما موارد دیگری را هم در باره ی عوامل موثر سئوی داخلی بر رتبه بندی گوگل می دانید ما را مطلع کنید .

به اشتراک بگذارید!
پرستو بخشی

پرستو بخشی

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
طراحی سایت فروشگاه لوازم ارایشی

طراحی سایت فروشگاه لوازم ارایشی

همانطور که می دانید در کشور ما استفاده از لوازم ارایشی و بهداشتی بسیار زیاد می باشد. همه افراد به خصوص بانوان زیبایی را دوست دارند و برای حفظ زیبایی و بهداشت فردی ، از محصولات زیادی استفاده می کنند. تنوع محصولات بسیار بالا می باشد و شاید خیلی از افراد حتی از وجود ان […]

طراحی سایت با وردپرس یا cms اختصاصی ؟ بخش2

طراحی سایت با وردپرس یا cms اختصاصی ؟ بخش2

در بخش قبلی این مطلب به معرفی طراحی سایت با وردپرس یا cms اختصاصی به صورت جدا گانه پرداختیم و مزایای استفاده از هر کدام را شرح دادیم . هدف ما از نوشتن این مطلب این است که به شما در تصمیم گیریتان کمک کنیم . با مطالعه ی این مطلب و بخش اول آن […]

تفاوت زبان برنامه نویسی  php با ASP در چیست؟

تفاوت زبان برنامه نویسی php با ASP در چیست؟

در این مقاله ما به برسی یکی از پر تکرار ترین سوال های در زمینه ی برنامه نویسی با عنوان ” تفاوت زبان برنامه نویسی php با ASP چیست ؟ “ می پردازیم . مواردی که در ادامه می خوانید قابلیت ها و امکانات هر کدام از این زبان های برنامه نویسی برای شرح تفاوت […]

200 نکته ی طلایی سئو – بخش2.لینک سازی1

200 نکته ی طلایی سئو – بخش2.لینک سازی1

در این مقاله قصد داریم تا در مورد 200 نکته ی طلایی سئو، بخش لینک سازی را خدمت شما عرض کنیم . همانطور که میدانید امروزه اهمیت و فواید طراحی سایت بر کسی پوشیده نیست . در حال حاضر اکثر صاحبین کسب و کار ها برای پیشرفت تجارت خود و هم سو بودن با شرایط دیجیتالی […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.