051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » سئو و بهینه سازی سایت » تکنیک های سئو » عوامل موثر سئو در رتبه بندی گوگل بخش پنجم
عوامل موثر سئو در رتبه بندی گوگل بخش پنجم
تکنیک های سئو, سئو و بهینه سازی سایت 18 آوریل 2019

عوامل موثر سئو در رتبه بندی گوگل بخش پنجم

پرستو بخشی پرستو بخشی

عوامل موثر سئو در رتبه بندی گوگل بخش پنجم

دانستن عوامل موثر سئو در رتبه بندی گوگل به شما کمک می کند تا به راحتی بتوانید با رعایت و اجرای ان ها بتوانید به رتبه های بالا تر برسید . عوامل موثر سئو در رتبه بندی گوگل موارد زیادی را شامل می شود و دارای بخش بندی هایی است که شما باید در هر بخش نکات گفته شده را رعایت کنید . مواردی که در ادامه می خوانید، نکات یک بخش دیگر عوامل موثر سئو در رتبه بندی گوگل است .

شما می توانید همه ی عوامل موثر سئو در رتبه بندی گوگل را در 8 بخش زیر مطالعه کنید :

 • برای مطالعه ی بخش اول می توانید اینجا کلیک کنید .
 • برای مطالعه ی بخش دوم می توانید اینجا کلیک کنید .
 • برای مطالعه ی بخش سوم می توانید اینجا کلیک کنید .
 • برای مطالعه ی بخش چهارم می توانید اینجا کلیک کنید .
 • برای مطالعه ی بخش ششم می توانید اینجا کلیک کنید .
 • برای مطالعه ی بخش هفتم می توانید اینجا کلیک کنید .
 • برای مطالعه ی بخش هشتم می توانید اینجا کلیک کنید .

عوامل موثر سئو در رتبه بندی گوگل : بخش تعامل کاربر

سئو و بهینه سازی
 1. نرخ کلیک برای کلمه ی کلیدی خاص
 2. نرخ کلیک برای کلمه های کلیدی
 3. نرخ پرش
 4. ترافیک مستقیم
 5. ترافیک برگشتی
 6. سایت های مسدود شده
 7. بوک مارک ها
 8. نوار ابزار در گوگل
 9. دیدگاه ها
 10. زمان توقف

نرخ کلیک برای کلمه ی کلیدی خاص

اگر صفحه ای برای یک کلمه ی کلیدی خاص نرخ کلیک یا همان CTR بیشتری دریافت کند به رتبه های بالاتری نیز در نتایج می رسد .

نرخ کلیک برای کلمه های کلیدی

یک صفحه زمانی که با کلمات کلیدی متفاوتی بهینه سازی می شود و نرخ کلیک طبیعی زیادی را دریافت می کند نشان دهنده ی این است که این صفحه بسیار کاربر محور بوده و تعامل با کاربر را به درستی ایجاد کرده است و به همین جهت نیز گوگل در رتبه دهی این موضوع را لحاظ می کند .

سئو و بهینه سازی

نرخ پرش

نرخ پرش کاربر یا همان Bounce rate که به نرخ دفع نیز شناخته می شود به‌ طور معمول درصد کاربرانی است که بعد از دیدن یک صفحه از سایت خارج می‌ شوند و نشان دهنده جذابیت سایت برای بازدید کننده است . لازم به ذکر است که هر چه درصد بانس ریت کمتر باشد بهتر است . این گزینه ای است که مورد توجه گوگل قرار دارد و به کمک این مورد کیفیت یک صفحه و سایت را برسی می کند و می سنجد .

ترافیک مستقیم

ترافیک مستقیم یکی از عوامل موثر سئو در رتبه بندی گوگل است . اگر ترافیک مستقیم یک سایت زیاد باشد برای گوگل به این معنی است این وب سایت دارای کیفیت بالا است پس لایق یک رتبه ی خوب است . جالب است که بدانید گوگل از داده های کاربری کروم برای تعیین این که آیا افراد از سایت بازدید کرده اند یا نه استفاده می کند .

ترافیک برگشتی

ترافیک بازگشتی یا تکراری در واقع نشان دهنده ی میزان بازدید کنندگانی است که دوباره به وب سایت برگشته اند . این میزان تاثیر زیادی در رتبه بندی وب سایت دارد .

سایت های مسدود شده

برخی وب سایت ها به دلیل انجام برخی خطا ها و اشکالات مسدود می شوند . گوگل استفاده از این ویژگی را در کروم متوقف کرده است اما یکی از الگوریتم های گوگل به نام پاندا از این ویژگی به عنوان سیگنال کیفیت استفاده می کند .

سئو و بهینه سازی

بوک مارک ها

تقریبا همه این موضوع را می دانند که گوگل داده های کاربری مرورگر کروم را جمع آوری می کند و ان ها را برسی و انالیز می کند . یکی از مواردی که در این میان مورد برسی گوگل قرار می گیرد اطلاعات و سایت های بوک مارک شده کروم است . صفحاتی که شما ان ها را در کروم بوک مارک می کنید و توسط گوگل دیده می شوند دارای رتبه های بهتری هستند .

نوار ابزار در گوگل

یکی دیگر از عوامل موثر سئو در رتبه بندی گوگل که در بخش تعامل کاربر اهمیت دارد نوار ابزار در گوگل است . گوگل از اطلاعات موجود در این نوار ابزار به عنوان یک فاکتور برای برسی و رتبه دهی اسنفاده می کند . اما موضوع مهم دیگر این است که مشخص نیست گوگل چه اطلاعاتی را از این نوار ابزار جمع اوری می کند .

دیدگاه ها

حضور دیدگاه های کاربران در یک سایت موضوع مهمی است . تعداد دیدگاه های زیاد در یک صفحه نشان دهنده ی تعامل خوب و کیفیت بالای ان وب سایت است . اسن موضوع برای گوگل اهمیت دارد و یکی از عواملی است که برای رتبه بندی مورد برسی قرار می گیرد .

زمان توقف

زمان توقف یا همان ” Dwell time ” به مدت زمانی گفته می شود که کاربران بعد از جستجو در گوگل و ورود، در سایت شما سپری می کنند . تعریف برخی از این موضوع این است که، این گزینه در برخی از موارد همان کلیک طولانی در برابر کلیک کوتاه است . ماندگاری کاربران در سایت شما نشان دهنده ی کیفیت بالای وب سایت شما است و این موضوع برای گوگل اهمیت زیادی دارد و در رتبه بندی لحاظ می شود .

از زمانی که برای مطالعه ی مطلب ” عوامل موثر سئو در رتبه بندی گوگل ” گذاشتید از شما ممنونیم . اگر از مطالب لذت برده اید به دیگر مقالات ما در زمینه طراحی سایت و سئوی سایت و گرافیک سایت و مقالات وردپرس و ایمیل مارکتینگ سر بزنید . همچنین اگر مطالب برای شما مفید بود از شما درخواست می کنیم تا ان را با دوستانتان نیز به اشتراک بگذارید .

حال اگر برای طراحی سایت کسب و کار خود قدمی بر نداشته اید، لطفا با شماره تلفن های موجود در وب سایتدهکده وب تماس بگیرید . ما در شرکت طراحی و توسعه ی سایت دهکده وب با تیم پشتیبانی و مشاوره ی خود اماده ی کمک به شما هستیم . امیداوریم که از مطالب ارائه شده در باره ی ” عوامل موثر سئو در رتبه بندی گوگل راضی باشید .

در صورتی که احساس کردید مطلب کامل نیست و یا این که شما موارد دیگری را هم در باره ی عوامل موثر سئو در رتبه بندی گوگل می دانید ما را مطلع کنید .

به اشتراک بگذارید!
پرستو بخشی

پرستو بخشی

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
تاثیر طراحی گرافیک وب سایت در موفقیت کسب و کار

تاثیر طراحی گرافیک وب سایت در موفقیت کسب و کار

اهمیت و تاثیر طراحی گرافیک وب سایت در موفقیت کسب و کار از ان جا نشات می گیرد که بازگو کننده ی تصویر برند شما در فضای آنلاین است . اگر مقوله ی طراحی گرافیک را جدی بگیریم و از ان به درستی و طبق اصول در روند طراحی وب سایت استفاده کنیم می تواند […]

40 ابزار رشد وبلاگ وردپرس بخش 4

40 ابزار رشد وبلاگ وردپرس بخش 4

ابزارهای قدرتمند در زمینه وبلاگ نویسی همیشه پرطرفدار بوده اند و تمام کسانی که سایتی را اداره میکنند باید برای افزایش بازدید کنندگان سایتشان و در نهایت افزایش فروش خود وبلاگ های زیبا و با محتوای عالی بنویسند تا بتوانند مخاطبان بسیاری را جذب کنند اما این وبلاگ نویسی کار پیچیده ای نیست و تنها […]

الگوریتم پنگوئن

الگوریتم پنگوئن

در مقالات قبل راجب به الگوریتم های گوگل صحبت کردیم. دراین مقاله میخواهیم راجب به الگوریتم پنگوئن ، تاریخچه ی این الگوریتم و وظیفه ی ان صحبت کنیم. وظیفه ی الگوریتم پنگوئن شناسایی سایت هایی است که برای بهینه سازی محتوا و مطالب خود از قوانین گوگل پیروی نمیکند. تمرکز این سایت ها بجای اینکه روی […]

طراحی سایت خیریه

طراحی سایت خیریه

طراحی سایت خیریه به منظور ارتقا و بهبود بخشیدن به امور خیریه است که به واسطه ی ایجاد کردن ارتباط قوی تری میان مسئولین و مدیران خیریه است . افرادی که نیاز به کمک دارند به دنبال فضا هایی برای دریافت کمک ها می باشند و خیریه ها فضای مناسبی خواهند بود که افراد به […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.