051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » سئو و بهینه سازی سایت » اهمیت سئو در طراحی سایت فروشگاهی [ 1 ]
اهمیت سئو در طراحی سایت فروشگاهی [ 1 ]
سئو و بهینه سازی سایت, طراحی سایت 12 مارس 2019

اهمیت سئو در طراحی سایت فروشگاهی [ 1 ]

پرستو بخشی پرستو بخشی

اهمیت سئو در طراحی سایت فروشگاهی [ 1 ]

امروزه در بین تمامی انواع وب سایت های فعال در اینترنت ، وب سایت های فروشگاهی از بازدید بالا تری برخوردار هستند . همچنین لازم به ذکر است که در بین دیگر انواع وب سایت ها هیچ کدامشان به اندازه وب سایت های فروشگاهی از نظر افزایش درامد و مدیریت اسان فروش و وب سایت معروف نیستند . از این جهت اهمیت سئو در طراحی سایت فروشگاهی بیشتر از هر نوع وب سایت دیگر قابل احساس است .

هر کسب و کاری برای این که بتواند پیشرفت کند باید خودش را موج تغییرات هم سو کند . موج تغییرات عصر حاضر هم اینترنتی شدن همه ی خدمات و امور است . پس اگر صاحب ی کسب و کار مخصوصا یک فروشگاه هستید حتما برای طراحی سایت فروشگاه خود در کوتاه ترین زمان اقدام کنید . شما به کمک طراحی سایت فروشگاهی می توانید مشتریان بیشتری را نسبت به قبل جذب کنید .

همان طور که در بالا نیز اشاره کردم شما با طراحی سایت می توانید باعث افزایش مشتریان خود شوید . اما افزایش مشتری با روش طراحی سایت متفاوت تر از روش قدیمی فروش است . شما باید از سئو در طراحی سایت فروشگاهی خود بهره ببرید و ان را بهینه سازی کنید تا میزان مشتریانتان افزایش یابد .

نکات سئو در طراحی سایت فروشگاهی

 • کلمات کلیدی
 • انالیز و برسی رقبا
 • برطرف کردن مشکلات وب سایت
 • انجام اقداماتی برای افزایش و بهینه سازی سرعت سایت
 • ارتقای سئوی داخلی وب سایت
 • تست سئوی سایت

برای این که مطلب زیادی طولانی نشود و شما کاربران عزیز بتوانید به راحتی ان را مطالعه کنید این مطلب را به دو بخش تقسیم کرده ایم . برای مطالعه ی 3 نکته ی اخر در مورد سئو در طراحی سایت فروشگاهی می توانید اینجا کلیک کنید .

طراحی سایت فروشگاهی

کلمات کلیدی

یکی از مهم ترین نکات سئو در طراحی سایت فروشگاهی که باید قبل از انجام دادن هر کار دیگری مد نظر قرار گیرد و برسی شود انتخاب کلمات ی کلیدی شما است . این که بدانید کاربران و مشتریانتان با چه کلمات کلیدی وارد وب سایتتان می شوند و یا این که چه کلمات کلیدی را در زمینه کاری شما جست و جو می کنند از اهمیت بالایی برخوردار است .

انتخاب کلمات کلیدی درست برای تولید تمام محتوای های وب سایت است . شما باید تمامی صفحات و بخش های وب سایتتان را با کلمات کلیدی که بعد از برسی ها و انالیز ها انتخاب کرده اید بهینه سازی کنید . اگر می خواهید بهترین نتیجه را از طراحی سایت فروشگاهی خود بگیرید تحقیق در مورد کلمه ی کلیدی برای موارد زیر الزامی است :

 1. کالا های فروشگاه
 2. دسته‌ بندی اصلی کالا ها
 3. دسته‌ بندی فرعی کالا ها
 4. خدمات فروشگاه مانند فروش کالای دست دوم، ارسال رایگان کالا به منزل
 5. و …

لازم به ذکر است در مرحله تحقیق کلمات کلیدی شما باید لیستی از کلمات کلیدی اصلی، کلمات کلیدی طولانی Longtail و کلمات کلیدی LSI را تهیه و به این کلمات براساس سختی کلمه و میزان جستجو توسط کاربران رتبه‌ ای بدهید .

طراحی سایت فروشگاهی

انالیز و برسی رقبا

حتما می گویید چرا باید رقبای خودمان را برسی کنیم ؟

مگر با سئو و بهینه سازی سایت برای موتور های جست و جو نمی توانیم رتبه ی خوبی بدست اوریم ؟

پاسخ این سوال مشخص است، شما با سئو و بهینه سازی کردن وب سایتتان در جایگاه خوب و بالایی قرار می گیرید . اما بدون تحلیل رقبایتان نمی‌ توانید از رقبای اصلی خود پیشی بگیرید و آن ها را پشت سر بگذارید .

چه مواردی را برای کنار زدن رقبا باید برسی کنید ؟

 1. کلمات کلیدی ان ها
 2. تعداد بک لینک دریافتی
 3. نوع بک لینک دریافتی یعنی این که کدام یک از کلمه کلیدی، کلمه کلیدی طولانی، کلمات عمومی و … هستند
 4. سایت‌ هایی از ان ها بک لینک گرفته اند
 5. تعداد لینک خروجی
 6. میزان ارتباط محتوای سایت با سایت رقیب
 7. نام کالا ها در سایت
 8. دسته بندی محصولات
 9. محصولاتی که به عنوان محصولات برتر معرفی می‌ شوند
 10. محصولاتی که با محصولات اصلی سایت مرتبط بوده و به عنوان کالای جانبی در سایت عرضه شده‌ اند
 11. و …

برای تحلیل رقبا می‌ توانید از ابزار های رایگانی مانند گوگل و Keyword planner یا گوگل ترندز google trends استفاده کنید .

طراحی سایت فروشگاهی

برطرف کردن مشکلات وب سایت

وجود خطا ها در وب سایت تاثیرات منفی زیادی را بر روی سئوی سایتتان می گذارد . برای این که چنین مشکلاتی پیش نیاید وب سایت خود را به دست متخصصان و سئو کاران حرفه ای بسپارید تا وب سایتتان را از وجود هر گونه اشتباه و خطایی برسی کنند . سئو کاران برای این که شما همچنان در صفحه ی نخست نتایج جست و جو و با رتبه ی بالایی باشید تلاش می کنند تا تک تک خطا های موجود در کد نویسی را برای شما رفع کنند .

سئوی یک وب سایت زمانی ضربه نمی خورد که با تمامی فاکتور ها و قوانین موتور های جست و جو هماهنگ باشد و ان ها را رعایت کند . در این صورت وب سایت شما هم جایگاهش را می تواند حفظ کند . اگر این موارد رعایت نشود به افت رتبه ی شما نسبت به رقبایتان منجر می شود .

برای جلوگیری از چنین اتفاقی همیشه باید به موارد زیر دقت لازم را داشته باشید :

 1. اصلاح و رفع خطای 404 در وب سایت
 2. رفع خطای 302 redirects با تبدیل کردن ان به 301 redirects
 3. عدم تولید محتوای تکراری در وب سایت خود

سخن پایانی …

حال اگر برای طراحی سایت فروشگاهی خود قدمی بر نداشته اید، لطفا با شماره تلفن های موجود در وب سایتدهکده وب تماس بگیرید . ما در شرکت طراحی و توسعه ی سایت دهکده وب با تیم پشتیبانی و مشاوره ی خود اماده ی کمک به شما هستیم . امیداوریم که از مطالب ارائه شده در زمینه ی اهمیت سئو در طراحی سایت فروشگاهی راضی باشید .

از زمانی که برای مطالعه ی این مقاله گذاشتید از شما ممنونیم . اگر از مطالب لذت برده اید به دیگر مقالات ما در زمینه طراحی سایت و سئوی سایت و گرافیک سایت و مقالات وردپرس و ایمیل مارکتینگ سر بزنید . همچنین اگر مطالب برای شما مفید بود از شما درخواست میکنیم تا ان را با دوستانتان نیز به اشتراک بگذارید .

در صورتی که احساس کردید مطلب کامل نیست و یا این که شما موارد دیگری را هم در زمینه ی اهمیت سئو در طراحی سایت فروشگاهی می دانید ما را مطلع کنید .

به اشتراک بگذارید!
پرستو بخشی

پرستو بخشی

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
30 افزونه اساسی WordPress باید نصب کنید بخش 2

30 افزونه اساسی WordPress باید نصب کنید بخش 2

امروزه به دلیل استفاده زیاد از WordPress در طراحی سایت پیدا کردن یک افزونه یا افزونه هایی که باعث بالا رفتن عملکرد سایت شود ضروریست ما در این مقاله 30 مورد از افزونه هایی را که برای WordPress ضروریست را برای شما جمع آوری کرده ایم که این مقاله افزونه های زیر را را توضیح […]

طراحی سایت رزومه

طراحی سایت رزومه

تکنولوژی امروز در خدمت ما حاضر و مهیا است . حال این بسته به ما است که به چه میزان از آن به نفع خود استفاده کنیم . یک طراحی سایت رزومه بهترین انتخاب برای قرار دادن نمونه کار ها و همچنین و به تصویر کشیدن مهارت های شما است تا بدین وسیله کاربران دارای […]

گرافیک وب سایت چیست ؟

گرافیک وب سایت چیست ؟

حتما شما نیز این موضوع را می دانستید که بازدید کنندگان و کاربران زمانی که برای بار اول وارد وب سایت شما می شوند در همان چند ثانیه اول تصمیم می گیرند که در وب سایت شما گردش کنند یا به سراغ سایتی دیگر بروند . موضوعی که در این زمینه یعنی افزایش بازدید کنندگان […]

نکات طراحی سایت کلینیک بخش4

نکات طراحی سایت کلینیک بخش4

اقدام کردن به طراحی سایت کلینیک می تواند از بسیاری از مخارج شما برای تبلیغات و شناخته شدن کم کند . این گونه است کم کم به مرور زمان و با رعایت کردن نکات طراحی سایت کلینیک که در ادامه به ان ها می پردازیم، تعداد بازدید کنندگان شما افزایش می یابد . اما این […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.