051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » سئو و بهینه سازی سایت » تکنیک های سئو » عوامل موثر سئو در رتبه بندی گوگل بخش اول
عوامل موثر سئو در رتبه بندی گوگل بخش اول
تکنیک های سئو, سئو و بهینه سازی سایت 11 آوریل 2019

عوامل موثر سئو در رتبه بندی گوگل بخش اول

پرستو بخشی پرستو بخشی

عوامل موثر سئو در رتبه بندی گوگل بخش اول

همه ی ما برای ارتقای و بهبود سئوی وب سایتمان در تلاش هستیم . عوامل و موارد بسیار زیادی وجود دارند که بر سئوی سایت ها تاثیر می گذارند . کاری که ما در این مطلب انجام داده ایم این است که تمامی عوامل موثر سئو در رتبه بندی گوگل را برای شما گرداوری کرده ایم و به صورت چند بخش در اختیارتان قرار داده ایم .

موتور های جست و جو در طی زمان به روز زسانی می شوند و فاکتور های موثر انان نیز تغییراتی پیدا می کنند . بنابراین رسیدن به یک حالت پایدار و مناسب برای دست یابی به رتبه های بالا تر در نتایج جست و جو ها کمی سخت و دشوار است .

همچنین شما زمانی می توانید به رتبه های بالا تر نزد گوگل دست یابید که تمامی عوامل موثر سئو در رتبه بندی گوگل را بدانید و بتوانید ان ها را با دقت و با اصول درست اجرایی کنید .

شما می توانید عوامل موثر سئو در رتبه بندی گوگل را در 8 بخش زیر مطالعه کنید :

 • برای مطالعه ی بخش دوم می توانید اینجا کلیک کنید .
 • برای مطالعه ی بخش سوم می توانید اینجا کلیک کنید .
 • برای مطالعه ی بخش چهارم می توانید اینجا کلیک کنید .
 • برای مطالعه ی بخش پنجم می توانید اینجا کلیک کنید .
 • برای مطالعه ی بخش ششم می توانید اینجا کلیک کنید .
 • برای مطالعه ی بخش هفتم می توانید اینجا کلیک کنید .
 • برای مطالعه ی بخش هشتم می توانید اینجا کلیک کنید .
سئو و بهینه سازی

عوامل موثر سئو در رتبه بندی گوگل : بخش دامنه ی سایت

 1. عمر دامنه
 2. حضور کلمه ی کلیدی در دامنه
 3. قرار گیری کلمه کلیدی در ابتدای دامنه
 4. مدت زمان ثبت دامنه
 5. کلمات کلیدی در نام زیر دامنه
 6. تاریخچه دامنه
 7. دامنه ی دقیقا همتا
 8. اطلاعات WhoIs خصوصی در مقابل عمومی
 9. جریمه شدن صاحبین دامنه
 10. دامنه سطح بالای کد کشوری

عمر دامنه

این موضوع برای موتور های جست و جو اهمیت دارد و کسی هنوز نتوانسته است خلاف ان را ثابت کند . اما موضوعی که وجود دارد میزان اهمیت ان است که در این باره مقدار زیادی نیست . برای مثال گفته شده که تفاوت دامنه ای که شش ماه از زمان ثبت آن می گذرد با دامنه ای که یکساله است چندان زیاد نیست .

سئو و بهینه سازی

حضور کلمه ی کلیدی در دامنه

این مورد در گذشته دارای اهمیت زیادی بوده اما دیگر امروزه تاثیرات سابق خود را ندارد . اما این موضوع به این معنی نیست که نباید دیگر از ان استفاده کرد . حضور کلمه ی کلیدی در دامنه ی شما همانند یک سیگنال عمل می کند . قطعا خوده شما هم متوجه این موضوع شده اید که موتور های جست و جو کلمات کلیدی که در نام دامنه وجود دارند را به صورت برجسته نمایش می دهند .

قرار گیری کلمه کلیدی در ابتدای دامنه

در واقع باید اینگونه این موضوع را بیان کرد، وب سایت هایی که کلمه ی کلیدیشان در ابتدا ی دامنه قرار دارد یک سر و گردن بهتر از بقیه هستند . البته دقت کنید که کلمه ی کلیدی ان ها باید کاملا با فعالیتشان مرتبط باشد .

مدت زمان ثبت دامنه

طبق گفته های کارشناسان دامنه هایی که با ارزش هستند تا مدت ها مورد استفاده قرار می گیرند . اما دامنه هایی که کم ارزش تر هستند معمولا کمتر از یک سال مورد استفاده قرار می گیرند . بنابراین زمانی که یک دامنه در آینده منقضی شود، این انقضا به عنوان یک فاکتور در مشروعیت دامنه شناخته خواهد شد .

کلمات کلیدی در نام زیر دامنه

طبق نتایج به دست امده، حضور کلمه ی کلیدی در زیر دامنه یا همان ساب دامین تاثیرات زیادی را در افزایش رتبه ی سایت ها دارد .

سئو و بهینه سازی

تاریخچه دامنه

گوگل در برسی ها و انالیز های خود برای وب سایت هایی که در دوره های زمانی متفاوت دارای مالکیت مختلف بوده اند یا افت متعددی را تجربه کرده اند، تنظیمات جدیدی را ایجاد می کند . البته لازم به ذکر است که در طی این فرایند تمام لینک هایی که به دامنه ارجاع داده شده بودند نیز خنثی می شوند .

دامنه ی دقیقا همتا

EMD یا همان دامنه ی دقیقا همتا مخفف ” Exact Match Domain ” است . منظور از ان این است که دامنه ی یک سایت دقیقا کلمه ی کلیدی مورد استفاده اش باشد . عملکرد این گونه دامنه ها متفاوت است زیرا اگر در کنار این ویژگی خوده وب سایت هم به بهترین شکل فعالیت کند می توان نتایج چشم گیری را حاصل کرد . اما در شرایط برعکس اگر در سایت های کم کیفیت این ویژگی باشد می تواند نسبت به به روز رسانی EMD آسیب پذیر باشد .

اطلاعات WhoIs خصوصی در مقابل عمومی

WhoIs وب سایتی است که دارای اطلاعات صاحبین دامنه ها است . زمانی که این اطلاعات مخفی یا همان پرایوت باشند این مطلب را می رساند که این فرد چیزی برای مخفی کردن دارد و نمی خواهد که ان موضوع نمایان باشد .

جریمه شدن صاحبین دامنه

اگر گوگل شما را به عنوان اسپمر شناسایی کند دیگر وب سایت هایی را نیز که متعلق به شما است با دقت بیشتری مورد برسی قرار می دهد .

دامنه سطح بالای کد کشوری

داشتن دامنه ی سطح بالای کشوری مانند ir رتبه سایت را برای آن کشور خاص می کند و این خودش امتیاز محسوب می شود . اما از طرفی توانایی سایت را برای رتبه بندی جهانی را محدود می سازد .

از زمانی که برای مطالعه ی مطلب ” عوامل موثر سئو در رتبه بندی گوگل ” گذاشتید از شما ممنونیم . اگر از مطالب لذت برده اید به دیگر مقالات ما در زمینه طراحی سایت و سئوی سایت و گرافیک سایت و مقالات وردپرس و ایمیل مارکتینگ سر بزنید . همچنین اگر مطالب برای شما مفید بود از شما درخواست می کنیم تا ان را با دوستانتان نیز به اشتراک بگذارید .

حال اگر برای طراحی سایت کسب و کار خود قدمی بر نداشته اید، لطفا با شماره تلفن های موجود در وب سایتدهکده وب تماس بگیرید . ما در شرکت طراحی و توسعه ی سایت دهکده وب با تیم پشتیبانی و مشاوره ی خود اماده ی کمک به شما هستیم . امیداوریم که از مطالب ارائه شده در باره ی ” عوامل موثر سئو در رتبه بندی گوگل راضی باشید .

در صورتی که احساس کردید مطلب کامل نیست و یا این که شما موارد دیگری را هم در باره ی عوامل موثر سئو در رتبه بندی گوگل می دانید ما را مطلع کنید .

به اشتراک بگذارید!
پرستو بخشی

پرستو بخشی

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
موضوعات مهم و بحث برانگیز در وردپرس قسمت3

موضوعات مهم و بحث برانگیز در وردپرس قسمت3

در این مقاله قصد داریم تا با شما در مورد یک سیستم مدیریت محتوا یا همان  cms که می توان به کمک ان یک وب سایت را ساخت صحبت کنیم . اسم این سیستم سایت ساز وردپرس می باشد . اگر می پرسید که وردپرس چیست ؟ بهتر است به اینجا مراجعه کنید تا ان […]

قوانین طراحی سایت مدرن قسمت1

قوانین طراحی سایت مدرن قسمت1

در این که هر کسب و کاری در حال حاضر به یک وب سایت برای ارتقای شغلی خود و پیشرفت بیشتر نیاز دارد شکی نیست اما هر نوع وب سایتی هم جواب گوی این نتیجه ی خوشایند نیست . طراحی وب سایت در این مسیر می تواند گام نخست باشد و در ادامه شما باید […]

معرفی مهم ترین نکات طراحی رابط‌ کاربری بخش4

معرفی مهم ترین نکات طراحی رابط‌ کاربری بخش4

در این بخش به شرح مهم ترین نکات طراحی رابط‌ کاربری می پردازیم زیرا این یک موضوع بسیار مهم و حیاتی برای داشتن یک وب سایت منحصر به فرد است . طراحی رابط کاربری مربوط می شود به ایجاد یک تعامل عالی بین وب سایت و کاربر . شما با دانستن نکات طراحی رابط‌ کاربری […]

ویژگی ها و امکانات وردپرس 5

ویژگی ها و امکانات وردپرس 5

وردپرس توانسته است بیش از 30 درصد از سهم بازار سیستم‌ های مدیریت محتوا را در سراسر وب به خودش اختصاص بدهد که بیش از 72 درصد سایت‌ های جهان با این سیستم مدیریت محتوا ساخته شد ه‌اند . برای این که با این سیستم مدیریت محتوا بیشتر آشنا بشید پیشنهاد می‌ کنم حتما سری […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.