051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » سئو و بهینه سازی سایت » نکات طراحی سایت برای موبایل 1
نکات طراحی سایت برای موبایل 1
سئو و بهینه سازی سایت, طراحی سایت 26 دسامبر 2018

نکات طراحی سایت برای موبایل 1

پرستو بخشی پرستو بخشی

نکات طراحی سایت برای موبایل 1

در این مقاله قصد داریم تا در مورد یکی دیگر از موضوعاتی که بر سئوی وب سایتتان تاثیرات مثبت چشم گیری می گذارد توضیحاتی ارائه دهیم . همچنین می دانید که اگر فرایند طراحی سایت به صورت درست و اصولی انجام شود می تواند مزایای زیادی را برای شما به ارمغان بیاورد . حال اگر برای وب سایت خود به سراغ طراحی سایت برای موبایل یا در واقع همان ایجاد نسخه ی موبایل وب سایت بروید باید به شما بگوییم که تاثیر دوچندان بر روی سئوی وب سایتتان خواهد داشت .

در این مقاله قصد داریم برای شما نکات طراحی سایت برای موبایل که پس از واکنش گرا بودن سایت قرار می گیرد را برای شما کاربران عزیز توضیح دهیم . در واقع نکاتی که کمی بعد ان ها را مطالعه خواهید کرد، نکات اصلی و کلیدی در این زمینه هستند . از شما خواهشمندیم با حوصله این مطلب را مطالعه کنید تا بتوانید کسب و کار خود را رونق ببخشید .

نکات کلیدی طراحی سایت برای موبایل :

این مطلب شامل 2 بخش دیگر هم است . برای مشاهده ی بخش 2 اینجا و برای مشاهده ی بخش 3 اینجا کلیک کنید .

navigation homepage

Homepage و Navigation :

شما می توانید صفحه ی اصلی وب سایتتان را به گونه ای طراحی کنید که دارای یک فضای تبلیغاتی باشد به صورتی که هنگام وردر کاربران به ان ها خوشامد گویی کند . اما این موضوع را فراموش نکنید که وب سایت شما باید ان مطالب و محتوایی که کاربران به دنبال ان ها هستند را نیز به درستی به ان ها ارائه دهد . صفحه ی اصلی که بر روی تبدیل کاربران به مشتریان شما تمرکز دارد باید موارد زیر را رعایت کنند :

  1. دکمه های فراخوان یا CTA های دقیق
  2. کلید میانبر یا Shortcut صفحه اصلی
  3. استفاده حداقلی از تبلیغات
  4. استفاده از مکانیزم های فروش

طراحی وب سایت برای کاربران موبایلی

شما باید به فکر کاربرانی که برای مشاهده ی شما از دستگاه های کوچک تری مانند گوشی موبایل استفاده می کنند نیز باشید . زیرا ان ها ممکن است عناصر کلیدی Homepage شما را نبینند . بنابراین به شما توصیه می کنیم که دکمه های فراخوان خود را جایی قرار دهید که کاربران آن ها را به سادگی ببینند . برای مثال پیشنهاد می کنیم نیمی از پایین یا بالای صفحه را با این دکمه ها پر کنید .

Call To Action

بهینه سازی دکمه های فراخوان

اگر از دکمه های فراخوان یا Call To Action در طراحی وب سایتتان استفاده کنید هم می توانید کاربران را به مشتریان خود تبدیل کنید و هم می توانید Bounce rate صفحات وب سایتتان را افزایش دهید . همچنین برای طراحی دکمه های فراخوانی که کاربران را به مشتریان شما تبدیل می کنند، نوشته ها و طراحی این دکمه ها را بهینه کنید .

شاید بپرسید که چگونه می توانید این کار ار انجام دهید . اجازه دهید تا با یک مثال کوتاه این موضوع را بهتر برایتان توضیح دهم . مثلا دقت و حساسیت به خرج دادن در زمینه ی انتخاب کلمات، رنگ ها، اندازه دکمه، فونت و غیره می شود همام بهینه سازی این دکمه ها .

سردرگمی کاربران در وب سایت ها

ایا تا به حال گم شدن در راه یا یک فروشگاه بزرگ را تجربه کرده اید ؟ این مسئه می تواند به صورت مشابه برای کاربران موبایلی وب سایت شما هم رخ دهد . زمانی که شما در طراحی وب سایتتان از مواردی مانند منو های navigation یا location bar استفاده می کنید کاربران موبایلی را در وب سایت خود سرگردان و کلافه می کنید .

طراحی وب سایت ها باید قطعا به صورت کاربر پسندانه ای طراحی شوند زیرا کاربران موبایلی انتظار دارند با یک لمس کوتاه به صفحه اصلی بازگردند . حالا یا با لمس لوگوی شما یا با کلیک بر روی منوی Navigation . برای آن که نتیجه بهتری بگیرید، از لوگوی خود به عنوان Shortcut صفحه اصلی استفاده کنید .

تبلیغات صفحه باعث خروج کاربران می شود

در بیشتر اوقات تبلیغات موجود در صفحه، کاربران را از بازدید صفحه ناامید می کنند و باعث خروج کاربران می شوند . برای نگه داشتن بازدید کننده و تبدیل آن به مشتری باید بنر های تبلیغات در کم ترین اندازه ممکن نگهداری شده و در جایی باشند که به تجربه ی کاربری لطمه ای وارد نکنند .

بهترین کاری که شما می توانید برای این موضوع انجام دهید این است که مانند کاربران و مشتریان فکر کنید . اگر می خواهید هم تبلیغات خود را در صفحه ی اصلی وب سایتتان داشته باشید و هم مشتریانتان را، باید این کار را انجام دهید . برای شروع این گونه رفتار کنید :

  • کاربران می خواهند چه کاری را انجام دهند ؟
  • توجه کاربران به کجای صفحه معطوف شده است ؟
  • چطور می شود یک صفحه را مرتب و تمیز نگه داشت ؟
 تجربه ی کاربری

تجارت و نظرات کاربران :

با افزایش رشد دنیای دیجیتال، کاربران انتظار دارند تجربه ی خوبی را با جستجو، بررسی نظرات و خرید محصول داشته باشند . بازاریاب ها و کسب و کار ها چطور می توانند نرخ تبدیل های خود افزایش دهند و تجربه ی کاربری بسیار خوبی هم برای مشتریان خود فراهم کنند ؟ یافتن پاسخ این سوال قطعا در موفقیت کسب و کار شما نقش زیادی را ایفا خواهد کرد .

پاسخ این سوال این است که باید به کاربران و بازدید کنندگان اجازه دهیم به هر شکلی که خودشان می خواهند خرید کنند به همین سادگی . برای درک بهتر بهتر به مثال زیر دقت کنید .

تصور کنید که شما صاحب یک وب سایت فروشگاه اینترنتی هستنید . اگر فکر می کنید که بهتر است هر چه زود تر پیشنهاد ثبت نام در وب سایتتان را به کاربران بدهید، باید به شما بگوییم که اشتباه بزرگی را مرتکب شده اید . در واقع این موضوع به این صورت است که بازدید کنندگان، از وب سایت هایی که در همان ابتدا لازم باشد در آن ثبت نام کنند خوششان نمی آید و آن را رها می کنند . این مسئله حتی اگر در یک وب سایت خیلی قدرتمند پیش اید، منجر به کاهش نرخ تبدیل می شود .

android pay and PayPal and Apple pay

راهکار درست و کاربر پسند ان چیست ؟

اگر می خواهید نتیجه ی بهتری را کسب کنید باید قبل از آن که از کاربران بخواهید ثبت نام کنند، به آن ها اجازه دهید وب سایت شما را مشاهده کرده و حتی به عنوان مهمان از سایت شما خرید نمایند . در زمان طراحی سایت برای موبایل تجارت الکترونیک، باید به ساده و سریع بودن آن دقت نمود .

برای موفقیت در طراحی سایت برای موبایل یکی از بهترین کارهایی که می توانید انجام دهید این است که چند روش برای پرداخت ایجاد کنید . اگر هم می خواهید که نرخ تبدیل وب سایتتان افزایش یابد، باید بگوییم که با دسترسی داشتن به روش هایی مانند Apple pay، PayPal و Android Pay این اتفاق امکان پذیر خواهد بود . همچنین یکی دیگر از مزایای این کار این است که میزان استرس کاربران برای وارد کردن اطلاعات کارت اعتباری را کاهش می دهید .

راهکار برای کاربرانی که از این سرویس ها استفاده نمی کنند چیست ؟

برای کاربرانی که از این سرویس ها استفاده نمی کنند، می توانید فیلد های داده را به صورت پیش فرض ذخیره کرده و بارگذاری کنید و به این ترتیب به کاربران برای تکمیل فرآیند خرید کمک نمایید . در واقع آمار و ارقام نشان می دهند که 92 درصد از مصرف کنندگان نظرات کاربران را پیش از خرید محصول یا عقد قرارداد با کمپانی می خوانند .

این موضوع به این معنا است که نظرات کاربران بخش مهمی از پروسه تصمیم گیری مصرف کنندگان را تشکیل می دهند . بخش نظرات را در وب سایت خود فعال کنید و بعد فیلتر هایی برای این نظرات در نظر بگیرید . فیلتر هایی شامل :

  1. جدید ترین نظرات
  2. مثبت ترین نظرات
  3. کم ترین امتیاز ها

امیداوریم که از مطالب ارائه شده در زمینه ی نکات طراحی سایت برای موبایل راضی باشید . از زمانی که برای مطالعه ی این مقاله گذاشتید از شما ممنونیم . اگر از مطالب لذت برده اید به دیگر مقالات ما در زمینه طراحی سایت و سئوی سایت و گرافیک سایت و مقالات وردپرس سر بزنید . همچنین اگر مطالب برای شما مفید بود از شما درخواست میکنیم تا ان را با دوستانتان نیز به اشتراک بگذارید . در صورتی که احساس کردید مطلب کامل نیست و یا این که شما موارد دیگری را هم در زمینه ی نکات طراحی سایت برای موبایل می دانید ما را مطلع کنید .

به اشتراک بگذارید!
پرستو بخشی

پرستو بخشی

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
طراحی سایت گمرک

طراحی سایت گمرک

امروزه با پیشرفت علم و فناوری و تکنولوژی و گسترش بستر اینترنت کسب و کار ها و تجارت های بزرگ و کوچک به طراحی سایت روی آورده اند . صاحب این کسب و کار ها برای معرفی خود و محصولات و خدماتشان از شرکت های طراحی سایت کمک گرفتند . لازم است بدانید که طراحی […]

خرید بک لینک ممنوع ! اما چرا نباید لینک یا پیوند را بخریم ؟

خرید بک لینک ممنوع ! اما چرا نباید لینک یا پیوند را بخریم ؟

اگر بخواهیم خیلی ساده بگوییم گوگل بک لینک را بعنوان یک امتیاز مثبت از طرف کاربران یا سایت های دیگر به صفحه یا سایت شما می شناسد.هر چه قدر رای بیشتری کرده باشید شانس پیروزی در قرعه کشی گوگل را خواهید داشت. گوگل صراحتا اعلام کرده که خرید بک لینک برخلاف سیاست های این سایت […]

مزایای طراحی سایت شرکتی

مزایای طراحی سایت شرکتی

در مقالات قبلی راجب به طراحی سایت شرکتی صحبت کرده ایم اما در این مطلب می خواهیم بپردازیم به مزایای طراحی سایت شرکتی و این که چرا باید برای سازمان و شرکتتان به دنبال یک وب سایت باشید . برخی از افراد بر این باور اند که برای ان ها داشتن وب سایت ضرورتی ندارد، […]

انتخاب رنگ مناسب در طراحی سایت

انتخاب رنگ مناسب در طراحی سایت

رنگ ها ابزار های قدرتمندی هستند زیرا می توانند تاثیرات بسیار زیادی را بر روی عواطف و احساسات انسان ها بگذارند . استفاده از رنگ ها در هر زمینه ای می تواند بسیار کمک کننده باشد مخصوصا اگر موضوع کسب و کار باشد . استفاده از رنگ مناسب در طراحی سایت یک روش هوشمندانه برای […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.