051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » طراحی سایت » چگونه یک سایت زیبا ایجاد کنیم ؟ بخش 3
چگونه یک سایت زیبا ایجاد کنیم ؟ بخش 3
طراحی سایت 9 جولای 2020

چگونه یک سایت زیبا ایجاد کنیم ؟ بخش 3

افسانه آشفته افسانه آشفته

چگونه یک سایت زیبا ایجاد کنیم ؟ بخش 3

امروزه همه میدانند که طراحی یک سایت زیبا کار آسانی نخواهد بود و اینکه یک سایت کاربر پسند و دارای زیبایی منحصربه فرد بسیار مهم است نخستین و مهم ترین گام در به دست آوردن موفقیت در عرصه دیجیتال مارکتینگ یا همان بازاریابی آنلاین است. پیش از آنکه بخواهیم نکات تکنیکی لازم را برای ایجاد یک وب سایت زیبا و کاربر پسند بگویم در ادامه مطالب قبل ابتدا تعریفی کوتاه از وب سایت خوب و موثر داشته باشیم.

منظور از ایجاد سایت زیبا

در اینجا منظور ما سایتی است که تمامی اطلاعات لازم در مورد کالا و خدمات ما را در خود جای داده باشد البته نه به این صورت که فقط محصول و سرویس های مورد نظر ما را معرفی کند بلکه منظور ما سایتی است که علاوه بر دادن اطلاعات موجب خریدد محصول از سایت ما شود یعنی ارائه مطالب ما و ظاهر سایت ما بایدبه گونه ای باشد که کاربر پس از ورود به سایت ما این احساس را در خود حس کند که از سایت ما خریدی را انجام دهد این سایت ها که زیبایی خاصی را در خود دارند برای فروش یک یا چند محصول طراحی خواهند شد

یک راهنمای سبک برای سایت خود ایجاد کنید

همانطور که با استفاده از رنگ سبک سایت خود را تغییر داده اید باید حواستان باشد که این سبک به سایت شما سازگار باشد و همه چیز به شکلی که شما می خواهید به نظر برسدد.لازم نیست خیلی این موضوع را سخت بگیرید تا برای شما پیچیده به نظر برسد. این می تواند یک لیست اساسی از یادداشت ها در مورد انتخاب های سبکی که می خواهید در سایت خود استفاده کنید.

site

مواردی مانند اینکه می خواهید عناصر و دکمه های شما دارای گوشه های گرد یا تیز باشد را در نظر بگیرید. آیا می خواهید تمام صفحات وب site شما همان طرح اولیه را حفظ کنند؟ برای پیش زمینه ، متن ، پیوندها و دکمه ها می توانید از چه رنگی استفاده کنید؟ از چه فونتهایی می خواهید استفاده کنید و اگر می خواهید بیش از یک مورد استفاده کنید

اهداف وب site خود را تعریف کنید

این بخش ارتباطی با زیبایی سایت شما ندارد اما برای ایحجاد یک وب سایت خوب مهم است که اهداف سایت خود را مشخص کنید هرکسی که یک وب سایت ایجاد می کند ، کاری دارد که می خواهد آن را انجام دهد. برای انجام این کار ، شما باید در ایجاد وب سایتی که برای تحقق اهداف خود طراحی شده است ، استراتژیک باشید.

مدتی را صرف کنید تا به طور واضح تعریف کنید که این اهداف چیست. مطمئناً شما باید یک هدف اصلی داشته باشید – برای یک صاحب مشاغل ، یعنی فروش جدید ، برای یک وب سایت شخصی که می تواند از طریق پست های وبلاگ با افراد ارتباط برقرار کند ، به همان مواردی که انجام می دهید اهمیت می دهد. علاوه بر آن ، به احتمال زیاد تعدادی هدف کوچکتر خواهید داشت که به هدف اصلی شما کمک می کند: توجه نکردن توسط افراد مناسب ، به دست آوردن ترافیک و ایجاد لیست ایمیل چند نمونه ممکن است.

وقتی به طراحی وب سایت خود با اهداف واضح توجه می کنید ، می توانید یک وب سایتی مطابق با آنچه که می خواهید انجام شود انجام دهید. و می دانید که چگونه موفقیت خود را بعد از پخش زنده پیگیری کنید.

پیام رسانی خود را روشن کنید

ما تاکنون در مورد طراحی بصری زیاد صحبت کرده ایم ، اما جمله ای که شما انتخاب می کنید به اندازه زیبایی بصری برای رسیدن به اهداف خود بسیار مهم است. محتوای مکتوب شما در وب site شما (به نام کپی در مجله بازاریابی) باید انجام وظیفه بالایی را برای گفتن بازدید کنندگان خود در مورد وب site در مورد چیست و چرا باید از آنها مراقبت کند.

پیام رسانی

اگر کمی وقت بگذارید به وب سایت های مشابه نگاه کنید و ببینید که چگونه آنها خودشان را توصیف می کنند ، ممکن است این کار را راحت تر پیدا کنید. آنها می توانند به عنوان الهام بخش برای کمک به شما در شفاف سازی پیام خود استفاده کنند ، ضمن اینکه آنچه را که قبلاً انجام می شود را نیز روشن می کنند. در حالت ایده آل ، شما می خواهید خود را از وب سایت های دیگر متمایز کنید و آنچه را منحصر به فرد شما می داند با بازدید کنندگان ارتباط برقرار کنید.

گزاره ارزش منحصر به فرد خود را (UVP) بنویسید ، یک یا دو خط که توصیف می کند وب site شما چه پیشنهادی دارد و تفاوت آن با هر سایت دیگری چیست. شما می توانید UVP را مستقیماً در صفحه اصلی وب سایت خود قرار دهید ، همچنین به شما کمک می کند نسخه ای را که برای بقیه سایت ایجاد کرده اید راهنمایی کند.

در مورد صفحات و سازمان وب site خود تصمیم بگیرید

یکی دیگر از عوامل مهم در اثربخشی وب سایت شما اطمینان از شهودی بودن آن است. شما نمی خواهید بازدید کنندگان خود را با اطلاعات بیش از حد در یک صفحه بارگیری کنید – این هم برای سئو گیج کننده و هم گیج کننده است. بنابراین بفهمید که چگونه همه آنچه را که می خواهید به اشتراک بگذارید ، در تعدادی از صفحات تقسیم شده به هر یک از اطلاعات قابل مدیریت تقسیم کنید.

وقتی ایده ای در مورد صفحات مختلفی که ایجاد می کنید ، فکر کنید که چگونه آنها را به بهترین شکل ممکن سازماندهی کنید تا بازدید کنندگان شما بتوانند آنچه را که به آنها علاقه مند هستند پیدا کنند و این امر باعث می شود تا چند دسته اصلی از صفحات مختلف خود مطلع شوید. متناسب با این موارد احتمالاً موارد اصلی منو شما خواهند بود.

اگر وب سایت شما نسبتاً ساده باشد و فقط چند صفحه داشته باشد ، این مرحله نباید خیلی پیچیده باشد. اگر انتظار دارید وب سایت شما به چیزی بسیار بزرگتر تبدیل شود که ده ها یا صدها صفحه داشته باشد ، بنابراین مهمتر از این مهم است که اکنون یک معماری وب سایت روشن را تعریف کنید.

برای ایجاد site خود به کار خود ادامه دهید

اکنون که تمام مراحل اولیه آماده سازی را انجام داده اید تا بفهمید وب سایت شما چگونه به نظر می رسد و می گوید ، الگوی خود را بکشید و تغییرات لازم را شروع کنید. حتماً در هنگام کار با راهنمای سبک ، نقشه رنگی ، پیام رسانی و برنامه سازمانی خود را حفظ کنید.

با ایجاد تغییراتی که به نظر می رسد در انزوا بسیار مناسب است ، می توان کار آسانی را به دست آورد ، به ویژه هنگامی که یک وب سایت شخصی یا تجاری یک کسب و کار باعث می شود هر یک از این مشکلات کوچک آسان شود. اما شما تمام کارها را در این مراحل به یک دلیل انجام داده اید و اگر از دستورالعمل هایی که برای خودتان ایجاد کرده اید ، وب سایت شما کاربر پسند ، زیبا و کارآمدتر خواهد بود.

آن را توسط شخص دیگری اجرا کنید تا یک نظر دوم بدست آورید

وقتی وقت خود را صرف کار کردن در وب سایت می کنید ، خیلی به آن نزدیک می شوید تا آنگونه که شخص دیگری می خواهد ببیند. قبل از بیرون آمدن آن به دنیای بزرگتر ، دوستی را پیدا کنید که دوست دارید

به اشتراک بگذارید!
افسانه آشفته

افسانه آشفته

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
انتقال سایت از جوملا به وردپرس بخش2

انتقال سایت از جوملا به وردپرس بخش2

این مطلب در ادامه ی بخش اول مقاله ی ” انتقال سایت از جوملا به وردپرس “ نوشته شده است . در بخش اول به این موضوعات پرداختیم : برای انتقال سایت از جوملا به وردپرس در مراحل اول باید یک وب سایت وردپرسی ایجاد کنید و سپس یک افزونه نصب کنید . این که […]

طراحی سایت اپلیکیشن

طراحی سایت اپلیکیشن

به دلیل همه گیر شدن و رواج گوشی های هوشمند در بین جوامع کسب و کار های جدیدی شکل گرفتند و به شدت و خیلی شریع گسترده شدند . یکی از این کسب و کار های طراحی اپلیکیشن ها بود . امروزه بازار اپلیکیشن ها بسیار داغ است و متقاضیان زیادی نیز دارد . اگر […]

طراحی سایت بانک اطلاعات

طراحی سایت بانک اطلاعات

با طراحی سایت بانک اطلاعات می توان تمامی اطلاعات مربوط به یک موضوع را در یک مکان مشخص جمع اوری کرد به صورتی که بتوان به راحتی به ان ها دسترسی داشت . محتوای این گونه سایت ها باید به قول معروف استخوان دار باشد یعنی این که هم باکیفیت و هم مطمئن باشد . […]

آموزش بخش ابزار ها در وردپرس

آموزش بخش ابزار ها در وردپرس

این مطلب، پانزهمین مطلب از سری مطالب آموزش صفر تا صد وردپرس است . در این سری آموزش ها ما به توضیح تمامی بخش های موجود در یک سیستم مدیریت محتوای وردپرس پرداختیم . در این مطلب می پردازیم به بخش ابزار ها در وردپرس و توضیح عملکرد آن ها برای شما . تمام بخش […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.