051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » سئو و بهینه سازی سایت » تکنیک های سئو » 200 نکته ی طلایی سئو – بخش2. لینک سازی 2
200 نکته ی طلایی سئو – بخش2. لینک سازی 2
تکنیک های سئو, سئو و بهینه سازی سایت 16 اکتبر 2018

200 نکته ی طلایی سئو – بخش2. لینک سازی 2

پرستو بخشی پرستو بخشی

200 نکته ی طلایی سئو – بخش2. لینک سازی 2

در این مقاله قصد داریم تا در مورد 200 نکته ی طلایی سئو، بخش لینک سازی را خدمت شما عرض کنیم . همانطور که میدانید امروزه اهمیت و فواید طراحی سایت بر کسی پوشیده نیست . در حال حاضر اکثر صاحبین کسب و کار ها برای پیشرفت تجارت خود و هم سو بودن با شرایطدیجیتالی الان تصمیم گرفتند تا با استفاده از طراحی سایت رنگ جدیدی به تجارت خود ببخشند .

اما طراحی سایت همه ی ماجرا نیست . در اینجا با موضوع مهم دیگری رو به رو می شوید ان هم دیده شدن شما توسط کاربران انلاین در فضای مجازی است . برای بهتر و بیشتر دیده شدن شما نیاز است که وب سایت شما بهینه سازی شود . درصد زیادی از افراد به دنبال راه کار هایی برای بهبود سئوی سایت خود هستند .

برای بهبود سئو باید بخش های مختلفی را سامان دهی کنید . به علت طولانی بودن مطلب ما این نکات و تکنیک ها را در چند مقاله برای شما جمع اوری کردیم .

بهترین محتوا هایتان را به روش های متفاوتی به اشتراک بگذارید

یک روش راحت برای لینک سازی این است که محتوا هایتان را به روش های مختلفی به اشتراک بگذارید . با به اشتراک گذاشتن بهترین محتوا هایتان در سایت هایی که دامین اتوریتی قوی دارند مخاطبان خود را افزایش دهید . اصلا نگران محتوا های تکراری نباشید تا وقتی که به منبع ان لینک می دهید هیچ مشکلی پیش نمی اید .

محتوای بدتان را هم به اشتراک بگذارید

شاید بپرسید که چرا باید محتوا های بد را هم به اشتراک گذاشت ؟ این کار برای سئوی سایت شما بد نیست در صورتی که ان محتوای بد را از وب سایت خود پاک کنید . اجازه دهید تا واضح تر برایتان بگویم . شاید شما هم پست ها و یا محتوا هایی را داشته باشید که اصلا بازدید نداشته اند . خب در این مواقع می توانید از این روش استفاده کنید و شرایط را به نفع خودتان تغییر دهید .

بهترین کاری که می توانید در این شرایط انجام دهید این است که ان مطلب را در سایت هایی با بازدید و رتبه ی خوب به اشتراک بگذارید و ان را از وب سایت خودتان پاک کنید . ان ها را در ان وب سایت های پر بازدید بگذارید و به وب سایت خودتان لینک دهید . این بهترین کاری است که می توانید برای خودتان انجام دهید .

به دنبال راه کار هایی برای لینک سازی باشید

شما می توانید به کمک ابزار Link Prospector Citation Labs هزاران فرصت برای لینک سازی بدست بیاورید و از ان ها به نفع خودتان استفاده کنید . فقط کافی است که چند تا فیلد را پر کنید .

لینک سازی

درست کردن بک لینک های اسیب دیده، یک روند مهم در مسیر لینک سازی

درست کردن لینک های اسیب داده یک روند مناسب برای دست یابی به یک سئوی عالی است . در Ahrefs Site Explorer قابلیتی وجود دارد با نام Broken backlinks report که با استفاده از ان می‌ توانید به‌ راحتی لینک‌ های شکسته‌ ای را که به سایت شما اشاره دارند شناسایی کنید .

به شیوه ی زیر می توانید عمل کنید :

 • به ” Site Explorer “ مراجعه کنید .
 • دامین را وارد کنید .
 • روی ” Explore “ کلیک کنید .
 • از بخش ” Backlink profile “ روی ” Broken “ کلیک کنید .

یافتن لینک های شکسته شده با ابزار ahref 

بهتر است هر چه سریع تر این لینک های اسیب دیده را ترمیم کنید . حتی می توانید از وب سایت هایی که لینک را به شما داده اند در خواست کنید تا لینک را به روز رسانی کنند یا اینکه یک ریدایرکت 301 برای خودتان تنظیم کنید .

از ویکی پدیا لینک بگیرید

این کار شاید کمی دشوار به نظر برسد اما در واقع قسمت کمی دشوار ان به پایداری لینک های شما در ان جا مربوط می شود . چون هر کسی می تواند به ویکی پدیا لینک بی افزاید اما این که ان لینک در ان جا پایدار باشد موضوع مهم تری است . اما این کار را باید چگونه انجام دهیم ؟ برای لینک سازی محتوای شما باید چگونه باشد ؟

 1. درباره‌ ی ان موضوع جامع باشد
 2. خیلی عالی باشد
 3. به مطالبی که از قبل در ان‌ جا وجود دارد، چیزی اضافه کند

تذکر : 

حواستان به این موضوع باشد که ان محتوا، محتوایی متوسط نباشد چون زمانی که شما به یک محتوای متوسط لینک می دهید و یک ویرایشگر ان را برسی می کند لینک شما را حذف می کند . اما زمانی که به یک محتوای با کیفیت لینک می دهید در 90% مواقع، لینک‌ شما ثابت باقی می‌ ماند .

محتوا هایی که برای رقیبتان به تعداد زیادی لینک دریافت می کند پیدا کنید

برای این کار می توانید از ابزار Best by links که در وب سایت Ahrefs Site Explorer ارائه می شود استفاده کنید .به کمک این ابزار می توانید ببینید که سایت های رقیبانتان با چه محتوا هایی بیشترین لینک ها را دریافت می کنند . این ابزار به شیوه ی زیر عمل می کند :

 • به ” Site Explorer “ مراجعه کنید .
 • دامین را وارد کنید .
 • روی ” Explore “کلیک کنید .
 • از بخش ” Pages “ روی ” Best by links “ کلیک کنید .

یافتن لینک هایی که بیشترین بک لینک را گرفته اند

ستون RD تعداد دامین‌ هایی که لینک داده‌ اند را برای هر صفحه نشان می‌ دهد . می‌ توانید حتی یک گزینه ی بهتری درست کنید و به همه‌ ی سایت‌ های لینک‌ دهنده دسترسی پیدا کنید .

پیدا کردن بک لینک های تکراری رقیبتان

یک روش عالی برای لینک سازی این است که لینک هایی به صورت تکراری، رقیبتان از ان ها استفاده می کند را پیدا کنید و به ارتقای ان ها فکر کنید . پیدا کردن منبع بک‌ لینک‌ های تکراری به رقیب شما که در واقع منظور ما همان وب سایت هایی است که به طور مرتب به سایت رقیبتان لینک می دهند، یک روش خیلی با حال برای شناسایی فرصت‌ هایی است که می شود لینک‌ سازی با کیفیتی انجام داد .

علاوه‌ بر این ها اطلاعاتی هم در مورد استراتژی ارتقای رقبای خود بدست می اورید .

برای دریافت لینک‌ هایی که بازدید جذب می‌کنند، سؤال‌ ها را جواب بدهید

لینک سازی در سایت های پرسش و پاسخ شاید نسبت به بقیه ی روش ها و وب سایت ها ارزش زیادی نداشته باشند اما قطعا بازدید وب سایتتان را بالا می برند . خب مسلما بازدید و در واقع فروش چیزی است که شما دنبال ان هستید . پس بهتر است به سوال ها پاسخ دهید . یکی از این وب سایت های پرسش و پاسخ Quora  می باشد .

در انجمن هایی که مربوط به موضوع شما هستند عضو شوید

مانند وب سایت های پرسش و پاسخ با عضو شدن در این گونه انجمن ها که مربوط موضوع شما هم هستند می توانید تعداد بی شماری لینک دریافت کنید . تمام این کار ها باعث افزایش بازدید شما می شود . نکته‌ ی جالب این جا است که وقتی افراد روی این لینک‌ ها کلیک می‌کنند، احتمالا سطحی از اعتماد نسبت به شما در ان‌ ها شکل گرفته است .

حتی لینک های شکسته ی رقیبتان را هم برسی کنید

در کل برای پیشرفت در لینک سازی خودتان این کار که رقیبتان را در موارد مختلف برسی کنید کار واقعا خوبی می باشد . حتی شده قسمت هایی که رقیب شما در ان موضوع ضعیف عمل کرده است . پس لینک های شکسته ی رقیبتان را هم برسی کنید . لینک‌ های شکسته‌ ای را که به محتوایی منتقل‌ شده است و یا پاک‌ شده است در سایت رقیب‌ تان اشاره دارد را پیدا کنید . در ادامه منبع خودتان را به‌ عنوان جایگزین پیشنهاد دهید .

برای شناسایی لینک های شکسته ی رقیبتان می توانید از ابزار Broken backlinks که در سایت Ahrefs Site Explore قرار دارد استفاده کنید .

برای این کار به این ترتیب عمل کنید :

 • به ” Site Explorer “ مراجعه کنید .
 • دامین رقیبتان را وارد کنید .
 • روی ” Explore “ کلیک کنید .
 • از بخش ” Backlink profile “ روی ” Broken “ کلیک کنید .

یافتن لینک های شکسته شده با ابزار ahref

کیفیت لینک خیلی مهم تر nofollow بودن ان است

بنا به تصور خیلی ها در فرایند لینک سازی بهترین لینک ان لینکی است که dofollow یا همان follow باشد . این موضوع کاملا درست است اما به این معنی نیست که برای لینک سازی نباید به هیچ عنوان به سراغ لینک های nofollow رفت . لینک های nofollow هم به اندازه ای روی سئوی وب سایت شما تاثیر می گذارد . پس بهترین حالت برای لینک سازی این است که شما در این فرایند از هر دو نوع لینک استفاده کنید .

مهم ترین موضوع برای شما باید کیفیت لینک ها باشد، اینکه لینک مد نظرتان nofollow یا dofollow باشد نه اینکه مهم نباشد، ولی هر دو به میزانی روی سئوی وب سایت شما تاثیرشان را می گذارند .

اگر جایی را دیدید که به برند شما اشاره می کند سریعا ان را به لینک تبدیل کنید

گاهی اوقات اتفاق می افتد که یک شخصی به وب سایت شما اشاره ای می کند اما لینکی قرار نداده است . این یک فرصت بی نظیر برای این است که ان را به لینک تبدیل کنید و از ان بهره ببرید . مطمئنا ان ها از قبل با کسب و کار شما درگیر شده اند پس تنها کافی است که با ان ها ارتباط برقرار کنید و از ان ها بخواهید که یک لینک هم اضافه کنند .

حتما از خودتان می پرسید که از کجا باید بفهمیم که کجا ها به برند ما لینک داده اند ؟ این کار بسیار ساده ای است . امروزه به کمک ابزار هایی که در گوگل وجود دارد خیلی کار ها راحت تر شده است . برای این موضوع هم می توانید به Alert مراجعه کنید و در ان جا یک هشدار دهنده با نام برند خود ایجاد کنید تا هر زمانی در هر جایی از فضای اینترنت به این نام اشاره شد، شما از ان اگاه شوید .

برای استفاده از این ابزار به روش زیر عمل کنید :

 • به ” Alert “ مراجعه کنید .
 • وارد ” Mentions “ شوید .
 • روی ” Add Alert “ کلیک کنید .
 • در کادر ” Search query “ نام برند خود را وارد کنید .
 • روال خبر رسانی را تنظیم کنید .
 • روی ” Add “ کلیک کنید .

ثبت هشدار برای استفاده از نام برند شما در تمام اینترنت

ارائه محصول رایگان برای لینک

یک روش دیگر در لینک سازی وجود دارد که شما می توانید نمونه کار هایتان را به صورت رایگان به بلاگر ها بدهید و از ان ها در خواست کنید در مقابل ان به شما لینک بدهند . گوگل مخالفت خود را نسبت به این موضوع اعلام کرده است اما اگر در این روش افراط نکنید و درست و صحیح انجام دهید مشکلی ایجاد نمی شود .

اما کسانی که اهل ریسک نیستند و از این می ترسند که گوگل با ان ها برخورد کند می توانند از بلاگر بخواهند که لینک ها را برایش nofollow قرار دهد . در این روش هم از بابت گوگل خیالتان راحت است و هم بازدید سایتتان بهبود می یابد .

با پیشنهاد های جذاب لینک دریافت کنید 

اگر دستی در عکاسی دارید، رویداد هایی که در آینده توسط خیریه‌ ها یا سازمان‌ های محلی برگزار می‌ شود را دنبال کنید . پیشنهاد بدهید که ان رویداد را به‌ صورت رایگان برایشان عکاسی می‌ کنید و در عوض یک لینک از سایت‌ ان ها بگیرید .

در سایت هایی دامین اتوریتی پایین دارند پست نگذارید  

در فرایند لینک سازی بهتر است که وب سایت هایی که دامین اتوریتی بالایی دارند پست بگذارید . پست مهمان گذاشتن یک ابزار باحال است برای سئو وب سایتتان . اگر ان را به درستی قرار دهید به میزان زیادی می توانید سود کنید .

چند نکته ی بسیار مهم :

 1. وب سایت های دارای دامین اتوریتی پایین ممنوع ! در وب سایت هایی پست مهمان بگذارید که در زمینه ی موضوع شما جز مطرح ترین ها باشد .
 2. از کیفیت پست های مهمانتان مطمئن شوید
 3. دقت کنید که لینک‌ های anchor text کاملا مشابه را زیاد در متن استفاده نکنید
 4. لینک‌ های URL نشان‌ دار ” branded “ یا برهنه ” naked “ را در پروفایلتان قرار دهید

پست های مهمان رقیبتان را پیدا کنید

 • خب باز هم رسیدیم به یک روش جذاب برای لینک سازی . همانطور که گفتیم شما می توانید توسط ابزار هایی پست های مهمان رقیبانتان را پیدا کنید و از ان ها به نفع خودتان استفاده کنید . اولین گام در این روش این است که ببینید رقیبانتان در کجا ها پست مهمان گذاشته اند . ابزار ها و روش های زیادی وجود دارند که می توانید از طریق ان ها حا هایی را که رقیبانتان در ان جا پست گذاشته اند را پیدا کنید .
 • شما می توانید از query های جستجوی گوگل استفاده کنید .
 • دنبال صفحات نویسنده باشید .
 • از جستجوی برعکس تصاویر ” reverse image search “ استفاده کنید .
 • از ” Ahrefs content explorer “ استفاده کنید .

زمانی که دیگران قصد دارند از مطالبی که دارای کپی رایت است استفاده کنند از ان ها لینک بگیرید

شما می توانید به عنوان امتیاز از ان ها در قبال این کار بک لینک بگیرید . زمانی فردی بدون کسب اجازه از شما یکی از عکس‌ هایتان را منتشر کند، می‌ توانید از ان بخواهید که این کار را متوقف کند . اما اگر زرنگ باشید به او پیشنهاد می کنید که او باید در قبال عکس های شما بک لینک برایتان به ارمغان بیاورد . در این حالت هر دوی شما به سود می رسید .

ساخت ابزار رایگان 

این کار به منابع خاصی نیاز داره اما اگر بتوانید یک ابزار رایگان و با حال برای موضوعتان درست کنید، لینک‌ های خیلی زیادی بدست می اورید .

برای مثال ابزار ” Headline Analyzer “ که توسط Coschedule ارائه‌ شده است توانسته لینک‌ هایی را از بیشتر از 2000 دامین مرجع جذب کند .

Headline Analyzer

محتوا های خوبتان را با اضافه کردن لینک های داخلی ارتقا بدهید 

اگر محتوایی تولید کرده اید که خیلی از ان راضی هستید و به نظرتان محتوای خیلی با کیفیتی است می توانید با استفاده از لینک سازی داخلی ان را در کوتاه ترین مدت ارتقا بدهید . خب برای این کار می توانید از دیگر صحفه های وب سایتتان که UR بالایی دارند لینک داخلی به سمت این محتوا اضافه کنید .

برای پیدا کردن ایمیل‌ها از VoilaNobert استفاده کنید

اگر پیدا کردن ادرس ایمیل فردی که قصد دارید برای لینک گرفتن با ان ارتباط بر قرار کنید سخت است می توایند از ابزار VoilaNobert  استفاده کنید .

برای استفاده از این ابزار تنها کافی است نام فرد مورد نظر و دامنه را وارد کنید و بر روی Go ahead Norbert کلیک کنید .

voilanorbert

از ابزار Buzzstream استفاده کنید 

همانطور که در بالا گفته شد برای لینک سازی می توانید با افرادی ارتباط بر قرار کنید و از ان ها بخواهید که در فرایند لینک سازی به شما کمک کنند . شما می توانید برای ارسال ایمیل به صورت دسته جمعی و اینکه بتوانید همه ی اتفاقات را دنبال کنید از این ابزار استفاده کنید . برای ارسال های کوچک تر از ابزار های دیگری نیز می توانید استفاده کنید .

ابزار هایی در خود ایمیل ارائه می شود که می توانید از ان ها برای ارسال های کم استفاده کنید . اگر چه وقتی فهرستی بلند بالا داشته باشید یا در یک گروه کار کنید، منطقی است که از یک ابزار دیگر استفاده کنید تا این فرآیند سرعت بیشتری به خود بگیرد . حتی ممکن است شما بخواهید که تمام مخاطبانتان و پست ها را پیگیری کنید .

ابزار Buzzstream رایگان نیست اما بهترین ابزاری است که تا به امروز برای مدیریت کمپین‌ های ایمیلی درخواست لینک وجود داشته است .

 عکسbuzzstream

برای جیمیل از Yesware استفاده کنید

شما می توانید برای برسی ایمیل های باز در جیمیل از Yesware استفاده کنید . این ابزار یک ابزار مفیدی است که می توان با کمک ان فهمید که چه کسانی ایمیل‌ های شما را باز کرده اند و روی چه لینک‌ هایی کلیک کردند .

عکسyesware

بهتر است به دنبال افرادی باشید که چندین بار ایمیل شما را باز کرده اند ولی پاسخی به ان نداده اند . ان ها بهترین افراد برای پیگیری هستند .

پیگیری ایمیل های بدون پاسخ

ایمیل ها را پیگیری کنید اما حواستان باشد که به هرز نامه تبدیل نشوند . بهتر است زمانی که برای لینک سازی به صورت ایمیل اقدام کردید اما جوابی نگرفته اید ان ها را پیگیری کنید و یا در مواردی که لازم میبینید یک ایمیل جدید تر ارسال کنید . شاید در این صورت جوابی برایتان حاصل شود .

اما حواستان باشد که برای پیگیری هیچ گاه بیشتر از یک ایمیل ارسال نکنید . زیرا مرز بین بازاریابی و هرزنامه خیلی کم می باشد بهتر است ان را رد نکنید .

تنوع در پروفایل لینک ها

برای اینکه برای خودتان فرصت ایجاد کنید و شانس برنده شدنتان را بیشتر کنید بهتر است برای داشتن یک فرایند لینک سازی درست در پروفایل لینک هایتان تنوع ایجاد کنید . چون این موضوع را بسیار مهم است و نباید برای تمام لینک سازی هایتان از تکنیک های تکراری استفاده کنید . دلیل این کار هم کاملا مشخصه زیرا گوگل ممکن است این کار را به عنوان یک حقه در نظر بگیرد و شما به مشکل بر بخورید .

شاید بپرسید که پروفایل لینک های طبیعی باید چه ویژگی هایی داشته باشد ؟ در واقع این لینک ها باید ویژگی های زیر را داشته باشد :

 • انواع مختلف لینک‌ ها
 • گستره‌ ای از وب سایت‌ ها
 • ترکیبی از dofollow و nofollow

 

از زمانی که برای مطالعه ی این مطلب گذاشتید از شما مچکریم . اگر از این مطلب راضی بودید و مفید بوده برایتان ان را با دوستانتان به اشتراک بگذارید . در صورت رضایت از دیگر مقالات ما در زمینه ی سئوی سایت و  طراحی سایت هم دیدن فرمایید .

به اشتراک بگذارید!
پرستو بخشی

پرستو بخشی

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
اینفوگرافیک چیست ؟ بخش2

اینفوگرافیک چیست ؟ بخش2

مبحث گرافیک، یک مبحث پرمحتوا و شاخه شاخه است و موارد زیادی را شامل می شود . یکی از این موارد اینفوگرافیک است . در این مقاله قصد داریم تا شما را با این موضوع جذاب و پویا بیشتر اشنا کنیم . مواردی که در مقاله ی اینفوگرافیک چیست ؟ می خوانیم عبارت اند از […]

دلایل استفاده از وردپرس قسمت2

دلایل استفاده از وردپرس قسمت2

وردپرس یکی از محبوب ترین سیستم های مدیریت محتوا در جهان است . سایت های بی شماری در انواع و اندازه های متفاوتی از سایت های خبری، ورزشی تا فروشگاه های اینترنتی توسط این سیستم ایجاد و راه اندازی شده است . به عنوان صاحب یک کسب و کار ممکن است برایتان این سوالات پیش اید […]

تفاوت های گرافیک وب سایت با گرافیک چاپ . قسمت اول

تفاوت های گرافیک وب سایت با گرافیک چاپ . قسمت اول

گرافیک به معنی ترسیم و نگارش است و به معنای آنچه مربوط به طرح زدن و طراحی است، می شود، استفاده از رنگ ها، فرم ها یا همان اشکال و استفاده از فونت ها و نوشتار ها و همچنین استفاده از تصاویر آماده، همان چیزی است که گرافیک را به وجود می آورد . گرافیک […]

عوامل موثر سئو در رتبه بندی گوگل بخش ششم

عوامل موثر سئو در رتبه بندی گوگل بخش ششم

حتی اگر یک بار هم راجب به سئو و بهینه سازی کردن وب سایت و یا رتبه بندی توسط گوگل جست و جویی انجام داده باشید حتما اسمی از ” عوامل موثر سئو در رتبه بندی گوگل ” را دیده اید . شما با مطالعه ی عوامل موثر سئو در رتبه بندی گوگل و اجرا […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.