051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » سئو و بهینه سازی سایت » تکنیک های سئو » عوامل موثر سئو در رتبه بندی گوگل بخش سوم
عوامل موثر سئو در رتبه بندی گوگل بخش سوم
تکنیک های سئو, سئو و بهینه سازی سایت 14 آوریل 2019

عوامل موثر سئو در رتبه بندی گوگل بخش سوم

پرستو بخشی پرستو بخشی

عوامل موثر سئو در رتبه بندی گوگل بخش سوم

گوگل برای رتبه بندی وب سایت ها از یک سری فاکتور ها استفاده می کند و شما هم برای این که بتوانید سئوی سایتتان را بهبود ببخشید باید این موارد را بدانید . به عبارتی شما باید تمامی عوامل موثر سئو در رتبه بندی گوگل را بشناسید و به صورت صحیحی از ان ها در سایت خود استفاده کنید .

فاکتور های گوگل از گذشته تا به امروز تغییرات زیادی را پشت سر گذاشته اند و به همین خاطر هم دست یابی به یک رتبه عالی کمی دشوار شده است . لازمه ی رسیدن به جایگاه بالا به روز نگه داشتن اطلاعاتتان در مورد فاکتور ها و عوامل موثر سئو در رتبه بندی گوگل است .

شما می توانید عوامل موثر سئو در رتبه بندی گوگل را در 8 بخش زیر مطالعه کنید :

 • برای مطالعه ی بخش اول می توانید اینجا کلیک کنید .
 • برای مطالعه ی بخش دوم می توانید اینجا کلیک کنید .
 • برای مطالعه ی بخش چهارم می توانید اینجا کلیک کنید .
 • برای مطالعه ی بخش پنجم می توانید اینجا کلیک کنید .
 • برای مطالعه ی بخش ششم می توانید اینجا کلیک کنید .
 • برای مطالعه ی بخش هفتم می توانید اینجا کلیک کنید .
 • برای مطالعه ی بخش هشتم می توانید اینجا کلیک کنید .

عوامل موثر سئو در رتبه بندی گوگل : بخش سایت

 1. تولید محتوا های منحصر به فرد
 2. صفحه ارتباط با ما
 3. اعتماد و اعتبار دامنه
 4. معماری هدفمند سایت
 5. به روز رسانی های سایت
 6. تعداد صفحات یک سایت
 7. داشتن نقشه ی سایت
 8. آپتایم بودن سایت
 9. موقعیت سرور
 10. گواهی SSL
 11. استفاده از خدمات و صفحات حریم خصوصی
 12. اطلاعات تکراری متا در سایت
 13. ناوبری برد کرامب
 14. طراحی ریسپانسیو
 15. شبکه اجتماعی یوتیوب
 16. قابلیت استفاده از سایت
 17. گوگل انالیتیکس و گوگل وبمستر
 18. نظرات کاربران سایت
سئو و بهینه سازی

تولید محتوا های منحصر به فرد

تولید محتوا های منحصر به فرد و مفید برای سئوی سایت اهمیت زیادی دارد . وب سایتی هایی که محتوا های با ارزش و جدید تولید نمی کنند از لیست گوگل حذف می شوند .

صفحه ارتباط با ما

سایت هایی که برای بر قراری ارتباط با مشتریان و مخاطبان خود از روش های جدید و جذاب استفاده می کند به حد زیادی مورد توجه گوگل قرار می گیرند . اگر اطلاعاتی که در WhoIs وارد کرده اید با اطلاعاتی که در بخش تماس قرار داده اید مطابقت داشته باشد برای شما به عنوان یک امتیاز مثبت در نظر گرفته می شود .

اعتماد و اعتبار دامنه

اعتماد و اعتبار دامنه ی یک سایت بر اساس تعداد لینک های دریافت کرده از سایت های معتبر اندازه گیری می شود . داشتن چنین بک لینک هایی و در واقع چنین اعتبار بالایی از نظر گوگل تحسین بر انگیز و لایق امتیاز دهی است .

معماری هدفمند سایت

داشتن یک معماری هدفمند و مناسب به گوگل برای این که بتواند محتوا های وب سایت ها را به خوبی سازمان دهی کند کمک زیادی می کند .

به روز رسانی های سایت

به روز رسانی ها در سایت مخصوصا در بخش محتوای سایت ها از درجه اهمیت بالایی بر خوردار است .

سئو و بهینه سازی

تعداد صفحات یک سایت

تاثیری که تعداد صفحات یک سایت بر روی گوگل می گذارد شاید برایتان جالب باشد . زیرا تعداد صفحات سایت ها نشانه ای ضعیف از اعتبار یک سایت و دامنه ان و یا همان Authority سایت دارند . این موضوع به گوگل کمک می کند تا وب سایت های بزرگ را وب سایت های وابسته تشخیص دهد و تفکیک کند .

داشتن نقشه ی سایت

داستن نقشه ی سایت مزایای زیادی را شامل می شود . یکی از این موارد جز عوامل موثر سئو در رتبه بندی گوگل است . زیرا به گوگل در ایندکس کردن وب سایت کمک می کند و این کار راحت تر انجام می شود .

آپتایم بودن سایت

زمانی که وب سایت دچار مشکلات از سوی سرور می شود که در برخی موارد دیده شده است که این موضوع سبب ایندکس نشدن محتوای سایت شده است . در واقع همین موضوع تاثیرات منفی بر روی سایت نیز گوگل خواهد داشت .

موقعیت سرور

در جست و جو هایی که با موقعیت جغرافیایی مرتبط است این موضوع که موقعیت سرورتان در کجا است می تواند تاثیر زیادی بر روی رتبه بندی سایت شما در مناطق جغرافیایی مختلف داشته باشد .

سئو و بهینه سازی

گواهی SSL

گوگل تایید کرده است که آن ها گواهینامه SSL را ایندکس می کنند و از HTTPS به عنوان سیگنال رتبه بندی استفاده می نمایند .

استفاده از خدمات و صفحات حریم خصوصی

داشتن شرایط استفاده از خدمات و صفحات حریم خصوصی به گوگل حس اعتماد را القا می کند و این برای سایت یک امتیاز محسوب می شود .

اطلاعات تکراری متا در سایت

اطلاعات متا اهمیت زیادی دارد اما استفاده کردن از اطلاعات تکراری در این زمینه تاثیرات جالب نخواهد داشت . زیرا در مواردی مانع از دیده شدن تمامی صفحات سایتتان می شود .

ناوبری برد کرامب

استفاده از شیوه ی ناوبری برد کرامب بسیار جذاب و کاربر پسند است . این موضوه هم به کاربران و هم به موتور های جستجو کمک می کند تا بدانند در کجای سایت قرار گرفته اند .

طراحی ریسپانسیو

بهینه سازی کردن وب سایت ها یا همان ریسپانسیو کردن امروزه اهمیت زیادی پیدا کرده است . توصیه ما به شما این است که سایت های واکنش گرا برای موبایل ها طراحی کنید . سایت های واکنش گرا دارای رتبه های بهتری نسبت دیگر وب سایت ها هستند . به این صورت که طراحان تگ Mobile Friendly بودن را به سایت هایی که به درستی در دستگاه های موبایلی نمایش داده می شود اضافه می کنند . وب سایت هایی که در جستجوی موبایل، سازگار نیستند مورد خشم گوگل قرار می گیرند .

سئو و بهینه سازی

شبکه اجتماعی یوتیوب

بدون شک ویدئو های یوتیوب در SERP ارجح تر خواهد بود دلیل این موضوع هم به خاطر مالکیت گوگل بر یوتیوب است .

قابلیت استفاده از سایت

لازم به ذکر است سایتی که استفاده و ناوبری آن دشوار باشد، می تواند با کاهش زمان سپری شده در سایت، صفحات بازدید شده و بانس ریت تاثیر منفی بر روی رتبه بندی داشته باشد . این الگوریتم مستقل برای حجم وسیعی از داده های کاربری است .

گوگل انالیتیکس و گوگل وبمستر

این دو از بهترین و کاربردی ترین ابزار ها هستند و به صورت مستقیمی بر روی رتبه ی سایت ها تاثیر می گذارند . اگر این دو را بر روی سایت مورد نظر نصب کنید، این ها می توانند ایندکس صفحات را بهبود ببخشند .

نظرات کاربران سایت

دیدگاه ها و نظرات کاربران تاثیر بسیار مهمی در الگوریتم های مرتبط با موتور های جستجو دارند .

از زمانی که برای مطالعه ی مطلب ” عوامل موثر سئو در رتبه بندی گوگل ” گذاشتید از شما ممنونیم . اگر از مطالب لذت برده اید به دیگر مقالات ما در زمینه طراحی سایت و سئوی سایت و گرافیک سایت و مقالات وردپرس و ایمیل مارکتینگ سر بزنید . همچنین اگر مطالب برای شما مفید بود از شما درخواست می کنیم تا ان را با دوستانتان نیز به اشتراک بگذارید .

حال اگر برای طراحی سایت کسب و کار خود قدمی بر نداشته اید، لطفا با شماره تلفن های موجود در وب سایتدهکده وب تماس بگیرید . ما در شرکت طراحی و توسعه ی سایت دهکده وب با تیم پشتیبانی و مشاوره ی خود اماده ی کمک به شما هستیم . امیداوریم که از مطالب ارائه شده در باره ی ” عوامل موثر سئو در رتبه بندی گوگل راضی باشید .

در صورتی که احساس کردید مطلب کامل نیست و یا این که شما موارد دیگری را هم در باره ی عوامل موثر سئو در رتبه بندی گوگل می دانید ما را مطلع کنید .

به اشتراک بگذارید!
پرستو بخشی

پرستو بخشی

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
نصب وردپرس در Direct Admin

نصب وردپرس در Direct Admin

برای این که بتوانید از سیستم مدیریت محتوا یا همان cms وردپرس استفاده کنید نیاز دارید تا یک هاست و یا یک سرور خوب و مناسب برای میزبانی وب سایتتان داشته باشید . بهترین هاست برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس هاست لینوکس است . هاست لینوکس برای این که بتواند بهترین سازگاری را داشته باشد […]

تاثیر طراحی گرافیک در صفحات وب سایت قسمت2

تاثیر طراحی گرافیک در صفحات وب سایت قسمت2

بر خلاف تصور عده ای طراحی گرافیک جز هنر های مدرن محسوب می شود . به عنوان مثال : طراحی نماد، تصویرسازی، صفحه آرایی و خطاطی یا همان تایپو گرافی هم در آثار هزاران سال پیش دیده می‌ شود و هم در مدرن‌ ترین آثار امروزی . در این مقاله نیز قصد داریم به حضور […]

مزایای طراحی سایت فروشگاهی

مزایای طراحی سایت فروشگاهی

با گسترش بستر نامحدود اینترنت در جوامع صاحبین کسب و کار ها به دنبال راهی برای برقراری ارتباط با کاربران و مشتریان جدید و معرفی خودشان در این زمینه می گشتند . بهترین و کم دردسر ترین راهی که با ان مواجه شدند، طراحی وب سایت بود . امروزه تعداد وب سایت های فروشگاهی کم […]

معرفی نرم افزار آموزشی

معرفی نرم افزار آموزشی

نرم افزار های زیادی در اطراف ما و توسط شرکت ها و افراد مختلف هر روزه مورد استفاده قرار می گیرند و ساخته می شوند اما این نرم افزار ها چگونه ساخته می شوند ؟ تا چه میزان نیاز های ما را حل می کند ؟ به چند دسته تقسیم می شوند ؟ در این […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.