051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » سئو و بهینه سازی سایت » بازاریابی دیجیتال » ضرورت و اهمیت دیجیتال مارکتینگ در دنیای امروز
ضرورت و اهمیت دیجیتال مارکتینگ در دنیای امروز
بازاریابی دیجیتال, طراحی سایت 27 آگوست 2019

ضرورت و اهمیت دیجیتال مارکتینگ در دنیای امروز

پرستو بخشی پرستو بخشی

ضرورت و اهمیت دیجیتال مارکتینگ در دنیای امروز

دیجیتال مارکتینگ مسیری است که فراز و نشیب های زیادی دارد اما در نهایت همه این مسیر ها به موفقیت و نتیجه ای مطلوب ختم می شوند . ممکن است برای افرادی که دیجیتال مارکتینگ را نمی شناسند کاری جز وقت تلف کردن نباشد . اما تصورات غلط برخی افراد، از اهمیت دیجیتال مارکتینگ چیزی کم نمی کند . مباحثی که در این مطلب به آن می پردازیم عبارت اند از :

 • تعریف دیجیتال مارکتینگ
 • ضرورت و اهمیت دیجیتال مارکتینگ در دنیای بازاریابی امروز
 • اهمیت دنیای دیجیتال به روایت آمار و ارقام

مطالبی که در مورد دیجیتال مارکتینگ وجود دارد تنها به این دو موضوع کوچک ختم نمی شود . در مطالب بعدی به شما می گوییم که حضور داشتن در دنیای دیجتال چه تاثرات و نتایجی را برای شما به دنبال خواهد داشت . همچنین استراتژی دیجیتال مارکتینگ را برای شما شرح خواهیم داد تا بتوانید گام های خود را محکم تر و مطمئن تر بردازید . زیرا هیچ کس نمی توانید ضرورت و اهمیت دیجیتال مارکتینگ را در دنیای پر رقابت امروزه انکار کند .

تعریف دیجیتال مارکتینگ چیست ؟

دیجیتال مارکتینگ یا همان بازاریابی اینترنتی شامل مجموعه ای از فعالیت ها و کار هایی است در زمینه ی بازاریابی انجام می شود تفاوت آن با بازاریابی قدیمی این است که این شیوه به صورت اینترنتی و در فضای مجازی انجام می شود . دیجیتال مارکتینگ که آن را با عبارت بازاریابی دیجیتال نیز می شناسند شامل روش ها های متفاوتی است که کاربران و مشتریان می توانند بنا به نیاز و هدف و نوع کسب و کارشان یکی از این روش ها را انتخاب کنند و باعث پیشرفت کسب و کار خود شوند .

روش های دیجیتال مارکتینگ

روش های دیجیتال مارکتینگ به شرح زیر هستند :

 1. طراحی و توسعه سایت
 2. بازاریابی موتور های جستجو (SEO & SEM)
 3. بازاریابی محتوا
 4. بازاریابی ویدئو یا ویدئو مارکتینگ
 5. بازاریابی در شبکه های اجتماعی
 6. افیلیت مارکتینگ
 7. اینفلوئنسر مارکتینگ
 8. تبلیغات بنری در سایت های پر بازدید
 9. ایمیل مارکتینگ
 10. SMS مارکتینگ
 11. رپرتاژ آگهی
 12. وایرال مارکتینگ

شما باید روشی را متناسب با برند و کسب وکارتان انتخاب کنید تا به نتیجه ای مطلوب دست پیدا کنید . همین انتخاب شیوه درست خودش اهمیت بسیار زیادی دارد بدین منظور ما به شما توصیه می کنیم تا از متخصصین این حوزه مشاوره بگیرید تا از زمان و هزینه خود به درستی استفاده کنید .

از آن جایی که امروزه دسترسی به اینترنت برای همگان فراهم شده است در چندین سال اخیر تعداد کاربران جهانی اینترنت با درصد قابل توجهی افزایش یافته است . حتی همین حالا که شما این مطلب را می خوانید درصد کاربران رو به افزایش است . در چنین شرایطی که اینترنت چنین قدرت زیادی پیدا کرده است، استفاده از آن در جهت پیشرفت کسب و کار ها حرکت هوشمندانه ای است .

به صورتی که می توان به جرئت گفت که تبلیغات با استفاده از روش های دیجیتال مارکتینگ موثر ترین راه کار برای رشد کسب و کار ها است . همچنین به مرور زمان این روش ها جای بازاریابی های سنتی را می گرد پس همین حالا شروع کنید .

دیجیتال مارکتینگ

ضرورت و اهمیت دیجیتال مارکتینگ در دنیای بازاریابی امروز

مردم در طول روز چه به صورت پیوسته و چه به صورت پراکنده با استفاده از گوشی های موبایل خود و همچنین دسکتاپ خود زمان زیادی را در اینترنت سپری می کنند و به صورت آنلاین بسیاری از کار های خود را انجام می دهند . این زمان در افراد متغییر است اما مطمئن باشید که زمان کمی نیست .

همچنین مردم دیگر امروزه زمانی را صرف برنامه های تلویزیون و مطالعه روز نامه ها و مجلات نمی کنند یا اگر هم زمانی صرف شود به مقدار ناچیزی است . حتی مردم زمانی که در حال تماشای برنامه های تلویزیونی هستند در زمان تبلیغات آن ترجیح می دهند این چند ثانیه وقفه را در اینتر نت بگذرانند . که قطعا برای خوده شما نیز این اتفاق افتاده است .

بازدهی بیشتر با دیجیتال مارکتینگ

طبق آمار به دست آمده از تحقیقات متوجه شدیم که در چند سال گذشته زمان روزانه‌ ای که یک کاربر عادی به صورت آنلاین سپری کرده از مجموع زمان صرف شده‌ ی او برای رسانه‌ های آفلاین مانند رادیو، تلویزیون، بیلبورد های شهری، مجلات و روزنامه‌ ها و … بیشتر بوده است . همچنین لازم به ذکر است که تمرکز آن ها هنگام استفاده از رسانه‌ های آنلاین به مراتب بیشتر نیز است .

برای مثال چند سال پیش وب سایت Youtube اعلام کرد که دوم سوم کاربران آن هنگام تماشای تلویزیون هم زمان به تماشای ویدئو های این وب سایت می‌ پردازند . پس به خاطر داشته باشید که اگر حضور کسب‌ و کار شما برای معرفی خود به مخاطب، ارتباط فعال با او و کسب درآمد فقط محدود به رسانه‌ های آفلاین باشد، به این معنی است که شما در بخش بزرگی از زمان و توجه مردم شریک نیستید .

صرفه جویی در هزینه ها با کمک دیجیتال مارکتینگ

همچنین نباید فراموش کنید که روش های تبلیغاتی سنتی یا همان آفلاین چه هزینه های زیادی را برای شما به دنبال دارد . تبلیغات آفلاین مثل تیزر های تلویزیونی یا بیلبورد های شهری که عملا در انحصار برند هایی با بودجه‌ های کلان هستند . موضوع هزینه برای کسب کار های کوچک و نو پا بسیار اهمیت دارد .

آن ها به شدت به تبلیغات برای شناخته شدن نیاز دارند اما از طرفی نمی توانند هزینه های زیادی تبلیغات آفلاین را بپردازند . البته این موضوع تنها برای کسب و کار های کوچک نیست و تمامی کسب و کار ها به نفع خودشان است اگر از روش های نوین دیجیتال مارکتینگ استفاده کنند .

اهمیت دنیای دیجیتال

آمار و ارقام نشان دهنده اهمیت دنیای دیجیتال

 • در سال ۲۰۰۰، در سراسر جهان ۳۶۱ میلیون نفر به اینترنت دسترسی داشتند .
 • در سال ۲۰۱۴، این رقم به ۳ میلیارد نفر رسید .
 • در سال ۲۰۱۶ حدود نیمی از جمعیت ۷٫۴ میلیاردی کره زمین تجربه آنلاین داشته‌ اند .
 • با توجه به این آمار پیش‌ بینی می‌ شود در سال ۲۰۲۰، بیش از ۶٫۲ میلیارد نفر به اینترنت دسترسی داشته باشند .
 • در ایران نیز آمار حاکی از آن است که نیمی از جمعه کاربر گوشی هوشمند هستند و همچنین نیمی از جمعیت ایران، کاربران فعال اینترنت هستند .
 • طبق آمار جهانی جوانان ۱۶ تا ۲۴ ساله به طور میانگین روزی ۳ ساعت تا 4 ساعت در اینترنت حضور فعال دارند .
 • بیش از یک سوم این زمان، در شبکه‌ های اجتماعی صرف می‌ شود و مهم‌ ترین وسیله برای اتصال به اینترنت، موبایل‌ های هوشمند هستند .
 • از زمانی که اولین ویدئو در سال ۲۰۰۵ در سایت Youtube بارگذاری شد تا امروز که کاربران آن در هر روز ۱ میلیارد ساعت محتوای ویدئویی تماشا می‌ کنند .
 • رشد ویدئو های آنلاین بر کسی پوشیده نیست و بیش از ۷۵ درصد ترافیک اینترنت جهان معتلق به ویدئو ها است .
 • در مقابل، تلویزیون به عنوان مهم‌ ترین رسانه آفلاین ویدئویی، با کاهش چشمگیر مخاطب رو به‌ رو است .

سخن پایانی …

تمامی مواردی که در بالا خواندید حاکی از ضرورت و اهمیت دیجیتال مارکتینگ در حال حاضر است . در صورت رضایت از این مطلب خواهشمندیم که این مطلب را به دوستان خود به اشتراک بگذارید . اگر احساس کردید که مطلب کامل نیست و یا شما اطلاعات مفید تری دارید لطفا ان را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید . اگر به دنبال قالب زیبا و جذاب برای طراحی وب سایتان می گردید به لینک زیر مراجعه کنید و جذاب ترین و باکیفیت ترین قالب های وردپرسی را دانلود کنید .

به شما توصیه می کنیم تا به دیگر مطالب سایت ما که در زمینه های زیر می باشد نیز سر بزنید :

در نهایت امیداوریم که از مطالب ارائه شده در باره ” ضرورت و اهمیت دیجیتال مارکتینگ در دنیای امروز ” راضی باشید .

به اشتراک بگذارید!
پرستو بخشی

پرستو بخشی

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
منبع درآمد گوگل از کجاست ؟ بخش سوم

منبع درآمد گوگل از کجاست ؟ بخش سوم

هر روزه مطالب زیادی راجب به گوگل می شنویم . برای مثال، اپدیت های گوگل، الگوریتم های جدید گوگل و غیره . اما آیا تا به حال به این فکر کرده اید که منبع درآمد گوگل از چه راهی است ؟ همچین شرکت اینترنتی بزرگ و موفقی در جهان چطور و از چه طریقی می […]

محدودیت های طراحی سایت

محدودیت های طراحی سایت

مانند هر فعالیت دیگری طراحی وب سایت نیز دارای محدودیت هایی است این محدودیت های طراحی سایت کار را کمی برای طراحان وب سایت سخت می کنند و حتی در مراحلی آن ها را نا امید و دلسرد می کند . این اتفاق اغلب برای طراحانی می افتد که قبلا بر روی کاغذ طراحی می […]

پیوند یکتا چیست ؟ انتخاب بهترین پیوند یکتا برای وردپرس

پیوند یکتا چیست ؟ انتخاب بهترین پیوند یکتا برای وردپرس

در این مقاله شما با پیوند یکتا آشنا خواهید شدو خواهید دانست که پیوند یکتای سایت با پیوند یکتای ورد پرس تفاوت دارد یا خیر و یا اینکه بهترین ساختار برای پیوند یکتا چیست ؟ استفاده از خط تیره در آن باید به چه نحوی باشد؟ -بهترین پیوند یکتا برای وردپرس از نظر سئو چیست؟ […]

تشخیص محتوای تکراری وب سایت چگونه است ؟

تشخیص محتوای تکراری وب سایت چگونه است ؟

محققان به این نتیجه رسیده اند که بیش از 25 تا 30 درصد وب محتوا تکراری وب است. و باقی مطالب را میتوان بدون تکرار یا حداقل باکمی تغییرات پیدا کرد اما این درصد از سایت ها هستند که مطالب خود را از سایت های دیگر بر می دارند و بدون تغییر و گاها باتغییرات […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

*

code

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.