051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » سئو و بهینه سازی سایت » 5 روش سریع و تاثیر گذار برای ارتقای رتبه سایت
5 روش سریع و تاثیر گذار برای ارتقای رتبه سایت
سئو و بهینه سازی سایت 6 سپتامبر 2018

5 روش سریع و تاثیر گذار برای ارتقای رتبه سایت

پرستو بخشی پرستو بخشی

5 روش سریع و تاثیر گذار برای ارتقای رتبه سایت

برای ارتقای رتبه ی وب سایت تکنیک های زیادی است که میتوانید انجام دهید . در این مقاله قصد داریم 5 روش سریع و تاثیر گذار برای ارتقای رتبه سایت را به شما بگوییم . مسئله ای که اکثر افراد امروزه به دنبال راهکار هایی برای ان هستند، ارتقای رتبه ی سایت در کمترین زمان ممکن می باشد . تصور کنید که شما یک وب سایت را طراحی کرده اید که از نظر تمامی امکانات عالی به نظر میرسد .

حالا به این موضوع میرسید که چه مواردی باید برای ارتقای وب سایت و در نهایت افزایش بازدید کاربران اعمال کنید . مقاله های زیادی تحت عنوان تکنیک هایی برای افزایش رتبه در گوگل وجود دارد . اما ما بطور خلاصه و کامل در 5 روش سریع و تاثیر گذار برای ارتقای رتبه سایت تمام ان ها را در اختیار شما میگذاریم . قبل از انجام هر کاری برای بهبود جایگاه وب سایت خود در گوگل باید با یک اصطلاح بسیار مهم و پر کاربرد اشنا شوید . این اصطلاح مهم سئو نام دارد .

 

سئو چیست؟

سئو چیست؟

این اصطلاح در بین کارشناسان و متخصصانش کلمه ی جدیدی نیست . اما نیاز به تلاش جدی برای بهینه سازی ان باید داشته باشید . اگر بخواهیم ان را در یک جمله توضیح دهیم میتواینم سئو را مجموعه ای از روش هایی برای بهینه سازی سایت اعلام کنیم . در واقع به تکنیک هایی گفته میشود که سایت شما را برای موتور های جستجوگر بهینه سازی میکند . این بهینه سازی باعث میشود که وب سایت شما در صحفه ی اول گوگل قرار گیرد .

این نکته را به شما باید بگویم که بهینه سازی میتواند برای یک صحفه باشد ولی در کل، تاثیرات مثبت خودش را در کل سایت میتوانید ببینید .

5 روش سریع و تاثیر گذار برای ارتقای رتبه سایت

انتخاب URL مناسب

قبل از انجام هر کار برای ایجاد وب سایت خود باید URL ان را انتخاب و تعیین کنید . URL همان نام دامنه یا ادرس وب سایت گفته میشود . در واقع نام دامنه چیزی است که کاربران ان را تایپ میکنند تا سایت مد نظرشان را جستجو کنند . این مورد یکی از مهم ترین 5 روش سریع و تاثیر گذار برای ارتقای رتبه سایت است . پس خیلی مهم است که نام دامنه به راحتی نوشته و حفظ شود . همچنین اعمال کلمه ی کلید اصلی در ادرس سایت خود یکی از مهم ترین راهکار ها برای ارتقای جایگاه وب سایت است .

نام دامنه باید شامل نام اصلی کسب و کارتان باشد . البته شما نمیتوانید در ادرس صفحه اصلی وب سایتتان، کلمه ی کلیدی اصلی را بکار ببرید . برای مثال در سایت dehkadehweb.ir ، { این یک مثال بود و ادرس اصلی سایت ما https://dehkadeh-web.com/ میباشد } ما کلمه کلیدی dehkadeh را به کار برده ایم اما همانطور که می بینید کلمه اصلی به کلمه web چسبیده است . در واقع به این شکل نوشتن ادرس وب سایت تاثیر آنچنانی در گوگل ندارد . به جای آن باید کلمات کلیدی را در دیگر صفحات مانند مقاله ها به درستی به کار ببرید .

اجازه دهید تا با یک مثال بهتر این قضیه را شفاف سازی کنم . ما یک مقاله داریم با عنوان [ چگونه کلمه ی کلیدی مناسب انتخاب کنیم؟ ] . کلمه کلیدی ما در این صفحه عبارت  کلمه ی کلیدی “ است . از این رو ما سعی کرده ایم که در تمامی مکان های لازم این کلمه را به کار ببریم که یکی از این مکان ها، قسمت آدرس صفحه بود . بنابراین ما آدرس صفحه را به صورت https://dehkadeh-web.com/seo-tuts/key-word/  انتخاب کرده ایم .

یک نکته خیلی مهم این است که سعی کنید، معادل انگلیسی کلمه ی کلیدی اصلی را در URL به کار ببرید نه فارسی و نه فینگلیش آن . تا بتوانیم تاثیر بیشتری را در ارتقا رتبه سایت ایجاد کنیم .

انتخاب title و متا تگ توضیحات مجزا برای هر صفحه

انتخاب title و متا تگ توضیحات مجزا برای هر صفحه

هر صحفه دارای یک عنوان خاص است که نشان میدهد محتوای ان در چه موردی است . یکی از مهم ترین عوامل ارتقای رتبه در گوگل عنوان یک محتوا است .  عنوان را تحت متا تگ title می شناسیم . در واقع همان تب بالای مرورگر است که با قرار گیری اشاره گر ماوس، محتویات داخلی آن کاملا نشان داده می شود . اشتباه نکنید این نوع عنوان با عنوان داخلی و اصلی محتوا که اصولا تگ h1 نامیده میشود متفاوت است . اما اصولا متن آن ها یکی است و توصیه می شود که حتما کلمه کلیدی اصلی در آن ها استفاده شود .

متا تگ دیگر، تگ description است که همان تگ توضیحات خودمان است . امروزه این تگ برای گوگل اهمیت خاصی پیدا کرده است . چون در مورد صحفه توضیحاتی را میدهد پس برای ان مهم است و به ان توجه میکند . بهترین حالت برای ان این است که از کلمه ی کلیدی دو بار در ان استفاده کنید . اینگونه در ارتقای رتبه ی سایت خود موفق تر خواهید بود .

انکر تکست چیست؟

انکر تکست

انکر تکست ها ” anchor text ”  یکی از مهم ترین عوامل در بین 5 روش سریع و تاثیر گذار برای ارتقای رتبه سایت است . در واقع این روز ها مورد توجه گوگل قرار گرفته است . اگر میخواهید  درباره ی انکر تکست اطلاعات بیشتری بدست بیاورید مقاله ی انکر تکست چیست؟ را بخوانید . انکر تکست کلمات و کاراکتر های موجود در یک متن هستند که به سایت یا متنی دیگر لینک می شوند . بطور کلی تر انکر تکست ها راهی موثر برای ایجاد ارتباط بین صفحات هستند .

نکته ی مهم ای که در مورد استفاده از انکر تکست باید به ان دقت کنید، استفاده از کلمات کلیدی است که به صفحه مورد نظر لینک داده می شود . فرض کنید مثلا ما عبارت انکر تکست را لینک داده ایم . این عبارت باید به صفحه ای هدایت شود که کلمه کلیدی آن صفحه، انکر تکست است وگرنه تاثیری که باید برای شما داشته باشد را نخواهد داشت . ارتباط داخلی بین صفحات نیز همانطور که گفته شد یکی از 5 روش سریع و تاثیر گذار برای ارتقای رتبه سایت است . یا به زبان ساده تر باعث ارتقا رتبه صفحه و در کل ارتقا رتبه وب سایت می شود .

تگ ALT برای عکس ها

موتور های جستجو تنها چیزی که در صفحه سایت شما مورد مطالعه قرار می دهند، متون به کار رفته در سایت است . حالا ممکن است این سوال در ذهن شما ایجاد شود که عکس های سایت هیچ تاثیری در ارتقا رتبه سایت ندارد؟ باید در جواب به این سوال بگوییم که خیر اینگونه نیست . ممکن است عکس ها بخاطر حجم بالای خود، باعث افزایش بارگذاری در سایت شوند و اینگونه تاثیر منفی بگذارند . اما عکس ها دارای تگی به نام alt هستند که زمانی که عکس به هر دلیلی بارگذاری نشود، نشان داده می شود . پس گوگل این متن را می خواهند و تاثیر می دهد

همچنین همانطور که می دانید گوگل دارای بخش جستجوی عکس است . در واقع آن هایی که از این تگ استفاده کرده اند و کلمات کلیدی اصلی را داخل آن به کار برده باشند، شانس بالایی در نمایش دارند .

ساختار سایت

در بین 5 روش سریع و تاثیر گذار برای ارتقای رتبه سایت که در بالا 4 تا از ان ها را توضیح دادیم این یکی از همه مهم تر است . این ساختار می تواند در چیدمان المان ها در کنار یکدیگر باشد و همچنین ساختار محتوا با به کار بردن عناوین که کلمات کلیدی اصلی در آن هستند، باشد. هر چه صفحه شما ساختارمند تر باشد و از تگ های به روز hTML5 داخل آن استفاده شود، به مراتب تاثیر مثبتی بر روی وب سایت شما خواهد داشت.

از زمانی که برای مطالعه ی این مقاله گذاشتید از شما ممنونیم . لطفا در صورتی که از این مطلب لذت بردید ان را به اشتراک بگذارید . همچنین از دیگر مقالات ما در سایت در مورد طراحی سایت و سئوی سایت دیدن فرمایید .

به اشتراک بگذارید!
پرستو بخشی

پرستو بخشی

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
مهمترین عوامل افزایش سرعت سایت بخش5

مهمترین عوامل افزایش سرعت سایت بخش5

برخورداری از یک سرعت مناسب برای وب سایت ها یکی از عوامل اصلی موفقیت ان ها است . شما می توانید به عنوان مدیر وب سایت و با دانستن مهمترین عوامل افزایش سرعت سایت سرعت سایتتان را بهینه کنید تا هم رضایت کاربران را جلب کنید و هم این که در از نظر الگوریتم های […]

طراحی سایت لوازم یدکی خودرو

طراحی سایت لوازم یدکی خودرو

در این مطلب می خواهیم به موضوع طراحی سایت لوازم یدکی خودرو بپردازیم . قبل از آن باید بدانید که ماشین ها و وسایل نقلیه جز پر مصرف ترین وسایل و امکاناتی هستند که ما روزانه از آن ها استفاده می کنیم . از این رو امکان تهیه هر چه اسان تر لوازم یدکی و […]

منبع درآمد گوگل از کجاست ؟ بخش چهارم

منبع درآمد گوگل از کجاست ؟ بخش چهارم

موضوعی که می خواهیم راجب به آن در این مطلب صحبت کنیم منبع درآمد گوگل است . این که از چه راه ها و روش هایی درآمد گوگل حاصل می شود . امروز کمتر کسی است که گوگل را نشناسد و در این موضوع که گوگل بزرگ ترین شرکت اینترنتی دنیا است . این شرکت […]

روش های کسب درامد از طراحی سایت قسمت2

روش های کسب درامد از طراحی سایت قسمت2

در این سری از مقالات قصد داریم 7 تا از بهترین روش های کسب درامد از طراحی سایت را که هر کسی، حتی بدون داشتن دانش تخصصی در این زمینه می تواند انجام دهد را خدمت شما معرفی کنیم . اگر همان طور که برایتان شرح می دهیم عمل کنید قطعا به نتیجه ی مطلوبی […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.