051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » سئو و بهینه سازی سایت » بازاریابی دیجیتال » منظور از صدای برند چیست ؟ و راه های استفاده از آن کدام اند ؟
منظور از صدای برند چیست ؟ و راه های استفاده از آن کدام اند ؟
بازاریابی دیجیتال, بهبود کسب و کار 27 ژوئن 2020

منظور از صدای برند چیست ؟ و راه های استفاده از آن کدام اند ؟

افسانه آشفته افسانه آشفته

منظور از صدای برند چیست ؟ و راه های استفاده از آن کدام اند ؟

شما در این بخش با صدای برند آشنا خواهید شد و همچنین راه های استتفاده از آن را خواهید دانست و با آنها بیشتر اشنا خواهیدشد از سوی دیگر شما علاوه بر اینها ضرروت صدای برند را درک خواهیدکرد .بیایید این را در نظر بگیریم که اگر آرم شما با محتوای شما ظاهرنشود در این صورت به نظر شما مخاطبان شما می توانند محتوا را از نام تجاری شما تشخیص دهند؟ خود را جای افرادی بگذارید که محتوای شما در کانال های مختلف مشاهده میکند آیا او میتواند بفهمد که تمام آن محصولات از یک نام و مارک تجار ی ساخته شده اند و از یک برند هستند ؟

صدای برند :

صدای برنددر حقیقت بخشی از یک برند را میگویند و زمانی که قرار است از برند شما تولید محتوا انجام بگیرد بهتر خود رانشان میدهد در واقع می توان گفت که صدای برند تمام المان هایی است که مشتری و مخاطب با دیدن آن به یاد نام تجاری شما بیفتد. به طور مثال می توان به رنگ یا فونت استفاده شده در بیلبوردها اشاره کرد.

صدا

سوالات زیادی ممکن است از شما پرسیده شود مثلا چرا صدای مارک اهمیت دارد ؟ آیا کار بیشتر برای اینکه صدا و سیمای برند شما انسانی تر شود ، مهم نیست؟ یک صدای نام تجاری در مورد ایجاد صدای غیر انسانی نیست. این در مورد سازگار بودن با صدایی است که شما ایجاد می کنید – موقعیت خود را به عنوان منبع آسان و معتبر برای حوزه تخصص خود قرار دهید. به طور مشابه ، یک صدا و واژگان نام تجاری سازگار برای اجرای مؤثر محتوای محلی و استراتژی های هوشمند محتوای محتوا ضروری است.

خوشبختانه ، شما می توانید یک نمودار صوتی با نام تجاری برای کمک به حل مسئله ایجاد کنید. من پنج مرحله برای ایجاد ، ایجاد و حفظ صدای برند مورد نظر را برای تحکیم قوام در تلاشهای ایجاد محتوای شما بیان کرده ام.

یک نمونه از محتوای خود را جمع آوری کنید

اگر شما بخواهید یک شبکه بزرگ ایجاد کنید همه چیز را از فیلم گرفته تا صفحات وب ، کتاب های الکترونیکی تا تقویم رسانه های اجتماعی خود جمع کنید. اکنون ، به محتوای محتاط توجه کنید.

صدا

کدام یک از این نمونه ها می توانست از هر یک از رقبای شما باشد؟ آنها را کنار بگذارید. هدف شما این است که نمونه های خود را به یک گروه کوچک از قطعات منحصر به فرد برای مارک خود نشان دهید – نمونه هایی از صدای برند شما می خواهید تجسم کنید. این نمونه ها را چاپ کرده و روی تخته سفید قرار دهید و قطعاتی را با احساس مشابه جمع کنید.

صدای مارک خود را به سه کلمه توصیف کنید

در همان اتاقی که تخته سفید (یا تابلویی که برای همه در یک محیط مجازی قابل مشاهده است) با سازندگان اصلی کلید و صاحبان هویت برند کار کنید. تمام مطالب انتخاب شده را به عنوان بهترین نمونه های صدای مارک مورد نظر برای تجسم بررسی کنید. درباره موضوعات مشترک در مورد همه این قسمت ها بحث کنید. نمونه ها را به سه سطل مرتبط تقسیم کنید.

صدا

اگر مارک شما یک شخص باشد چگونه شخصیت آنرا برای دیگران میخواهید توصیف کنید ؟ در این مرحله ، در مورد چگونگی توصیف رقبای خود به عنوان افراد نیز صحبت کنید. آیا یکی از رقبای شما قلدر کلاس است؟ آیا دیگری تشویق کننده سر است؟ ویژگیهای شخصیتی برند شما چگونه تفاوت می کند؟

بیایید با استفاده از این سه ویژگی گسترده یک مثال ایجاد کنیم:

پرشور
دمدمی
معتبر
هر کدام را بیشتر تعریف کنید. این خصوصیات در ارتباط مخاطبان چگونه نشان می دهد؟ چگونه آنها در نوع محتوایی که ایجاد می کنید با هم برخورد می کنند؟ چگونه می توان آنها را در موضوعات متمرکز شما ظاهر کرد؟ بیایید این مثال را ادامه دهیم:

پرشور – رسا ، مشتاق ، دلچسب ، عمل گرا
دمدمی – نامرتب ، غیر منتظره ، متضاد
معتبر – واقعی ، قابل اعتماد ، جذاب ، مستقیم

3- نمودار صوتی برند را ایجاد کنید

با تعریف صدای نام تجاری خود ، نشان دهید که چگونه می توان با نمودار صوتی نام تجاری ، به طور دقیق تر در محتوای شما ظاهر شد. این یک وسیله مرجع اساسی خواهد بود تا اطمینان حاصل شود که محتوای شما (متن و تصاویر) به طور مداوم از همان صدا استفاده می کند.

صدا

برای هر یک از خصوصیات اصلی که شامل سه ستون است ، سه ردیف درج کنید – شرح مختصر ، موارد لازم. در صورت لزوم ، برای هر ویژگی ثانویه که کمی توضیحات اضافی لازم دارد ، یک ردیف اضافه کنید. در این مثال ، “irreverent” یک کلمه مرتبط است و باید از آن خارج شود تا تیم در مورد نحوه تعریف آن واضح باشد (به عنوان مثال ، آیا نامربوط بودن به معنای به چالش کشیدن وضع موجود است یا خیرگی؟

4- صدا و لحن نمودار خود را دریک نمودار قابل فهم نشان دهید

صدا

شما صدا و لحن خود را تعریف کرده اید و آن را در یک نمودار قابل فهم نشان داده اید. چگونه می توانید همه را با استفاده از آن سوار شوید؟ با تیم – هر کسی که محتوا یا ارتباطات ایجاد می کند – دیدار کنید و آنها را از طریق نمودار قدم بزنید.

برخی از نمونه های محتوا را مشاهده کنید که در آن علامت گذاری شده است ، و در زمان واقعی نشان دهید که چگونه می توانید برخی از محتوای موجود را که بازتابی از صدای تعریف شده نیست ، تجدید نظر کنید. در صورت امکان ، نسخه ای از ورقه صوتی برند را با ورقه ورقه یا کارت سهام در اختیار تیم قرار دهید تا در محل کار خود برای مرجع باشد. اطمینان حاصل کنید که نسخه الکترونیکی نیز موجود است.

5- با تغییر شرکت نمودار صوتی برند را دوباره بررسی کنید

به معنای نمودار صوتی برند ابزاری نیست که یک بار تنظیم شود و آن را فراموش کند. از آنجا که پیام های مارک شما تکامل می یابد یا رقبای جدیدی وارد بازار شما می شوند ، خوب است که به نمودار نگاهی بیندازید و آن را با نمونه های جدید تازه کنید

به طور ماهانه ، سازندگان اصلی و ارتباط دهنده های اصلی خود را تشکیل دهید تا دریابید که آیا برخی از ویژگی های صوتی به خوبی کار نکرده اند یا به هر دلیلی آرزو می کنند.

به اشتراک بگذارید!
افسانه آشفته

افسانه آشفته

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
اهمیت امنیت در طراحی سایت بخش2

اهمیت امنیت در طراحی سایت بخش2

این مطلب به دو بخش تقسیم شده است، در صورت تمایل به مطالعه ی بخش اول این مطلب و مطالعه ی موارد و راه کار های دیگر در زمینه ی امنیت در طراحی سایت می توانید اینجا کلیک کنید . راه های افزایش امنیت در طراحی سایت همیشه نرم افزار هایی که از ان ها […]

اهمیت ایمیل مارکتینگ در رشد کسب و کار

اهمیت ایمیل مارکتینگ در رشد کسب و کار

اهمیت ایمیل مارکتینگ زمانی پر رنگ شد که به یکی از قوی ترین و مهم ترین ابزار های توسعه ی کسب و کار های اینترنتی تبدیل شد . عده ای بر این بارو اند که دیگر دوره ی استفاده از ایمیل مارکتینگ سر امده و در نه تنها در ایران بلکه در دیگر کشور ها […]

مهم ترین قوانین طراحی سایت بخش اول

مهم ترین قوانین طراحی سایت بخش اول

طراحی سایت به طور کلی شامل 3 مرحله می شود . این 3 مرحله عبارت اند از : قبل طراحی سایت، زمان طراحی، بعد از طراحی سایت . در این مطلب تصمیم گرفته ایم تا مهم ترین قوانین طراحی سایت را در این 3 مرحله شرح دهیم . ممکن است برایتان سوال پیش اید که […]

بهترین ابزار های ایمیل مارکتینگ

بهترین ابزار های ایمیل مارکتینگ

در مقاله قصد داریم خیلی خلاصه و سریع بهترین ابزار های ایمیل مارکتینگ را معرفی کنیم . شما به کمک ابزار های ایمیل مارکتینگ می توانید لیست ایمیل خود را با پیشنهادات جدید، محتوا های تولید شده بر روی سایتتان و بازخورد ها و یا حتی پیگیری ایمیل‌ ها و کار هایی از این قبیل […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.