051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » طراحی سایت » از کدام رنگ ها در طراحی سایت نباید استفاده کرد ؟
از کدام رنگ ها در طراحی سایت نباید استفاده کرد ؟
طراحی سایت, گرافیک سایت 18 مارس 2019

از کدام رنگ ها در طراحی سایت نباید استفاده کرد ؟

پرستو بخشی پرستو بخشی

از کدام رنگ ها در طراحی سایت نباید استفاده کرد ؟

موضوع رنگ ها در طراحی سایت از اهمیت بالایی برخوردار است . یک انتخاب اشتباه شما می تواند نتایج عکسی را به دنبال داشته باشد . در این مقاله به شما در انتخاب رنگ صحیح برای وب سایتتان کمک می کنیم . رنگ ها می توانند هم برای کاربران جذب کننده باشند و هم دفع کننده . برخی از رنگ ها به شدت برای کاربران ازار دهنده هستند و هیچ گونه جذابیتی ندارند .

اهمیت موضوع رنگ به این جهت است که یک کاربر به محض ورود به یک وب سایت و دیدن ان در یک نگاه کلی تصمیم می گیرد که در این وب سایت به گشت و گذار بپردازد و یا این که این وب سایت، سایتی نیست که بتواند خواسته و نیازش را براورده کند . بنابراین باید این موضوع را جدی بگیرید و از روانشناسی رنگ ها در کارتان حتما استفاده کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید .

انتخاب اشتباه رنگ ها در طراحی سایت

  • سیاه خالص
  • قرمز و سبز در کنار هم
  • رنگ های نئونی
  • رنگ‌ های روشن را روی پس‌ زمینه‌ های سفید
  • رنگ‌ های روشن در کنار رنگ‌ های روشن‌ تر
رنگ ها در طراحی سایت

سیاه خالص

هیچ گار از سیاه خالص (#۰۰۰۰۰) در طراحی وب سایت ها استفاده نکنید . شما رنگ سیاه خالص را نمی توانید به راحتی با دیگر رنگ ها ترکیب کنید . در واقع سیاه خالص با هیچ رنگی قابل ترکیب شدن نیست . ممکن است در هر شرایط و زمینه ی دیگری استفاده کردن از رنگ سیاه خالص حتی معجزه کند اما در مورد طراحی وب سایت مغز انسان توانایی دیدن چنین رنگی را به مدت خیلی کم دارد .

اما اگر می خواهید در پس زمینه ی وب سایت خود از یک رنگ تیره استفاده کنید بهتر از رنگ سیاهی استفاده کنید که به خاکستری نزدیک است . استفاده از این گونه رنگ ها برای کاربران جذاب است زیرا احساسات شدیدی را به ان ها القا می کند .

قرمز و سبز در کنار هم

استفاده از این دو رنگ در کنار یک دیگر به دلایل زیر هیچ جلوه ی زیبایی ندارد .

  1. ترکیب این رنگ ها در طراحی سایت به هیچ‌ وجه زیبا و جذاب نیت زیرا منجر به کوررنگی می‌ شوند . در واقع تشخیص این دو رنگ سخت می شود .
  2. ترکیب قرمز و سبز تضاد را نشان می دهد . زیرا قرمز مفهوم نه دارد و سبز مفهوم بله .
  3. از نظر کارشناسان تجربه‌ ی کاربری و علوم رفتاری زمانی از این رنگ ها در طراحی سایت باید استفاده کرد که می‌ خواهیم پیام‌ های خطا، هشدار، کمک و … را بیان کنیم .
 رنگ ها در طراحی سایت

رنگ های نئونی

استفاده از رنگ های نئونی و یا رنگ های رنگین کمانی در طراحی وب سایت اصلا توصیه نمی شود . این که آن‌ ها رنگ های پر جنب‌ و جوشی هستند و برای هنر طراحی جذاب هستند غیر قابل انکار است . اما اغلب تحریک‌ کننده هستند و منجر به خستگی چشمان کاربران می شود .

رنگ‌ های روشن را روی پس‌ زمینه‌ های سفید

یکی از قوانین رنگ ها در طراحی سایت این است که، رنگ‌ های روشن را روی پس‌ زمینه‌ های سفید و یا پر جزئیات استفاده نکنید . ممکن است با خود فکر کنید که انتخاب رنگ مناسب ساده‌ ترین بخش طراحی یک وب‌ سایت است . اما اضافه کردن رنگ‎ ‌های روشن بر روی بک‌ گراند سفید و یا پس‌ زمینه‌ ای که پر از جزئیات است مشکلاتی را به وجود می‌آورد .

رنگ‌ های روشن در کنار رنگ‌ های روشن‌ تر

اغلب وب سایت هایی که برای کودکان هستند از رنگ های روشن زیادی استفاده می کنند . همچنین استفاده از رنگ‌ های خیلی جیغ با کنتراست بالا باعث گیج شدن چشم و مغز کاربران شما خواهد شد .

حال اگر برای طراحی سایت کسب و کار خود قدمی بر نداشته اید، لطفا با شماره تلفن های موجود در وب سایتدهکده وب تماس بگیرید . ما در شرکت طراحی و توسعه ی سایت دهکده وب با تیم پشتیبانی و مشاوره ی خود اماده ی کمک به شما هستیم . امیداوریم که از مطالب ارائه شده در باره ی ” از کدام رنگ ها در طراحی سایت نباید استفاده کرد ؟ ” راضی باشید .

از زمانی که برای مطالعه ی این مقاله گذاشتید از شما ممنونیم . اگر از مطالب لذت برده اید به دیگر مقالات ما در زمینه طراحی سایت و سئوی سایت و گرافیک سایت و مقالات وردپرس و ایمیل مارکتینگ سر بزنید . همچنین اگر مطالب برای شما مفید بود از شما درخواست میکنیم تا ان را با دوستانتان نیز به اشتراک بگذارید .

به اشتراک بگذارید!
پرستو بخشی

پرستو بخشی

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
از کدام رنگ ها در طراحی سایت نباید استفاده کرد ؟

از کدام رنگ ها در طراحی سایت نباید استفاده کرد ؟

موضوع رنگ ها در طراحی سایت از اهمیت بالایی برخوردار است . یک انتخاب اشتباه شما می تواند نتایج عکسی را به دنبال داشته باشد . در این مقاله به شما در انتخاب رنگ صحیح برای وب سایتتان کمک می کنیم . رنگ ها می توانند هم برای کاربران جذب کننده باشند و هم دفع […]

گوگل آنالیتیکس چگونه جستجوگری است ؟

گوگل آنالیتیکس چگونه جستجوگری است ؟

گوگل آنالیتیکس یا گوگل آنالیز یک ابزار کارآمد در خصوص بررسی آمار بازدید وبسایت است، گوگل این ابزار را به شکل رایگان در اختیار وبمستر ها و بازاریابان و مدیران وبسایت ها قرار داده است. طریقه استفاده از گوگل آنالیتز به چه شکل است؟ در بستر وب، یک برنامه تحلیل گر، نرم افزاری تحت وبی […]

طراحی سایت داروسازی

طراحی سایت داروسازی

یکی دیگر از مراکز درمانی که در جامعه ی پزشکی و هم چنین برای بیماران اهمیت زیادی دارد، داروسازی ها و داروخانه ها هستند . در این زمینه رضایت مندی بیماران از توسعه ی خدمات درمانی داروخانه ها و داروسازی ها اهمیت زیادی دارد . بدین جهت نیز برای ارتقای پاسخ گویی و جلب رضایت […]

طراحی سایت فلت

طراحی سایت فلت

طراحی سایت فلت و متریال دیزاینی همیشه موضوع داغ و اصلی بحث هایی در خصوص طراحی سایت بوده است . با این که این دوتا سبک طراحی یکسانی دارند اما یکی از آن ها دارای طراحی معمولی است و دیگری دارای بهترین گزینه های بصری برای طراحی می باشد . طراحی سایت فلت در سال […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.