051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » سئو و بهینه سازی سایت » تکنیک های سئو » نکات الکسا برای سئو – بخش اول
نکات الکسا برای سئو – بخش اول
تکنیک های سئو, سئو و بهینه سازی سایت 24 سپتامبر 2018

نکات الکسا برای سئو – بخش اول

پرستو بخشی پرستو بخشی

نکات الکسا برای سئو – بخش اول

در این مقاله قصد داریم نکات الکسا برای سئو را توضیح دهیم . امروزه با گسترش بستر اینترنت، اکثر کسب و کار ها در این زمینه سهمی برای خود کنار گذاشتند . اینترنتی شدن کسب و کار ها مزایای زیادی دارد . می توانید برای درک بهتر اهمیت طراحی سایت دیگر مقالات ما را بخوانید . خب بر گردیم سر موضوع اصلی این مقاله . گفتیم که صاحبین کسب و کار ها برای پیشرفت و پیشبرد تجارت خود به طراحی سایت و اینترنت و شبکه های اجتماعی و غیره روی اورده اند .

اما یکی دغدغه هایی که صاحبین کسب و کار ها در زمینه ی اینترنتی شدن کار ها با ان رو به رو می شوند، تولید محتوا یا دقیق تر بگوییم بهینه سازی محتوا است . اگر شما هم در مسیر کار خود با این مسئله رو به رو هستید با خواندن این متن میتوانید بسیاری از مسائل خود را حل کنید .

پس، قبل از این که بخواهید پست یا برگه بعدی را در وب سایت یا وبلاگ تان منتشر کنید، با استفاده از نکات الکسا برای سئو محتوای خود را برای خوانندگان، خزندگان یا کراولرهای جستجو، و اهداف بازاریابی تان کاملا سئو یا بهینه سازی کنید . در این مقالعه قصد داریم 36 نکته، از تکات الکسا برای سئو را که توسط مدیران الکسا مطرح شده را خدمت شما ارائه دهیم .

 

نکات الکسا برای سئو

نکات الکسا برای سئو

 1. عنوان
 2. شناسایی مخاطب
 3. از هدف تان آگاه باشید
 4. یک کلید واژه اصلی به پست اختصاص دهید
 5. از کلید واژه اصلی در تیتر استفاده کنید
 6. تعدادی کلید واژه فرعی نیز به پست‌ تان اختصاص دهید
 7. بیش‌ تر از ۳۰۰ کلمه بنویسید
 8. بر ارزش مطلب‌ تان بیفزایید
 9. صرفا مطالب را بازگو نکنید، بلکه آن‌ ها را به خوبی نشان دهید
 10. از وجه (فعل) معلوم استفاده کنید
 11. در سطح متوسط و همه فهم بنویسید
 12. برای بهینه سازی محتوا هرگز محتوای دیگران را ندزدید
 13. منابعی را که در تولید محتوا استفاده کرده‌اید، به طور مناسب ارائه کنید
 14. از عنوان‌ های فرعی استفاده کنید
 15. حداقل در یک عنوان فرعی از کلید واژه اصلی استفاده کنید
 16. پاراگراف‌ های بزرگ را بشکنید و به پاراگراف‌ های کوچک تبدیل کنید
 17. اطلاعات مهم را هایت‌ لایت کنید
 18. از اشکال گرافیکی کمکی استفاده کنید

در این مقاله 18 نکته از نکات الکسا برای سئو را برای شما مطرح می کنیم . لطفا در صورتی که از این مطلب راضی بودین ار دیگر مقالات ما دیدن فرمایید . همچنین ادامه ی نکات الکسا برای سئو را در مقاله ای دیگر به شما ارائه می کنیم .

 • عنوان

بهترین کار این است که قبل از این که شروع به نوشتن کنید عنوان خود را انتخاب کنید . تعیین عنوان به شما کمک می کند که در زمان نوشتن مطلب از اصل موضوع خارج نشوید . نکته ای که در زمینه ی سئو ی محتوا اهمیت ویژه ای دارد و جز بخش طلایی نکالت الکسا برای سئو محسوب می شود، انتخاب عنوانی است که در ان کلید واژه ایی که مورد جستجو قرار می گیرد حضور داشته باشد .

 • شناسایی مخاطب

دقیقا مشخص کنید، این پست را برای چه کسی می‌ نویسید . وقتی مخاطب اصلی محتوای‌ تان را با دقت شناسایی کنید آسان تر می‌ توانید مطلب تان را بنویسید . اگر مخاطب‌ تان را نمی‌ شناسید، درباره‌ ی تیپ های مختلف شخصیتی مخاطبان یا خریداران تحقیق کنید، تا بتوانید فهرستی اجمالی از خوانندگان ایده‌ آلل تان تهیه کنید .

 • از هدف تان آگاه باشید

باید با در نظر داشتن یک برنامه ی بازاریابی، محتوای دیجیتال خود را ایجاد کنید . پس باز هم یکی از مهم ترین نکات در ابتدای کار این است که اصلی ترین هدفتان را از بازایابی وبلاگتا را مشخص کنید . برای مثال، برخی از این اهداف عبارت هستند از ایجاد آگاهی مناسب از برند، گرفتن ایمیل (رایانامه‌) مشترکین، بالا بردن سطح سئو ، و غیره . بدون این هداف سئوی محتوا عملا کورکورانه و مبهم و در نهایت شکست خورده خواهد بود .

 • یک کلید واژه اصلی به پست اختصاص دهید

با استفاده از ابزار های مختلف کلید واژه های مناسب را برای بهره‌ گیری از آن‌ ها در پست‌ هایتان شناسایی کنید . یکی از نکات الکسا برای سئو که تاکید ویژه ای بر روی ان شده است این است که، کلید واژه باید دقیقا نماینده و نمایانگر موضوع پست و البته حائز اهمیت بالایی در صنعتتان باشد . این کلید واژه باید نسبتا محبوب و دارای آن سطحی از درجه دشواری یعنی میزان رقابت‌ برای به دست آوردن آن کلیدواژه، باشد . تا بتوانید با استفاده از آن رتبه تان را بهبود ببخشد .

کلمه ی کلیدی بنا به نکات الکسا برای سئو یک رکن مهم در بهینه سازی محتوا است . در واقع کلمه ی کلیدی در موفقیت یک مطلب نقش اساسی را ایفا می کند .

 • از کلید واژه اصلی در تیتر استفاده کنید

عنوان یا تیترتان را مجددا بررسی کنید و از کاربرد کلید واژه اصلی در عنوان نیز مطمئن شوید .

 • تعدادی کلید واژه فرعی نیز به پست‌ تان اختصاص دهید

یکی دیگر از مهم‌ ترین موارد فهرست نکات ضروری برای نوشتن، شامل تلاش برای یافتن کلید واژه های مرتبطی است که بتوانید در پست از آن‌ ها استفاده کنید . سه یا چهار کلید واژه فرعی انتخاب کنید که با کلید واژه هدف اصلی در پست‌ تان مرتبط باشند .

 • بیش‌ تر از ۳۰۰ کلمه بنویسید

هر میزان که برای پوشش کامل موضوع نیاز است، بنویسید . بهترین اقدام این است که بیش‌ تر از ۳۰۰ کلمه بنویسید تا به موتور های جستجو نشان دهید، پست‌ تان یک منبع کامل است . بنابر این طول یک نوشته معیاری برای بسندگی حجم و محتوا است و بدون رعایت آن سئو سایت یا بهینه سازی محتوا عملا ناقص خواهد بود .

 • بر ارزش مطلب‌ تان بیفزایید

هنگام نوشتن یک پست از جزییات، حقایق، آمار، نکات کلیدی، و اطلاعاتی استفاده کنید که برای خواننده ارزشمند و مفید باشند . فقط به موارد بالا اکتفا نکنید . خوانندگان و مخاطبان به دنبال یادگیری هستند نه بهینه سازی محتوا . پس خود محتوا بسیار اهمیت دارد . محتوایی تولید کنید که وقت و پول مخاطب تان را هدر ندهد .

 • صرفا مطالب را بازگو نکنید، بلکه آن‌ ها را به خوبی نشان دهید

یکی از مهم‌ ترین بخش‌ های موجود در نکات الکسا برای سئو ، فهرست نکات ضروری برای نوشتن وبلاگ استفاده از نمونه‌ ها و مثال‌ هایی است که به مخاطبان کمک کنند، پیام‌ هایی را که قصد به اشتراک گذاری‌ شان را دارید، عمیقا درک کنند و فرا بگیرند .

 

سئو

 

 • از وجه (فعل) معلوم استفاده کنید

با استفاده از وجه معلوم در نگارش متن‌، جذابیت پست‌ تان را حفظ کنید . از کاربرد وجه مجهول خودداری کنید . زیرا می‌ تواند باعث شود پست‌ تان خسته کننده و غیر جذاب شود . زبان مجهول در بهینه سازی محتوا عملا باعث قطع ارتباط با مخاطب خواهد شد و او را خسته می کند . او می خواهد حضور شما را حس کند .

 • در سطح متوسط و همه فهم بنویسید

یکی از مهم ترین ویژگی های یک متن این است که در عین سادگی، کیفیت بالایی داشته باشد . بیش از اندازه از ساختار ها و یا اصطلاحات پیچیده‌ استفاده نکنید . سعی  کنید مطالب را به گونه ای ننویسید که خوانندگان خسته شوند . در نظر داشته باشید مخاطبان شما فقط دانشگاهیان نیستند و دوست ندارند برای درک واژه ها و اصطلاحات به سراغ فرهنگ ها بروند . کاربران با کلید واژه های محاوره ای و روزمره جستجو می کنند .

 • برای بهینه سازی محتوا هرگز محتوای دیگران را ندزدید

بهترین محتوا، محتوایی است که اصل باشد و کپی نباشد . کپی کردن محتوا موجب جریمه شدن وب سایت شما از سوی الگوریتم های گوگل می شود . خطایی که اکثر صاحبین کسب و کار ها دچار ان می شوند این است که بعد از طراحی سایت برای کسب و کارشان شروع به کپی کردن محتوا از دیگر وب سایت ها می کنند .

 • منابعی را که در تولید محتوا استفاده کرده‌اید، به طور مناسب ارائه کنید

اگر در پست وبلاگی‌ تان از اطلاعات سایت‌ های دیگر یا نقل قولی از آن‌ ها استفاده کرده‌اید، با استفاده از فهرست منابع یا لینک (پیوند) به آن منابع، حسن نیت و اعتبار سایت‌ تان را به خوبی نشان دهید . بر خلاف تصور رایج، ارجاع به مراجع و منابع استفاده شده به بهینه سازی محتوا کمک می کند .

 • از عنوان‌های فرعی استفاده کنید

محتوای‌ تان را با استفاده از عنوان‌ های فرعی (subheadings) در سراسر پست وبلاگی‌ تان تقسیم‌ بندی کنید، تا هر بخش به خوبی از دیگری مجزا شود .

 • حداقل در یک عنوان فرعی از کلید واژه اصلی استفاده کنید

یکی دیگر از نکات ضروری برای نوشتن محتوا، استفاده از کلیدواژه اصلی در حداقل یکی از عناوین فرعی است.

 • پاراگراف‌ های بزرگ را بشکنید و به پاراگراف‌ های کوچک تبدیل کنید

محتوای دیجیتال باید به گونه‌ ای باشد که بتوان آن را به صورت اجمالی و سریع مطالعه کرد . از این رو، توده‌ های بزرگ متنی و پاراگراف‌ های بزرگ را بشکنید و آن‌ ها را به پاراگراف‌ های کوچک‌ تری تبدیل کنید که بین‌ شان فضای سفید دیده شود . به این ترتیب متن چشم نواز و خوانش پذیری را با این درس ساده ی بهینه اسزی محتوا به مخاطبانتان عرضه می کنید .

 • اطلاعات مهم را هایت‌ لایت کنید

یکی از مهم‌ترین نکات نوشتن محتوا استفاده از برخی ویژگی‌ های قالب‌ بندی است که باعث می‌ شوند بتوان متن را به صورت اجمالی و سریع مطالعه کرد . اطلاعات مهم را به صورت بولد (درشت)، ایتالیک (مورب) یا هایت‌ لایت (برجسته) بنویسید .

 • از اشکال گرافیکی کمکی استفاده کنید

هم‌چنین، محتوای وبلاگ‌ تان باید حاوی تصاویر، ویدئوها، پست‌ های اجتماعی ضمیمه و غیره باشد که بتوانند پست‌ تان را جذاب‌ تر و دلپذیر تر کنند .

شما می توانید با استفاده از ابزار ها و نکات الکسا برای سئو ی خود مطالب و در نهایت سایتتان را بهینه کنید . از زمانی که برای مطالعه ی این مقاله گذاشتید از شما ممنونیم . اگر از مطالب لذت برده اید به دیگر مقالات ما در زمینه طراحی سایت و سئوی سایتسر بزنید . همچنین اگر مطالب برای شما مفید بود از شما درخواست میکنیم تا ان را با دوستانتان نیز به اشتراک بگذارید .

 

به اشتراک بگذارید!
پرستو بخشی

پرستو بخشی

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
بارگذاری سریع تصاویر با ImageOptim

بارگذاری سریع تصاویر با ImageOptim

بارگذاری تصاویر با ImageOptim راهی عالی برای برای انتشار تصاویر در وب است شما با استفاده از این برنامه دیگر نگران انتشار تصاویر خود در وب نمی شوید و انها را به راحتی منتشر خواهید کرد و از جهتی کار با آن بسیار آسان است این برنامه به راحتی تصاویر “ذخیره شده برای وب” را […]

طراحی سایت گردشگری

طراحی سایت گردشگری

جنبه معرفی و تبلیغات از مهم ترین مسائل هر شغل دردنیا می باشد . به این منظور روش های مختلفی وجود دارد . یکی از این روش ها استفاده از اینترنت و وب سایت می باشد . شرکت ها و آژانس های گردشگری از جمله مشاغلی هستند که نیاز به وب سایت اختصاصی برای آن […]

طراحی سایت توسط دهکده وب

طراحی سایت توسط دهکده وب

شرکت طراحی سایت دهکده وب، یکی از بهترین و خلاق ترین شرکت های طراحی وب سایت در مشهد است. طراحی سایت توسط دهکده وب به شما این امکان را میدهد تا سایتی با جدید ترین فناوری های روز دنیا داشته باشید. ما در شرکت دهکده وب، سایت نمیسازیم کسب و کار شما را میسازیم. بخاطر […]

برند چگونه خود را معرفی کنیم ؟

برند چگونه خود را معرفی کنیم ؟

معمولا اصطلاحاتی از قبیل مارک و آرم و برند میشنویم اما منظور از آنها چیست ؟ و چگونه باید یک مارک قوی برای خود داشته باشیم و برای رسیدن به یک برند قوی باید چه راه هایی را طی کنیم و چقدر زمان میبرد تا برند ما به عنوان برندی معتبر شناخته شود و بازدهی […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.