051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » سئو و بهینه سازی سایت » تکنیک های سئو » نکات الکسا برای سئو – بخش دوم
نکات الکسا برای سئو – بخش دوم
تکنیک های سئو, سئو و بهینه سازی سایت 1 اکتبر 2018

نکات الکسا برای سئو – بخش دوم

پرستو بخشی پرستو بخشی

نکات الکسا برای سئو – بخش دوم

در این مقاله قصد داریم نکات الکسا برای سئو را توضیح دهیم . امروزه با گسترش بستر اینترنت، اکثر کسب و کار ها در این زمینه سهمی برای خود کنار گذاشتند . اینترنتی شدن کسب و کار ها مزایای زیادی دارد . میتوانید برای درک بهتر اهمیت طراحی سایت دیگر مقالات ما را بخوانید . خب بر گردیم سر موضوع اصلی این مقاله . گفتیم که صاحبین کسب و کار ها برای پیشرفت و پیشبرد تجارت خود به طراحی سایت و اینترنت و شبکه های اجتماعی و غیره روی اورده اند .

اما یکی دغدغه هایی که صاحبین کسب و کار ها در زمینه ی اینترنتی شدن کار ها با ان رو به رو می شوند، تولید محتوا یا دقیق تر بگوییم بهینه سازی محتوا است . اگر شما هم در مسیر کار خود با این مسئله رو به رو هستید با خواندن این متن میتوانید بسیاری از مسائل خود را حل کنید .

پس، قبل از این که بخواهید پست یا برگه بعدی را در وب سایت یا وبلاگ تان منتشر کنید، با استفاده از نکات الکسا برای سئو محتوای خود را برای خوانندگان، خزندگان یا کراولر های جستجو و اهداف بازاریابی تان کاملا سئو یا بهینه سازی کنید . در این مقالعه قصد داریم ادامه ی نکات الکسا برای سئو را که در مقاله ی قبلی 18 تا از نکات را خدمت شما عرض کردیم اعلام کنیم . لازم به ذکر است که این نکات الکسا برای سئو توسط مدیران الکسا مطرح شده و ما ان ها را برای شما در این مقاله گرداوری کرده ایم .

 

نکات سئو

 ادامه ی نکات الکسا برای سئو

 1. مطمئن شوید اندازه‌ ی تصاویر درست باشد
 2. از کلید واژه اصلی در ‌‌تگ ” alt‌‌ ” تصاویر استفاده کنید
 3. از کلید واژه اصلی در نام فایل و عنوان تصویر استفاده کنید
 4. در انتخاب تصاویر از قانون کپی رایت تخطی نکنید
 5. از کلید واژه اصلی در عنوان صفحه استفاده کنید
 6. از کلید واژه اصلی در توضیحات متا استفاده کنید
 7. از کلید واژه اصلی در نخستین پاراگراف استفاده کنید
 8. از کلید واژه اصلی در جایی نزدیک به انتها ی نسخه‌ ی متنی نیز استفاده کنید
 9. از کلید واژه اصلی به شکلی طبیعی در سراسر نسخه‌ ی متنی استفاده کنید
 10. از کلید واژه فرعی حداقل یک بار در نسخه‌ ی متنی استفاده کنید
 11. به صفحه‌ های مرتبط داخلی لینک (پیوند) دهید
 12. به سایر وب‌ سایت‌ های با کیفیت نیز لینک بدهید
 13. لینک‌ های خارجی را به گونه‌ ای تنظیم کنید که در صفحه‌ ی جدید باز شوند
 14. در پایان متن، خوانندگان را نیز به اقدام فرا بخوانید
 15. چندین تیتر اضافه نیز بنویسید
 16. پست‌ تان را برای به اشتراک گذاری در شبکه‌ های اجتماعی بهینه سازی کنید
 17. نسخه‌ ی متنی‌ تان را ویرایش نهایی کنید
 18. از ابزار چک کننده‌ ی سئو صفحه وب سایت الکسا استفاده کنید

مطمئن شوید اندازه‌ ی تصاویر درست باشد

از عکس های خیلی بزرگ استفاده نکنید چون سرعت بارگیری صحفه را پایین میاورد و کند می کند . البته این نکته را هم نباید فراموش کنید، زمانی که شما برای بارگیری بهتر صحفه عکس ها و فیلم ها را کوچیک می کنید نباید افراطی عمل کنید و کیفیت عکس ها و فیلم ها را پایین بیاورید . شما نباید برای بهینه سازی محتوای سایت خود کیفیت این فایل ها را کاهش دهید زیرا در این صورت خواننده صحفه ی شما را ترک می کند .

از کلید واژه اصلی در ‌‌تگ ” alt‌‌ ” تصاویر استفاده کنید

استفاده کردن از کلمه ی کلیدی اصلی در تگ alt می تواند در جهت بهینه سازی محتوای سایت شما بسیار موثر عمل کند .

از کلید واژه اصلی در نام فایل و عنوان تصویر استفاده کنید

همانند نکته ی بالا اگر شما قصد بهنیه سازی محتوای سایت خود را دارید می توانید هنگام افزودن تصاویر در سیستم مدیریت محتوا (CMS)، از کلید واژه اصلی در نام اصلی فایل و عنوان تصویر استفاده کنید .

در انتخاب تصاویر از قانون کپی رایت تخطی نکنید

برای حفظ کیفیت رتبه ی سایت بهتر است زمانی که از فایل هایی مانند فیلم و یا عکس در محتوای سایت خود استفاده می کنید در جهت رعایت قانون کپی رایت از حق انتشار ان مطمن شوید .

از کلید واژه اصلی در عنوان صفحه استفاده کنید

این موضوع یکی از مهم ترین نکات الکسا برای سئو در تولید محتوا با هدف بهینه سازی سایت به شمار می رود . شما می توانید با انتخاب عنوان صفحه‌ ای که شامل کلید واژه اصلی نیز باشد، سئو را از همان آغاز انجام دهید . برای جلوگیری از برخی مشکلات در مورد تگ عنوان مثلا تکراری بودن ان که ممکن است به سئوی سایت شما اسیب برساند، از منحصر به فرد بودن ان اطمینان حتصل فرمایید .

از کلید واژه اصلی در توضیحات متا استفاده کنید

کلمه ی کلیدی اصلی از اهمیت ویژه ای برخوردار است پس زمانی که در توضیحات متا نیز حضور داشته باشد تاثیرات چشم گیر خود را اعمال می کند . توضیحات متا باید خاص باشد و برای تعداد کلمه های ان محدودیتی در نظر گرفته شده است . تعداد کلمات ان باید کمتر از 320 کارکتر باشد . همچنین استفاده از کلید واژه ی اصلی به تعداد 2 بار در توضیحات متا می تواند تاثیرات بهتری داشته باشد .

از کلید واژه اصلی در نخستین پاراگراف استفاده کنید

یکی دیگر از نکات الکسا برای سئوی سایت که اهمیت دارد، قرار دادن کلمه ی کلیدی اصلی در اولین پاراگراف است . این کار به شما کمک می کند تا به الگوریتم های گوگل محتوای سایت خود را نشان دهید و ان ها را متوجه وب سایت خود کنید .

از کلید واژه اصلی در جایی نزدیک به انتهای نسخه‌ ی متنی نیز استفاده کنید

کلمه ی کلیدی اصلی را با اشاراتی به عبارت هدف، در ابتدا و انتهای نسخه‌ ی متنی قرار دهید .

از کلید واژه اصلی به شکلی طبیعی در سراسر نسخه‌ ی متنی استفاده کنید

در استفاده از کلمه ی کلیدی اصلی تعادل را رعایت کنید . استفاده ی بیش از حد از کلمه ی کلیدی اصلی ممکن است برخلاف تصور شما تاثیرات خوبی نداشته باشد . تراکم کلید واژه به متن باید ۲ درصد باشد .

 

نکات سئو برای بهینه سازی سایت

از کلید واژه فرعی حداقل یک بار در نسخه‌ ی متنی استفاده کنید

با افزودن هر یک از کلید واژه های مرتبط به متن، دست‌ کم به اندازه‌ ی یک بار، کلید واژه اصلی‌ خود را تقویت کنید .

به صفحه‌ های مرتبط داخلی لینک (پیوند) دهید

یکی دیگر از نکات الکسا برای سئو و نوشتن محتوا، افزودن لینک سایر پست‌ ها و صفحه‌ های منتشر شده‌ ی داخلی موجود در سایت‌ تان به عبارات مرتبط در یک پست است .

به سایر وب‌ سایت‌ های با کیفیت نیز لینک بدهید

برای افزایش اعتبار و پیوند با منابع، به دیگر وب‌ سایت‌ های با کیفیت نیز لینک‌ های خارجی مرتبط بدهید . این لینک‌ ها برای بهبود سئو مفید هستند .

لینک‌ های خارجی را به گونه‌ ای تنظیم کنید که در صفحه‌ ی جدید باز شوند

همیشه لینک‌ های خارجی صفحه‌ تان را بررسی کنید . حتی بهتر است آن‌ ها را به گونه‌ ای تنظیم کنید که در صفحه‌ ی جدید باز شوند . به این صورت  وقتی که خوانندگان روی‌ ان ها کلیک می‌ کنند و به سایت دیگری می‌ روند، از سایت شما خارج نمی‌ شوند .

در پایان متن، خوانندگان را نیز به اقدام فرا بخوانید

به دلیل این که تمام پست‌ های وبلاگی خوب با هدف خاصی در ذهن نویسنده نوشته می‌ شوند، در پایان پست، بهتر است خوانندگان و کاربران را فرا بخوانید و بگویید اکنون چه انتظاری از آن‌ ها دارید .

چندین تیتر اضافه نیز بنویسید

زمانی که متن خود را اماده کردید بار دیگر به تیتر تان برگردید و چند نمونه‌ ی دیگر از تیتر مربوط به متن‌ تان را بنویسید . در نهایت یک عنوان قدرتمند برای پست‌ خود انتخاب کنید . دقت کنید که این عنوان حتما باید شامل کلمه ی کلیدی اصلی باشد . تیتر نهایی‌ باید کمتر از ۶۰ کاراکتر داشته باشد تا در نتایج جستجو به طور کامل نشان داده شود .

پست‌ تان را برای به اشتراک گذاری در شبکه‌ های اجتماعی بهینه سازی کنید

یکی دیگر از نکات الکسا برای سئو ایجاد محتوایی دارای لینک‌ها، علامت‌ها، و نمادهایی است . شما با ایجاد چنین محتوایی می توانید از کاربران و مخاطبانتان بخواهید که متن شما را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارند .

نسخه‌ ی متنی‌ تان را ویرایش نهایی کنید

متن خود را با دقت برسی و ویرایش کنید . متن شما نباید دارای خطا های املایی و دستوری و همچنین تایپی باشد . تا زمانی که از کیفیت و صحت محتوای خود مطمن نشده اید ان را منتشر نکنید .

از ابزار چک کننده‌ ی سئو صفحه وب سایت الکسا استفاده کنید

هنگامی که تمام نکات بالا را در متن خود پیاده سازی کردید  و ان را منتشر کردید، با اجرای چک کننده‌ ی سئو صفحه وب‌ سایت الکسا، از عدم ارتکاب هرگونه اشتباه در مراحل بهینه سازی محتوا در وب‌ سایت مطمئن شوید .

شما می توانید با استفاده از ابزار ها و نکات الکسا برای سئو ی خود مطالب و در نهایت سایتتان را بهینه کنید . از زمانی که برای مطالعه ی این مقاله گذاشتید از شما ممنونیم . اگر از مطالب لذت برده اید به دیگر مقالات ما در زمینه طراحی سایت و سئوی سایتسر بزنید . همچنین اگر مطالب برای شما مفید بود از شما درخواست میکنیم تا ان را با دوستانتان نیز به اشتراک بگذارید .

 

به اشتراک بگذارید!
پرستو بخشی

پرستو بخشی

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
نحوه تغییر نام دامنه وب سایت !

نحوه تغییر نام دامنه وب سایت !

اگر مایل به ایجاد یک وب سایت برای تجارت یا وبلاگ خود هستید .ابتدا باید نام دامنه را ثبت کنید.انتخاب نام دامنه مناسب به سایت شما یک هویت متمایز می دهد .که آن را از میلیون ها وب سایت دیگر که در حال حاضر فعال هستند متمایز می کند .زیرا هیچ دو نفر نمی توانند […]

چگونه یک سایت زیبا ایجاد کنیم ؟ بخش 1

چگونه یک سایت زیبا ایجاد کنیم ؟ بخش 1

یک وب سایت زیبا را میتوان نوعی اثر هنری تلقی کرد که زمانی زیبایی آن نمایان می شود که به صفحات آن می رسید شما در آن زمان میتوانید نبوغ سازنده آن را در طراجی وب سایت مشاهده کنید و جذب آن شوید این نبوغ حاصل تلاش طراحان وب سایت است که باعث شده این […]

طراحی سایت پزشکی

طراحی سایت پزشکی

علم پزشکی هر روزه در حال پیشرفت و تکامل میباشد و فقدان اطلاعات و دسترسی کم به اطلاعات درست در این زمینه کاری میتواند برای خیلی از افراد مشکل ساز گردد. شاید شما هم اطلاع داشته باشید که روزانه میلیون ها نفر در موتور جستجوی گوگل به دنبال اطلاعاتی برای بیماری خود یا اطرافیانشان میگردند […]

معرفی 23 فوتر جذاب در طراحی سایت

معرفی 23 فوتر جذاب در طراحی سایت

در این مقاله می خواهیم به شما 23 تا فوتر جذاب در طراحی سایت را معرفی کنیم . اما قبل از آن بپردازیم به این موضوع که فوتر سایت چیست و دقیقا چه مواردی را در آن قرار می دهند . Footer چیست ؟ فوتر بخشی از وب سایت است . همه ی ما می […]

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.