051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » سئو و بهینه سازی سایت » تکنیک های سئو » نکات مهم سئو قبل از طراحی سایت (1)
نکات مهم سئو قبل از طراحی سایت (1)
تکنیک های سئو, سئو و بهینه سازی سایت, طراحی سایت 26 دسامبر 2018

نکات مهم سئو قبل از طراحی سایت (1)

پرستو بخشی پرستو بخشی

نکات مهم سئو قبل از طراحی سایت (1)

فرایند طراحی سایت یک فراید بسیار حساس و نیازمند دقت فراوان است . زیرا باید موارد بسیار زیرادی را در وب سایت در حال ساخت اعمال کنند . از موارد امینتی گرفته تا ظاهر وب سایت و دیگر خواسته های مشتریان . همچنین مقالات زیادی در این رابطه وجود دارد . اما در این مقاله ما قصد داریم تا در مورد موضوعاتی که باید قبل از این فرایند در نظر گرفت صحبت کنیم . در واقع راجب به نکات مهم سئو قبل از طراحی سایت باید توضیحاتی را خدمت شما ارائه کنیم .

اهمیت نکات مهم سئو قبل از طراحی سایت به اندازه ی خوده فرایند طراحی سایت زیاد است و باید با ظرافت و حوصله انجام شود . اگر قصد دارید که نتیجه ی مطلوبی از کار خود بگیرید بهتر است این نکات را که کمی بعد برایتان توضیح می دهیم را به درستی و با رعایت اصول ذکر شده در نظر بگیرید .

رعایت استراتژی های سئو برای داشتن یک وب سایت موفق :

 1. تولید محتوای با کیفیت و ارزشمند
 2. عملکرد مطلوب
 3. ایجاد تجربه کاربری مناسب
 4. به روز رسانی های منظم

اگر تمام موارد را از همان ابتدای راه اندازی وب سایت رعایت کنید، می توانید رقابت با سایر وب سایت ها را از همان روز اول آغاز کنید و بر روی رتبه های مناسب در نتایج جستجو ها تمرکز داشته باشید . ممکن است برخی از موارد گفته شده در این مقاله را خودتان انجام بدهید . در واقع، همین موارد به ظاهر ساده هستند که در انتها نتایج متفاوتی را به وجود می‌ آورند . پس بهتر است که این نکات مهم را در سئوی سایت خود رعایت کنید .

 • نکاتی که در این مقاله ذکر شده شامل تمامی نکات مهم سئو قبل از طراحی سایت نیست . برای مطالعه ی ادامه ی نکات به مقاله ی دوم این مطلب بروید . برای مطالعهی بخش دوم این مطلب اینجا کلیک کنید .
نکات مهم سئو قبل از طراحی سایت

نکات مهم سئو قبل از طراحی سایت عبارت اند از :

 • برسی دامنه
 • برسی هاست
 • پروتکل امنیتی
 • پوسته های سئو شده
 • شیوه ی انتخاب کلمات کلیدی
 • بهینه سازی صفحات
 • بر چسب یا همان تگ

برسی دامنه

یکی از مواردی که باید برای راه اندازی یک وب سایت در نظر بگیرید انتخاب یک دامنه یا همان ادرس وب سایت است . اما انتخاب نام دامنه ی شما صرفا
نباید به این صورت باشد که اولین چیزی به ذهنتان می رسد را قرار دهید و سراغ دیگر مراحل ان بروید . شما باید سوابق ان نامی که به عنوان ادرس وب سایت خود انتخاب کرده اید را توسط سرویس Wayback Machine برسی و تجزیه و تحلیل کنید .

این احتمال وجود دارد که دامنه ی انتخاب شده قبلا مورد استفاده قرار گرفته باش د. اکنون با نکاه کردن به گذشته وب سایتی که بر روی آن دامنه بوده است می توانید تصمیم خود را نهایی کنید . در واقع شما اگر با همچین شرایطی بر خورد کردید که از قبل بر روی ان دامنه که مد نظرتان است وب سایتی ایجاد شده بود دیگر جایز نیست که شما ان را انتخاب کنید و بهتر است به فکر یک دامنه ی دیگر باشید . زیرا تاثیرات منفی فعالیت های آن وب سایت بر روی وب سایت شما نیز اثر خواهد گذاشت .

برسی هاست

اگر شما طراح وب سایت و یا توسعه دهنده وب سایت هستید قطعا با این موضوع اشناییت کامل را دارید . اما در این جا می خواهیم به این موضوع اشاره کنیم که لزوم برسی هاست در چیست ؟

همان طور که می دانید هاست در موضوع سئو گزینه ی مهمی است . اگر در هاست وب سایتتان اشکالی باشد متقابلا در سئوی وب سایتتان نیز ایراداتی ظاهر خواهد شد که اصلا خوب نیستند . برای مثال اشکالاتی مانند : از دسترست خارج شدن وب سایت ان هم به طور مداوم یا کاهش سرعت پاسخ گویی . موارد این چنینی قطعا به سئوی وب سایت شما ضربه خواهد زد .

پس برای این که با این موارد رو به رو نشوید در انتخاب هاست وب سیتتان کمی بیشتر دقت و حساسیت به خرج دهید . برای انتخاب خود زمان بگذارید و سرویس دهی شرکت های مختلف را بررسی کنید . لازم به ذکر است که ممکن است مجبور باشید برای داشتن یک هاست خوب هزینه های زیادی را انجام بدهید اما ما به شما توصیه می کنیم که این کار را انجام دهید زیرا برای کسب و کارتان مفید است .

پروتکل امنیتی

پروتکل امنیتی

گوگل و دیگر موتور های جستوجو همگی به موضوع امنیت وب سایت ها توجه زیادی می کنند . در واقع زمانی که وب سایت ها را برسی می کنند اگر موردی ببینند که از لحاظ امنیتی دچار ضعف است در مورد رتبه ی ان وب سایت ها تجدید نظر می کنند . امنیت وب سایت یکی از نکات مهم سئو قبل از طراحی سایت می باشد که اگر موارد ان را به درستی انجام دهید می توانید یک خروجی خوب داشته باشید .

اگر می خواهید که وب سایتتان از نظر امنیتی دارای شرایطی خوبی باشد به شما توصیه می کنیم که یک گواهی امنیتی SSL برای خود تهیه کنید . شما با تهیه این گواهی می توانید از پروتکل امنیتی HTTPS استفاده کنید . در این حالت علاوه بر این که سطح امنیتی وب سایت خود را ارتقاء خواهید داد، می توانید از مزایای رقباتی آن در بهینه سازی سایت بهره ببرید .

پوسته های سئو شده

اکثر پوسته های وردپرسی از نظر سئو استاندارد و در وضعیت مناسبی قرار دارند . همچنین این که با افزونه های مربوط به سئو سر سازگاری دارند . اما باز هم برای گرفتن یک تصمیم درست و انتخاب صحیح ما به شما می گوییم که پوسته ای که تمام اصول سئو را رعایت کرده است دارای چه ویژگی هایی است . یک پوسته ی SEO-Friendly باید شامل موارد زیر باشد :

 1. کد نویسی استاندارد
 2. حجم پایین کد های قالب
 3. سرعت لود سریع
 4. واکنش گرا
 5. طراحی مدرن و به روز

شیوه ی انتخاب کلمات کلیدی

همان طور کمی قبل گفتیم رعایت نکات مهم سئو قبل از طراحی سایت اهمیت زیادی دارد و باعث موفقیت وب سایتتان می شود . یکی از نکات بسیار مهم در زمینه ی سئو تولید محتوای با کیفیت و درست و استاندارد است . اما مهم تر از تولید محتوای خوب انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای محتوا می باشد . اگر این کار را به درستی که باید انجام دهید، انجام ندهید نتیجه ی مطلوبی از عملکرد خود مشاهده نمی کنید .

شیوه ی انتخاب کلمات کلیدی یا همان Keyword Research به فرایندی گفته می‌ شود که در آن کلمات کلیدی مناسب برای یک وب سایت مشخص می شود . کلماتی که انتخاب می کنید باید دارای ویژگی های زیر باشند :

 1. با موضوع فعالیت سایت مرتبط باشد
 2. به خاطر سپاری آن ها آسان باشد
 3. رقابت بر روی آن ها کم باشد
بهینه سازی صفحات

بهینه سازی صفحات

یکی دیگر از نکات مهم سئو قبل از طراحی سایت بهینه سازی صفحات می باشد . خب زمان ان رسیده است که کلمات کلیدی که انتخاب کرده اید را در وب سایتتان استفاده کنید . اما دقت داشته باشید که هر صفحه ی وب سایت شما باید بر روی یک کلمه ی کلیدی تمرکز داشته باشد . به شما توصیه می کنیم که از کلمات کلیدی به اندازه استفاده کنید . زیرا نتیجه ی ان این موی شود که هم کاربران و بازدید کنندگان و هم موتور های جستجوگر می توانند تشخیص بدهند که موضوع ان صفحه از وب سایت شما چیست .

در واقع نباید افراطی رفتار کنید . هر چیزی را استاندارد و اصولی جلو ببرید تا بهترین نتیجه را بگیرید . لازم به ذکر است که منظور از به کار گیری کلمات کلیدی در صفحات تنها محتوا نیست. بلکه باید در تگ عنوان و توضیحات، لینک ها و سایر بخش های صفحه نیز باید از آن کلمات استفاده شود .

بر چسب یا همان تگ

بر چسب ها یا در واقع همان tags از جمله مواردی هستند که در بهینه سازی داخلی سایت باید به آن ها توجه ویژه ای کرد . از برچسب هایی استفاده کنید که مرتبط با موضوع محتوا باشد و برای کاربران نیز مفید باشد . در واقع برای انتخاب ان ها بهتر است خودتان را به جای کاربران و مخطبان قرار دهید و ببینید که چی چیزی در این زمینه می خواهید و این که ممکن است ان را چگونه جستجو کنید .

به عبارتی اگر کاربر بر روی تگ درج شده کلیک کرد، به سایر صفحات مرتبط به آن تگ دسترسی داشته باشد . اگر از کلمه کلیدی هدف به عنوان برچسب استفاده کنید، می توانید بازدهی مناسبی را دریافت کنید .

امیداوریم که از مطالب ارائه شده در زمینه ی نکات مهم سئو قبل از طراحی سایت راضی باشید . از زمانی که برای مطالعه ی این مقاله گذاشتید از شما ممنونیم . اگر از مطالب لذت برده اید به دیگر مقالات ما در زمینه طراحی سایت و سئوی سایت و گرافیک سایت و مقالات وردپرس سر بزنید . همچنین اگر مطالب برای شما مفید بود از شما درخواست میکنیم تا ان را با دوستانتان نیز به اشتراک بگذارید . در صورتی که احساس کردید مطلب کامل نیست و یا این که شما موارد دیگری را هم در زمینه ی نکات مهم سئو قبل از طراحی سایت می دانید ما را مطلع کنید .

به اشتراک بگذارید!
پرستو بخشی

پرستو بخشی

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
کدام یک بهتر است وردپرس یا جوملا ؟ بخش1

کدام یک بهتر است وردپرس یا جوملا ؟ بخش1

سیستم های مدیریت محتوا یا همان CMS های متفاوت زیادی در جهان در حال فعالیت هستند . اما فقط تعداد کمی از ان ها دارای محبوبیت جهانی هستند . برخی از این سیستم های مدیریت محتوا که در بین کاربران محبوبیت زیادی دارد عبارت اند از : وردپرس، جوملا، دروپال، پرستاشاپ و … . طبق […]

طراحی سایت مدرسه

طراحی سایت مدرسه

اموزش مقوله ای است که در کل دنیا به ان اهمیت ویژه ای میدهند . به طوری که امروزه افراد برای انتخاب موسسه ی اموزشی خود، دست به دامان اینترنت می شوند . ان ها در فضای مجازی و وب سایت ها به دنبال مرکز اموزشی مورد نظر خود می گردنند و اطلاعاتی که احتیاج […]

معایب وردپرس چیست ؟ قسمت 2

معایب وردپرس چیست ؟ قسمت 2

هر کسی که صاحب کسب و کاری است و قصد دارد تا برای کار خود یک وب سایت داشته باشد و همچنین طراحانی که می خواهد وب سایت طراحی کنند همگی به دنبال یک سیستم سایت ساز خوب می گردند . جالب است که بدانید در بین این سیستم های مدیریت محتوا یا همان cms […]

اشتباهات رایج در طراحی سایت 1

اشتباهات رایج در طراحی سایت 1

در بستر گسترده ی اینترنت رقابت شدیدی در بین وب سایت های موجود به چشم می خورد . قطعا برای پیروزی در این رقابت و جلو زدن از رقیبان شما باید یک وب سایت عالی و بی نقص داشته باشید . در این مقاله قصد داریم تا در مورد اشتباهات رایج در طراحی سایت برای […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.