051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » سئو و بهینه سازی سایت » چرا تکرار زیاد کلمه کلیدی در سایت اشتباه است
چرا تکرار زیاد کلمه کلیدی در سایت اشتباه است
سئو و بهینه سازی سایت 27 ژوئن 2020

چرا تکرار زیاد کلمه کلیدی در سایت اشتباه است

افسانه آشفته افسانه آشفته

چرا تکرار زیاد کلمه کلیدی در سایت اشتباه است

باسلام اگر به دنبال راهی برای بهبود سئو سایت خود هستید یا نمیدانید که کلمه کلیدی چرا سئو سایت شما را پایین می آورد و میخواهید آن را بهبود بخشید با ما همراه باشید ، ما در این بخش آموزش های لازم را پیرامون این سولات ارائه خواهیم کرد .
یکی از این آموزش ها مربوط به کلمه کلیدی است که نباید از آن زیاد استفاده کنید اگر توضیحاتی را درباره کلمه کلیدی و توضیح خود کلمه کلیدی نیاز دارید روی این عبارت (کلمه کلیدی) کلیک کنید یا به اصطلاح از اشباه کردن و تکرار بیش از حد آن اجتناب کنید.اما چرا باید از این تکرار پرهیز کرد ؟

انواع چاشنی کلمه کلیدی قابل مشاهده عبارتند از:

تکرار غیر ضروری کلمات یا عبارات (تکرار کلمه کلیدی ) یا ……
اضافه کردن کلماتی که خارج از متن باشند
درج بلوک های همان کلمه کلیدی
استفاده از کلمات کلیدی که به موضوع صفحه مربوط نیستند
مثال پر کردن کلمه کلیدی صفحه ای است که در تلاش برای رتبه بندی اصطلاح “بهترین کیف لپ تاپ” و استفاده از نسخه زیر است:

کلیدی

اگر به دنبال بهترین کیف لپ تاپ هستید ، دیگر جستجو نکنید. نام تجاری ما بهترین کیف لپ تاپی را که می توانید برای تجارت یا لذت خود در نظر بگیرید ارائه می دهد. این کیف بهترین لپ تاپ برای سفر یا مدرسه است.

در این مثال ، کپی با استفاده از کلمه کلیدی فراتر می رود. این اصطلاح بیشتر از زمان پیشنهادی برای مطابقت با بهترین شیوه های SEO برای تراکم کلمه کلیدی استفاده می شود.

چگالی کلمه کلیدی چیست؟

تکرار کلمه کلیدی در SEO درصد تعداد استفاده از کلمه کلیدی در نسخه است.
تراکم کلمات کلیدی =(تعداد کلمات در نسخه) / (تعداد دفعات کلمه کلیدی به صورت کپی ظاهر می شود)

در مثال بالا ، چگالی کلمه کلیدی 11.75٪ است (47 کلمه وجود دارد ، و کلمه کلیدی چهار بار ظاهر می شود). این درصد بالاتر از آستانه درصد پر کردن کلمه کلیدی است. در حالی که تعداد دقیقی برای تراکم مناسب کلمات کلیدی وجود ندارد ، بهترین کار این است که به تراکم 2٪ کلمه کلیدی بپیوندید.

کلیدی

همچنین نوعی چاشنی کلمات کلیدی وجود دارد که برای مخاطبان قابل مشاهده نیست. این تاکتیک اصطلاحات و عبارات را در مکان هایی که از خوانندگان پنهان است ، پر می کند. آن شامل:

استفاده از متنی که همان رنگ پس زمینه است (برای مخفی کردن کلمات از خوانندگان اما نمایش آنها در خزنده های موتور جستجو)
تکرار متن در کد صفحه ، برچسب های متا ، ویژگی های alt و برچسب نظرات
در حالی که هر دو نوع چاشنی کلمات کلیدی ممکن است مارک ها را به این فکر سوق دهد که می توانند موتورهای جستجو را در رده بندی موتورهای جستجو بالاتر قرار دهند ، هر دو تاکتیک در واقع می توانند به رتبه های پایین تری برای وب سایت منجر شوند.

چرا استفاده زیاد از کلمه کلیدی خوب نیست ؟

بعد از اینکه مثال بالا را خواندید متوجه واضح ترین دلیل این تاکتیک میشوید . که یک تجربه افتضاح را برای کاربران ایجاد میکند .
هدف محتوای وب سایت باید آموزش ، خدمت و تعامل خوانندگان باشد. ولی اگر از کلمات کلیدی زیاد استفاده کنید موفق به تحقق این هدف نخواهید بود .
شما در حال نوشتن برای خوانندگان نیستین شما در حال نوشتن برای موتور های جستجو هستید این یک تجربه ضعیف برای مخاطبان شما ایجاد می کند و به احتمال زیاد کاربران را از صفحه شما دور می کند ، نرخ گزاف گویی شما را افزایش می دهد و مشتریان بالقوه را از مشاغل شما سوق می دهد.

کلیدی

اگر بر این باورید پر کردن صفحه شما با کلمات کلیدی افراد بیشتری را به سمت سایت شما سوق می دهد ، باید بگویم شما برعکس این واقعیت کار میکنید

چاشنی کلمات کلیدی توسط موتورهای جستجو به طور گسترده محکوم می شود و این فعالیت می تواند به مجازات جستجو منجر شود. به عبارت دیگر ، اگر صفحه خود را با کلمات کلیدی بی نیاز پر کنید ، شانس خود را برای رتبه بالاتر بهبود نمی بخشد. آنها را کاهش می دهد. ممکن است با یک مجازات Google ضربه بزنید که صفحه شما را از صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) حذف می کند.

مراقب وسوسه ها باشید !

شاید وسوسه انگیز باشد بازی کردن با سیستم ولی باز هم از پر کردن صفحات با کلمات کلیدی باید اجتناب کنید و از کلمات کلیدی به طور صحیح استفاده کنید اگر میخواهید کمک کنید به رتبه بندی صفحه وب برای یک کلمه کلیدی خاص ، به جای “پر کردن” در کلمه کلیدی ، به “بهینه سازی” کلمه کلیدی توجه کنید. از اصطلاح هدف در همه مکان های مناسب استفاده کنید. و ، همانطور که رهنمودهای کیفیت گوگل توضیح می دهد ، “بر ایجاد محتوای مفید و پرمحتوا که از کلمات کلیدی مناسب و متن استفاده می کند ، متمرکز شوید.”

برای داشتن تراکم کلمات کلیدی سالم به این نکته توجه کنید :

به هر صفحه یک کلید واژه اصلی اختصاص دهید
برای شروع جستجوگرها برای یک صفحه وب ، ابتدا یک کلمه کلیدی هدف را انتخاب کنید. عبارت اصلی باید مربوط به موضوع باشد و با محتوا گره خورده باشد. این اصطلاح همچنین باید یک کلمه کلیدی محبوب و کم رقابت باشد تا شانس شما در رتبه بندی در صفحات جستجو برای این اصطلاح بهبود یابد.

هنگامی که از یک کلمه کلیدی هدف در یک صفحه وب استفاده می کنید ، آن را به عنوان اصطلاح اصلی برای سایر صفحات در سایت خود انتخاب نکنید. به هر صفحه در سایت شما که می خواهید در جستجو رتبه دهید باید به کلمات کلیدی منحصر به فرد و هدف خود اختصاص داده شود. این باعث می شود صفحات محتوا از رقابت در برابر یکدیگر جلوگیری کنند و پیام روشنی را برای موتورهای جستجو برای آنچه در مورد هر قطعه محتوا است ارسال می کند.

نکته حرفه ای: قبل از اختصاص کلمه کلیدی هدف به صفحه ، از ابزار دشواری کلمه کلیدی Alexa استفاده کنید. عبارتی راجع به موضوع خود وارد کنید و از گزارش برای انتخاب یک کلمه کلیدی استفاده کنید. برای یافتن بهترین کلمات کلیدی ، به دنبال اصطلاحاتی با محبوبیت بالا باشید
اگر نکات گفته شده را نکته به نکته دنبال کرده باشد ، الان اطلاعات مفیدی در رابطه با کلمه کلیدی دارید و اینکه دیگر اشتباهات رایج دراین باره برای تکرار زیاد کلمه کلیدی انجام نمیدهید

به اشتراک بگذارید!
افسانه آشفته

افسانه آشفته

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
دلایل موفقیت YouTube چیست ؟

دلایل موفقیت YouTube چیست ؟

یوتیوب یکی از شبکه های اجتماعی است که غصه آن به امروز و دیروز ختم نمی شود این شبکه اجتماعی موفقیت زیادی را در این مدت کسب کرده است او از زمان راه اندازی خود که به چندیدن سال قبل بر می گردد و در ادامه آن را بیان خواهیم کرد دست از تلاش بر […]

چرا به پشتیبانی سایت نیاز داریم ؟

چرا به پشتیبانی سایت نیاز داریم ؟

در بخش قبلی به موضوع ” پشتیبانی سایت چیست ؟ “ پرداختیم در صورت تمایل برای مطالعه ی این مطلب می توانید اینجا کلیک کنید . در این مطلب نیز به اهمیت و دلایلی می پردازیم که نشان میدهد ما به پشتیبانی سایت نیاز داریم . با گسترش اینترنت و توسعه ی کسب و کار […]

بهترین ابزار های ایمیل مارکتینگ

بهترین ابزار های ایمیل مارکتینگ

در مقاله قصد داریم خیلی خلاصه و سریع بهترین ابزار های ایمیل مارکتینگ را معرفی کنیم . شما به کمک ابزار های ایمیل مارکتینگ می توانید لیست ایمیل خود را با پیشنهادات جدید، محتوا های تولید شده بر روی سایتتان و بازخورد ها و یا حتی پیگیری ایمیل‌ ها و کار هایی از این قبیل […]

طراحی سایت با وردپرس یا cms اختصاصی ؟ بخش1

طراحی سایت با وردپرس یا cms اختصاصی ؟ بخش1

اغلب افرادی که قصد طراحی وب سایت برای کسب و کار خود دارند این سوال را از طراحان وب سایت می پرسند، که کدام یک از این دو مورد یعنی طراحی سایت با وردپرس یا cms اختصاصی بهتر است ؟ کدام یک به صرفه تر است ؟ کدام یک برای موضوع وب سایت من مناسب […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.