051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » سئو و بهینه سازی سایت » تکنیک های سئو » 200 نکته ی طلایی سئو – بخش8. شبکه های اجتماعی
200 نکته ی طلایی سئو – بخش8. شبکه های اجتماعی
تکنیک های سئو, سئو و بهینه سازی سایت 29 اکتبر 2018

200 نکته ی طلایی سئو – بخش8. شبکه های اجتماعی

پرستو بخشی پرستو بخشی

200 نکته ی طلایی سئو – بخش8. شبکه های اجتماعی

در این مقاله قصد داریم تا در مورد 200 نکته ی طلایی سئو، بخش شبکه های اجتماعی را خدمت شما عرض کنیم . همان طور که می دانید امروزه اهمیت و فواید طراحی سایت  بر کسی پوشیده نیست . اما فقط طراحی سایت نیست . موضوع مهم دیگری هم وجود دارد که اصلا نمی توان ان را نادیده گرفت . ان هم بازدید وب سایت است .

این موضوع هم در گروی بهتر دیده شدن وب سایت شما هم است . برای این هم نیاز است که وب سایت شما بهینه سازی شود . درصد زیادی از افراد به دنبال راه کار هایی برای بهبود سئوی سایت خود هستند . برای بهبود سئو باید بخش های مختلفی را سامان دهی کنید .

در این مقاله قصد داریم تا 200 نکته ی طلایی سئو را که به بهبود رتبه ی وب سایتتان کمک می کند بیان کنیم . به علت طولانی بودن مطلب ما این نکات و تکنیک ها را در چند مقاله برای شما جمع اوری کردیم . لطفا از دیگر مقالات ما که در این زمینه می باشد دیدن فرمایید .

تعریف شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی مفهوم جدیدی نیستند . شاید باورتان نشود اما انسان ها از قرن‌ ها پیش که گرد آتش می‌ نشستند و برای یکدیگر داستان می‌ گفتند در حال تشکیل شبکه های اجتماعی بودند . اما چیزی که باعث شده است امروزه شبکه های اجتماعی بیشتر از همیشه مورد توجه و استفاده قرار بگیرند، به وجود آمدن ابزار های دیجیتال و کمک آن ها به توسعه شبکه های اجتماعی بوده است .

نکات شبکه‌ های اجتماعی

  1. از شبکه های اجتماعی فراموش نکنید
  2. برای استراک گذاری محتواهایتان از شبکه های اجتماعی استفاده کنید
  3. برای اشتراک گذاری بیشتر اقدام کنید
  4. اشتراک گذاری باید اسان باشد
  5. استفاده از داده های Open Graph
  6. تنظیم پونز های قوی
  7. برای Facebook  مطالب سفارشی و خاص بنویسید
  8. ایجاد عکس های سفارشی برای مطالب
  9. حساب Twitter را به‌ سرعت رشد بدهید
  10. رشد سریع و حرکت به سمت موفقیت در Pinterest

از شبکه های اجتماعی فراموش نکنید

عده ای بر این باور هستند که حال که شبکه های اجتماعی تاثیر مستقیمی بر رتبه ی وب سایتمان ندارند، پس وقتمان را برای ان تلف نکنیم . اما توصیه ی ما به شما این است که از شبکه های اجتماعی استفاده کنید زیرا به شما کمک می‌ کنند تا محتوایتان پخش شود و به‌ طور بالقوه ای در معرض دید کسایی قرار بگیرد که به دنبال لینک‌ سازی هستند .

همچنین موضوع به اینجا ختم نمی شود علاوه‌ بر این موردی که در بالا ذکر کردیم ممکن است بازدید ناشی از شبکه‌ های اجتماعی روی عوامل دیگری تأثیر بگذارد که مستقیما روی رتبه‌ بندی مؤثر باشند . منظور ما بازدید، buzz، جستجوی برند، جستجو های انجام‌ شده در نوار آدرس، typed in URL searches است .

برای استراک گذاری محتواهایتان از شبکه های اجتماعی استفاده کنید

یک راه مناسب و موثر برای اشتراک گذاری مطالب وب سایتتان این است که از بستر شبکه های اجتماعی استفاده کنید . پروفایل‌ های فعالی در شبکه‌ های اجتماعی اصلی داشته باشید و محتوای تولیدی را با مخاطبانتان به اشتراک بگذارید .

توصیه ما به شما این است که با اینکه حضور در شبکه‌ های اجتماعی اصلی خوب است اما منطقی‌ تر این است که برای شبکه‌ ای که بیشترین بازدید را دارد وقت بیشتری بگذارید . برای مثال شبکه ی اجتماعی و پر بازدید Twitter با بازاریابی گزینه‌ ی خوبی است و مثلا برای سایت غذایی، Pinterest می‌ تاند انتخاب بهتری باشد .

برای اشتراک گذاری بیشتر اقدام کنید

برای بدست اوردن اشتراک گذاری بیشتر نشان بدهید که مطلب شما چند بار در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده است . نشان دادن تعداد دفعاتی که محتوای شما به اشتراک‌ گذاشته شده، یک سند و مدرک است که می‌ تواند به اشتراک‌ گذاری‌ های بیشتر منتهی شود .

ممکن است بعضی وقتا بخواهید زیر ابی حرکت کنید و از روش های فریب‌ کارانه استفاده کنید . برای این هم پلاگین‌ های متعددی وجود دارد که با استفاده از ان‌ ها می‌ توانید تعداد اشتراک‌ گذاری‌ های اولیه را به‌ صورت تقلبی زیاد نشان بدهید . شاید کمی غیر اخلاقی به نظر برسد اما حقیقت این است که بازدید کننده‌ ها تمایل بیشتری به اشتراک‌ گذاری مقاله‌ ای دارن که قبلا از ان استقبال شده است .

اشتراک گذاری باید اسان باشد

اشتراک گذاری مطالبتان باید به طرز خنده داری اسان باشد . گزینه‌ های مربوط به اشتراک‌ گذاری در شبکه‌ های اجتماعی را در جایگاهی آشکار در صفحه قرار بدید تا اشتراک‌ گذاری تا حد ممکن آسان شود . برای رایانه‌ های دسکتاپ شاید بهتر باشد که این گزینه‌ ها را در انتهای محتوا قرار بدهید و همچنین یک نوار اشتراک‌ گذاری را هم به‌ صورت معلق در کنار صفحه قرار بدهید که از بالا تا پایین صفحه در معرض دید بازدید کننده باشد .

دکمه های اشتراک معلق

اما برای موبایل قضیه کمی پیچیده‌ تر می‌ شود . زیرا فضای صفحه‌ ی نمایش محدود تر است . اما ضرر ندارد اگر یک نوار اشتراک‌ گذاری ثابت در پایین یا بالای صفحه گذاشته شود، شاید میزان اشتراک‌ گذاری را بالا ببرد .

استفاده از داده های Open Graph

برای جذب کلیک های بیشتر به شما پیشنهاد می کنیم که از داده های Open Graph استفاده کنید . البته قبل از ان مطمئن شوید که صفحات شما دارای متا دیتای open graph باشد تا اشتراک‌ گذاری قوی‌ تر انجام شود .

استفاده از تگ های open graph یا og

یک نکته ای را باید در اینجا به شما گوش زد کنم ان هم این است که پلاگین Yoast را اگر نصب کنید، این کار را برایتان انجام می‌ دهد . در غیر این صورت، نحوه‌ ی انجام این کار را می‌ توانید از اینجا ببینید .

تنظیم پونز های قوی

با تنظیم پونز های قدرتمند یا همان ” pin “می توانید بازدید بیشتری را از طرف Pinterest جذب کنید ان هم در کوتاه ترین زمان ممکن . اگر محتوای شما دارای داده‌ های Open Graph باشد، انجام این کار خیلی آسان می‌ شود .

برای Facebook  مطالب سفارشی و خاص بنویسید

از ان جایی که Facebook یک شبکه ی اجتماعی قوی و پر مخاطب است، نوشتن عنوان ها و توضیحات سفارشی و خاص می تواند بسیار موثر واقع شود . دلیل ان هم بسیار ساده است زیرا قالب‌ های موفق برای عنوان از یک پلتفرم به پلتفرم دیگر متفاوت هستند . اما باید خیلی مراقب باشید زیرا فیسبوک نسبت به عنوان‌ هایی که سبک click-bait و شکاف‌ های اطلاعاتی یا همان ” information gap “ دارند حساس است و ممکن است جریمه شوید .

ایجاد عکس های سفارشی برای مطالب

سعی کنید برای پست هایتان از عکس های سفارشی استفاده کنید تا کلیک های بیشتری را جذب کنید . از عکس‌ های روشن و رنگی در شبکه های اجتماعی استفاده کنید تا وقتی افراد timeline را به سمت پایین حرکت می‌ دهند، نظرشان جلب شود .

حساب Twitter را به‌ سرعت رشد بدهید

برای رشد حساب Twitter خود می توانید فالوور های رقیبتان را فالو کنید . زیرا این یک حرکت منطقی برای شما است که فالوور های رقیبتان را فالو کنید زیرا ان‌ ها احتمالا بیشترین علاقه را به دریافت محصولات یا خدمات شما دارند . اما باید خیلی دقت کنید که در یک روز بیش‌ از اندازه follow یا unfollow نکنید چون ممکن است بلاک شوید .

رشد سریع و حرکت به سمت موفقیت در Pinterest

مانند مورد بالا سریع‌ ترین راه برای رشد حساب کاربری در Pinterest این است که سایر board هایی که به موضوع شما ارتباط دارند را فالو کنید . برای این که مطمئن شوید که کاربران از فالو کردن ان ها اگاه شدند، ابتدا یکی از board های ان‌ ها را فالو کنید و بعد، 2 الی 3 مورد از pin هایشان را هم لایک کنید . این‌ طوری به‌ طور همزمان چند تا notification برایشان نشان داده می‌ شود که همگی از یک حساب هستند .

روش‌ های دیگه‌ ای هم برای گسترش حساب کاربری در Pinterest وجود دارد برای مطالعه ی ان لطفا به اینجا مراجعه کنید .

اگر تمامی نکات گفته شده را به صورت کامل و صحیح به کار ببندید قطعا نتیجه ی مد نظرتان را خواهید گرفت . این نکات که جزئی از 200 نکته ی طلایی سئو است، امتحان شده هستند و بنا به تجربیات و مطالعات بدست امده جمع اوری شده اند . پس با خیال راحت ان ها را در وب سایت خودتان پیاده سازی کنید تا مانند ما و دیگر وب سایت ها از ارتقای رتبه ی خود خرسند شوید .

بخش اول مقاله تا اینجا بود، لطفا برای مطالعه ی ادامه ی نکات مربوطه به موضوع محتوا به مقاله ی بعدی ما سر بزنید . از زمانی که برای مطالعه ی این مقاله گذاشتید از شما سپاس گذاریم . لطفا در صورت رضایت از مطالب ما ان ها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید و از دیگر مقالات ما که در زمینه ی طراحی سایت، سئو، تکنیک های ان و بهینه سازی محتوا می باشد دیدن فرمایید .

به اشتراک بگذارید!
پرستو بخشی

پرستو بخشی

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
طراحی سایت کیف و کفش

طراحی سایت کیف و کفش

امروزه با همه گیر شدن اینترنت بسیاری از کار ها اسان شده است. افراد روزانه زمان قابل توجهی را در اینترنت میگذرانند و ترجیحا اکثر کار های خود را از طریق ان انجام میدهند. درصد بسیار زیادی از فعالیت های انلاین کاربران شامل خرید کردن کالا ها میشود، مثلا مواد غذایی، لوازم ارایشی بهداشتی، اوازم […]

طراحی سایت دانشگاهی

طراحی سایت دانشگاهی

اموزش مقوله ای است که در کل دنیا به ان اهمیت ویژه ای میدهند. بطوریکه امروزه افراد برای انتخاب موسسه اموزشی خود، دست به دامان اینترنت میشوند. انها در فضای مجازی و وب سایت ها به دنبال مرکز اموزشی مورد نظر خود میگردنند و اطلاعاتی که احتیاج دارند را از وب سایت ها استخراج میکنند. […]

طراحی سایت گالری عکاسی

طراحی سایت گالری عکاسی

یک هنرمند در هر نقطه ای از جهان که باشد زمانی که یک اثر هنری را خلق می‌ کند بزرگترین خواسته اش این است که اثرش را تمام دنیا ببینند و بشناسند . زمانی این نظر غیر قابل تصور و دست یافتنی بود . اما امروزه بستر گسترده ی اینترنت بر هیچ کس پوشیده نیست […]

آموزش استفاده صحیح از شبکه های اجتماعی بخش 2

آموزش استفاده صحیح از شبکه های اجتماعی بخش 2

برای اینکه موفقیت را در هر یک از شبکه های اجتماعی به دست آورید باید آموزش های موبوط به آن شبکه را فرا بگیرید و آنها را بکار ببرید این آموزش ها می توانند بسیار متفاوت باشند زیرا این شبکه های اجتماعی نیز با یکدیگر متفادت هستند این شبکه های اجتماعی می توانند بسیار مفید […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.