051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » سئو و بهینه سازی سایت » جریمه دستی گوگل چیست ؟
جریمه دستی گوگل چیست ؟
سئو و بهینه سازی سایت 15 می 2019

جریمه دستی گوگل چیست ؟

پرستو بخشی پرستو بخشی

جریمه دستی گوگل چیست ؟

بهبود وضعیت سایت ها در شرایط حال حاضر که تمامی کار ها و حتی ارائه ی خدمات نیز اینترنتی شده است اهمیت بیشتری پیدا کرده . در اینترنت ابزار های فراوانی وجود دارد که می توانید به کمک ان ها از وضعیت فعلی وب سایت خود و رفتار های گوگل اگاه شوید و برای بهبود وضغیت سایتتان اقدام کنید . یکی از این ابزار های معروف که رایگان نیز است کنسول جست و جوی گوگل است . یکی از امکانات جالب این ابزار بخش جریمه دستی گوگل یا همان Manual Actions است .

برای دسترسی به این بخش می توانید به ترتیب زیر عمل کنید :

 1. Search Console
 2. Search Traffic
 3. Manual Action

جریمه دستی گوگل در کنسول جست و جوی گوگل

حضور بخش جریمه دستی گوگل در ابزار کنسول جست و جو گوگل علتی دارد که در این بخش به ان می پردازیم . کار گوگل این است که نتایج حاصل از جست و جو را برای کاربران بهبود بخشد و رضایت ان ها را جلب کند و این کار را به طور پیوسته و مداوم انجام می دهد . گوگل این کار را به واسطه ی اطلاعاتی مانند : داده‌ ها،آما رها و الگوریتم ها انجام می دهد و در نهایت برای کاربران یک تجربه ی جذاب و رضایت بخش از جست و جویشان فراهم می کند .

همان طور که برای گوگل راه و روش هایی وجود دارد که می تواند بر اساس ان یک وب سایت را انالیز کند، راه و روش هایی نیز وجود دارد که افراد سود جو بتوانند الگوریتم های گوگل را برای دریافت رتبه ی بهتر فریب دهند . در برخی موارد این افراد موفق می شوند تا برای مدتی در رتبه هایی که حقشان نیست قرار گیرند و الگوریتم هایی مانند پنگوئن یا پاندا را فریب دهند .

این گونه باعث به وجود امدن اسپمر ها می شوند و این موضوع باعث از بین رفتن رضایت کاربران در وب سایت ها می شود . ان در این شرایط مجبور می شوند که ساعت ها به دنبال مطلب و یا محصولی که می خواهند بگردند . در مقابل این دسته از وب سایت های به درد نخور و اسپم وب سایت هایی وجود دارد که دارای محتوایی باکیفیت و مرتبط با عبارت جست و جو شده ی کاربران است . اما با وجود تلاش و زحمت فراروانی که می کشند از جایگاه خوب و لایقی بر خوردار نیستند .

به همین علت بخش جریمه دستی گوگل در کنسول جست و جو قرار داده شد تا با در کنار الگوریتم های اتوماتیک، کاربران بتوانند این گونه وب سایت ها را از نتایج حذف کنند .

جریمه دستی گوگل

نظر مدیر ارشد مبارزه با اسپم

مت کاتس مدیر ارشد مبارزه با اسپم گوگل است . وی درباره ی جریمه دستی گوگل و سایت های اسپم این گونه می گوید :

همزمان با افزایش توانایی الگوریتم گوگل و بهبود نتایج حاصل از آن، جریمه دستی گوگل را نیز برای مبارزه با تکنیک های اسپم انجام می‌ دهیم که می‌ تواند موجب کاهش رتبه در گوگل یا حذف صفحات ایندکس شده شود .

بخش جریمه دستی این اقدامات را به شما اطلاع‌ رسانی کرده و نحوه رفع آن را پیشنهاد می‌ دهد، همچنین شما یک پیام در بخش Message Center اکانت وب مستر خود دریافت خواهید کرد .

در هر زمان که متوجه شدید جایگاه وب سایت شما مناسب نیست و یا این که میزان ورودی وب سایتتان افت پیدا کرده است توصیه می کنیم که سریعا به کنسول جست و جوی گوگل مراجعه کنید و به بخش جریمه دستی گوگل یا منوال اکشن بروید و وب سایتتان را برسی کنید .

اگر در این قسمت پیامی را مشاهده کردید باید مراحل پیشنهادی را گام به گام طی کنید و زمانی که دیگر اطمینان داشتید هیچ احتمالی برای اسپم شناخته شدن سایت شما از جانب گوگل وجود ندارد می‌ توانید از صفحه منوال اکشن درخواست بازبینی برای گوگل ارسال نماید .

پیام های موجود در این بخش امکان دارد تمام سایت شما را تحت تأثیر قرار دهد و یا تنها بر روی صفحات خاصی اعمال شود که به طور دقیق به شما اطلاع‌ رسانی خواهد شد .

جریمه دستی گوگل

دلایلی که ممکن است سایت دچار جریمه دستی گوگل شود

 1. لینک های غیر طبیعی به سایت شما
 2. لینک های غیر طبیعی از سایت شما به سایت های دیگر
 3. سایت هک شده
 4. محتوای بی‌ کیفیت و کم ارزش
 5. سایت اسپم
 6. اسپم توسط کاربران مربوط به بخش نظرات و فروم سایت
 7. ریدایرکت های پنهان
 8. کلمات یا بخش های مخفی و بمباران کلمه کلیدی
 9. هاست های رایگان اسپم شناخته‌ شده

موادی که در بالا ذکر شده اند مواردی هستند که گوگل برای پیدا کردن یک وب سایت مناسب و با کیفیت برسی می کند . در این برسی و انالیز گوگل سایت های کپی را که که حق کپی‌ رایت را رعایت نمی‌ کنند تشخیص می دهد . این موضوع کاملا منصفانه است زیرا باید یک تفاوت بین سایتی که به تولید محتوای با کیفیت و اختصاصی مشغول است و سایتی که تنها محتوای کپی شده ان هم بدون ذکر منبع مشغول است، باشد .

جریمه دستی گوگل

نبودن اخطار در بخش جریمه دستی گوگل

عده ای تصور می کنند که اگر در بخش Manual Actions هیچ گونه پیامی مبنی بر وجود جریمه وجود نداشت، پس سایت ان ها از نظر گوگل دیگر هیچ گونه مشکلی ندارد و جای نگرانی نیست . اما باید بدانید که در این بخش پنالتی های حاصل از الگوریتم های گوگل نمایش داده نمی‌ شود . ممکن است شما در Manual Actions هیچ پیامی نداشتی باشید ولی باز هم وب سایت شما دچار افت شدید رتبه شده باش و یا این که به کل از نتایج حذف شده باشید .

تلاش گوگل همیشه بر این بوده است که رتبه‌ بندی سایت ها را بدون اطلاع به وب مستر و به صورت الگوریتمی، انجام دهد تا مساله باز بماند . اگر گوگل به وب مستر بگوید، که این لینک، اسپم است و باید آن را حذف کنید، خیلی راحت روش های دور زدن گوگل، توسط وب مستران و سئو کارها، ساخته می‌ شود . گوگل همیشه اطلاعات خوب و مفیدی را در وب مستر قرار می دهد و این گونه افراد می توانند الگوریتم هایش را فریب دهند .

اگر در این قسمت، No manual webspam actions found را مشاهده می‌کنید، تصور نکنید، سایت شما از نظر گوگل سایت خوبی است و هیچ خطایی نکرده است بلکه به این راحتی‌ها نمی‌توانید تشخیص دهید که از نظر گوگل، تخلفی کرده‌اید یا خیر.

از زمانی که برای مطالعه ی این مطلب گذاشتید از شما متشکریم . در صورت رضایت از این مطلب خواهشمندیم که این مطلب را به دوستان خود به اشتراک بگذارید . اگر احساس کردید که مطلب کامل نیست و یا شما اطلاعات مفید تری دارید لطفا ان را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید .

به شما توصیه می کنیم تا به دیگر مطالب سایت ما که در زمینه های زیر می باشد نیز سر بزنید :

در نهایت امیداوریم که از مطالب ارائه شده در باره ی ” جریمه دستی گوگل ” راضی باشید .

به اشتراک بگذارید!
پرستو بخشی

پرستو بخشی

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
دروپال چیست ؟

دروپال چیست ؟

در مطالب قبلی راجب به سیستم های مدیریت محتوا توضیحاتی را برای شما ارائه دادیم و در این مطلب می خواهیم به سیستم مدیریت محتوای دروپال بپردازیم . دروپال نیز یکی دیگر از سیستم های مدیریت محتوا و یا همان cms ها است که درصد بالایی از وب سایت های مهم دنیا را با استفاده […]

عوامل موثر سئو در رتبه بندی گوگل بخش ششم

عوامل موثر سئو در رتبه بندی گوگل بخش ششم

حتی اگر یک بار هم راجب به سئو و بهینه سازی کردن وب سایت و یا رتبه بندی توسط گوگل جست و جویی انجام داده باشید حتما اسمی از ” عوامل موثر سئو در رتبه بندی گوگل ” را دیده اید . شما با مطالعه ی عوامل موثر سئو در رتبه بندی گوگل و اجرا […]

طراحی سایت شهرداری

طراحی سایت شهرداری

شهرداری ها ممکن است مشتری نداشته باشند ولی ساکنین یک شهر همه به نوعی کاربران سایت هستند. امروزه افراد ترجیح می دهند به جای مراجعه حضوری، به وب سایت یک سازمان یا نهاد مراجعه کرده و اطلاعات مورد نیاز خود در مورد خدمات، رویدادها، تغییرات و قوانین جدید را دریافت کنند. به همین دلیل طراحی […]

استفاده از شبکه های اجتماعی سومین راه برای حضور آنلاین

استفاده از شبکه های اجتماعی سومین راه برای حضور آنلاین

در مطالب قبلی راجب به حضور آنلاین توضیحاتی را دادیم و گفتیم که راه های زیادی برای آن وجود دارد . قرار بر این شد تا ما 4 تا از مهم ترین راه های حضور آنلاین را برای شما کاربران عزیز شرح دهیم و موارد حاشیه ای آن بپردازیم . سومین روش حضور آنلاین که […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.