051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » سئو و بهینه سازی سایت » الگوریتم فلوریدا 2 جدید ترین الگوریتم گوگل
الگوریتم فلوریدا 2 جدید ترین الگوریتم گوگل
سئو و بهینه سازی سایت 24 آوریل 2019

الگوریتم فلوریدا 2 جدید ترین الگوریتم گوگل

پرستو بخشی پرستو بخشی

الگوریتم فلوریدا 2 جدید ترین الگوریتم گوگل

بحث داغی که این روز ها در فضای اینترنت پر شده است اپدیت جدید گوگل است . اخبار تایید می کنند که اخیرا گوگل الگوریتم جدیدی را با عنوان الگوریتم فلوریدا 2 منتشر کرده است . طبق گفته های خود گوگل این اپدیت یکی از تغییرات اصلی در الگوریتم هسته ای گوگل یا همان ” Broad Core Algorithm Update ” است . اما موضوعاتی که در این باره سر و صدای زیادی به راه انداخته است این موضوعات است که :

 • الگوریتم فلوریدا 2 چیست ؟
 • این الگوریتم جدید چه تاثیری بر وب سایت ها دارد ؟
 • چگونه باید برای مواجه شدن با این الگوریتم جدید اماده شویم ؟
 • چگونه رتبه ی خود را حفظ کنیم ؟
 • و …

جالب است که بدانید خیلی کم اتفاق می افتد که گوگل قصد ایجاد تغییر و یا اپدیتی را داشته باشد و در زمان کوتاهی ان را تایید کند . اما این اتفاق برای انتشار الگوریتم فلوریدا 2 افتاد و این تاییدیه را یکی از چهره های گوگل به نام دنی سالیوان انجام داد . وی در 2019.3.13 ( 1397.12.22 ) در توییتر خود این گونه اپدیت جدید گوگل را تایید کرد :

الگوریتم فلوریدا 2
ترجمه ی توییت دنی سالیوان : این هفته ما یک آپدیت گسترده برای الگوریتم هسته ای منتشر کردیم . همان طور که چند بار در سال این کار را انجام می دهیم . راهنمایی ما در مورد چنین آپدیتی همان مواردی است که قبلا گفته ایم . برای اطلاعات بیشتر می توانید سایر توئیت های ما در این مورد را ببینید .

به روز رسانی های گوگل یا کلی هستند و یا پایه ای .


تغییرات الگوریتمی پایه ای در هسته ی گوگل ( bord cor algorithm update ) به صورت سالانه و چند بار در سال اتفاق می افتد .

قبل از این راجب به الگوریتم فلوریدا 2 توضیحات لازم را شرح دهم می خواهم راجب به اپدیت های گوگل به صورت کلی یک مطلبی را برایتان توضیح دهم .

علت به روز رسانی های گوگل مانند اپدیت ” الگوریتم فلوریدا 2 ” چیست ؟

به روز رسانی ها و اپدیت ها گوگل به دو منظور انجام می شود :

 1. گوگل این کار را انجام می دهد تا بتواند بهترین نتایج را برای جست و جوی کاربرانش ارائه دهد .
 2. این کار را انجام می دهد تا بتواند به وب سایت ها ان گونه که لایقش هستند رتبه دهد و حق کسی به اصطلاح پایمال نشود .

تمامی این کار ها را برای جلب اعتماد و رضایت بیشتر کاربرانش انجام می دهد . اجازه دهید تا این موضوع را به ذکر یک مثال برایتان بهتر توضیح دهم . برای مثال :

اگر گوگل وب سایتی را مشاهده کند که نسبت به رقبای خود دارای رتبه ی بالا تری است ان را مورد برسی قرار می دهد . بر این اساس نیز اپدیت ها و به روز رسانی های جدید را ارئه می دهد تا بهترین نتایج برای جست و جو ها نشان داده شود .

سخن گوی گوگل علت این اپدیت ها را این گونه بیان کرده است :

گوگل این اپدیت ها و تغییرات در رتبه بندی را ایجاد می کند تا کاربران بهترین نتیجه و تجربه ی کاربری ( UX ) را ارائه دهد و ان ها بتوانند به راحتی به خواسته های خود برسند .

فواید اپدیت های گوگل

اپدیت های گوگل برای سایت ها فوایدی نیز دارد . برای مثال سایت هایی که دارای رتبه پایینی هستند می توانند بفهمند که با انجام چه کار ها و بهینه کردن کدام بخش ها می توانند به کسب رتبه های بالا تر بپردازند .

هدف الگوریتم فلوریدا 2

تحلیل گر به نام گوگل به نام جان مولر در رابطه با اپدیت های هسته ای و گسترده ی گوگل این گونه می گوید : این گونه اپدیت ها هیچ گونه دسته ی خاصی از وب سایت ها را هدف قرار نمی دهند . در مورد الگوریتم فلوریدا 2 نیز این موضوع صدق می کند و هنوز مشخص نیست که دقیقا این الگوریتم چه موضوع و سیگنالی ( مانند کیفیت ) را هدف قرار داده است .

تاثیرات الگوریتم جدید گوگل بر روی سایت ها

سوالی که این چند روز اخیر زیاد شنیده می شود این است که ایا الگوریتم فلوریدا 2 روی رتبه ی سایت ها تاثیر گذاشته است ؟ ایا علت این تغییرات و افت های شدید در رتبه ی برخی سایت ها به این الگوریتم مربوط می شود ؟ و سوال های این چنینی .

لازم به ذکر است که گوگل هر ساله الگوریتم و اپدیت های تازه ای را ارائه . اما در باره این اپدیت، متخصصان و سئوکاران حرفه ای معتقد اند که این به روز رسانی یکی از بزرگ ترین به روز رسانی ها در چند سال اخیر بوده است . بر خلاف اخرین به روز رسانی MEDIC در ماه اوت این الگوریتم بخش خاصی را هدف قرار نداده است . هنوز برای اعلام دقیق این که این الگوریتم جدید چه مواردی را تحت تاثیر قرار داده است زود است . تنها کاری که می شود در این روز ها انجام داد این است که صبر کنید و دست نگه دارید .

طبق گفته ی خوده گوگل : سایت ها نیاز به اصلاح ندارند پس دست نگه دارید و تنها بر روی تولید محتوای باکیفیت تمرکز کنید

علت نام گذاری الگوریتم فلوریدا 2

اپدیت فلوریدا 2 را با فلوریدا اشتباه نگیرید زیرا این دو هیچ ارتباطی به یک دیگر ندارند .

فلوریدا : در سال 2003 در یک کنفراس سئو در فلوریدا اپدیت جدیدی از گوگل اعلام شد . کار این الگوریتم مقابله با سایت های اسپمی و تکنیک های سئوی کلاه سیاه مانند KEYWORD STUFFING بود و به همین جهت اسم ان را فلوریدا گذاشتند .

فلوریدا 2 :در 12 مارس 2019 در فلوریدا در طی یک کنفراس دیگر سئو از به روز رسانی جدید گوگل رونمایی کردند و یه همین دلیل ان را نیز الگوریتم فلوریدا 2 نامیدند . اما خود گوگل ان را اپدیت 12 مارس می شناسد .

اتفاقاتی که در چند روز پیش شاهد ان ها بوده ایم :

 1. تغییرات نامنظم در رتبه بندی ها و ترافیک وب سایت ها، به صورتی که در برخی از وب سایت ها ترافیک وب سایتشان را صفر گزارش کرده اند .
 2. افزایش ترافیک وب سایت هایی که بر روی تولید محتوای باکیفیت و سرعت لود عالی تمرکز داشته اند .
 3. این پدیده تاثیر جهانی نداشته است . به این معنی که تاثیر این الگوریتم بر روی یک صنعت خاص و یا یک جغرافیای خاص نبوده است .
 4. کیفیت بک لینک ها
 5. تغییراتی در رنک سایت هایی با کلیدواژه های کوتاه

اما چیزی که بیشتر از همه گزارش شده بود رخ دادن تغییرات عجیبی در وب سایت ها پزشکی و درمانی بود . متوجه شدیم که این الگوریتم بر روی دو صفحه تاثیراتی گذاشته است :

 1. YMYL : صفحه های اطلاعات پرداخت، اطلاعات پزشکی و …
 2. EAT : صفحه های فوق تخصصی دارای اطلاعات پیچیده ی اکادمیک
اپدیت جدید گوگل

سایت هایی که بعد از اپدیت الگوریتم جدید گوگل افزایش رتبه داشته اند

در این میان برخی وب سایت ها نیز افزایش رتبه داشته اند که با برسی این وب سایت ها به موارد زیر پی بردیم :

 1. سایت هایی دارای تجربه کاربری ( UX ) خوب
 2. سایت هایی که بک لینک های با کیفیت که از دامنه های قوی بود، داشتند
 3. سایت هایی با محتوای مفید و باکیفیت
 4. سایت هایی که از کد های SCHEMA در قالب هایشان استفاده کرده بودند

سخن پایانی

چیزی که از گوگل انتظار می رود این موضوع است که در اینده این اپدیت را در چند فاز مختلف کامل کند . در نهایت نیز از شما خواهشمندیم که تغییرات زیادی را در وب سایتتان ایجاد نکنید زیرا ممکن است بعد از تکمیل شدن این اپدیت به ضررتان باشد . کمی صبر کنید و بر روی 3 موضوع مهم : سرعت سایت، تولید محتوا و بک لینک های قوی تمرکز کنید .

از زمانی که برای مطالعه ی این مطلب گذاشتید از شما متشکریم . در صورت رضایت از این مطلب خواهشمندیم که این مطلب را به دوستان خود به اشتراک بگذارید . اگر احساس کردید که مطلب کامل نیست و یا شما اطلاعات مفید تری دارید لطفا ان را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید .

به شما توصیه می کنیم تا به دیگر مطالب سایت ما که در زمینه های زیر می باشد نیز سر بزنید :

در نهایت امیداوریم که از مطالب ارائه شده در باره ی ” الگوریتم فلوریدا 2 جدید ترین الگوریتم گوگل ” راضی باشید .

منبع ها :

search engine land

medium

به اشتراک بگذارید!
پرستو بخشی

پرستو بخشی

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
مزایای حضور در شبکه های اجتماعی

مزایای حضور در شبکه های اجتماعی

همان طور که قبلا نیز گفته شد حضور در دنیای دیجیتال و داشتن یک جایگاه مناسب در این فضا باعث ارتقای کسب و کار شما می شود . بودن در این فضا مزایای زیادی را برای شما به همراه دارد . استفاده از شبکه های اجتماعی می تواند گزینه خوبی برای حضور شما در فضای […]

30 افزونه اساسی WordPress که باید نصب کنید بخش 4

30 افزونه اساسی WordPress که باید نصب کنید بخش 4

به بخش چهارم مقاله نصب اساسی ترین مقاله های WordPress خوش آمدید ما در دهکده وب قصد داریم شما را با تمم 30 مورد افزونه های اساسی که برای استفاده از WordPress به آنها نیاز دارید را جمع آوری کرده تا بایک دیگر به شناسایی آنها بپردازیم در 4 مقاله قبل به بررسی 15 افزونه […]

معرفی انواع کلمات کلیدی مخصوص بازاریابان محتوا بخش2

معرفی انواع کلمات کلیدی مخصوص بازاریابان محتوا بخش2

در بخش اول این مطلب این موضوع را بیان کردیم که در جست و جو های گوگل، همیشه یک رابطه ی تنگاتنگ و دو طرفه ای بین کاربران و بازاریابان محتوا بوده است . همچنین این را نیز گفتیم که یک بازاریاب محتوا حرفه ای برای این که بتواند کارش را به بهترین شکل ممکن […]

اهمیت گرافیک در طراحی سایت

اهمیت گرافیک در طراحی سایت

اگر همه ی تلاش و هزینه شما برای طراحی سایت محدود به این موضوع باشد که صرفا کاربران و مخاطبان به وب سایت شما وارد شوند، ولی سایت شما گرافیک خوبی نداشته باشد و نتواند مخاطب را در سایت نگه دارد، ضرر کرده اید و هزینه شما هدر رفته است . اهمیت گرافیک در طراحی […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.