051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » سئو و بهینه سازی سایت » بازاریابی دیجیتال » مزایای حضور در شبکه های اجتماعی
مزایای حضور در شبکه های اجتماعی
بازاریابی دیجیتال, شبکه های اجتماعی 7 سپتامبر 2019

مزایای حضور در شبکه های اجتماعی

پرستو بخشی پرستو بخشی

مزایای حضور در شبکه های اجتماعی

همان طور که قبلا نیز گفته شد حضور در دنیای دیجیتال و داشتن یک جایگاه مناسب در این فضا باعث ارتقای کسب و کار شما می شود . بودن در این فضا مزایای زیادی را برای شما به همراه دارد . استفاده از شبکه های اجتماعی می تواند گزینه خوبی برای حضور شما در فضای آنلاین دیجیتال مارکتینگ باشد . بدین منظور ما در این مطلب به مزایای حضور در شبکه های اجتماعی می پردازیم .

مزایای حضور در شبکه های اجتماعی عبارت اند از :

  • داشتن ارتباط مستقیم با کاربران و مشتریان
  • قابلیت افزایش آگاهی از برند
  • امکان گسترش جامعه مخاطبان
  • وفاداری مردم نسبت به برند
  • جمع آوری سلیقه و اطلاعات مشتریان
  • بهبود رتبه بندی موتور های جست و جو
  • بررسی فعالیت های رقبا
  • انتشار آسان و سریع محتوا
شبکه های اجتماعی

داشتن ارتباط مستقیم با کاربران و مشتریان

یکی از مزایای حضور در شبکه های اجتماعی این است که علاوه بر این که شما می توانید راحت تر با کاربران و مشتریانتان در ارتباط باشید، کاربران شما نیز می توانند به صورت مستقیم با شما در ارتباط باشند . داشتن چنین ارتباط مداومی باعث می شود که کاربران به مشتریان و مشتریان به مشتریان دائم شما تبدیل شوند . زمانی که شما در این شبکه ها حضور داشته باشید رضایت کاربرانتان را نیز می توانید بیشتر از قبل جلب کنید .

دلیل آن هم بسیار ساده است زیرا برند ها در این شبکه‌ ها می‌ توانند مانند افراد رفتار کنند و این موضوع برای کاربران مطلوب است . پس حتما اگر هنوز هم در این شبکه ها حضور ندارید همین حالا برای این کار اقدام کنید .

قابلیت افزایش آگاهی از برند

برای این که بتوانید در کسب و کارتان موفق شوید باید درامد بیشتری کسب کنید . در صورتی کسب درامد بیشتر ممکن می شود که که دایره مشتریان شما گسترده تر شود . برای افزایش مشتریان شما باید کار هایی را انجام دهید تا بیشتر دیده شوید تا مشتریان جدید تری را جذب کنید . یکی دیگر از مزایای حضور در شبکه های اجتماعی این است که به شما اجازه دیده شدن را می دهد .

شما به کمک این شبکه های اجتماعی می توانید داستان کسب‌ و کار خود را از طریق ایجاد پروفایل در آن ها برای مخاطبین و کاربران بازگو کنید . همچنین می توانید به اشتراک گذاری مطالب و تصاویر مرتبط با کاربران در این شبکه‌ ها بپردازید . این راه کار هزینه ناچیزی دارد و در اکثر موارد یک راه کار رایگان برای آگاه‌ سازی مخاطبان در مورد کسب‌ و کار شما است .

جذب مشتریان

امکان گسترش جامعه مخاطبان

زمانی که در شبکه های اجتماعی حضور دارید و می خواهید مطالب مربوط به کسب و کارتان را منتشر کنید این امکان برای شما وجود دارد که تنها با فشردن یک کلیک جامعه مخاطبین شما می توانند آن ها را مطالعه کنند . در واقع می توان این موضوع را این گونه بیان کرد که شبکه‌ های اجتماعی، سفیر نام تجاری شما هستند .

در این شبکه های اجتماعی این امکان برای شما به وجود می آید که بتوانید با فعالیت در آن ها و انتشار محتوا هایی از کسب و کارتان مخاطبین خودتان را به مشتریان احتمالی تبدیل کنید . این کار باعث اعتماد سازی بیشتر در بین مخاطبین و مشتریان شما می شود . زیرا مردم عادی در شبکه‌ های اجتماعی، صادقانه و به‌ دوراز هر گونه تبلیغ جانب‌ دارانه، نظرات خود را مطرح می‌ کنند .

وفاداری مردم نسبت به برند

بعد از مدتی که مشتریان شما با شما و محصولات و خدماتتان آشنا می شوند و چند بار از شما خرید می کنند بعد از ترجیح می دهند که برای تهیه آن کالای خود تنها نزد شما بیایند و از همان جای مطمئن همیشگی استفاده کنند . به کمک شبکه های اجتماعی می توانید تصویر درست و بهرتی را از کسب و کارتان به مشتریان نشان دهید به طوری که آن ها به سمت شما جذب شود .

برای مثال شما می توانید با استفاده از هم‌ دلی و هم دردی در اتفاقات ملی، کمپین‌ های مسئولیت اجتماعی که در این شبکه‌ ها زیاد دیده می شود، نحوه پاسخ به نظرات مخاطبان در شبکه‌ های اجتماعی و … مخاطبان خود را به مشتریان دائم تبدیل کنید .

جمع آوری سلیقه و اطلاعات مشتریان

این که بدانید مشتریان شما به دنبال چه چیز هایی هستند می تواند در مسیر موفقیت به شما کمک زیادی بکند .یکی دیگر از مزایای حضور در شبکه های اجتماعی این است که شما می توانید به راحتی و تنها از طریق مشارکت فعال در این شبکه ها و جمع آوری اطلاعات مشتریان به سلیقه و در خواست های مشتریان پی ببرید .

از این رو می توانید بهتر و هوشمندانه تر تصمیم‌ گیری کنید . شاید بتوان گفت که هیچ کانال دیگری چنین ارتباط بی‌ واسطه‌ ای با مشتری را فراهم نمی‌ کند و شناخت مشتری، کلید اصلی موفقیت هر کسب‌ و کاری است .

شبکه های اجتماعی

بهبود رتبه بندی موتور های جست و جو

حضور داشتن شما در شبکه های اجتماعی یک مزیت دیگری که دارد این است که از نظر سئو این موضوع یک امتیاز است و باعث افزایش ترافیک وب‌ سایت و بهبود رتبه‌ بندی موتور های جست‌ و جو شما می شود .

بررسی فعالیت های رقبا

تنها شما نیستید که می خواهید از مزایای حضور در شبکه های اجتماعی بهره ببرید . رقیبان شما نیز قطعا در این شبکه ها حضور دارند . به این ترتیب راحت تر از گذشته می توانید به آنالیز رقبای خود بپردازید . همچنین می توایند بر تازه‌ ترین اخبار محصولات آن‌ ها و نحوه تعاملشان با مشتری نظارت کنید .

انتشار آسان و سریع محتوا

شما برای بهرت دیده شدن نیاز دارید تا محتوا های خودتان را چه معرفی و چه تبلیغاتیف منتشر کنید . شبکه های اجتماعی این امکان را به شما می دهند تا در راحت ترین و سریع ترین حالت این کار را بکنید . برای مثال اگر محصول و یا خدمات جدیدی ارائه کرده‌ اید و برای به‌ روز رسانی وب‌ سایت خود وقت کافی ندارید یا اگر می‌ خواهید به یک اتفاق اجتماعی واکنش نشان دهید و در کنار مخاطبان خود باشید، این شبکه‌ ها سریع‌ ترین و آسان‌ ترین راه را در اختیار شما قرار می‌ دهند .

سخن پایانی …

در صورت رضایت از این مطلب خواهشمندیم که این مطلب را به دوستان خود به اشتراک بگذارید . اگر احساس کردید که مطلب کامل نیست و یا شما اطلاعات مفید تری دارید لطفا ان را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید . اگر به دنبال قالب زیبا و جذاب برای طراحی وب سایتان می گردید به لینک زیر مراجعه کنید و جذاب ترین و باکیفیت ترین قالب های وردپرسی را دانلود کنید .

به شما توصیه می کنیم تا به دیگر مطالب سایت ما که در زمینه های زیر می باشد نیز سر بزنید :

در نهایت امیداوریم که از مطالب ارائه شده در باره ” مزایای حضور در شبکه های اجتماعی ” راضی باشید .

به اشتراک بگذارید!
پرستو بخشی

پرستو بخشی

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
الگوریتم پاندا

الگوریتم پاندا

در مقالات قبل درباره انواع الوریتم های گوگل صحبت کردیم.در این مقاله قصد داریم به بررسی الگوریتم پاندا بپردازیم.از شما دوستان دعوت می کنم این مقاله را تا انتها مطالعه بفرمایید. الگوریتم پاندا تمرکز این پاندای دوستداشتنی روی مطالب و محتوای وب سایت ها است. هدف این الگوریتم  سایت هایی هستند که محتوای بی کیفیت […]

طراحی سایت توریستی

طراحی سایت توریستی

جنبه معرفی و تبلیغات از مهم ترین مسائل هر شغل در دنیا می باشد . به این منظور روش های مختلفی وجود دارد . یکی از این روش ها استفاده از اینترنت و وب سایت می باشد . شرکت ها و آژانس های گردشگری و توریستی از جمله مشاغلی هستند که نیاز به وب سایت […]

اینفوگرافیک چیست ؟ بخش2

اینفوگرافیک چیست ؟ بخش2

مبحث گرافیک، یک مبحث پرمحتوا و شاخه شاخه است و موارد زیادی را شامل می شود . یکی از این موارد اینفوگرافیک است . در این مقاله قصد داریم تا شما را با این موضوع جذاب و پویا بیشتر اشنا کنیم . مواردی که در مقاله ی اینفوگرافیک چیست ؟ می خوانیم عبارت اند از […]

بهترین افزونه های امنیتی در وردپرس بخش1

بهترین افزونه های امنیتی در وردپرس بخش1

در فضای مجازی که انتهایی ندارد همان قدر که کاربران امکانات در اختیار دارند به همان میزان هم خطر هک شدن ان ها را تهدید می کند . به خاطر همین موضوع هم است که امنیت در اینترنت بسیار مهم است . یکی از سیستم های مدیریت محتوا و سایت سازی که اکثر کاربران ایرانی […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.