051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » سئو و بهینه سازی سایت » تکنیک های سئو » نکات مهم سئو قبل از طراحی سایت (2)
نکات مهم سئو قبل از طراحی سایت (2)
تکنیک های سئو, سئو و بهینه سازی سایت, طراحی سایت 26 دسامبر 2018

نکات مهم سئو قبل از طراحی سایت (2)

پرستو بخشی پرستو بخشی

نکات مهم سئو قبل از طراحی سایت (2)

اغلب افراد تصورشان از سئوی سایت این است که بعد از این که کار های مربوط طراحی سایت را که انجام دادند می توانند با نصب یک افزونه تمام کار های سئوی وب سایتشان را انجام دهند . اما متاسفانه همچین رفتار هایی باعث وجود امدن تعداد زیادی وب سایت در فضای اینترنت شده است که همگی دارای باگ و اشکال هستند . در صورتی که اگر نکات مهم سئو قبل از طراحی سایت را رعایت دیگر شاهد این موارد نخواهیم بود .

دقت کرده اید که رفتار یک طراح و یا یک توسعه دهنده ی حرفه ای این گونه نیست . ان ها برای این که وب سایت خود را برای موتور های جستجوگر بهینه سازی کنند تمام نکات مهم سئو قبل از طراحی سایت را به صورت درست و اصولی بر روی وب سایتشان اعمال می کنند . اگر قبل از شروع طراحی سایت، اصول سئو را نادیده بگیرید، در ادامه یا انتهای کار مجبور خواهید بود تا زمان بیشتری را صرف رفع مشکلات کنید .

 • نکاتی که در این مقاله ذکر شده شامل تمامی نکات مهم سئو قبل از طراحی سایت نیست . برای مطالعه ی دیگر نکات به مقاله ی اول این مطلب بروید . برای مطالعه ی بخش اول این مطلب اینجا کلیک کنید .

نکات مهم سئو قبل از طراحی سایت عبارت اند از :

 • ساختار پیوند های یکتا
 • افزونه ی سئو
 • برسی محتوا
 • استفاده از تصاویر
 • لینک های داخلی
 • لینک های خروجی
 • اضافه کردن وبلاگ
 • اقدامات امنیتی
 • افزایش سرعت وب سایت
 • بهینه سازی تصاویر
پیوند های یکتا در محتوا

ساختار پیوند های یکتا

یکی از نکات مهم سئو قبل از طراحی سایت ساختار پیوند های یکتای وردپرسی است . ساختار های پیش فرض وردپرس برای پیوند های یکتا مناسب نیست . برای همین به شما توصیه می کنیم که ساختار دیگری را انتخاب کنید . در واقع ما به شما استفاده از نام نوشته را پیشنهاد می‌ کنیم . این ساختار به این صورت است که شما می توانید کلمات کلیدی را در آدرس صفحات استفاده کنید و همچنین به دلیل کوتاه بودن آدرس URL خوانایی بهتری خواهید داشت .

افزونه ی سئو

همیشه افزونه ها در بهبود سئوی وب سایت ها به ما کمک کرده اند . در واقع ان ها در ارتقای سئوی سایت تاثیر چشم گیری دارند . یکی از بهترین افزونه های وردپرس که کاربران و توسعه دهندگان سایت می توانند برای سئوی وب سایت خود استفاده کنند افزونه ی Yoast می باشد . این افزونه کار های تجزیه و تحلیل On-Page SEO را بر اساس کلمات کلیدی مشخص شده انجام می دهد و وضعیت را به شما نشان می دهد .

Yoast

برسی محتوا

یکی از نکات مهم سئو قبل از طراحی سایت این است که وقتی محتوای صفحات را ایجاد کردید، یک بار دیگر آن ها را بررسی کنید . اما دلیل این کار چیست ؟

در واقع این کار به شما اطمینان می دهد که محتوای ایجاد شده ارزش کافی را برای مخاطب سایت داشته باشد . همیشه تلاشتان بر این باشد محتوای اختصاصی تولید کنید و در آن ها تمام جزئیات موضوع را مطرح کنید . کیفیت محتوای وب سایت شما با رتبه ی ان رابطه ی مستقیمی دارد پس زمانی که ان ها را کامل تولید کنید در واقع شانس بیشتری برای دریافت رتبه برای وب سایتتان خواهد داشت .

استفاده از تصاویر

استفاده از تصاویر همیشه برای زیبایی وب سایت ها موضوع مهم تلقی می شود . پس به شما توصیه می کنیم که در هر صفحه از وب سایتتان حداقل از یک تصویر استفاده کنید . دلیل اهمیت استفاده از تصویر به این خاطر است که تصاویر باعث برقراری ارتباط بهتر با بازدید کنندگان و مخطبان وب سایت شما می شوند و توجه کاربران را به خود جلب می کنند .

در نهایت همه ی این ها باعث می شود که کاربران ارتباط بهتر و عمیق تری با محتوای وب سایت شما بر قرار کنند . همچنین ان موضوع اگر به درستی انجام شود باعث ماندگاری کاربران در وب سایت شما می شود پس این موضوع را جدی بگیرید . لازم به ذکر است که در این باره نکات فراوانی وجورد دارد . یکی از این نکات این است که حتما در زمان استفاده از تصاویر برای وب سایتتان از متا تگ alt یا همان متن جایگزین استفاده کنید . این کار کمک شایانی می کند تا موتور های جستجوگر تصویر بهتر را درک کنند و آن را در جستجو های تصویری نیز نشان دهند .

لینک های داخلی

لینک های داخلی

یکی از بهترین روش هایی که با آن می توانید به موتور های جستجوگر و کاربران نشان دهید سایت شما مطالب مرتبط و ارزشمند دیگری را هم دارد، استفاده از لینک های داخلی می باشد . شما می توانید این کار را خودتان به صورت دستی انجام دهید و یا از یک سیستم استفاده کنید تا با توجه به موضوع صفحه، دیگر صفحات مرتبط را نشان دهد . برای مثال من در یکی از مطالب که راجب به سئوی سایت نوشته ام یک اشاره ی کوچکی به لینک ها و بک لینک کرده ام . بعد برای این که مطلبی که راجب به لینک ها است را هم به خواننده معرفی کنم ان مطلب را به مطلب اصلی لینک می دهم .

لینک های خروجی

یکی دیگر روش های افزایش رتبه ی وب سایت این است که وب ساتتان را به وب سایت های معتبر لینک بدهید . این باعث می شود که جایگاه شما نزد موتور های جستجو گر بهبود یابد . این کار به موتور های جستجو گر نشان می دهد که محتوای وب سایت شما در ارتباط با موضوعی می باشد که یک وب سایت معتبر دیگر هم به آن پرداخته است . هر چند که این مورد تاثیر چندانی نخواهد گذاشت، اما به هر حال به عنوان یک سیگنال مثبت می توانید از آن استفاده کنید .

اضافه کردن وبلاگ

این موضوع را همیشه به یاد داشته باشید که شما باید به طور مداوم وب سایتتان را به روز رسانی کنید . در واقع اگر بخواهید وب سایت خود را به روز نگه دارید باید حتما بخشی را داشته باشید تا بتوانید محتوا تولید کنید . فعالیت بسیاری از کسب و کار ها به گونه‌ ای می باشد که اگر بخش وبلاگ نداشته باشند، شاید ماه ها تغییری در محتوا نداشته باشند در نتیجه ی این عمل ممکن است رتبه ی خود را از دست بدهند.

HTTPS

اقدامات امنیتی

در بخش اول مقاله ی نکات مهم سئو قبل از طراحی سایت به این موضوع اشاره کردیم که استفاده از HTTPS برای امنیت وب سایت خوب است . اما در این جا می خواهیم به شما بگوییم که این تمام ماجرا نیست . در واقع شما باید امنیت وب سایتتان را از هر لحاظ بررسی کنید تا مشکلی پیش نیاید . همان طور که گفته شد، اگر گوگل تشخیص دهد که سایت شما ایمن نیست، رتبه سایت را کاهش خواهد داد تا در نتایج جستجو ها نشان داده نشود.

افزایش سرعت وب سایت

در مقوله ی طراحی سایت و نکات مهم سئو قبل از طراحی سایت همیشه این دو موضوع مهم سرعت وب سایت و امنیت وب سایت حضور داشته اند . مانند امنیت وب سایت سرعت وب سایت ها هم از اهمیت بالایی بر خوردار هستند . به صورتی که اگر اشکال و یا ایرادی در زمینه ی سرعت وب سایتتان وجود داشته باشد و در واقع کاربران از دیر لود شدن ان ناراضی باشند موتور های جستجو هم این موضوع را در نظر می گیرند و شما دیگر شانسی برای دیده شدن نخواهید داشت .

در واقع موتور های جستجو دوستن ندارند که کاربران خود را به وب سایت هایی هدایت کنند که از سرعت لود مناسبی بهره مند نیست . تا جایی که می توانید حجم صفحات را کم نگه دارید و از افزونه های کش استفاده کنید تا سرعت بارگزاری صفحات افزایش پیدا کند .

بهینه سازی تصاویر

بهینه سازی تصاویر

کمی قبل در این باره توضیح دادیم که وجود تصاویر رد وب سایت چه مزایایی دارد و بهتر است که حداقل در هر صفحه از وب سایت شما یک تصویر وجود داشته باشد . در این جا قصد داریم تا به شما بگوییم که براساس بررسی ها تصاویر بیشترین حجم صفحات را به خود اختصاص می دهند . در نتیجه اگر تصاویر وب سایتتان را بهینه سازی کنید و از حجم آنها کم کنید، حجم صفحات کاهش پیدا کرده و سرعت لود سایت افزایش پیدا خواهد کرد .

برای این کار یعنی برای کاهش حجم تصاویر بدون افت کیفیت می توانید از فتوشاپ استفاده کنید و یا ان که از پلاگین هایی که بدین منظور ایجاده شده است کمک بگیرید تا سیستم مدیریت محتوای سایت به صورت خودکار این کار را برای‌ شمت انجام دهد .

در نتیجه

راه اندازی یک وب سایت جدید می تواند یک چالش برای هر کسی باشد . این چالش، چالشی که شما در آن باید به رقابت با صد ها و گاه هزاران سایت دیگر به پردازید . در واقع برای این که بتوانید به رقابت با دیگر وب سایت ها به پردازید و حتی از ان ها پیشی بگیرید باید تمام این نکات مهم سئو قبل از طراحی سایت را به درستی و به صورت استاندارد رعایت کنید . در این صورت به نتیجه ی مطلوبی که می خواهید می رسید .

امیداوریم که از مطالب ارائه شده در زمینه ی نکات مهم سئو قبل از طراحی سایت راضی باشید . از زمانی که برای مطالعه ی این مقاله گذاشتید از شما ممنونیم . اگر از مطالب لذت برده اید به دیگر مقالات ما در زمینه طراحی سایت و سئوی سایت و گرافیک سایت و مقالات وردپرس سر بزنید . همچنین اگر مطالب برای شما مفید بود از شما درخواست میکنیم تا ان را با دوستانتان نیز به اشتراک بگذارید . در صورتی که احساس کردید مطلب کامل نیست و یا این که شما موارد دیگری را هم در زمینه ی نکات مهم سئو قبل از طراحی سایت می دانید ما را مطلع کنید .

به اشتراک بگذارید!
پرستو بخشی

پرستو بخشی

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
طراحی سایت مزون

طراحی سایت مزون

طراحی سایت یک پروسه ی زمان بر اما اثر بخش برای کسب و کار شما است . ما در شرکت طراحی و توسعه ی دهکده وب، با برنامه ریزی صحیح می توانیم برای شما سایتی را طراحی کنیم که تمامی خواسته های شما را براورده کند . طراحی سایت مخصوص شغل خاصی نمی شود و […]

تبدیل وب سایت وردپرسی به اپلیکیشن موبایل بخش3

تبدیل وب سایت وردپرسی به اپلیکیشن موبایل بخش3

در بخش اول این مقاله راجب به مزایا و معایب تبدیل وب سایت وردپرسی به اپلیکیشن موبایل توضیحاتی را ارائه کردیم . در بخش دوم نیز به معرفی تعدادی از ابزار ها و پلاگین هایی که می توان به کمک ان ها برای وب سایت های وردپرسی اپلیکیشن ساخت اشاره کردیم . در این بخش […]

محدودیت های طراحی سایت

محدودیت های طراحی سایت

مانند هر فعالیت دیگری طراحی وب سایت نیز دارای محدودیت هایی است این محدودیت های طراحی سایت کار را کمی برای طراحان وب سایت سخت می کنند و حتی در مراحلی آن ها را نا امید و دلسرد می کند . این اتفاق اغلب برای طراحانی می افتد که قبلا بر روی کاغذ طراحی می […]

ارائه گزارش سایت اسپم به گوگل بخش 1

ارائه گزارش سایت اسپم به گوگل بخش 1

به سایت دهکده وب خوش آمدید ما در این مقاله قصد داریم شما را با نحوه ارائه گزارش سایت اسپم به گوگل آشنا کنیم شاید برای بسیاری از ما این سوال پیش آمده باشد که چرا یک سایت اسپم می شود و چرا نیاز به ارسال گزارش است ؟ اصلا منظور ما از سایت اسپم […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.