051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » طراحی سایت » بهبود کسب و کار » مراحل طراحی سایت
مراحل طراحی سایت
بهبود کسب و کار, طراحی سایت 24 نوامبر 2018

مراحل طراحی سایت

پرستو بخشی پرستو بخشی

مراحل طراحی سایت

اگر در نظر دارید که وب سایتی داشته باشید و پا به عرصه ی وب و بازاریابی اینترنتی بگذارید بد نیست که پیش از هر گونه اقدامی اطلاعاتی در مورد وب سایت ها و نحوه ی طراحی آن بدست آورید و برنامه و طرحی برای خود داشته باشید، تا در هزینه و زمان خود صرفه جویی کنید . همچنین داشتن برنامه مشخص برای برنامه نویسان و طراحان در ابتدای کار مشخص می کند که به چه سیستم هایی نیاز دارید و پروژه شما چه میزان هزینه دارد ؟ چقدر زمان صرف آن می شود ؟ و …. در این مقاله ما مراحل طراحی سایت را برای شما توضیح داده و شما را در برنامه ریزی همراهی خواهیم کرد .

پیش نیاز ها قبل از مراحل طراحی سایت

خلاصه پروژه

این مورد شامل دید کلی پروژه و امکاناتی که باید در آن وجود داشته باشد در کنار میزان مخاطبان و ارزشی که قرار است سایت نهایی برای کاربرانش خلق کند است .

اهداف 

برای پروژه معمولا 2 تا 3 هدف قابل سنجش مشخص می شود تا تیم طراحی بتواند با توجه به آن اهداف بهترین گزینه ها را در مراحل طراحی سایت رعایت کند . آیا قرار است در سایت محصولی به فروش برسد یا فقط برای اطلاع رسانی از آن استفاده می شود ؟ پاسخ دادن به این گونه سوالات در این مرحله و مشخص نمودن هدف برای سایت به تیم طراحی کمک می کند بتوانند دید روشن تری به پروژه داشته باشند و بهتر تصمیم بگیرند .

کاربران هدف

یکی از مهم ترین مراحل در طراحی سایت این است که بدانیم کاربران هدف ما چه افرادی هستند ؟

در واقع باید موضوعاتی مانند جنسیت یا رنج سنی کاربران برسی کنیم و ببینیم در چه محدوده ای است و حتی از چه کشور هایی به سایت ما وارد می شوند ؟ و سوال هایی این چنینی می توانید به ما در مراحل طراحی سایت کمک بسیار زیادی بکند . سوال های بیشتر درصد موفقیت را افزایش می دهد . سوال هایی با این مضمون که آیا کاربران سایت ما بیشتر از کامپیوتر دسکتاپ وارد سایت می شوند یا کاربران موبایلی هستند ؟

آیا برای خرید محصول وارد سایت می شوند یا به دنبال کسب اطلاعات و خواندن مقالات وارد سایت می شوند ؟ مشخص بودن کاربران هدف سایت به تیم طراحی کمک می کند در طراحی گرافیکی و چیدمان بخش های مختلف سایت، استاندارد های لازم را رعایت کنند .

پیام نهایی

یکی از موضوعاتی که طراحات وب سایت در مراحل طراحی سایت ان را درنظر می گیرند و طبق ان وب سایت ها را طراحی می کنند پیام نهایی سایت است . در واقع ان با دانستن این که وب سایت قرار است چه پیامی را به کاربرانش برساند، سایت طراحی می کنند . حساسیت این موضوع در  و سازمانی بیشتر از همیشه احساس می شود . دلیل ان هم این است که این سایت ها اعتبار و هویت برند آن ها دارای پیام خاصی است که باید از طریق سایت هم به کاربران منتقل شود .

وقتی پیام سایت برای کاربران مشخص باشد تیم طراحی هم می تواند تصمیم بگیرد که این پیام را به چه صورت و با چه ابزاری به مخاطب برساند که برای او ایجاد جذابیت کند و باعث نزدیکی هرچه بیشتر کاربر و برند شود .

وضعیت رقبا

امروزه برای هر نوع سایت و کسب و کاری در اینترنت صد ها سایت رقیب وجود دارد و طبیعی است که بعضی از افرادی که قصد دارند سایت جدیدی راه اندازی کنند می خواهند امکاناتی از سایت های رقیب خود را کپی کنند و آن را به کاربران خود بدهند .
این قبیل امکاناتی که قصد دارید در سایت شما گنجانده شود هم باید در جلسات قبل از شروع طراحی بیان شود و حتی نام و لینک سایت های رقیبی که در حال حاضر از این امکانات استفاده می کنند هم به تیم طراحی داده شود تا بتوان روی آن تحلیل و بررسی کرد . این کار در برآورد دقیق میزان هزینه و زمان لازم برای تحویل پروژه بسیار مهم است .

مراحل طراحی سایت

مراحل طراحی سایت با php

 1. تحلیل و بررسی نیازمندی‌ ها
 2. انتخاب روش و ابزار های توسعه
 3. طراحی فنی
 4. طراحی گرافیکی
 5. پیاده‌ سازی قالب
 6. پیاده‌ سازی فنی
 7. آپلود روی سرور آزمایشی و آزمون پی در پی
 8. تهیه‌ ی هاست و دامنه
 9. آپلود روی سرور اصلی
 10. پشتیبانی و نگهداری

مراحل طراحی سایت با جوملا

 1. بررسی نیازمندی‌ ها و تحلیل سیستم
 2. طراحی ساختار
 3. طراحی گرافیکی و تایید
 4. پیاده‌ سازی قالب
 5. پیاده‌ سازی فنی
 6. آپلود روی سرور آزمایشی
 7. آزمون و تایید
 8. تهیه‌ ی هاست و دامنه
 9. آپلود روی سرور اصلی
 10. پشتیبانی و نگهداری

مراحل طراحی سایت با وردپرس

 1. بررسی نیازمندی‌ ها و تحلیل سیستم
 2. طراحی ساختار
 3. طراحی گرافیکی و تایید
 4. پیاده‌ سازی قالب
 5. پیاده‌ سازی فنی
 6. آپلود روی سرور آزمایشی
 7. آزمون و تایید
 8. تهیه‌ ی هاست و دامنه
 9. آپلود روی سرور اصلی
 10. پشتیبانی و نگهداری

اما چرا شرکت طراحی سایت دهکده وب ؟

 • طراحی حرفه ای بر اساس نیاز مشتری
 • طراحی سایت با رعایت اصول سئو
 • استفاده از دانش و تکنولوژی روز دنیا
 • وجود افراد متخصص و خلاق
 • کانفینگ امنیتی و افزایش سرعت سایت
 • پشتیبانی و مشاوره تخصصی

شرکت طراحی سایت به فراوانی یافت می شود اما پیدا کردن شرکتی مطمئن با عملکرد خوب کار بسیار سختی است . ما به شما این قول را می دهیم که در طی روند طراحی وب سایت برای شما تمام خواسته ها و نگرش ها و ایده های شما را پیاده سازی کینم تا باعث جلب رضایت شما شود . پس برای پیشرفت در کسب و کار خود و داشتن بازار و سهمی در فضای دیجیتال بدون محدودیت همین حالا با شماره تلفن های موجود در سایت ما تماس گرفته و رنگ جدیدی به تجارت خود ببخشید .

از زمانی که برای مطالعه ی این مقاله گذاشتین از شما ممنونیم . از دیگر مقالات ما دیدن فرمایید . همچنین در صورت تمایل به اقدام برای طراحی سایت با شماره های موجود در سایت ما تماس حاصل فرمایید .

 

به اشتراک بگذارید!
پرستو بخشی

پرستو بخشی

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
همه چیز در مورد طراحی سایت با php بخش 4

همه چیز در مورد طراحی سایت با php بخش 4

در سه بخش قبلی مقاله ی ” همه چیز در مورد طراحی سایت با php “ به موضوعات زیر پرداختیم : تعریف زبان برنامه نویسی php شرح حقایقی در مورد طراحی سایت با php قدرت زبان برنامه نویسی php تعریف فریم ورک شرح انواع فریم ورک های مناسب برای آن مزایای طراحی وب سایت با […]

چگونه با مشتری صحبت کنم؟ آداب صحبت با مشتری چیست ؟

چگونه با مشتری صحبت کنم؟ آداب صحبت با مشتری چیست ؟

این یک عبارت قدیمی که میگفتند “همیشه حق با مشتری است.” را به یاد دارید ؟ نه نمیخواهم بگویم این عبارت درست است ، اما اگر قرار است موجب افزایش مشتری شما شود باید به آن توجه کنید !آیا این عبارت معروف این را میگوید که هیچ مشتری تاکنون اشتباه نکرده است؟ آیا مشتریان شما […]

گرافیک وب سایت چیست ؟

گرافیک وب سایت چیست ؟

حتما شما نیز این موضوع را می دانستید که بازدید کنندگان و کاربران زمانی که برای بار اول وارد وب سایت شما می شوند در همان چند ثانیه اول تصمیم می گیرند که در وب سایت شما گردش کنند یا به سراغ سایتی دیگر بروند . موضوعی که در این زمینه یعنی افزایش بازدید کنندگان […]

طرحی سایت تبلیغاتی

طرحی سایت تبلیغاتی

تبلیغات همواره بخش جدایی ناپذیر هر صنعت و کسب و کاری بوده است و امروزه به دلیل گستره بیشتر مشتریان و امکان خدمت رسانی جهانی ، اهمیت آن بیش از پیش شده است . شاید از نگاه شما ، تبلیغات اصلا اثری نداشته باشد . تبلیغات به شیوه های متفاوتی انجام می گیرد . تبلیغات […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.