051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » سئو و بهینه سازی سایت » تکنیک های سئو » عوامل موثر سئو در رتبه بندی گوگل بخش هشتم
عوامل موثر سئو در رتبه بندی گوگل بخش هشتم
تکنیک های سئو, سئو و بهینه سازی سایت 22 آوریل 2019

عوامل موثر سئو در رتبه بندی گوگل بخش هشتم

پرستو بخشی پرستو بخشی

عوامل موثر سئو در رتبه بندی گوگل بخش هشتم

تقریبا همه ی افرادی که صاحب وب سایت برای کسب و کار خود هستند به دنبال این هستند که با ارتقای سئوی سایتشان به پیشرفت کسب و کارشان کمک کنند . برای رسیدن به این هدف باید از عوامل سئو در رتبه بندی سایت ها توسط گوگل اگاه باشید . مطالب زیادی در این زمینه نوشته است و برخی از ان ها واقعا مفید و کمک کننده هستند . ما تصمیم گرفیتم تا تمامی عوامل موثر سئو در رتبه بندی گوگل را برای شما به شکلی ساده و جامع برای شما کاربران عزیز شرح دهیم .

ما عوامل موثر سئو در رتبه بندی گوگل را به صورت چند بخش مجزا برای مطالعه ی راحت تر شما عزیزان ارائه کرده ایم . در هر بخش به توضیح نکات و قواعد یک موضوع پرداخته ایم . شما می توانید عوامل موثر سئو در رتبه بندی گوگل را در 8 بخش زیر مطالعه کنید :

 • برای مطالعه ی بخش اول می توانید اینجا کلیک کنید .
 • برای مطالعه ی بخش دوم می توانید اینجا کلیک کنید .
 • برای مطالعه ی بخش سوم می توانید اینجا کلیک کنید .
 • برای مطالعه ی بخش چهارم می توانید اینجا کلیک کنید .
 • برای مطالعه ی بخش پنجم می توانید اینجا کلیک کنید .
 • برای مطالعه ی بخش ششم می توانید اینجا کلیک کنید .
 • برای مطالعه ی بخش هفتم می توانید اینجا کلیک کنید .
سئو و بهینه سازی

عوامل موثر سئو در رتبه بندی گوگل : بخش On-Site WebSpam

 1. جریمه شدن توسط الگوریتم پاندا
 2. لینک دادن به همسایگی بد
 3. تغییر مسیر ها
 4. تبلیغات مزاحم
 5. افراط در بهینه سازی سایت
 6. افراط در بهینه سازی صفحه
 7. استفاده کردن از تبلیغات بالای خط تا
 8. پنهان کردن لینک های وابسته
 9. سایت های وابسته
 10. تولید محتوای خودکار
 11. توجه بیش از حد به پیج رنک
 12. اسپم شدن ای پی ادرس ها
 13. اسپم شدن تگ متا
الگوریتم پاندا

جریمه شدن توسط الگوریتم پاندا

سایت هایی که به تولید محتوا های بی کیفیت و یا کپی شده می پردازند توسط الگوریتم پاندای گوگل مورد برسی و در شرایطی مورد جریمه واقع می شوند . همین موضوع باعث می شود که این سایت ها در نتایج جست و جو ها کم تر دیده شوند .

لینک دادن به همسایگی بد

لینک ها موارد بسیار مهم هستند . پس باید بسیار دقت کنید که از چه وب سایت هایی لینک می گیرید و به چه وب سایت هایی لینک می دهید . زیرا این موضوع تاثیرات زیادی ب روی سئو و در نتیجه رتبه ی سایت شما دارد . پس به شما توصیه می کنیم که از لینک دادن به همسایگی بد یا همان bad neighborhoods خودداری کنید زیرا تاثیرات منفی بر دیده شدن وب سایت شما در موتور های جست و جو می گذارد .

تغییر مسیر ها

نباید اجازه دهید که تغییر مسیر های نادرست رخ دهد زیرا این کار نتایج خوبی به دنبال ندارد . یکی از نتایج این کار این است که وب سایت جریمه می شود و حتی در مواردی ممکن است باعث شود سایتتان از حالت ایندکس خارج شود .

سئو و بهینه سازی

تبلیغات مزاحم

داشتن تبلیغات ضرری برای وب سایت شما ندارد اما از حد گذشتن در این موضوع زیادی جالب نیست و باعث ایجاد مزاحمت برای کاربران می شود . داشتن پاپ آپ ها و یا تبلیغات مزاحم کیفیت وب سایت را کاهش می دهد و این موضوع برای رتبه ی سایت شما مضر است .

افراط در بهینه سازی سایت

منظور از این مورد افراط در زمینه های سئوی داخلی است . که شامل فاکتور هایی مانند : انباشتن کلمات کلیدی، انباشتن تگ عنوان، استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی و معماری نامناسب و غیره است .

افراط در بهینه سازی صفحه

الگوریتم پنگوئن گوگل صفحات را به صورت تکی برسی می کند پس به شما توصیه می کنیم که در بهینه سازی صفحات سایتتان افراط نکنید تا مورد جریمه واقع نشوید .

استفاده کردن از تبلیغات بالای خط تا

شما نباید از تبلیغات بالای خط تا یا همان Fold استفاده کنید زیرا الگوریتم صفحه بندی صفحه، سایت هایی که تبلیغات بسیار زیادی را در این قسمت دارند جریمه می کند .

پنهان کردن لینک های وابسته

به صورت خیلی خلاصه باید به شما بگوییم که اگر لینک های وابسته را مخفی کنید جریمه می شوید .

سایت های وابسته

گوگل از سایت های وابسته خوشش نمی اید حتی بیشتر افراد فکر می کنند که این سایت ها بیشتر تحت نظر هستند .

سئو و بهینه سازی

تولید محتوای خودکار

اگر گوگل متوجه شود که محتوا های شما این گونه ایجاد می شوند سایت شما را جریمه می کند حتی ممکن است سایتتان را از حالت ایندکس خارج کند .

توجه بیش از حد به پیج رنک

این که بیش از حد تعادل به پیج رنک سایتتان و یا نوفالو کردن لینک های داخلی و خروجی توجه کنید نتایج خوبی را به دنبال نخواهد داشت .

اسپم شدن ای پی ادرس ها

اسپم شدن آی پی ادرس سرور شما ممکن است باعث شود بعد ها تمامی سایت های موجود بر روی آن سرور را تحت تاثیر قرار گیرند .

اسپم شدن تگ متا

در تگ متای خود بیش از حد از کلمه ی کلیدی استفاده نکنید زیرا این موضوع برای گوگل به این معنی است که شما می خواهید با این کار به قول معروف فریب کاری کنید و این باعث جریمه شدن سایتتان می شود .

سئو و بهینه سازی

عوامل موثر سئو در رتبه بندی گوگل : بخش Off Page Webspam

 1. نفوذ غیر طبیعی لینک ها
 2. جریمه شدن توسط الگوریتم پنگوئن
 3. لینک های کم کیفیت
 4. ارتباط دامنه لینک کننده
 5. هشدار لینک های غیر طبیعی
 6. گرفتن لینک های غیر طبیعی آی پی آدرس کلاس C یکسان
 7. انکر تکست های سمی
 8. جریمه های دستی گوگل
 9. استفاده کردن از فروش لینک
 10. Sandbox گوگل
 11. رقص گوگل
 12. ابزار رد
 13. درخواست تجدید نظر
 14. طرح لینک موقت

نفوذ غیر طبیعی لینک ها

این موضوع برای گوگل به این معنی است این لینک ها ساختگی هستند و ممکن است شما مورد جریمه گوگل واقع شوید .

سئو و بهینه سازی

جریمه شدن توسط الگوریتم پنگوئن

اگر شما هم جز ان دسته از افراد هستید که وب سایتشان توسط الگوریتم پنگوئن جریمه شده است باید بدانید این گونه سایت ها در نتایج گوگل کمتر از بقیه ی سایت ها دیده خواهند شد .

لینک های کم کیفیت

گرفتن لینک های زیاد از منابعی که بیشتر مورد حمله ی تکنیک های سئوی کلاه سیاه قرار می گیرند برای گوگل به این معنی هستند که شما قصد دارید با سیستم بازی کنید . این منابع عبارت اند از : بخش دیدگاه های وبلاگ و پروفایل انجمن ها و موارد این چنینی .

ارتباط دامنه لینک کننده

طبق نتایج به دست امده از برسی ها و انالیز های سایت ” MicroSiteMasters.com “ متوجه شدیم که الگوریتم پنگوئن سایت هایی را که تعداد زیادی لینک غیر طبیعی از سایت های نامرتبط دارند را تحت نظر می گیرد و ان ها را برسی می کند .

هشدار لینک های غیر طبیعی

دریافت پیام های هشدار از گوگل به منظور داشتن تعداد زیادی لینک غیر طبیعی در ابزار وب مستر، تاثیر منفی بر روی رتبه ی سایت ها دارد . صاحبین سایت ها باید به این موضوع توجه لازم را داشته باشند .

سئو و بهینه سازی

گرفتن لینک های غیر طبیعی آی پی آدرس کلاس C یکسان

این موضوع نشان دهنده ی این است که شما دارید با به روش شبکه ای لینک می سازید . این کار در نهایت به رتبه ی سایت شما اسیب می رساند .

انکر تکست های سمی

انکر تکست ها موارد بسیار مهم هستند و اگر انکر تکست سمی وجود داشته باشد که به سایت شما اشاره کند نشان گر این موضوع است که این سایت یا اسپم است و یا این که هک شده است . هر دوی این موارد باعث افت رتبه ی سایت شما می شود .

جریمه های دستی گوگل

برای این که ممکن است برخی با فریب کاری بتوانند از روش های غیر اصولی رتبه ی سایتشان را ارتقا دهند و الگوریتم های گوگل را دور بزنند گوگل بخش جریمه دستی خود را ایجاد کرد . مت کاتس در این باره این چنین توضیح می دهد :

همزمان با افزایش توانایی الگوریتم گوگل و بهبود نتایج حاصل از آن، جریمه دستی را نیز برای مبارزه با تکنیک های اسپم انجام می دهیم که می تواند موجب کاهش رتبه در گوگل یا حذف صفحات ایندکس شده شود .

استفاده کردن از فروش لینک

فروش لینک نیز می تواند بر روی پیج رنک نوار ابزار تاثیر بگذارد و به دیده شدن شما در موتور های جستجو آسیب بزند .

سئو و بهینه سازی

Sandbox گوگل

باید به سایت هایی که به صورت ناگهانی تعداد بالایی لینک دریافت می کنند این هشدار را بدهید که ممکن است سایت شما به بخش Sandbox گوگل منتقل شود و پیامد این کار هم به این صورت است وب سایت شما به صورت موقتی در نتایج دیده نمی شود .

رقص گوگل

این گزینه نیز به طور موقت باعث تغییر در رتبه بندی ها می شود . بر اساس گوگل پتنت، این روش برای تعیین سایت هایی که قصد بازی با الگوریتم ها را دارند بسیار مفید است .

ابزار رد

در مورادی خاص می توانید به کمک این ابزار جریمه های الگوریتمی یا دستی را برای سایت ها که نشان دهنده ی سئوی منفی است را از بین ببرد .

درخواست تجدید نظر

در برخی موارد ممکن است با این کار بتوانید جریمه ی گوگل را از بین ببرید .

طرح لینک موقت

گوگل لینک های ساخته شده توسط افراد را به سرعت شناسایی می کند . به این گونه لینک ها، لینک های موقت گفته می شود .

از زمانی که برای مطالعه ی مطلب ” عوامل موثر سئو در رتبه بندی گوگل ” گذاشتید از شما ممنونیم . اگر از مطالب لذت برده اید به دیگر مقالات ما در زمینه طراحی سایت و سئوی سایت و گرافیک سایت و مقالات وردپرس و ایمیل مارکتینگ سر بزنید . همچنین اگر مطالب برای شما مفید بود از شما درخواست می کنیم تا ان را با دوستانتان نیز به اشتراک بگذارید .

حال اگر برای طراحی سایت کسب و کار خود قدمی بر نداشته اید، لطفا با شماره تلفن های موجود در وب سایتدهکده وب تماس بگیرید . ما در شرکت طراحی و توسعه ی سایت دهکده وب با تیم پشتیبانی و مشاوره ی خود اماده ی کمک به شما هستیم . امیداوریم که از مطالب ارائه شده در باره ی ” عوامل موثر سئو در رتبه بندی گوگل راضی باشید .

در صورتی که احساس کردید مطلب کامل نیست و یا این که شما موارد دیگری را هم در باره ی عوامل موثر سئو در رتبه بندی گوگل می دانید ما را مطلع کنید .

به اشتراک بگذارید!
پرستو بخشی

پرستو بخشی

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
نکات طراحی سایت کلینیک بخش1

نکات طراحی سایت کلینیک بخش1

در واقع هدف اصلی از طراحی سایت کلینیک یا هر مرکز پزشکی دیگر این است که اطلاعاتی را در مورد خدمات تخصصی پزشک و کلینیک به بیماران برسانیم . بحث پزشکی و درمان از موضوعات مهم جوامع هستند . حتی این موضوع در اینترنت نیز راه یافته است و بیش از 72 درصد جست و […]

معرفی 23 قالب سایت درحال ساخت

معرفی 23 قالب سایت درحال ساخت

برخی اوقات شما به عنوان طراح می خواهید زمان بیشتری برای ارائه ی وب سایت تازه طراحی شده خود داشته باشید . از طرفی نیز می خواهید مشتریان خودتان را حفظ کنید و به آن ها از وب سایت جدیدی که می خواهید ارائه دهید خبر دهید . برای این کار شما نیاز دارید تا […]

معرفی 8 قالب حرفه ای ساخت و ساز وردپرسی

معرفی 8 قالب حرفه ای ساخت و ساز وردپرسی

در این مطلب می خواهم به معرفی 8 قالب حرفه ای ساخت و ساز وردپرسی بپردازم . قالب های وردپرسی تنوع زیادی دارند و تصمیم گیری در بین هزاران و حتی میلیون ها قالب کار بسیار دشواری است . بدین منظور ما خواستیم تا با معرفی 8 قالب حرفه ای ساخت و ساز به طراحان […]

5 روش سریع و تاثیر گذار برای ارتقای رتبه سایت

5 روش سریع و تاثیر گذار برای ارتقای رتبه سایت

برای ارتقای رتبه ی وب سایت تکنیک های زیادی است که میتوانید انجام دهید . در این مقاله قصد داریم 5 روش سریع و تاثیر گذار برای ارتقای رتبه سایت را به شما بگوییم . مسئله ای که اکثر افراد امروزه به دنبال راهکار هایی برای ان هستند، ارتقای رتبه ی سایت در کمترین زمان ممکن […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.