051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » طراحی سایت » بهبود کسب و کار » برند سازی با طراحی سایت به چه صورت است ؟
برند سازی با طراحی سایت به چه صورت است ؟
بهبود کسب و کار, طراحی سایت 22 می 2019

برند سازی با طراحی سایت به چه صورت است ؟

پرستو بخشی پرستو بخشی

برند سازی با طراحی سایت به چه صورت است ؟

از ان جایی که کاربران به طور مداوم در اینترنت به گشت و گذار و انجام امور و دسترسی به خواسته هایشان مشغول هستند . هر در این زمینه سرمایه گذاری کنید باز هم کم است . منظور از سرمایه گذاری این است که هر در این زمینه مطابق با خواسته و میل کاربران و مشتریانتان رفتار کنید و فعالیت تاثیر گذاری داشته باشید بیشتر از هر زمان دیگر باعث رونق کسب و کارتان می شوید . یکی از این فعالیت هایی که می تواند به شما کمک کند تا در اینترنت بدرخشید و بیشتر در ذهن کاربرانتان بمانید، برند سازی با طراحی سایت است .

اما برند سازی با طراحی سایت به چه صورت اتفاق می افتد ؟

مهم ترین موضوعی که باید ان را رعایت کنید این است که اگر قصد دارید به کمک این روش به جذب بیشتر مشتری بپردازید باید حتما روزانه و مستمر در وب سایتتان فعالیت داشته باشید . یکی از فاکتور هایی که در کنار این کار ها به شدت باعث ماندگاری سایت و کسب و کار شما در ذهن کاربران می شود، داشتن یک نام و یا همان برند تجاری است .

کاری که برند ها و در کل برند سازی می کند این است که یک تصویر مناسب از شرکت و فعالیت شما را به کاربران منتقل می کند . در واقع می توان به جرئت گفت که وب سایت یک شرکت نقش بسیار بالایی در آگاهی از برند، ایجاد اعتبار و یا راه اندازی یک برند جدید دارد . پس نتیجه می گیریم که برای موفقیت در کسب و کار نیاز به برند سازی داریم، همچنین این که ما به یک وب سایت برای برند سازی نیاز داریم .

مزیت داشتن وب سایت در برند سازی

داشتن یک وب سایت مزیت های زیادی برای شما دارد . برای مثال به کمک یک وب سایت شما می توانید رفتار های کاربران و مشتریانتان را زیر نظر بگیرید و برسی کنید .

یکی دیگر از دلایل اهمیت وب سایت این است که سایت یک بخش جدا نشدنی از هویت برند، بازاریابی آنلاین، بازاریابی محتوا و بازاریابی شبکه‌ های اجتماعی نقش مهمی در موفقیت تجارت شما دارد .

در واقع برند سازی با طراحی سایت مسیری است که به واسطه آن مشتریان، خدمات و محصولات یک شرکت را درک و تجزیه می‌ کنند

اگر فکر می کنید برای برند سازی با طراحی سایت تنها طراحی یک وب سایت خیره کننده کافی است، سخت در اشتباه هستید . طراحی یک وب سایت استاندارد و با کیفیت تنها شروع کار است و شما برای رسیدن به موفقیت باید کار های دیگری را نیز انجام دهید . شاید این جمله را قبلا نیز شنیده باشید که می گویند :

طراحی وب سایت باید نشانگر هویت برند شما باشد

قطعا این جمله درست است و اگر درست و اصولی این کار را انجام دهید نتایج چشم گیری در انتظار شما خواهد بود . بهترین مکان برای به نمایش گذاشتن و به اشتراک گذاشتن برندتان، وب سایتتان است . مشتریان وفادار شما بعد از این برای دسترسی به شما به ان وب سایت مراجعه خواهند کرد . ان ها برای مطلع شدن از فعالیت های شما، محصولات و خدمات شما و حتی شیوه ی کسب و کار و تجارت شما به وب سایت شما مراجعه می کنند زیرا راحت ترین و لذت بخش ترین شیوه ی کسب اطلاعات و انجام کار ها است .

برند سازی با طراحی سایت با رعایت اصول

زمانی که می خواهید برای برند سازی خود وب سایتی را طراحی کنید باید به مواردی بیشتر از قبل توجه کنید . برای مثال در طراحی سایت شما باید دقت کنید که رنگ‌ ها، متن‌ ها، تصاویر و … به صورتی انتخاب و پیاده سازی شوند که ذهن کاربر را به سوی بند شما ببرد . در واقع تماامی این کار ها را برای بهینه سازی برندتان انجام می دهید .

تفکر در مورد هویت برندتان، به عنوان مجموعه‌ ای از ارزش‌ ها و ایده‌ هایی است که می‌خواهید افراد با شرکت شما ارتباط برقرار کنند . طراحی یک وب سایت می‌ تواند به شما کمک کند که بتوانید این ایده‌ ها را برای تمامی عموم به نمایش بگذارید . قطعا تا این جای مطلب متوجه شده اید که تاثیر و اهمیت داشتن یک وب سایت در حضور انلاین شما برای به نمایش گذاشتن و همچنین به اشتراک گذاشتن برتان در چه میزان است .

پس سعی کنید در این فرایند طراحی، وب سایتی بسازید که تداعی کننده ی هویت برندتان و همچنین هماهنگ با ان باشد . در ادامه می پردازیم به فاکتور های مهمی که شما برای داشتن یک وب سایت با ویژگی های منحصر به فرد به ان ها نیاز دارید .

برند سازی با طراحی سایت

ابزار برند سازی با طراحی سایت

  1. استفاده از رنگ و فونت مناسب و حساب شده
  2. تولید محتوای باکیفیت و مرتبط در وب سایت
  3. طراحی و طرح‌ بندی کلی یا همان Layout
  4. طراحی لوگو منحصر به فرد
  5. استفاده از Call to Action
  6. طراحی اپلیکیشن‌ ها و ویجت‌ ها
  7. استفاده از نوآوری و خلاقیت

استفاده از رنگ و فونت مناسب و حساب شده

اولین قدم در طراحی یک وب سایت برای این که بتواند نشان دهنده ی هویت برندتان باشد انتخاب صحیح رنگ و فونت است . رنگ ها یک ابزار قدرتمند در زمینه ی بیان احساسات هستند . رنگ ها این قدرت را دارند تا دید مشتریان نسبت به شما را جهت دهند و حتی تغییر دهند . بدین منظور باید مطمئن شوید که آیا رنگ ها و فونتی که برای طراحی وب سایتتان انتخاب کرده اید نشان دهنده ی برند شما هستند یا خیر .

برای مثال : در اینترنت یک جست و جو انجام دهید و وب سایت هایی را که در زمینه ی مشابه شما فعالیت می کنند برسی کنید . قطعا ان ها نیز برای ایجاد هماهنگی وب سایت و برند و محصولاتشان از رنگ های مرتبط و خیره کننده استفاده کرده اند . به عنوان مثال اگر وب سایت شما در زمینه ی باغبانی است، به شما توصیه می کنیم که دیگجر وب سایت هایی که در این زمینه مشغول به فعالیت هستند را برسی کنید .

می بینید که ان ها برای ایجاد حس آرامش و تازگی و … از رنگ‌ های سبز و یا گل‌ های رنگی روشن استفاده کرده اند . همچنین آن ها را با یک فونت ساده و واضح ترکیب کرده اند تا بیشترین تاثیر گذاری را بر روی مشتریان و مخاطبانشان داشته باشند .

تولید محتوا

تولید محتوای باکیفیت و مرتبط در وب سایت

محتوایی که شما در وب سایتتان قرار می دهید در واقع یک نوع ارتباط بر قرار کردن با مخاطبان و کاربران است . در واقع شما از این طریق با ان ها صحبت می کنید و ان ها را از مسائلی اگاه می کنید . حال این که محتوای وب سایتتان به چه صورت و دارای چه ویژگی ها و چه میزان کیفیت باشد اهمیت زیادی پیدا می کند . زیرا از این طریق نیز شما دارید هویت برندتان را به نمایش می گذارید .

محتوای تولیدی در سایت شما باید به گونه ای باشد که بتوانید نشان دهید که چگونه برند شما با سبک زندگی مخاطبان هدفتان و با نحوه ی پاسخ گویی به نیاز های آنان مرتبط است . پس یکی از دیگر از ابزار های برند سازی با طراحی سایت تولید محتوای باکیفیت است و شما به راحتی تنها با کمی دقت و حساسیت می توانید منعکس کننده ی هدف و ویژگی های برندتان باشید .

با ارائه ی محتوای ارزشمند کاربران و مخاطبان خود را جذب کنید و اطمینانشان را جلب کنید تا به مشتریان وفادار شما تبدیل شودند . می توانید برای بهینه سازی کردن محتوای سایتتان از تصاویر خیره کننده، اطلاعات ارزشمند و جذاب، و هر مورد ابتکاری و معتبر متناسب استفاده کنید .

طراحی و طرح‌ بندی کلی یا همان Layout

باید بدانید که طراحی کلی و طرح‌ بندی به چگونگی ارتباط برقرار کردن کاربران با وب سایت شما کمک می‌ کند . می توان طرح‌ بندی را این گونه تعریف کرد که پایه هر طراحی سایتی، طرح بندی است . اما طرح بندی در واقع چه کاری انجام می دهد ؟

باید بدانید کاری که طرح بندی انجام می دهد این است که کاربران و مخاطبان را در طول طراحی سایت هدایت می‌ کند و به او می‌ گوید که کدام قسمت‌ های سایت دارای اهمیت بیشتری است . بنابراین طرح‌ بندی خلاقانه و عمده در دراز مدت می‌ تواند باعث بهبود تجربه ی کاربری از طراحی سایت شود .

طراحی لوگو

طراحی لوگو منحصر به فرد

دقت کرده اید نام برخی از برند ها را که می شنوید در اولین مرحله لوگوی ان در ذهن شما تصویر می بندد . برای مثال کوکا کولا، مرسدس، مک دونالد و … . اگر توجه کرده باشید اکثر برند های مهم دنیا اسامی کوتاه و مختصری دارند که با خلاقیت و ابتکار طراحان به گونه‌ ای منحصر به فرد خلق شده اند . در طراحی این اسامی از شیوه های مختلفی استفاده می شود . برای مثال برخی از ترکیب اختصاری استفاده می کنند یعنی این که از حروف اول نام کامل شرکت یا مالکان و مؤسسان اولیه آن استفاده می کنند .

اشتباه نکنید لوگوی شما برند شما و یا هویت تجاری شما نمی‌ باشد . بدین جهت به تعاریف زیر توجه کنید :

طراحی لوگو : لوگو مشخص کننده ی تجارت در ساده ترین شکل با استفاده از نماد یا آیکون است .

طراحی برند یا برند سازی : برند سازی یعنی درک احساسی از تصویر یک شرکت به صورت کلی .

طراحی هویت تجاری : هویت تجاری یعنی قسمت های بصری که بخشی از برند کلی را شکل می دهد .

متوجه شدید که هر کدام از عنوان های بالا تعاریف متفاوتی دارند و نبید با یک دیگر ان ها را قاطی کرد . حال می توان این گونه گفت که طراحی یک لوگوی قوی بخش مهمی از استراتژی برند سازی شما می باشد . به شما توصیه می کنیم که لوگو مترادف بصری نام شرکت شما باشد . بنابراین مطمئن شوید که برای آن یک مکان برجسته در وب سایت خود قرار داده‌ اید و لوگو در همه صفحات نمایش داده شود .

Call to Action

استفاده از Call to Action

عبارت Call to Action به معنی فراخوانی و هدایت کاربران و مخاطبان به برقراری ارتباط با شما و انجام اقدامات مورد نظرشان است . می خواهم تا با یک مثال این موضوع را برای شما بهتر شرح دهم . شما باید پیام‌ های متنی بزرگ و واضحی را ایجاد کنید . برای مثال عبارت هایی مانند : مشاهده کاتالوگ ما، دانلود کنید و یا وارد شوید تا برنده شوید .

در واقع این موضوع باعث می شود تا کاربران بدانند چگونه می توانند با وب سایت و در نهایت با خود شما در تعامل باشند . هنگامی که کاربران درک کردند، تجربه ی تمام و کمالی از برند شما را بدست خواهند آورد . پس سعی کنید در فرایند طراحی وب سایتتان از این فاکتور برای برند سازی بهتر حتما استفاده کنید . برای اطلاعات بیشتر در باره ی Call to Action می توانید به این لینک مرجعه کنید .

طراحی اپلیکیشن‌ ها و ویجت‌ ها

قطعا می دانید که تجربه ی کاربری تا چه میزان اهمیت و تاثیر گذاری در طراحی سایت دارد . پس باید برای افزایش و ارتقای ان باید اقداماتی نجام دهید، یکی از کار هایی که می توانید انجام دهید اضافه کردن اپلیکیشن ها و ویجت‌ های بسیاری به وب سایتتان است . اما تاکید می کنم که در این زمینه تنها کیفیت مهم است و نه کمیت .

مرتبط بودن همیشه موضوع مهمی در زمینه ی انتخاب ها است پس اپلیکیشن‌ هایی را انتخاب کنید که با بازار هدف شما و لحن برند شما متناسب باشد .

برند سازی

استفاده از نوآوری و خلاقیت

سعی کنید از ایده های نو و خلاقانه ی جدید برای طراحی وب سایتتان و هم چنین از شیوه های جدید برای معرفی برند و هویت برندتان استفاده کنید . اما قبل از انجام این کار باید یک درک درستی از برنتان داشته باشید، به صورتی که کاربران معنی و مفهوم درستی از شما را درک کنند . حال بنا به ایده ها و هویت تجارتتان انتخاب کنید که چه سبک طراحی برای وب سایت شما مناسب تر است .

به طور کلی یک طراحی وب سایت عالی و کاربر پسند، می‌ تواند در هویت سازی و نمایش برند شما تأثیر بسزایی داشته باشد . همچنین تا آن جا که امکان دارد قابلیت دیده شدن برند خود را افزایش دهید . از وب سایت خود برای ساختن برتری برند شرکت خود و برای تحقق بخشیدن جهت داشتن یک برند قوی استفاده کنید .

از زمانی که برای مطالعه ی این مطلب گذاشتید از شما متشکریم . در صورت رضایت از این مطلب خواهشمندیم که این مطلب را به دوستان خود به اشتراک بگذارید . اگر احساس کردید که مطلب کامل نیست و یا شما اطلاعات مفید تری دارید لطفا ان را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید .

به شما توصیه می کنیم تا به دیگر مطالب سایت ما که در زمینه های زیر می باشد نیز سر بزنید :

در نهایت امیداوریم که از مطالب ارائه شده در باره ی ” برند سازی با طراحی سایت ” راضی باشید .

به اشتراک بگذارید!
پرستو بخشی

پرستو بخشی

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
طراحی سایت باربری

طراحی سایت باربری

امروزه دیگر تمامی کسب و کار ها به طراحی سایت روی اورده اند . مردم نیز برای برای رفع اکثر نیاز های خود دست به دامن اینترنت شده اند . یکی از مشاغل و کسب کار هایی که به زمینه روی اورده، باربری است . موسسات باربری برای این که بتوانند با تغییرات و پیشرفت […]

طراحی سایت عروسی

طراحی سایت عروسی

در عصری که ارتباطات مجازی و اینترنت حرف اول را در هر زمینه ای میزند، نداشتن جایگاهی در این فضا یک ضعف و کمبود تلقی میشود. در حال حاضر هر شخصی که صاحب کسب و کاری است دارای یک سایت برای کار خود است. بصورتی که در زمان جستجو کردن کاربران در موتور های جستجو […]

طراحی سایت با پرستاشاپ

طراحی سایت با پرستاشاپ

طراحی سایت فروشگاهی و طراحی سایت مشهد هر کدام با استفاده از ابزار های زیادی انجام می گیرد که با دیگر طراحی سایت ها می تواند تفاوت های بارزی داشته باشد . در طراحی وب سایت فروشگاهی از سیستم های مختلفی استفاده می شود که برخی از آن ها مانند پرستاشاپ و ووکامرس شناخته شده […]

عوامل موثر سئو در رتبه بندی گوگل بخش پنجم

عوامل موثر سئو در رتبه بندی گوگل بخش پنجم

دانستن عوامل موثر سئو در رتبه بندی گوگل به شما کمک می کند تا به راحتی بتوانید با رعایت و اجرای ان ها بتوانید به رتبه های بالا تر برسید . عوامل موثر سئو در رتبه بندی گوگل موارد زیادی را شامل می شود و دارای بخش بندی هایی است که شما باید در هر […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.