051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » وردپرس » آموزش وردپرس » نصب وردپرس در Direct Admin
نصب وردپرس در Direct Admin
آموزش وردپرس 9 جولای 2019

نصب وردپرس در Direct Admin

پرستو بخشی پرستو بخشی

نصب وردپرس در Direct Admin

برای این که بتوانید از سیستم مدیریت محتوا یا همان cms وردپرس استفاده کنید نیاز دارید تا یک هاست و یا یک سرور خوب و مناسب برای میزبانی وب سایتتان داشته باشید . بهترین هاست برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس هاست لینوکس است . هاست لینوکس برای این که بتواند بهترین سازگاری را داشته باشد به یک کنترل پنل برای مدیریت فایل‌ ها، دیتابیس‌ ها و اکانت‌ های FTP و ایمیل نیاز دارد . کنترل پنل‌ های سی پنل و دایرکت ادمین از کنترل پنل‌ های محبوب لینوکس هستند که در اکثر شرکت‌ های هاستینگ ارائه می‌ شوند . در این مقاله قصد داریم تا به نصب وردپرس در Direct Admin بپردازیم .

 • اگر می خواهید که مقاله ی ” نصب وردپرس بر روی Cpanel ” می توانید اینجا کلیک کنید .

اموزش نصب وردپرس در Direct Admin

همان طور که در بالا اشاره کردیم، هاست لینوکس دو مدل کنترل پنل دارد، یکی کنترل پنل سی‌ پنل و دیگری دایرکت ادمین است . بر سر انتخاب این دو اختلاف نظر هایی همیشه بوده است . عده ای بر این نظر هستند که کنترل پنل سی پنل بهتر از دایرکت ادمین است و باید آن را انتخاب کرد . نظر شما در این باره چیست ؟

نظر من این است که انتخاب پنل مدیریت سی پنل از نظر دسترسی راحت تر گزینه ی بهتری است . اما برخی ترجیح می دهند که وردپرس را در Direct Admin نصب کنند و ما هم به احترام این افراد اموزش نصب وردپرس در Direct Admin را در این مطلب ارائه کرده ایم .

مراحل نصب وردپرس در Direct Admin

مراحل نصب وردپرس در Direct Admin زیاد نیستند و در 5 مرحله تمام می شود .

 1. دانلود آخرین نسخه وردپرس
 2. ورود به کنترل پنل دایرکت ادمین
 3. ساخت دیتابیس در دایرکت ادمین
 4. آپلود وردپرس روی هاست وردپرس
 5. نصب و راه اندازی وردپرس

مرحله اول نصب وردپرس در Direct Admin

مرحله ی اول نصب وردپرس در Direct Admin راجب به دانلود آخرین نسخه ی وردپرس است . تنها کاری که باید آنجام دهید این است که از یک وب سایت معتبر آ[رین نسخه وردپرس را دریافت کنید .

مرحله دوم نصب وردپرس

مرحله دوم از نصب وردپرس بر روی دایرکت ادمین ورود به خود دایرکت ادمین است . برای ورود به دایرکت ادمین باید عبارت ” ۲۲۲۲: ” را بعد از دامنه وب سایت خود قرار دهید . به عنوان مثال اگر آدرس دامنه وب سایت شما domain.com باشد باید آدرس ورود به دایرکت ادمین را به صورت زیر وارد کنید :

domain.com:2222

لاگین توی دایرکت ادمین

بعد از این که ادرس دامنه وب سایتتان را مانند ادرس بالا وارد کردید پنجره ای برای شما باز می شود . در این پنجره ی جدیدی دو اطلاعات از شما می خواهد، یک نام کاربری شما و دوم رمز عبور هاست شما . بعد از این که گزینه ی لاگین را زدید با موفقیت وارد کنترل پنل دایرکت ادمین می شوید .

مرحله سوم نصب وردپرس

مرحله سوم از اموزش نصب وردپرس در Direct Admin مربوط به ساخت دیتابیس می شود . قطعا می دانید که وردپرس برای اجرا شدن نیازمند دیتابیس یا پایگاه داده است و باید به خوبی با آن ارتباط برقرار کند . برای ایجاد یک پایگاه داده باید در صفحه اول کنترل پنل، وارد قسمت MySQL Management شوید .

mysql

بعد از آن وارد صفحه ای جدید می شوید . در این صفحه شما باید بر روی گزینه ی Create new Database کلیک کنید .

create db

در این صفحه جدیدی که باز می شود باید اطلاعات دیتابیس جدید خود را وارد کنید که به شرح هر یک از اطلاعات خواسته شده در فرم می‌ پردازیم .

db info
 • Database Name : نام دیتابیس را به صورت دلخواه وارد کنید .
 • Database Username : نام کاربری دیتابیس را به صورت دلخواه وارد کنید .
 • Username Password : رمز عبور دیتابیس را که باید شامل حروف بزرگ و کوچک و اعداد باشد، به صورت دلخواه وارد کنید . می توانید دکمه Random را بزنید تا یک رمز عبور قوی برای شما ساخته شود .
 • Confirm Password : رمزعبوری را که وارد کرده اید، دوباره در این قسمت بنویسید .
 • سپس دکمه Create را بزنید تا دیتابیس ساخته شود .
 • در صفحه بعدی، اطلاعات دیتابیس ساخته شده به شما نمایش داده می‌ شود . حتما آن‌ ها را یادداشت کنید در آینده به درد شما می خورد و مهم هستند .
وارد کردن اطلاعات

مرحله چهارم از نصب وردپرس بر روی دایرکت ادمین

این مرحله مربوط به آپلود وردپرس روی هاست می شود . شما در اولین مرحله از نصب وردپرس بر روی دایرکت ادمین، فایلی را دانلود کردید . حال باید آن فایل که آخرین نسخه وردپرس است را روی هاست آپلود کنید . برای این کار، تنها کافی است تا از صفحه اصلی کنترل پنل، وارد File Manager شوید .

مدیریت فایل

بعد از این که مراحل بالا را انجام دادی باید وارد پوشه public_html شوید . دقت کنید که تمامی فایل‌ های شما باید در این پوشه قرار گیرند . در پایین صفحه گزینه ای با عنوان Upload files to current directory وجود دارد باید بر روی آن کلیک کنید .

انتخاب فایل

در صفحه بعدی که وارد می شوید باید بر روی گزینه ی Choose file کلیک کنید . فایل فشرده وردپرس را که در مرحله اول دانلود کرده‌ اید، انتخاب کنید و سپس دکمه Upload Files را بزنید . منتظر بمانید تا وردپرس آپلود شود .

upload

خارج کردن فایل وردپرس از حالت فشرده

بعد از این که فرایند آپلود شدن وردپرس تمام شدباید دوباره به پوشه public_html برگردید . در این پوشه فایل فشرده وردپرس را مشاهده خواهید کرد . در ستون Action، روی Extract کلیک کنید تا فایل وردپرس از حالت فشرده خارج شود . در صفحه بعدی هم دکمه Extract را بزنید .

extract

در این مرحله از شما می خواهیم تا باری دیگر وارد پوشه public_html شوید . در این پوشه بعد از انجام مراحل بالا پوشه‌ ای به نام وردپرس را مشاهده می کنید که برای شما ایجاد شده است .

به عنوان مثال اگر آدرس دامنه وب سایت شما domain.com باشد، برای مشاهده وب سایت باید وارد آدرس domain.com/wordpress شوید .

شما می توانید با آدرس اصلی دامنه وب سایت خود نیز وارد شوید . تنها کافی است آدرس اصلی دامنه وب سایتتان را، که برای مثال domain.com است را وارد کنید و بعد از آن نیز محتویات پوشه wordpress را به پوشه public_html انتقال دهید .

برای انجام دادن این کار وارد پوشه wordpress شوید و تیک همه فایل‌ ها را بزنید . سپس از پایین صفحه روی دکمه Add to Clipboard کلیک کنید .

add clipboard

حال وارد پوشه public_html شوید و از پایین صفحه، دکمه Move Clipboard Files here را بزنید .

move

تا این جای فرایند نصب وردپرس که جلو امدید مشاهده می کنید که تمامی فایل‌ های وردپرس در پوشه public_html قرار دارند و حال می‌ توانید پوشه wordpress را پاک کنید .

مرحله پنجم نصب و راه اندازی وردپرس

آدرس دامنه وب سایت خود را در مرورگر وارد کنید تا وارد صفحه پیکربندی وردپرس شوید . از این جا به بعد را مانند نصب وردپرس در سی پنل ادامه می دهید .

مرحله آخر نصب و راه اندازی وردپرس در دایرکت ادمین به شرح زیر است :

 • بعد از وارد کردن آدرس دامنه ی وب سایتتان در مرورگر وارد صفحه پیکر بندی وردپرس می شوید .
 • در این صفحه شما باید بر روی گزینه ی ” بزن بریم ” که در پایین صفحه است کلیک کنید .
 • در صفحه جدیدی که به روی شما باز می شود باید اطلاعات دیتابیسی را که در مرحله سوم ساختید را وارد کنید .
 • در این صفحه فقط سه گزینه اول را با توجه به اطلاعات دیتابیس خود ویرایش کنید و به گزینه‌ های دیگر دست نزنید .
 • سپس روی دکمه “ فرستادن ” کلیک کنید و سپس دکمه “ راه اندازی نصب ” را بزنید .
 • در صفحه باز شده اطلاعات وب سایت خود را وارد نمایید .
 • عنوان سایت : عنوان سایت خود را وارد کنید .
 • نام کاربری : یک نام کاربری برای ورود به پنل مدیریت وردپرس بنویسید .
 • رمز : رمزی قوی برای نام کاربری خود ایجاد کنید .
 • ایمیل شما : ایمیل خود را به درستی وارد نمایید .
 • نمایش به موتور های جست و جو : با تیک زدن این گزینه، به موتور های جست و جو اجازه بررسی و دسترسی به سایت خود را نمی‌ دهید که تیک زدن این گزینه پیشنهاد نمی‌ شود .
 • در آخر نیز بر روی گزینه ی “ راه اندازی وردپرس ” کلیک کنید .

اکنون وردپرس شما بر روی دایرکت ادمین راه اندازی شده است و می‌ توانید از سایت خود لذت ببرید .

سخن پایانی …

در صورت رضایت از این مطلب خواهشمندیم که این مطلب را به دوستان خود به اشتراک بگذارید . اگر احساس کردید که مطلب کامل نیست و یا شما اطلاعات مفید تری دارید لطفا ان را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید . به شما توصیه می کنیم تا به دیگر مطالب سایت ما که در زمینه های زیر می باشد نیز سر بزنید :

در نهایت امیداوریم که از مطالب ارائه شده در باره ” نصب وردپرس در Direct Admin ” راضی باشید .

به اشتراک بگذارید!
پرستو بخشی

پرستو بخشی

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
آموزش بهینه سازی تصاویر برای وب سایت

آموزش بهینه سازی تصاویر برای وب سایت

به سایت دهکده وب خوش آمدید ما در این مقاله قصد داریم آموزش هایی را در اختیار شما قرار دهیم تا به وسیله آنها بتوانید بهینه سازی تصویر سایتتان را انجام دهید خیلی ها می گویند که یک تصویر به اندازه هزار کلمه ارزش دارد و این یکی از دلایلی است که تصویر در تجارت […]

عوامل موثر سئو در رتبه بندی گوگل بخش ششم

عوامل موثر سئو در رتبه بندی گوگل بخش ششم

حتی اگر یک بار هم راجب به سئو و بهینه سازی کردن وب سایت و یا رتبه بندی توسط گوگل جست و جویی انجام داده باشید حتما اسمی از ” عوامل موثر سئو در رتبه بندی گوگل ” را دیده اید . شما با مطالعه ی عوامل موثر سئو در رتبه بندی گوگل و اجرا […]

آموزش ایجاد برگه یکتا در وردپرس

آموزش ایجاد برگه یکتا در وردپرس

در این مطلب از سری مطالب آموزش صفر تا صد وردپرس می پردازیم به آموزش ایجاد برگه یکتا در وردپرس . قطعا می دانید که سیستم مدیریت محتوای وردپرس تا چه اندازه امکانات و ویژگی های کاربردی زیادی دارد . برای مثال یکی از این ویژگی ها انتخاب حالت ایستا و حالت وبلاگی یک سایت […]

روش کار موتورهای جستجو چیست؟ومراقب ازآنهاچگونه است ؟

روش کار موتورهای جستجو چیست؟ومراقب ازآنهاچگونه است ؟

در آموزش سئو برای افراد مبتدی تلاش میشود اصول و مبانی سئو به ساده ترین زبان ممکن و به صورت کامل در اختیار خوانندگان سایت قرار داده شود. ما آموزش های سئو را به زبانی ساده گفته ایم و آن را برای افراد مبتدی هم بهینه کرده ایمبه سایت دهکده وب خوش آمدید. در این […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.