051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » آموزش فتوشاپ » فتوشاپ چیست بخش 1
فتوشاپ چیست بخش 1
آموزش فتوشاپ 19 جولای 2020

فتوشاپ چیست بخش 1

افسانه آشفته افسانه آشفته

فتوشاپ چیست بخش 1

Adobe Photoshop یک نرم افزار برای ویرایش تصویر و روتوش عکس برای استفاده در رایانه های ویندوز یا MacOS است. امکاناتی که Photoshop به کاربران می دهد :ایجاد ، تقویت یا ویرایش سایر تصاویر ، آثار هنری و تصاویر را در اختیار کاربران . تغییر پس زمینه ، یک نقاشی را در زندگی واقعی شبیه سازی کنیم یا اینکه از منظره ای دیگر برای منظره عکس خود استفاده کنیم همه با Adobe Photoshop امکان پذیر است. برای استفاده از فتوشاپ شما نیاز به کار کردن با آن دارید تا بخش های مختلف آن را بدانید .

چگونه از فتوشاپ استفاده می شود؟

پرکاربردترین نرم افزار برای ویرایش عکس است و با استنفاده از آن می توان دستکاری تصویر و روتوش برای انواع فرمت های تصویری انجام داد . ابزارهای موجود در فتوشاپ امکاناتی را از جمله ویرایش هر دو تصویر جداگانه و همچنین دسته های زیادی از عکس ها را دارند. از فتوشاپ نسخه های مختلفی وجود دارد ، از جمله :

 • Photoshop CC
 • Photoshop Elements
 • Photoshop Lightroom
 • dobe Photoshop
فتوشاپ

Adobe Photoshop برای طراحان ، توسعه دهندگان وب ، گرافیست ها ، عکاسان و متخصصان خلاق ابزاری مهم است. که از آن استفاده می کنند علت مهمی آن این است که به طور گسترده ای برای ویرایش تصویر ، روتوش ، ایجاد ترکیب تصویر ، مدل سازی وب سایت و اضافه کردن اثر استفاده می شود. تصاویر دیجیتال یا اسکن شده می توانند برای استفاده آنلاین یا در چاپ ویرایش شوند. در فتوشاپ طرح بندی وب سایت می تواند ایجاد شود. قبل از اینکه توسعه دهندگان کد نویسی خود را آغاز کنند ، طرح های آنها نهایی می شود. گرافیک مستقل می تواند برای استفاده در برنامه های دیگر ایجاد و صادر شود.

Photoshop CC چیست؟

Adobe Photoshop CC نسخه Creative Cloud Photoshop است این نسخه سطح حرفه ای خانواده محصولات فتوشاپ به حساب می آید. Photoshop CC همراه با Photoshop Lightroom یا به عنوان بخشی از اشتراک بزرگتر Creative Cloud در دسترس است. Photoshop CC را می توان یک نرم افزار تصویربرداری پیشرفته دانست که طراحان ، متخصصان وب ، ویراستاران ویدیو و عکاسان برای تغییر یا دستکاری تصاویر دیجیتال از آن استفاده می کنند و برای موارد بسیاری استفاده می شود اما در درجه اولبرای ویرایش تصاویر 2D استفاده می شود ، اگرچه برخی قابلیت های ویرایش تصویر سه بعدی را ارائه می دهد. Photoshop شامل قابلیت تجزیه و تحلیل تصویر است و می تواند برای تهیه تصاویر برای استفاده آنلاین یا چاپی مورد استفاده قرار گیرد.

عناصر فتوشاپ چیست؟

Adobe Photoshop Elements نسخه ای است در سطح مصرف کننده از خانواده محصولات فتوشاپ است. Photoshop Elements شامل بسیاری از قابلیت های حرفه ای است که در Adobe Photoshop CC استفاده شده است و کاربری است ، اما گزینه های ساده تری ارائه می شود که با استفاده از کاربر سطح ورودی طراحی شده است. به طور خاص ، این برای عکاسان آماتور و علاقمندان به عکاسی دیجیتال طراحی شده است. Photoshop Elements با استفاده از همان فناوری تصویربرداری دیجیتال هسته ای با عنوان Photoshop CC ساخته شده است.

قابلیت های معمول مورد استفاده در Photoshop Elements عبارتند از:

Photoshop
 • دستکاری رنگ یک تصویر.
 • برش تصاویر.
 • ترمیم عیب ها مانند گرد و غبار روی لنز یا چشم قرمز.
 • با یک قلم یا مداد روی یک تصویر ترسیم کنید.
 • افزودن متن به تصاویر.
 • از بین بردن افراد یا اشیاء درون یک تصویر.
 • سازماندهی عکس برای دسترسی سریع.
 • انتشار تصاویر به صورت آنلاین یا ارسال از طریق ایمیل.

فتوشاپ لایت روم چیست؟

بخشی از خانواده محصولات فتوشاپ Photoshop Lightroom است و در درجه اول توسط عکاسان برای پردازش دسته ای از حجم زیاد تصاویر از ان استفاده می کنند و بیشتر به کار آنها می آید لایت روم توانایی هایی را دارد توانایی ایجاد و ذخیره پیش تنظیم های تصویری را دارد که می توان در یک زمان به یک دسته بزرگ از عکس ها اعمال کرد. این برنامه ابزارهای تصویربرداری غیر مخرب دارد به طوری که پرونده های اصلی بدون تغییر باقی بمانند لایت روم قابلیت ویرایش پرونده های RAW را دارد. تعادل نور و قرار گرفتن در معرض سفید در یک پرونده RAW قابل دستکاری یا تنظیم می باشد. با این حال ، Photoshop Lightroom بسیاری از ویژگی های عملکردی یا کارکردهای Adobe Photoshop CC یا Adobe Photoshop Elements را ندارد و از رابط متفاوتی استفاده می کند.

هزینه فتوشاپ چقدر است؟

فتوشاپ

هزینه Adobe Photoshop برای هر محصول خاص فتوشاپ متفاوت است. فتوشاپ عناصر 100 دلار قیمت دارد و پس از خرید می توانید برای همیشه از آن استفاده کنید. این نرم افزار دارای مجوز دائمی در نظر گرفته می شود. هزینه سایر محصولات فتوشاپ بسته به نوع اشتراک و طول اشتراک ، از 10 دلار در هر ماه به 60 دلار در ماه متغیر است. گزینه های کم هزینه شامل برنامه های فقط Photoshop است ، در حالی که گزینه های بالاتر هزینه شامل Photoshop به همراه سایر ابزارهای Creative Cloud است. برنامه هایی با تخفیف برای دانش آموزان ، معلمان و سازمان هایی که به دنبال خرید مجوز برای گروه های 10 یا بیشتر کارمند هستند نیز موجود است.

نحوه یادگیری فتوشاپ

روش های زیادی را میتوان به عنوان روش های یادگیری Adobe Photoshop عنوان کرد . روشهای رایج شامل :

 • کلاسهای فتوشاپ حضوری
 • کلاسهای آنلاین فتوشاپ
 • یادگیری از طریق آموزشهای آنلاین فتوشاپ
 • کتابهای فتوشاپ

برای کمک به دانش آموزان از هر دو فعالیت یادگیری گروهی و دستورالعمل های یکی طراحی کلاس ها شده اند. یادگیری در کلاس این مزیت را دارد که به دانش آموزان کمک می کند چالش ها یا موانع را از طریق آموزش راهنمایی بر طرف کنند. این فرصت های یادگیری به ویژه هنگامی که ویژگی ها یا ابزارهای جدیدی منتشر می شوند ، بسیار مفید هستند.

آموزش Adobe Photoshop

برای دانش آموزانی که دارای برنامه های شلوغی هستندآموزش Adobe Photoshop با یک مربی آنلاین راه حل ایده آل به نظر می رسد کلاسهای آنلاین رویکردی دست و دلباز برای یادگیری ارائه می دهند که می تواند برای مبتدیان بسیار مفید باشد. آنها می توانند برای اولین بار به کاربران در حرکت در کلیه ویژگی ها و ابزارهای Adobe Photoshop کمک کنند. از یادگیری نحوه ایجاد مسیرها تا فهمیدن کدام فرمت فایل باید انتخاب شود ، مربیان آنلاین می توانند به مبتدیان کمک کنند تا به سرعت متخصصان فتوشاپ شوند.

سرانجام ، آموزشهای آنلاین ، مانند مطالب موجود در فیلم ها ، متون دیجیتالی ، تجربیات راهنما یا صفحات FAQ ، می توانند برای یادگیری Adobe Photoshop با یک سرعت شخصی استفاده شوند. یادگیری Adobe Photoshop از طریق آموزش های آنلاین و تجربیات خود هدایت گزینه ای ایده آل برای دانشجویانی است که از طریق شهود خودشان از غلبه بر چالش ها لذت می برند. این ابزارها مخصوصاً برای دانش آموزانی که می خواهند از طریق آزمایش و خطا یاد بگیرند ، مفید است ، و همچنین برای افرادی که بهترین روش را با رویکردی دستی یاد می گیرند ، یاد می گیرند.

امید واریم از مطالب این مقاله استفاده کرده باشید برای مشاهده به بخش دوم این مقاله اینجا کلیک کنید

به اشتراک بگذارید!
افسانه آشفته

افسانه آشفته

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
وردپرس چیست ؟

وردپرس چیست ؟

همان طور که در عنوان مشاهده می کنید، موضوع این مقاله وردپرس می باشد . در این مقاله قصد داریم به اکثر سوالات شما در زمینه ی وردپرس پاسخ دهیم . سوالاتی از قبیل وردپرس چیست ؟ پوسته وردپرس چیست ؟ وردپرس و موتور های جست و جو و غیره . از شما خواننده ی عزیز در […]

نرم افزار کاربردی بخش 1

نرم افزار کاربردی بخش 1

نرم افزار کاربردی نام دیگر (برنامه کوتاه مدت) است که گروهی از برنامه ها را شامل می شود که برای کاربران نهایی یا مصرف کننده گان طراحی شده است. در ادامه نمونه هایی از برنامه را ذکر خواهیم کرد که عبارتند از : یک پردازشگر کلمه صفحه گسترده یک برنامه حسابداری یک مرورگر وب یک […]

طراحی سایت توسط دهکده وب

طراحی سایت توسط دهکده وب

شرکت طراحی سایت دهکده وب، یکی از بهترین و خلاق ترین شرکت های طراحی وب سایت در مشهد است. طراحی سایت توسط دهکده وب به شما این امکان را میدهد تا سایتی با جدید ترین فناوری های روز دنیا داشته باشید. ما در شرکت دهکده وب، سایت نمیسازیم کسب و کار شما را میسازیم. بخاطر […]

اهمیت سئو در طراحی سایت فروشگاهی [ 1 ]

اهمیت سئو در طراحی سایت فروشگاهی [ 1 ]

امروزه در بین تمامی انواع وب سایت های فعال در اینترنت ، وب سایت های فروشگاهی از بازدید بالا تری برخوردار هستند . همچنین لازم به ذکر است که در بین دیگر انواع وب سایت ها هیچ کدامشان به اندازه وب سایت های فروشگاهی از نظر افزایش درامد و مدیریت اسان فروش و وب سایت […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

*

code

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.