051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » سئو و بهینه سازی سایت » بهبود جایگاه سایت در گوگل
بهبود جایگاه سایت در گوگل
سئو و بهینه سازی سایت 6 سپتامبر 2018

بهبود جایگاه سایت در گوگل

پرستو بخشی پرستو بخشی

بهبود جایگاه سایت در گوگل

با پیشرفت تکنولوژی و علم و فناوری و هجوم کاربران به بستر گسترده ی اینترنت و همچنین اینترنتی شدن کار ها موضوع طراحی سایت اهمیت ویژه ای یافت . صاحبین کسب و کار ها با طراحی سایتی با کیفیت در فضای اینترنت خودشان و محصولاتشان را معرفی میکنند . اما موضوع مهم تری که وجود دارد بهبود جایگاه سایت در گوگل است .

اگر وب سایت شما جایگاه خوبی نزد گوگل نداشته باشد وب سایت شما کمتر دیده مشود . این موضوع اصلا به نفع شما نیست پس باید به دنبال راهکار برای این مسئله باشید . افراد زیادی در پی پیدا کردن راهکار ها و روش هایی بودن که بتوانند از ان ها برای بهبود جایگاه سایت در گوگل استفاده کنند .

ایا بهبود جایگاه سایت در گوگل کار سختی است؟

قطعا جواب این سوال خیر است . برای انجام این کار تنها لازم است که نکات و تکنیک های ان را بدانید . مهم تر از همه این است که بتوانید از این نکات و تکنیک ها به بهترین روش ممکن استفاده کنید . در این صورت میتوایند نتیجه ی مطلوبی از انجام این فعالیت بگیرید . هدف اصلی هر مالک سایت این است که بتواند در گوگل رتبه ی خوبی بگیرد . از ان جایی که مهم ترین و پر کاربرد ترین موتور جستجو در حال حاضر، گوگل است تمام افراد سعی بر این دارند تا روش های بهبود جایگاه سایت در گوگل را پیدا کنند .

ما در این مقاله قصد داریم طبق تجربیات و تحقیقاتمان چند روش برای بهبود جایگاه سایت در گوگل را برای شما ذکر کنیم . اما قبل از ان احتیاج داریم تا شما را با یک مفهوم پر کاربرد اشنا سازیم .

سئو چیست؟

سئو چیست؟

سئو شامل فرآیند هایی است که باعث ایجاد و ورود ترافیک به سایت شما می شود. نتیجه آن باعث بهبود جایگاه سایت در گوگل و دیگر موتورهای جستجو می شود.

البته در صورتی استفاده از این موضوع نتیجه مطلوبی به شما میدهد که، به درستی از تکنیک های ان استفاده کنید . دقت کنید که نباید چه خواسته و چه نا خواسته از روش های سئوی کلاه سیاه استفاده کنید . اگر از این روش ها استفاده کنید تمام زحمات شما هدر میرود .

9 روش اصلی بهبود جایگاه سایت در گوگل عبارتند از

  1. عنوان صفحه
  2. کلمات کلیدی
  3. تگ ALT
  4. نقشه سایت
  5. طراحی رسپانسیو
  6. از فلش استفاده نکنید
  7. تولید محتوا
  8. ساختار URL
  9. لینک های طبیعی

در ادامه به توضیح تک تک این ها میپردازیم .

عنوان صفحه

تگ title، تگی است که گوگل برای آن اهمیت ویژه ای قائل است و در نتایج نشان می دهد . همچنین این تگ در تب بالای مرورگر ها نشان داده می شود.  پس باید به بهترین شکل ممکن از آن استفاده کنید. بهتر است که حتما از کلمات کلیدی اصلی وب سایت و هر صفحه در آن استفاده شود.

اگر عنوان محتوای شما با کلمه ی کلیدیتان یکی باشد بیشتر مورد پسند گوگل واقع میشود .

کلمات کلیدی

کلمات کلیدی

متا تگ کلمه کلیدی امروزه دیگر هیچ اثری در بهبود جایگاه سایت در گوگل ندارد . اما این به این معنی نیست که ماهیت ان به طور کامل از بین رفته است . تنها روش استفاده شدن از ان تغییراتی کرده و شما باید ان ها را اعمال کنید . اگر تکنیک های آن را بلد باشید و بشناسید میتوانید به نفع خودتان از ان ها استفاده کنید . تکنیک هایی مانند، مکان استفاده و چگالی کلمات کلیدی را اگر یاد بگیرید و به درستی بکار ببرید قطعا برد کردید .

تگ ALT

این تگ نوعی متن جایگزین است . درواقع مخصوص استفاده در عکس ها و ویدئو ها است . یعنی اگر به هر دلیلی مانند سرعت کم بارگذاری و غیره… عکس شما نشان داده نشود، این متن جای آن قرار می گیرد . پس اگر میخواهید نتیجه ی خوب بگیرید باید کلمات کلیدی اصلی را در آن به کار ببرید .

ممکن است این سوال در ذهن شما شکل بگیرد که دلیل اهمیت خاص این موضوع چیست؟ دلیل اهمیت ان این است که گوگل متن های داخل آن را می خواند و استفاده از کلمه های کلیدی اصلی میتواند به بهبود جایگاه سایت در گوگل کمک کند .

نقشه سایت

نقشه ی سایت، یک صفحه ای است که شامل لینک های صفحات وب سایت است . در واقع این نقشه ی سایت به خزنده موتور های جستجو کمک می کند تا بهتر بتواند مسیرها را پیدا کند و به نوعی راهنمای مسیر است . هر لینکی به سایتتان اضافه کنید، کافی است که در نقشه سایت خود قرار دهید تا گوگل بعد از هر بار برسی این صفحه، پی به وجود صفحه ای جدید ببرد تا سریعا آن را ایندکس نماید . این مساله کمک به بهبود جایگاه سایت در گوگل می کند .

طراحی سایت ریسپانسیو

طراحی رسپانسیو

در حال حاضر درصد قابل توجهی از ترافیک سایت ها، از موبایل ها و تبلت ها تامین می شود . یکی دیگر از معیار های بهبود جایگاه سایت در گوگل،  رسپانسیو بودن سایت است . یعنی طراحی سایت به گونه ای باشد که در ابزار هایی چون گوشی موبایل و تبلت به درستی نماشی داده شود . منظور از نمایش درست، یعنی اینکه المان ها به گونه ای که کاربر به راحتی بتواند با آن ها ارتباط برقرار کند طراحی و نمایش داده شودند . همچنین فونت ها که به راحتی قابل خواندن باشند .

از فلش استفاده نکنید

گوگل چند سال پیش در یک بیانیه ای اعلام کرد که دیگر از فلش پشتیبانی نمیکند . همچنین طراحان را ترغیب کرد نا به جای فلش از ” HTML5 ” استفاده کنند. امروزه هر سایتی که از فلش استفاده کند، نه تنها باعث کاهش سرعت سایت خود می شود بلکه شانس بهبود جایگاه سایت در گوگل را نیز از دست می دهد.

تولید محتوا

همانطور که میدانید تولید محتوا امروزه بهترین روش برای افزایش رتبه سایت و همچنین دریافت بک لینک های طبیعی است . گوگل به سایت هایی که به صورت ارگانیک اقدام به تولید محتوا میکنند توجه زیادی میکند . تولید محتوا ان هم به صورت ارگانیک یکی از مهمترین روش ها برای بهبود جایگاه سایت در گوگل است .

 

ساختار URL

ساختار URL

اولین چیزی که موتور های جستجو گر ان را برسی میکنند ادرس صفحه است . دقت کنید که اگر URL سایت شما به هر دلیلی قبلا جریمه شده باشد، گوگل آن را نشان نخواهد داد . گوگل سایت هایی را که ادرس ان ها به صورت کاملا نامشخص باشد و از کاراکتر های نامعلوم در آن استفاده شود را جریمه میکند . بهترین حالت ان این است که آدرس صفحه کوتاه و قابل حفظ باشد . همچنین نکته ای که از همه مهم تر است این که، از کلمات کلیدی اصلی در آن نیز استفاده شده باشد .

لینک های طبیعی

یکی از کار هایی که مدیران تازه کار ان را انجام میدهند تبادل لینک است . تبادل لینک یکی از بدترین کار هایی است که توسط افراد کار نابلد برای افزایش رتبه ی سایت انجام میشود . در واقع خرید لینک و یا تبادل لینک نتنها باعث افزایش رتبه و بهبود جایگاه شما نمیشود بلکه باعث جریمه شدن و اسپم شدن وب سایت شما میشود . لینک هایی که به صورت طبیعی از تولید محتوای ارگانیک به دست می آید، بهترین روش افزایش رتبه سایت شما است .

از زمانی که برای مطالعه ی این مقاله گذاشتید از شما ممنونیم . لطفا در صورتی که از این مطلب لذت بردید ان را به اشتراک بگذارید . همچنین از دیگر مقالات ما در سایت در مورد طراحی سایت و سئوی سایت دیدن فرمایید .

به اشتراک بگذارید!
پرستو بخشی

پرستو بخشی

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
200 نکته ی طلایی سئو – بخش7. جبران جریمه

200 نکته ی طلایی سئو – بخش7. جبران جریمه

در این مقاله قصد داریم تا در مورد 200 نکته ی طلایی سئو، بخش جبران جریمه را خدمت شما عرض کنیم . همان طور که می دانید امروزه اهمیت و فواید طراحی سایت  بر کسی پوشیده نیست . اما فقط طراحی سایت نیست . موضوع مهم دیگری هم وجود دارد که اصلا نمی توان ان را نادیده گرفت . ان […]

چگونه می توان با پنل مدیریت وردپرس کار کرد ؟

چگونه می توان با پنل مدیریت وردپرس کار کرد ؟

بعد از این که سیستم مدیریت محتوای وردپرس را دانلود و نصب کردید و بعد از اشنایی مختصری که در مقاله ی ” وردپرس چیست ؟ ” کسب کردید حال در این مقاله به شما توضیح می دهیم که چگونه می توان با پنل مدیریت وردپرس کار کرد . پنل مدیریت وردپرس از روی عنوانش […]

امکانات وردپرس و ویژگی های وردپرس قسمت3

امکانات وردپرس و ویژگی های وردپرس قسمت3

وردپرس یکی از محبوب ترین سیستم های مدیریت محتوا در جهان است . سایت های بی شماری در انواع و اندازه های متفاوتی از سایت های خبری، ورزشی تا فروشگاه های اینترنتی توسط این سیستم ایجاد و راه اندازی شده است . به عنوان صاحب یک کسب و کار ممکن است برایتان این سوالات پیش اید […]

طراحی سایت با وردپرس یا cms اختصاصی ؟ بخش1

طراحی سایت با وردپرس یا cms اختصاصی ؟ بخش1

اغلب افرادی که قصد طراحی وب سایت برای کسب و کار خود دارند این سوال را از طراحان وب سایت می پرسند، که کدام یک از این دو مورد یعنی طراحی سایت با وردپرس یا cms اختصاصی بهتر است ؟ کدام یک به صرفه تر است ؟ کدام یک برای موضوع وب سایت من مناسب […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.