051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » طراحی سایت » بهبود کسب و کار » مراحل طراحی سایت
مراحل طراحی سایت
بهبود کسب و کار, طراحی سایت 24 نوامبر 2018

مراحل طراحی سایت

پرستو بخشی پرستو بخشی

مراحل طراحی سایت

اگر در نظر دارید که وب سایتی داشته باشید و پا به عرصه ی وب و بازاریابی اینترنتی بگذارید بد نیست که پیش از هر گونه اقدامی اطلاعاتی در مورد وب سایت ها و نحوه ی طراحی آن بدست آورید و برنامه و طرحی برای خود داشته باشید، تا در هزینه و زمان خود صرفه جویی کنید . همچنین داشتن برنامه مشخص برای برنامه نویسان و طراحان در ابتدای کار مشخص می کند که به چه سیستم هایی نیاز دارید و پروژه شما چه میزان هزینه دارد ؟ چقدر زمان صرف آن می شود ؟ و …. در این مقاله ما مراحل طراحی سایت را برای شما توضیح داده و شما را در برنامه ریزی همراهی خواهیم کرد .

پیش نیاز ها قبل از مراحل طراحی سایت

خلاصه پروژه

این مورد شامل دید کلی پروژه و امکاناتی که باید در آن وجود داشته باشد در کنار میزان مخاطبان و ارزشی که قرار است سایت نهایی برای کاربرانش خلق کند است .

اهداف 

برای پروژه معمولا 2 تا 3 هدف قابل سنجش مشخص می شود تا تیم طراحی بتواند با توجه به آن اهداف بهترین گزینه ها را در مراحل طراحی سایت رعایت کند . آیا قرار است در سایت محصولی به فروش برسد یا فقط برای اطلاع رسانی از آن استفاده می شود ؟ پاسخ دادن به این گونه سوالات در این مرحله و مشخص نمودن هدف برای سایت به تیم طراحی کمک می کند بتوانند دید روشن تری به پروژه داشته باشند و بهتر تصمیم بگیرند .

کاربران هدف

یکی از مهم ترین مراحل در طراحی سایت این است که بدانیم کاربران هدف ما چه افرادی هستند ؟

در واقع باید موضوعاتی مانند جنسیت یا رنج سنی کاربران برسی کنیم و ببینیم در چه محدوده ای است و حتی از چه کشور هایی به سایت ما وارد می شوند ؟ و سوال هایی این چنینی می توانید به ما در مراحل طراحی سایت کمک بسیار زیادی بکند . سوال های بیشتر درصد موفقیت را افزایش می دهد . سوال هایی با این مضمون که آیا کاربران سایت ما بیشتر از کامپیوتر دسکتاپ وارد سایت می شوند یا کاربران موبایلی هستند ؟

آیا برای خرید محصول وارد سایت می شوند یا به دنبال کسب اطلاعات و خواندن مقالات وارد سایت می شوند ؟ مشخص بودن کاربران هدف سایت به تیم طراحی کمک می کند در طراحی گرافیکی و چیدمان بخش های مختلف سایت، استاندارد های لازم را رعایت کنند .

پیام نهایی

یکی از موضوعاتی که طراحات وب سایت در مراحل طراحی سایت ان را درنظر می گیرند و طبق ان وب سایت ها را طراحی می کنند پیام نهایی سایت است . در واقع ان با دانستن این که وب سایت قرار است چه پیامی را به کاربرانش برساند، سایت طراحی می کنند . حساسیت این موضوع در  و سازمانی بیشتر از همیشه احساس می شود . دلیل ان هم این است که این سایت ها اعتبار و هویت برند آن ها دارای پیام خاصی است که باید از طریق سایت هم به کاربران منتقل شود .

وقتی پیام سایت برای کاربران مشخص باشد تیم طراحی هم می تواند تصمیم بگیرد که این پیام را به چه صورت و با چه ابزاری به مخاطب برساند که برای او ایجاد جذابیت کند و باعث نزدیکی هرچه بیشتر کاربر و برند شود .

وضعیت رقبا

امروزه برای هر نوع سایت و کسب و کاری در اینترنت صد ها سایت رقیب وجود دارد و طبیعی است که بعضی از افرادی که قصد دارند سایت جدیدی راه اندازی کنند می خواهند امکاناتی از سایت های رقیب خود را کپی کنند و آن را به کاربران خود بدهند .
این قبیل امکاناتی که قصد دارید در سایت شما گنجانده شود هم باید در جلسات قبل از شروع طراحی بیان شود و حتی نام و لینک سایت های رقیبی که در حال حاضر از این امکانات استفاده می کنند هم به تیم طراحی داده شود تا بتوان روی آن تحلیل و بررسی کرد . این کار در برآورد دقیق میزان هزینه و زمان لازم برای تحویل پروژه بسیار مهم است .

مراحل طراحی سایت

مراحل طراحی سایت با php

 1. تحلیل و بررسی نیازمندی‌ ها
 2. انتخاب روش و ابزار های توسعه
 3. طراحی فنی
 4. طراحی گرافیکی
 5. پیاده‌ سازی قالب
 6. پیاده‌ سازی فنی
 7. آپلود روی سرور آزمایشی و آزمون پی در پی
 8. تهیه‌ ی هاست و دامنه
 9. آپلود روی سرور اصلی
 10. پشتیبانی و نگهداری

مراحل طراحی سایت با جوملا

 1. بررسی نیازمندی‌ ها و تحلیل سیستم
 2. طراحی ساختار
 3. طراحی گرافیکی و تایید
 4. پیاده‌ سازی قالب
 5. پیاده‌ سازی فنی
 6. آپلود روی سرور آزمایشی
 7. آزمون و تایید
 8. تهیه‌ ی هاست و دامنه
 9. آپلود روی سرور اصلی
 10. پشتیبانی و نگهداری

مراحل طراحی سایت با وردپرس

 1. بررسی نیازمندی‌ ها و تحلیل سیستم
 2. طراحی ساختار
 3. طراحی گرافیکی و تایید
 4. پیاده‌ سازی قالب
 5. پیاده‌ سازی فنی
 6. آپلود روی سرور آزمایشی
 7. آزمون و تایید
 8. تهیه‌ ی هاست و دامنه
 9. آپلود روی سرور اصلی
 10. پشتیبانی و نگهداری

اما چرا شرکت طراحی سایت دهکده وب ؟

 • طراحی حرفه ای بر اساس نیاز مشتری
 • طراحی سایت با رعایت اصول سئو
 • استفاده از دانش و تکنولوژی روز دنیا
 • وجود افراد متخصص و خلاق
 • کانفینگ امنیتی و افزایش سرعت سایت
 • پشتیبانی و مشاوره تخصصی

شرکت طراحی سایت به فراوانی یافت می شود اما پیدا کردن شرکتی مطمئن با عملکرد خوب کار بسیار سختی است . ما به شما این قول را می دهیم که در طی روند طراحی وب سایت برای شما تمام خواسته ها و نگرش ها و ایده های شما را پیاده سازی کینم تا باعث جلب رضایت شما شود . پس برای پیشرفت در کسب و کار خود و داشتن بازار و سهمی در فضای دیجیتال بدون محدودیت همین حالا با شماره تلفن های موجود در سایت ما تماس گرفته و رنگ جدیدی به تجارت خود ببخشید .

از زمانی که برای مطالعه ی این مقاله گذاشتین از شما ممنونیم . از دیگر مقالات ما دیدن فرمایید . همچنین در صورت تمایل به اقدام برای طراحی سایت با شماره های موجود در سایت ما تماس حاصل فرمایید .

 

به اشتراک بگذارید!
پرستو بخشی

پرستو بخشی

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
طراحی سایت صنعتی

طراحی سایت صنعتی

اگر شما در زمینه صنعت فعالیت میکنید، مطمئنا مشتریان زیادی وجود دارند که هنوز شما را نمیشناسند و از وجود شما خبر ندارند. حتی به سرویس های شما به خوبی اشنا نیستند. این موضوع در کشور های پیشرفته و توسعه یافته کمی متفاوت است. در انجا افراد کالاهای مورد نیاز صنعتی خود را به واسطه […]

طراحی سایت فروشگاه لباس

طراحی سایت فروشگاه لباس

در طول تاریخ همواره یکی از نیازهای اساسی انسان‌ها پوشاک بوده است و درواقع پوشاک همواره با انسان‌ها همراه بوده است. اما باگذشت زمان بنا بر شرایط محیطی و اجتماعی که غالبا از آن با عنوان مد نام‌برده می‌شود، پوشاک و لباس انسان‌ها به شکل‌ها و نوع‌های مختلف و متناسب بافرهنگ کشورها تغییر کرده است. […]

تاثیر تایپوگرافی در طراحی سایت

تاثیر تایپوگرافی در طراحی سایت

از ان جایی که اکثر صاحبین کسب و کار ها خودشان را با تغییرات جدید هم سو کردند و به راه اندازی وب سایت برای تجارتشان رو اوردند رقابت شدیدی در بین ان ها شکل گرفته است . پس یکی از مواردی که در این زمینه مهم و سرنوشت ساز است، سئوی وب سایت ها […]

سرعت صفحه یا Google page speed چیست ؟

سرعت صفحه یا Google page speed چیست ؟

امروزه با توجه به فراگیر شدن اینترنت و فروش محصولات به وسیله اینترنت تنها داشتن یک سایت کفایت نمیکند و باید از خیلی جهات سایت را بهینه کنیم تا بتوانیم به واسطه آن به فروش خوب برسیم یکی از این روش ها داشتن سرعت صفحه است تا بازدید کننده گان خود را از دست ندهید […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.