051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » طراحی سایت » گرافیک وب سایت چیست ؟
گرافیک وب سایت چیست ؟
طراحی سایت, گرافیک سایت 27 نوامبر 2018

گرافیک وب سایت چیست ؟

پرستو بخشی پرستو بخشی

گرافیک وب سایت چیست ؟

حتما شما نیز این موضوع را می دانستید که بازدید کنندگان و کاربران زمانی که برای بار اول وارد وب سایت شما می شوند در همان چند ثانیه اول تصمیم می گیرند که در وب سایت شما گردش کنند یا به سراغ سایتی دیگر بروند . موضوعی که در این زمینه یعنی افزایش بازدید کنندگان در وب سایت تاثیر زیادی دارد، گرافیک وب سایت است . در این مقاله به این که گرافیک وب سایت چیست ؟ می پردازیم .

پس در نگاه اول این گرافیک سایت شما است که می تواند انگیزه گشتن را در بیننده ایجاد کند . اگر ظاهر وب سایت زیبا و منطقی باشد در جذب مشتری بسیار موثر است و او را وادار می کند تا در وب سایت باقی مانده و به بقیه صفحات سایت نیز سر بزند و از ان ها دیدن کند .

اهمیت طراحی سایت برای کسب و کار

امروزه داشتن یک وب سایت همانند تلفن، فکس و سیستم پیامگیر تلفن برای کسب و کار ضروری است . وجود وب سایت باعث برقراری ارتباط بهتر می شود و کاربران و صاحبین کسب و کار ها از طریق سایت می توانند خدمات و محصولات خود را به بازدید کننده ها و مشتریان عرضه کنند . این سوال برای عده ای از افراد ممکن پیش بیاید که منظور از طراحی قالب وب سایت چیست ؟

تعریفی برای طراحی قالب سایت گفته می شود، که منظور از آن همان گرافیک سایت است . پس سوال درست تر این است که گرافیک وب سایت چیست ؟ گرافیک سایت متشکل از طراحی حروف، قالب گرافیکی سایت، تصویر سازی، عکاسی و چاپ است . اما هدف از طراحی گرافیک وب سایت چیست ؟

در این جا باید به شما بگوییم که هدف از طراحی گرافیک سایت ارائه اطلاعات یا آموزش به صورت دیداری و بصری در سایت است . در طراحی وب سایت افزایش دادن ترافیک سایت، فاکتور اساسی و مهمی در موفقیت یک وب سایت به شمار می آید و این موضوع زمانی عملی می شود که سایت به خوبی و زیبایی طراحی شده باشد . در واقع از گرافیک با کیفیت و مناسبی بر خوردار باشد .

نکته ی مهم در جذب مشتری توسط وب سایت

نکات زیادی در این باب وجود دارد اما یکی از ان ها اهمیت ویژه ای دارد که ان را خدمت شما عرض می کنیم . در واقع یکی از نکات اساسی و مهمی که می تواند در جذب مشتری تاثیر گذار باشد و به دنبال آن درآمد و سود بیشتر را برای شرکت و کسب و کار مورد نظر به همراه داشته باشد مسئله ی طراحی گرافیک وب سایت است . این مسئله شامل تصاویری که در وب سایت قرار می دهیم و رنگ بندی به کار رفته در سایت، ساختار ارائه اطلاعات مختلف، حجم طرح گرافیکی و نوع آن است .

مراحل طراحی گرافیک وب سایت چیست ؟

  1. طراحی کردن لوگوی سایت شما
  2. طراحی مناسب گرافیکی شعار های تبلیغاتی مورد نظرتان
  3. طراحی بنر مورد نظرتان که بیشتر جنبه تبلیغات وب سایت شما را دارد
  4. طراحی کلی رابط گرافیکی پروژه
  5. ساختار بندی سایت از نظر طرح و رنگ

اهمیت فونت در گرافیک وب سایت چیست ؟

سعی کنید از فونت مناسب استفاده کنید . زیرا فونت قدرت خوانایی را بالا می برو تا جایی که می توانید از تغییر دادن رنگ و استفاده از رنگ های مختلف پرهیز کنید تا طراحی سایت خود را ساده و شکیل نشان دهید و می توانید از رنگ هایی که در لوگوی برند خود به کار بردید در طراحی سایت استفاده کنید . اطلاعات تماس تان را بصورت واضح و مشخص در دسترس کاربران وب سایت بگذارید . زیرا هر چه اطلاعات تماسی شما قوی تر باشد، بیننده بیشتر اعتماد کرده و اعتبار برندتان بالا تر می رود .

گرافیک وب سایت

رنگ در طراحی سایت

بعضی از وقت ها به ترکیب های جالبی از رنگ ها می رسیم که حسی تازه دارند . هر رنگ در کنار رنگی دیگر هویتی تازه و جدید می گیرد . رنگ بندی وب سایت بخش با اهمیتی از طراحی گرافیک وب سایت است .  همان طور که بالا اشاره شد در روند طراحی سایت گرافیک وب سایت اهمیت خاصی دارد و بید با دقت و حساسیت فراروانی به کار گرفته شود .

رنگ‌ ها می توانند احساسات را بر انگیخته کنند . این جمله حتما شنیده اید اما ایا این موضوع حقیقت نیز دارد ؟ جواب شما بله است . در واقع رنگ‌ ها می‌ توانند مردم را تحریک کنند و می توانند به بینندگان سایت احساس آرامش دهند و آن ها را خوشحال کنند . مثلا طراحی سایت هایی که برای تولید نوشیدنی هستند از رنگ های گرم استفاده می کنند تا باعث شوند شما به فکر نوشیدن بیوفتید .

طراح گرافیک از چه ابزار هایی استفاده می کنند ؟

یک گرافیک کار یا همان طراح گرافیک سایت باید با استفاده از نرم افزار هایی مثل فتوشاپ و کرل کار طراحی سایت را انجام دهد . اگر طراح سایت آشنایی نسبی با این نرم افزار ها داشته باشد می تواند به راحتی مراحل طراحی گرافیکی وب سایت را جلو ببرد . طراحی گرافیک وب سایت باید به درستی انجام شود چرا که چیدمان مناسب و قرار دادن مطالب در قسمت های مختلف صفحه از مواردی است که در طراحی سایت باید رعایت شود .

طراحی اختصاصی گرافیک وب سایت

طراحی گرافیک وب سایت برای برخی سایت ها به صورت اختصاصی انجام می شود چرا که بنا به نوع کارایی که دارند گرافیک خاصی برای سایت سفارش می شود که دیگر سایت ها از این طراحی برخوردار نباشند و همین تفاوت باعث متمایز بودن سایت با طراحی ویژه می شود . البته طراحی گرافیک وب سایت ها معمولا مطابق با نیاز ها و خواسته شرکت سفارش دهنده انجام می شود .

حتی این موضوع نیز ثابت شده است که طراحی گرافیک وب سایت بر روی سئوی سایت تاثیر زیادی دارد . چرا که به واسطه ی طراحی خوب سایت می توان آن را از دیگر سایت ها متمایز کرد و تاثیر مستقیمی روی سئوی سایت و افزایش بازدید کننده ها دارد . با توجه به رقابتی که بین سایت های مختلف وجود دارد که کاربران بیشتر تمایل به دیدن سایتی دارد که از المان های گرافیکی بهتر با سرعت لود بالا استفاده کنند .

حال اگر برای طراحی سایت و یا گرافیک وب سایتتان قدمی بر نداشته اید، لطفا با شماره تلفن های موجود در وب سایت دهکده وب تماس بگیرید . ما در شرکت طراحی و توسعه ی سایت دهکده وب با تیم پشتیبانی و مشاوره ی خود اماده ی کمک به شما هستیم .

از زمانی که برای مطالعه ی این مقاله گذاشتید از شما ممنونیم . اگر از مطالب لذت برده اید به دیگر مقالات ما در زمینه طراحی سایت و سئوی سایت سر بزنید . همچنین اگر مطالب برای شما مفید بود از شما درخواست میکنیم تا ان را با دوستانتان نیز به اشتراک بگذارید .

به اشتراک بگذارید!
پرستو بخشی

پرستو بخشی

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
راهنمایی برای بازاریابی ویدئویی هدفمند

راهنمایی برای بازاریابی ویدئویی هدفمند

برندها به یک استراتژی بازاریابی ویدیویی نیاز دارند – این ایده جدید نیست. این مهم را در بازاریابی ویدئویی نباید فراموش کنید که تعداد بازدید این ویدئو که میخواهید منتشر کنید بسیار حائز اهمیت است. فیلم دیگر فقط یک قطعه از برنامه کلی برای بازاریابی ویدئویی شما نیست. این مهم برای دستیابی به اهداف و […]

طراحی سایت مجله

طراحی سایت مجله

برای بازاریابی خوب و پرمخاطب نیاز به راه اندازی یک وبسایت اینترنتی هستید. بدون انکه ضرری به کارهای شما وارد شود، می توانید از طریق فضای مجازی نیز به فعالیت خود ادامه دهید. افزایش ضریب نفوذ اینترنت و استفاده مداوم مردم از ان عاملی روشن در بکارگیری از این تکنولوژی است. پیشنهاد گروه طراحی سایت […]

طراحی سایت فروشگاهی با پشتیبانی

طراحی سایت فروشگاهی با پشتیبانی

امروزه طراحی سایت بهترین روش برای گسترش و توسعه کسب و کار می باشد . برای موفقیت در این زمینه باید فاکتور هایی را همیشه به طور مدرم رعایت کنید . برای مثال سئوی سایت و یا به روز رسانی های ان . یکی دیگر از فواکتور هایی که برای شما کمک کننده است این […]

پیوند یکتا چیست ؟ انتخاب بهترین پیوند یکتا برای وردپرس

پیوند یکتا چیست ؟ انتخاب بهترین پیوند یکتا برای وردپرس

در این مقاله شما با پیوند یکتا آشنا خواهید شدو خواهید دانست که پیوند یکتای سایت با پیوند یکتای ورد پرس تفاوت دارد یا خیر و یا اینکه بهترین ساختار برای پیوند یکتا چیست ؟ استفاده از خط تیره در آن باید به چه نحوی باشد؟ -بهترین پیوند یکتا برای وردپرس از نظر سئو چیست؟ […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.