051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » وردپرس » آموزش وردپرس » اموزش تولید محتوا در وردپرس
اموزش تولید محتوا در وردپرس
آموزش وردپرس, بهینه سازی محتوا 23 ژوئن 2019

اموزش تولید محتوا در وردپرس

پرستو بخشی پرستو بخشی

اموزش تولید محتوا در وردپرس

تولید محتوا برای وب سایت ها یکی از فعالیت های مهم در اینترنت است که مزایای زیادی را هم برای مدیران وب سایت ها و هم برای کاربران دارد . از طرفی کاربران برای هر موضوع و خواسته ی خود پاسخی دریافت می کنند و از طرف دیگر ادمین های سایت با تولید محتوای با کیفیت می توانند برای وب سایت خود بازاریابی کنند و کسب و کارشان را رونق دهند . از آن جایی که امروزه اغلب وب سایت های مورد استفاده طراحی شده با سیستم مدیریت محتوای وردپرس است قصد داریم تا به اموزش تولید محتوا در وردپرس بپردازیم .

محتوا ها باید از دو نظر بهینه باشند تا بتوانند برای وب سایت شما سودآوری داشته باشند . یکی این که باید از نظر خوانایی مورد تایید باشند، یعنی این که اشتباه املایی نداشته باشد، زیر شاخه ها رعایت شود و … . مورد بعدی که باید به آن توجه شود سئوی محتوا است . در ادامه به تولید محتوا در وردپرس به صورت سئو و بهینه شده می پردازیم .

مواردی که برای سئو و بهینه سازی محتوا باید رعایت شود عبارت اند از :

  1. انتخاب کلمه کلیدی درست و صحیح
  2. انتخاب عنوان جذاب و مرتبط و تحریک آمیز
  3. تمرکز و دقت زیاد بر روی پاراگراف اول زیرا برگ برنده ی شما است
  4. کپی کردن محتوا اکیدا ممنوع
  5. استفاده از فایل های تصویر و ویدئو در محتوا می تواند بسیار کمک کننده باشد
  6. سعی کنید همیشه سایر محصولات و یا آموزش های مرتبط با محتوای جدید را به کاربران معرفی کنید
  7. اگر از منبعی برای محتوا هایتان استفاده می کنید حتما آن را در محتوای خود ذکر کنید
تولید محتوا در وردپرس

تولید محتوا در وردپرس به چه صورت است ؟

تولید محتوای با ارزش و مفید را می توان به جرئت رکن اصلی برنده شدن شما در زمینه بهینه سازی سایت دانست . برای تولید محتوا در وردپرس که با کیفیت نیز باشد می توانید از پلاگین هایی که برای وردپرس وجود دارد استفاده کنید . یکی از جذاب ترین و محبوب ترین پلاگین های وردپرس برای بهینه سازی کردن محتوا ها پلاگین ” یوآست سئو ” می باشد .

برای دریافت پلاگین ” Yoast SEO Premium ” می توانید اینجا کلیک کنید و به بخش پلاگین وردپرس بروید و آن را دانلود کنید و از کار کردن با آن لذت ببرید .

پلاگین Yoast SEO Premium

افزونه ی سئو Yoast بهترین و محبوب ترین افزونه های سئو وردپرس است که سئوی وب سایت شما را بهبود می بخشد . افزونه سئو یوآست دارای 2 نسخه رایگان و پریمیوم است که نسخه پریمیوم آن امکانات بیشتری در اختیار شما قرار می دهد و سئوی بهتری برای سایت شما رقم م یزند . این پلاگین همچون یک متخصص است که به شما کمک می کند تا خطا هایی که در کاهش امتیاز سئو موثر هستند را به هیچ وجه انجام ندهید .

پلاگین Yoast SEO Premium

همچنین به کمک افزونه پرمیوم Yoast می توانید بهترین کلمات کلیدی را برای محتوای سایت خود در نظر بگیرید و با رعایت اصول سئو در بخش عنوان، خلاصه، تعداد کلمات، لینک مطلب، استفاده از هدینگ ها و … چندین برابر سئوی سایت خود را افزایش داده و در لیست نتایج اول گوگل قرار بگیرید .

انتخاب کلمه کلیدی درست و صحیح

انتخاب کلمه کلیدی درست و مناسب را می توان مهم ترین و سخت ترین مرحله در تولید محتوا معرفی کرد . اما همان طور که در بالا گفته شد به کمک افزونه های سئو انتخاب کلمه کلیدی مناسب و درست برای تولید محتوا در وردپرس دیگر سخت نیست . در انتخاب کلمه ی کلیدی برای محتوا باید به این موضوع حتما دقت داشته باشید که این کلمه درصد جست و جوی بالایی داشته باشد و همچنین به محتوا و وب سایت شما مربوط باشد .

ابزار های زیادی برای انتخاب کلمه کلیدی در اینترنت وجود دارد که می توانند به شما در این زمینه کمک کنند . از معروف ترین این ابزار ها می توان از Google AdWords ، Google Trends , MOZ و … نام برد .

انتخاب عنوان جذاب و مرتبط و تحریک آمیز

در فرایند تولید محتوا باید بعد از این که کلمه ی کلیدی مناسب را انتخاب کردید عنوان مطلب را انتخاب کنید . انتخاب عنوان جذاب و مورد نیاز کاربر نکته مهمی است که بسیاری از افراد تازه کار، از این موضوع به راحتی رد می شوند . عنوان محتوا باید دارای ویژگی هایی باشد که مهم ترین آن دارا بودن کلمه ی کلیدی است .

بعد از آن باید به این موضوع دقت کنید که طول عنوان پست نه خیلی کم و نه خیلی طولانی باشد . طول عنوان مهم است زیرا اگز طولانی باشد، عنوان پست در هنگام جست و جو توسط کاربران دیده نخواهد شد . خواهد شد. عنوان را اگر درست انتخاب کنید کاربران را جذب می کنید و باعث می شوید که آن ها به وب سایت شما بیایند و آن مطلب را بخوانند .

افزایش بازدید

تمرکز و دقت زیاد بر روی پاراگراف اول زیرا برگ برنده ی شما است

شاید کمتر از چند ثانیه وقت داشته باشید تا کاربران را در همان نگاه اول، جذب کنید و باعث ماندگاری آن ها در وب سایت شوید . زمانی که کاربران وارد وب سایت شما می شوند برای این که ببیند آیا این مطلب و محتوا پاسخ گوی نیاز آن ها است یا خیر، پاراگراف اول را مطالعه می کنند .

اگر در پاراگراف اول موضوع امیدوار کننده ای وجود داشته باشد و برای کاربر جذاب باشد وی در وب سایت شما می ماند و محتوا را تا انتها بازدید می کند ولی در غیر این صورت بلافاصه از وب سایت شما خارج می شود و به دنبال وب سایت مناسب تری می گردد .

کپی کردن محتوا اکیدا ممنوع

تولید محتوا شاید کار بسیار ساده ای به نظر برسد اما باید بدانید که این محتوا ها برا این که برای شما نتیجه ای داشته باشند باید توسط الگوریتم های گوگل برسی شوند و آن ها محتوای وب سایت شما را تایید کنند . از آن جایی که الگوریتم های گوگل طی هر آپدیت و به روز رسانی هوشمند تر و قوی تر می شوند کار شما نیز برای تولید محتوا سخت تر می شود .

اگر می خواهید در این زمینه به مشکل نخورید باید حتما نکاتی رعایت کنید . یکی از این نکات بسیار مهم این است که شما محتوا های جدیدی و به روز ایجاد کنید و جدا از تولید محتوای کپی خوداری کنید . زمانی که شما از وب سایت های دیگر محتوای کپی شده در وب سایتتان قرار دهید الگوریتم های گوگل متوجه این موضوع می شوند و شما را جریمه می کنند و در نهایت با کاهش رتبه ی سایتتان مواجه می شوید .

توصیه ما به شما این است که در حوزه کسب و کار خود، منابع معتبر را شناسایی کنید . از مقالات آن ها الگو برداری کنید و یا این که میتوانید از مقالات خارجی استفاده کنید و آن ها را ترجمه کنید و به صورت سئو شده به عنوان محتوای جدید در سایت خود منتشر نمایید . اول بودن در موضوع خاص همیشه می تواند شما نسبت به رقیبانتان جلو بیندازد .

تولید محتوای ویدئویی

استفاده از فایل های تصویر و ویدئو در محتوا می تواند بسیار کمک کننده باشد

دیگر امروزه کمتر کسی است که نداند محتوا هایی ویدئویی تا چه حد بر روی جذب بازدید بیشتر تاثیر دارند . کسانی که می توانند محتوا های مفید برای کاربران تولید کنند برنده های واقعی هستند . اگر در تولید محتوا بتوانید از ویدیو های آموزشی اختصاصی استفاده کنید قطعا می توانید کاربران را برای مدت بیشتری در وب سایتتان نگه دارید .

اهمیت و ارزش این گونه محتوا های به قدری زیادی است که بسیاری از افراد فعال در حوزه سئو همواره به تولید محتوای ویدیویی تاکید دارند . اگر یک جست و جوی کوچک انجام دهید، خواهید دید که اکثر فعالان بزرگ در حوزه کسب کار خود از محتوای ویدیویی در سایت های خود استفاده نموده اند . پس اگر می خواهی بازدید کاربران وب سایتتان را افزایش دهید به فکر ساخت ویدیو های آموزشی و یا تبلیغاتی و … در حوزه کاری خود باشید .

سعی کنید همیشه سایر محصولات و یا آموزش های مرتبط با محتوای جدید را به کاربران معرفی کنید

یکی از راه های لینک سازی داخلی که در زمینه ی سئو اهمیت زیادی نیز دارد، لینک دادن به محصولات و محتوا های مرتبط با محتوای جدیدتان است . تصور کنید یک مطلب جدید راجب به اپلیکیشن های موبایل می نویسید و در وب سایت شما دو مطلب دیگر که راجب به اپلیکیشن های موبایل ست وجود دارد . احساس می کنید که مطالب قبلی می تواند کمک کننده و یا حتی تکمیل کننده ای محتوای جدید باشد برای همین لینک آن را در محتوای جدید قرار می دهید . این کار هم باعث ارتقای سئوی وب سایت و هم جلب رضایت کاربران می شود .

اگر از منبعی برای محتوا هایتان استفاده می کنید حتما آن را در محتوای خود ذکر کنید

در بالا تر به موضوع تولید محتوای کپی پرداختیم و گفتیم که انجام این کار نتایج خوبی را برای شما به ارمغان نمیاورد . شما می توانید از محتوای دیگر وب سایت ها الگو بگیرید و حتی در بعضی موارد از برخی نکات آن ها استفاده کنید اما برای این که مشکلی ایجاد نشود شما باید نام آن منبع ها را در محتوای خود ذکر کنید .

اغلب افراد می گویند که شما با انجام این کار یک بک لینک به آن ها اختصاص داده اید پس نباید این کار را انجام دهید . اما این موضوع کاملا اشتباه است . زیرا هنگامی که شما از یک منبع دیگر استفاده می کنید، مطمئن باشید گوگل قبلا آن محتوا را بررسی نموده و انحصار آن را برای آن منبع در نظر گرفته است . پس زمانی که شما از آن منبع استفاده می کنید و لینک نمی دهید یعنی کپی کرده اید و قطعا مورد جریمه گوگل واقع می شوید .

از زمانی که برای مطالعه ی این مطلب گذاشتید از شما متشکریم . در صورت رضایت از این مطلب خواهشمندیم که این مطلب را به دوستان خود به اشتراک بگذارید . اگر احساس کردید که مطلب کامل نیست و یا شما اطلاعات مفید تری دارید لطفا ان را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید .

به شما توصیه می کنیم تا به دیگر مطالب سایت ما که در زمینه های زیر می باشد نیز سر بزنید :

در نهایت امیداوریم که از مطالب ارائه شده در باره ی ” اموزش تولید محتوا در وردپرس ” راضی باشید .

به اشتراک بگذارید!
پرستو بخشی

پرستو بخشی

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
آموزش نحوه ایجاد وب سایت چند زبانه با وردپرس

آموزش نحوه ایجاد وب سایت چند زبانه با وردپرس

داشتم یک وب سایت چند زبانه برای برخی از وب سایت ها سودآوری چشم گیری را داشته است . حتی برای برخی از وب سایت ها لازم و ضروری بوده است . مدیران وب سایت ها هر کدام بنا به دلایلی تصمیم می گیرند که یک وب سایت چند زبانه داشته باشند تا بتوانند کاربران […]

گوگل چگونه به شخصی سازی نتایج جستجو می پردازد ؟!

گوگل چگونه به شخصی سازی نتایج جستجو می پردازد ؟!

سال ها قبل، همه افراد دقیقا نتایج یکسانی را در موتور های جست و جو به دست می آوردند . اما امروزه، هیچ کس دقیقا نتیجه یکسانی نه در گوگل و نه در بینگ مشاهده نمی کند . هر کسی یک تجربه شخصی در همان درجه، حتی در پنجره های مرورگر شخصی، به دست می […]

طراحی سایت شرکت فناوری اطلاعات

طراحی سایت شرکت فناوری اطلاعات

فارغ از شیوه فعالیت شما در دنیای حقیقی، سرمایه گذاری برای حضور پر رنگ کسب و کارتان در دنیای آنلاین امری مهم و قابل توجه است . اولین گام این حضور را با طراحی سایت شرکت فناوری اطلاعات حرفه ای، محکم بردارید . به واسطه یک وب سایت خوب می توانید خدمات و محصولاتتان را […]

بهترین ابزار های ایمیل مارکتینگ

بهترین ابزار های ایمیل مارکتینگ

در مقاله قصد داریم خیلی خلاصه و سریع بهترین ابزار های ایمیل مارکتینگ را معرفی کنیم . شما به کمک ابزار های ایمیل مارکتینگ می توانید لیست ایمیل خود را با پیشنهادات جدید، محتوا های تولید شده بر روی سایتتان و بازخورد ها و یا حتی پیگیری ایمیل‌ ها و کار هایی از این قبیل […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.