051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » طراحی سایت » از کدام رنگ ها در طراحی سایت نباید استفاده کرد ؟
از کدام رنگ ها در طراحی سایت نباید استفاده کرد ؟
طراحی سایت, گرافیک سایت 18 مارس 2019

از کدام رنگ ها در طراحی سایت نباید استفاده کرد ؟

پرستو بخشی پرستو بخشی

از کدام رنگ ها در طراحی سایت نباید استفاده کرد ؟

موضوع رنگ ها در طراحی سایت از اهمیت بالایی برخوردار است . یک انتخاب اشتباه شما می تواند نتایج عکسی را به دنبال داشته باشد . در این مقاله به شما در انتخاب رنگ صحیح برای وب سایتتان کمک می کنیم . رنگ ها می توانند هم برای کاربران جذب کننده باشند و هم دفع کننده . برخی از رنگ ها به شدت برای کاربران ازار دهنده هستند و هیچ گونه جذابیتی ندارند .

اهمیت موضوع رنگ به این جهت است که یک کاربر به محض ورود به یک وب سایت و دیدن ان در یک نگاه کلی تصمیم می گیرد که در این وب سایت به گشت و گذار بپردازد و یا این که این وب سایت، سایتی نیست که بتواند خواسته و نیازش را براورده کند . بنابراین باید این موضوع را جدی بگیرید و از روانشناسی رنگ ها در کارتان حتما استفاده کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید .

انتخاب اشتباه رنگ ها در طراحی سایت

  • سیاه خالص
  • قرمز و سبز در کنار هم
  • رنگ های نئونی
  • رنگ‌ های روشن را روی پس‌ زمینه‌ های سفید
  • رنگ‌ های روشن در کنار رنگ‌ های روشن‌ تر
رنگ ها در طراحی سایت

سیاه خالص

هیچ گار از سیاه خالص (#۰۰۰۰۰) در طراحی وب سایت ها استفاده نکنید . شما رنگ سیاه خالص را نمی توانید به راحتی با دیگر رنگ ها ترکیب کنید . در واقع سیاه خالص با هیچ رنگی قابل ترکیب شدن نیست . ممکن است در هر شرایط و زمینه ی دیگری استفاده کردن از رنگ سیاه خالص حتی معجزه کند اما در مورد طراحی وب سایت مغز انسان توانایی دیدن چنین رنگی را به مدت خیلی کم دارد .

اما اگر می خواهید در پس زمینه ی وب سایت خود از یک رنگ تیره استفاده کنید بهتر از رنگ سیاهی استفاده کنید که به خاکستری نزدیک است . استفاده از این گونه رنگ ها برای کاربران جذاب است زیرا احساسات شدیدی را به ان ها القا می کند .

قرمز و سبز در کنار هم

استفاده از این دو رنگ در کنار یک دیگر به دلایل زیر هیچ جلوه ی زیبایی ندارد .

  1. ترکیب این رنگ ها در طراحی سایت به هیچ‌ وجه زیبا و جذاب نیت زیرا منجر به کوررنگی می‌ شوند . در واقع تشخیص این دو رنگ سخت می شود .
  2. ترکیب قرمز و سبز تضاد را نشان می دهد . زیرا قرمز مفهوم نه دارد و سبز مفهوم بله .
  3. از نظر کارشناسان تجربه‌ ی کاربری و علوم رفتاری زمانی از این رنگ ها در طراحی سایت باید استفاده کرد که می‌ خواهیم پیام‌ های خطا، هشدار، کمک و … را بیان کنیم .
 رنگ ها در طراحی سایت

رنگ های نئونی

استفاده از رنگ های نئونی و یا رنگ های رنگین کمانی در طراحی وب سایت اصلا توصیه نمی شود . این که آن‌ ها رنگ های پر جنب‌ و جوشی هستند و برای هنر طراحی جذاب هستند غیر قابل انکار است . اما اغلب تحریک‌ کننده هستند و منجر به خستگی چشمان کاربران می شود .

رنگ‌ های روشن را روی پس‌ زمینه‌ های سفید

یکی از قوانین رنگ ها در طراحی سایت این است که، رنگ‌ های روشن را روی پس‌ زمینه‌ های سفید و یا پر جزئیات استفاده نکنید . ممکن است با خود فکر کنید که انتخاب رنگ مناسب ساده‌ ترین بخش طراحی یک وب‌ سایت است . اما اضافه کردن رنگ‎ ‌های روشن بر روی بک‌ گراند سفید و یا پس‌ زمینه‌ ای که پر از جزئیات است مشکلاتی را به وجود می‌آورد .

رنگ‌ های روشن در کنار رنگ‌ های روشن‌ تر

اغلب وب سایت هایی که برای کودکان هستند از رنگ های روشن زیادی استفاده می کنند . همچنین استفاده از رنگ‌ های خیلی جیغ با کنتراست بالا باعث گیج شدن چشم و مغز کاربران شما خواهد شد .

حال اگر برای طراحی سایت کسب و کار خود قدمی بر نداشته اید، لطفا با شماره تلفن های موجود در وب سایتدهکده وب تماس بگیرید . ما در شرکت طراحی و توسعه ی سایت دهکده وب با تیم پشتیبانی و مشاوره ی خود اماده ی کمک به شما هستیم . امیداوریم که از مطالب ارائه شده در باره ی ” از کدام رنگ ها در طراحی سایت نباید استفاده کرد ؟ ” راضی باشید .

از زمانی که برای مطالعه ی این مقاله گذاشتید از شما ممنونیم . اگر از مطالب لذت برده اید به دیگر مقالات ما در زمینه طراحی سایت و سئوی سایت و گرافیک سایت و مقالات وردپرس و ایمیل مارکتینگ سر بزنید . همچنین اگر مطالب برای شما مفید بود از شما درخواست میکنیم تا ان را با دوستانتان نیز به اشتراک بگذارید .

به اشتراک بگذارید!
پرستو بخشی

پرستو بخشی

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
تکنیک Content First در طراحی سایت

تکنیک Content First در طراحی سایت

تکنیک Content First در طراحی سایت چیست ؟!! منظور از این تکنیک این است که طراحان، طراحی وب سایت ها را بر اساس محتوای آن ها انجام می دهند . در واقع این تکنیک یک نگرش استراتژیک در حوزه طراحی سایت است . در این روش طراحان محتوا را در بهترین شکل ممکن ارائه می […]

معرفی اجزای طراحی سایت

معرفی اجزای طراحی سایت

امروزه طراحی وب سایت هم متداول شده است و هم این که در شرایط فعلی برای کسب و کار ها جواب گو است . وب سایت بر اساس نوع کسب و کار ها طراحی می شوند . یعنی این که تمامی وب سایت ها شبیه به هم نیستند و هر کدام امکانات و بخش های […]

پشتیبانی سایت فروشگاه زعفران

پشتیبانی سایت فروشگاه زعفران

یکی از داغ ترین وب سایت ها در اینترنت وب سایت های فروشگاهی است . در واقع مردم ترجیح می دهند به جای این که خودشان را به خرید از یک منطقه محدود کنند و ساعت ها زمان خود را صرف گشت و گذار در فروشگاه ها کنند به صورتی اینترنت و انلاین در منزل […]

همه چیز در مورد طراحی سایت با php بخش 5

همه چیز در مورد طراحی سایت با php بخش 5

در سه بخش قبلی مقاله ی ” همه چیز در مورد طراحی سایت با php ” به موضوعات زیر پرداختیم : تعریف زبان برنامه نویسی php شرح حقایقی در مورد طراحی سایت با php قدرت زبان برنامه نویسی php تعریف فریم ورک شرح انواع فریم ورک های مناسب برای آن مزایای طراحی وب سایت با […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.