051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » طراحی سایت » بهبود کسب و کار » 8 تکنیک موثر برای تبدیل بازدیدکننده به مشتری دائمی با طراحی سایت
8 تکنیک موثر برای تبدیل بازدیدکننده به مشتری دائمی با طراحی سایت
بهبود کسب و کار, طراحی سایت, نکات طراحی سایت 24 فوریه 2020

8 تکنیک موثر برای تبدیل بازدیدکننده به مشتری دائمی با طراحی سایت

پرستو بخشی پرستو بخشی

8 تکنیک موثر برای تبدیل بازدیدکننده به مشتری دائمی با طراحی سایت

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که از تعداد مشتریانتان راضی نیستید این مطلب دقیقا برای شما است دوست عزیز . در این مطلب به شما می گوییم که چگونه می توانید با استفاده چند تکنیک ساده باعث تبدیل بازدیدکننده به مشتری دائمی وب سایتتان شوید . زمانی که شما از طریق وب سایت به تجارت می پردازید باید تکنیک ها و اصول خاصی را رعایت کنید تا تبدیل بازدیدکننده به مشتری دائمی ممکن شود .

بدین جهت باید همواره در پی ارتقای وب سایت خود باشید تا هدف نهایی را ممکن سازید . در ادامه ما به شما 8 تکنیک موثر برای تبدیل بازدیدکننده به مشتری دائمی با طراحی سایت را معرفی می کنیم . با ما همراه باشید .

تکنیک های تبدیل بازدیدکننده به مشتری دائمی

 • طراحی سایت کاربر پسند
 • طراحی سایت ریسپانسیو
 • ایجاد اعتماد و اعتبار برای کاربران
 • توجه ویژه به موتور های جستجو
 • شبکه های اجتماعی را فراموش نکنید
 • استراتژی طراحی دکمه های وب سایت
 • اطمینان از صحیح بودن اطلاعات تماس
 • طراحی گرافیک استاندارد سایت

طراحی سایت کاربر پسند

نمی خواهم خیلی پیچیده اش کنم اما این موضوع اولین و حتی مهم ترین نکته ای است که باید در زمینه طراحی سایت در نظر گرفته شود . برخی اوقات مراجعینی را دیده ام که به عنوان صاحب وب سایت و یا مدیر یک برند ایده هایی عجیب برای طراحی وب سایت خود داشته اند . البته که باید نظرات آن ها در طراحی وب سایتشان در نظر گرفت . اما پیشنهادی که مشاورین ما می کنند این است که سلیقه مشتری در اولویت باید قرار گیرد .

وب سایت شما باید با توجه به نوع کسب و کار و دایره مشتری تان طراحی شود . وب سایت باید در عین زیبایی ساده و کاربردی نیز باشد . کاربران باید بتوانند به راحتی به تمامی بخش های وب سایت شما دسترسی داشته باشند . برگه ها و مسیر های سایت باید به گونه ای باشد که کاربر بداند آلان در کدام مرحله است .

راحتی و رضایت کاربر از همه مهم تر است . البته موارد زیادی برای جذب کاربر و جلب رضایت آن وجود که در آینده به صورت مفصل به این موضوع می پردازیم . اما قبل از این که به گزینه ی بعدی بپردازیم می خواهم یکی دیگر از مهم ترین مواردی که برای کاربران اهمیت ویژه ای دارد را با شما در میان بگذارم . آن هم چیزی نیست به جز سرعت وب سایت شما . طراحی وب سایت شما اگر اصولی باشد مانعی برای سرعت سایتتان نخواهد بود .

طراحی سایت ریسپانسیو

امروزه این موضوع را زیاد می شنویم که وب سایت ها باید حتما ریسپانسیو باشند . اما دلیل آن چیست و چرا یکی از تکنیک های موثر برای تبدیل بازدیدکننده به مشتری دائمی است ؟

امروزه درصد زیادی از افراد جامعه برای وب گردی از گوشی های موبایل و تبلت های خود استفاده می کنند . ریسپانسیو کردن وب سایت در حین طراحی این امکان را به کاربران موبایلی می دهد که بتوانند به راحتی با وب سایت ها در موبایل خود کار کنند . می دانید که صفحه نمایش گوشی موبایل به مراتب کوچک تر از سیستم های خانگی است . پس ظاهر و قالب وب سایت شما باید برای گوشی های موبایل بهینه شود تا کاربر را خسته نکند .

برای دریافت اطلاعات بیشتر راجع به طراحی سایت ریسپانسیو اینجا کلیکی کنید .

ایجاد اعتماد و اعتبار برای کاربران

یکی دیگر از تکنیک ها و موارد مهمی که در تبدیل بازدیدکننده به مشتری دائمی بسیار موثر است ایجاد اعتماد و اعتبار برای کاربران است . دقت کنید قبل از این که مشتریان بر روی لینک ” خرید ” کلیک کنند می خواهند بدانند آیا در حال تجارت با نهادی هستند که قابل اعتماد است ؟

یک کاربر همیشه قبل از این که اقدامی انجام دهد به چند موضوع به دقت فکر می کند که عبارت اند از :

 • آیا مشتریان قبلی راضی بوده اند یا خیر ؟
 • آیا با انجام یک معامله اطلاعات مالی آن ها در معرض خطر قرار می گیرد ؟
 • کسب و کار مورد نظر دارای شهرت خوب و صنعت منظم و قابل اعتمادی است ؟

برای رفع این نگرانی ها می توان از لوگو شرکت های معتبر، مجوزها، سازمان های حرفه ای و یا گواهی نامه های ویژه در طراحی وب سایت موردنظر استفاده کرد . موارد این چنینی زیاد هستند برای مثل تاریخچه ی کار و برند تجاری و غیره .

توجه ویژه به موتور های جستجو

مرورگر های زیادی وجود دارند که هر کدام علاقه مندان و کاربران خودشان را دارند . این موضوع که همه ی کاربران حتما از مرورگر گوگل کروم برای جست و جو استفاده می کنند اصلا 100 درصدی نیست . پس باید دیگر مرورگر ها را نیز درنظر داشت . ما وب سایت شما را آنالیز می کنیم تا ب روی تمامی مرورگر ها نمایش خوب و یکسانی داشته باشد .

شبکه های اجتماعی را فراموش نکنید

به قول معروف شما باید در همه جا حضور موثر داشته باشید . مهم ترین مکانی هم که نباید از آن غافل شوید شبکه های اجتماعی هستند . در واقع ما با این کار می خواهید تنها به هدفمان که تبدیل بازدیدکننده به مشتری دائمی است برسیم . در این شبکه های اجتماعی از هشتگ ها دکمه ها استفاده کنید تا کاربران را به محصولات و خدمات خود وصل کنید .

البته مهم ترین موضوع در این زمنیه خلاقیت است . برای طراحی دکمه ها خلاق باشید و عنواین جذابی را انتخاب کنید . این دکمه ها توجه بازدید کنندگان را به خود معطوف می کنند و شاید اهرم فشاری برای به اشتراک گذاشتن بیشتر مطالب توسط آن ها باشد .

در زمینه شبکه های اجتماعی سه مطلب زیر به شدت پیشنهاد می شوند . حتما آن ها را مطالعه کنید تا بتوانید حضوری موثر در این شبکه ها برای رشد و پیشرفت کارتان داشته باشید .

 1. استفاده از شبکه های اجتماعی سومین راه برای حضور آنلاین
 2. مزایای حضور در شبکه های اجتماعی
 3. آشنایی با معیار های شبکه های اجتماعی

استراتژی طراحی دکمه های وب سایت

خب می رسیم به یکی از کاربردی ترین تکنیک های موثر در تبدیل بازدیدکننده به مشتری دائمی . چنتا توصیه در این زمینه برای شما عزیزان دارم که به شرح زیر هستند :

 • دکمه ها باید به جای لبه های تیز و مربعی دارای لبه های خمیده و گرد شده باشند .
 • دکمه ها باید در خط دید بیننده باشند .
 • یک دستور العمل درست بر روی دکمه قرار داده شود .

اطمینان از صحیح بودن اطلاعات تماس

خب بعد از این که اعتماد کاربران را جلب کردید باید به تکنیک مهم بعدی توجه داشته باشید . بسیار مهم است که کاربران شما بتوانند ارتباطی درست با شما داشته باشند . شما باید برای آن ها را های ارتباطی صحیح و راححت و زیادی فراهم کنید تا از خرید از شما رضایت کامل را داشته باشند .

همچنین سوالات آن ها، مسائل و مشکلاتشانف نظرات و انتقادات و پیشنهادات آن ها با دحتما پاسخ داده شود . ارتباط از طریق تماس تلفنی، ایمیل، ارسال پیامک و غیره به شما اعتبار بیشتری می بخشد .

طراحی گرافیک استاندارد سایت

ظاهر وب سایت همیشه در متحیر کردن و جلب توجه کردن کاربران نقش اول را ایفا می کنید . در دهکده وب این کار توسط متخصصین طراحی گرافیک با استفاده از جدید ترین متد های طراحی و با کمک روانشناسی رنگ ها انجام می شود . الگر به دبال ظاهری زیبا و جذاب برای وب سایتتان هستید و می خواهید آن را به روز کنید همین حالا با شماره تماس موجود در صفحه تماس، تماس گرفته و از مشاورین ما مشاوره رایگان دریافت کنید .

اگر به طراحی گرافیک علاقه دارید و می خواهید برای داشتن یک وب سایت جذاب در این باره تکنیک هایی را یاد بگیرید پیشنهاد می کنم که حتما مطالب زیر را مطاله کنید .

 1. معرفی ابزارهای طراحی گرافیک
 2. گرافیک در طراحی سایت فروشگاهی
 3. تاثیر طراحی گرافیک وب سایت در موفقیت کسب و کار
 4. تاثیر طراحی گرافیک در صفحات وب سایت
 5. نقش طراحی گرافیک در سایت

برسی و آنالیز بازدید کنندگان وب سایت

حال که با 8 تکنیک موثر برای تبدیل بازدیدکننده به مشتری دائمی با طراحی سایت آشنا شدید و می خواهید برای بهبود کسب و کار خود آن ها را عملی کنید باید نکته ای را به شما بگویم . قبل از این که این 8 تکنیک را به کار گیرید شما باید وب سایتتان را مورد برسی و آنالیز قرار دهید . تا در انتها بتوانید مقایسه ای انجام دهید و پیشرفت کار خود را مشاهده کنید .

شما می توانید با استفاده از نرم افزار هایی مانند گوگل آنالیتیکس ترافیک وب سایت خود را آنالیز کنید . این گونه می توانید به خوبی از تعداد بازدید کنندگان روزانه و مدت زمانی که در وب سایت شما سپری می کنند اطلاع داشته باشید . با داشتن چنین اطلاعاتی قطما می توانید بهتر این مسیر را طی کنید . از زمانی که برای مطالعه این مطلب گذاشتید از شکما سپاس گزارم .

در نهایت اگر شما توانایی لازم برای ایجاد یک وب سایت استاندارد را دارید و تنها به دنبال یک قالب توانمند و خلاقانه وردپرسی می گردید می توانم به شما فروشگاهی را معرفی کنم که قالب های مدرن و خلاقانه وردپرسی گلچین شده را ارائه می دهد . همچنین شما با خرید از این فروشگاه می توانید از پشتیبانی بسیار عالی تیم آن ها بهره مند شوید و کاملا خیالتان را راحت کنید .

به اشتراک بگذارید!
پرستو بخشی

پرستو بخشی

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
نکات طراحی سایت برای موبایل 3

نکات طراحی سایت برای موبایل 3

همان طور که در دو مقاله ی قبل راجب به اهمیت طراحی سایت برای موبایل را خدمت شما کاربران عزیز توضیح دادیم در این مقاله نیز قصد داریم تا در باره ی دیگر نکات طراحی سایت برای موبایل که در واقع نکات گوگل در این زمینه هستند توضیحاتی ارائه دهیم . نا گفته نماند که […]

طراحی سایت اموزشگاه زبان

طراحی سایت اموزشگاه زبان

طراحی سایت اموزشگاه زبان برای هر اموزشگاه در هر سطحی که باشند، قطعا در راستای معرفی کلاس ها و خدمات اموزشی خودشان نیاز به وب سایت دارند . طراحی سایت اموزشگاه زبان یک محیط مناسب است که می تواند معرف سابقه و فعالیت ها و مزیت های اموزشگاه شما در میان رقبایش باشد . علی […]

طراحی کارت ویزیت با فتوشاپ قسمت2

طراحی کارت ویزیت با فتوشاپ قسمت2

در بخش اول مطلب اموزش طراحی کارت ویزیت با فتوشاپ به موارد زیر پرداخته شده است : استفاده از Shapes در فتوشاپ ایجاد پروژه ی جدید در فتوشاپ تنظیمات حاشیه ها و خطوط محل قرار گیری ادرس محل قرار گیری شعار ایجاد مستطیل جدا کننده طراحی بخش تماس با ما ایجاد ایکون های تماس طراحی […]

سئو کلاه سفید چیست؟

سئو کلاه سفید چیست؟

سئو کلاه سفید به مجموعه ای از تکنیک های سئو میگویند که نتایج موتور های جستجوگر را بهبود میبخشد. این باعث یکپارچگی سایت شما میشود. محدوده این این تکنیک ها توسط گوگل مشخص میشود. تکنیک های سئو کلاه سفید اصول تکنیک های سئو کلاه سفید به  سه بخش تقسیم میشه که عبارتند از : ارائه […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.