051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » سئو و بهینه سازی سایت » نکات طراحی سایت برای موبایل 3
نکات طراحی سایت برای موبایل 3
سئو و بهینه سازی سایت, طراحی سایت 27 دسامبر 2018

نکات طراحی سایت برای موبایل 3

پرستو بخشی پرستو بخشی

نکات طراحی سایت برای موبایل 3

همان طور که در دو مقاله ی قبل راجب به اهمیت طراحی سایت برای موبایل را خدمت شما کاربران عزیز توضیح دادیم در این مقاله نیز قصد داریم تا در باره ی دیگر نکات طراحی سایت برای موبایل که در واقع نکات گوگل در این زمینه هستند توضیحاتی ارائه دهیم .

نا گفته نماند که تعداد کاربران موبایل در حال حاضر بسیار زیاد است . پس افرادی که قصد دارند برای کسب و کار و تجارتشان وب سایت راه اندازی کنند و یا توسعه دهندگانی که می خواهند برای مشتریان خود وب سایتی طراحی کنند باید این مجموعه از کاربران را نیز از خود راضی نگه دارند . اگر این نکات گفته شده را به درستی و همان طور که ذکر شده به کار بگیرید میزان موفقیت شما در زمینه ی تجربه ی کاربری وب سایتتان افزایش می یابد .

لازم به ذکر است که ممکن است نکات نوشته شده به طور مستقیم در محاسبه رنکینگ صفحه تاثیر نداشته باشند . برای همین بهتر است افرادی که روی بهینه سازی برای موتور جستجو و یا همان سئوی سایتشان کار می کنند، نکات زیر را مد نظر داشته باشند . این مطلب شامل 2 بخش دیگر هم است . برای مشاهده ی بخش 1 اینجا و برای مشاهده ی بخش 2 اینجا کلیک کنید .

 • ممکن است نکات گفته شده برای شما تکراری باشد و یا این که خیلی از ان ها را خودتان می دانستید . اما ما باز هم برای کاربرانی که برای اولین بار است که این مطلب را می خوانند ان ها در لیستمان قرار داده این .
 call to action

call to action

سعی کنید در طراحی دکمه ها کمی بیشتر تلاش کنید زیرا این موضوع اگر به درستی اجرا شود تاثیرات مثبت زیادی می تواند به دنبال داشته باشد . به شما توصیه می کنیم که دکمه های call to action را در بالا و در وسط صفحه و به نحوی قرار دهید که به راحتی توسط کاربران قابل مشاهده باشد .

عنوان های کوتاه

سعی کنید در انتخاب عنوان ها بیشتر دقت و خلاقیت به خرج دهید . هم عنوان مرتبط و کاربردی و هم کوتاه و مختصر برای منو های وب سایتتان انتخاب کنید تا برای کاربران موبایلی ظاهر بهتری داشته باشد .

برگشت راحت به صفحه ی اصلی

برای کاربران موبایلی برگشت به صفحه ی قبلی و یا صفحه ی اصلی اگر طراحی سایت برای موبایل به درستی نباشد کمی سخت خواهد شد . در نهایت او دیگر وب سایت ها را به وب سایت شما ترجیح می دهد . پس راه برگشت به صفحه اصلی را تسهیل بخشید . یا این که از لوگو برای لینک به صفحه اصلی استفاده کنید .

لوگو

مانع دیده شده لوگو نشوید

هر چیزی که مانع دیده شدن لولگو و یا بخش منوی وب سایت شما برای کاربران موبایلی شود تاثیر منفی به جا خواهد گذاشت . برای مثال پیام هایی مانند فروش ویژه و غیره را نباید به گونه ای استفاده کنید که کل صفحه را بگیرند و مانع از دیده شدن عناصر اصلی لوگو و منو شود .

بخش جست و جو

یکی از بخش های خیلی مهم و کاربردی در طراحی سایت برای موبایل قسمت جست و جو می باشد . اول از همه که حضور این بخش در تمام صفحات الزامی است . زیرا با این کار شما دسترسی هر چه راحت تر را به کاربران خود مخصوصا کاربرانی که از دستگاه موبایل برای بازدید از وب سایت شما استفاده می کنند را می دهید .

در واقع با این کار راحتی را برای کاربرانتان فراهم می کنید . تمام این ها باعث رضایت کاربران از وب سایت شما و ماندگاری بیشتر ان ها در وب سایت شما می شود . پس این گفته ها را به درستی در فرایند طراحی سایت برای موبایل ها را اجرا کنید .

جست و جو

همخوانی نتیجه ی جست و جو با خواسته ی کاربران

نتیجه ی جست و جو با عبارت جستجو شده باید همخوانی داشته باشد تا کاربران سریع تر به هدفشان برسند . این که کاربران با عبارات نامربوط سردرگم شوند اصلا برای شما موضوع خوبی نیست .

استفاده از فیلتر برای جست و جو

استفاده از فیلتر برای جست و جو باعث ایجاد حس رضایت بیشتری در کاربران وب سایت شما می شود . زیرا ان ها می توانند با دقت بیشتری به جست و جو بپردازند .

دیگر نکات طراحی سایت برای موبایل عبارت اند از :

ممکن است نکات گفته شده برای شما تکراری باشد و یا این که خیلی از ان ها را خودتان می دانستید . اما ما باز هم برای کاربرانی که برای اولین بار است که این مطلب را می خوانند ان ها در لیستمان قرار داده این .

طراحی سایت برای موبایل
 • قبل از گرفتن اطلاعات شخصی از کاربران به آن ها اجازه دهید وب سایت شما را بازدید کنند
 • اجازه خرید به کاربران مهمان را بدهید ولی هر جایی که ممکن بود، ان ها را تشویق به ثبت نام در سایت کنید
 • کار را برای کاربران راحت کنید در واقه بهتر است فیلد ها را از قبل برای کاربرانی که ثبت نام کرده اند پر کنید
 • از دکمه ی کلیک برای تماس استفاده کنید که کاربران بتوانند به راحتی با کلیک بر آن با اپراتور مربوطه تماس بگیرد
 • کاربران موبایلی باید بتواند به راحتی در دستگاه های مختلف به ادامه کارش بپردازند
 • در مواقعی که قرار است کاربران موبایلی اعدادی را وارد کنند، صفحه کلید اعداد را به ان ها نشان دهید
 • اسان ترین راه برای وارد کردن اطلاعات را برای کاربران موبایلی در نظر بگیرید مانند منوی آبشاری و یا امکان تیک زدن
 • از تقویم دیداری برای راحتی کاربر جهت انتخاب تاریخ و برنامه ریزی استفاده کنید
 • به صورت شفاف توضیح دهید از اعتبارسنجی لحظه ای استفاده کنید و به کاربر بگویید که علت اشتباه بودن اطلاعاتی که وارد کرده چه بوده است
 • طراحی فرم حائز اهمیت است کوتاه و راحت خوانده شدن، کلید طراحی فرم برای طراحی سایت موبایل است
 • همه صفحات وب سایت هم با دسکتاپ و هم با موبایل به صورت اصولی دیده شوند
 • عکس ها و همه المان های سایت خوانا باشند
 • از عکس های کلیدی با کیفیت و از نمای نزدیک استفاده کنید.مانند عکس محصولات
 • به کاربران بگویید که وب سایت در حالت افقی بهتر دیده می شود یا عمودی
 • کاربران را در یک صفحه browser نگاه دارید از هدایت کاربر به صفحه دیگر و یا تب دیگر خودداری کنید
 • به کاربر اجازه دهید شعبات و یا فروشگاه های نزدیک خودش را پیدا کند

امیداوریم که از مطالب ارائه شده در زمینه ی نکات طراحی سایت برای موبایل راضی باشید . از زمانی که برای مطالعه ی این مقاله گذاشتید از شما ممنونیم . اگر از مطالب لذت برده اید به دیگر مقالات ما در زمینه طراحی سایت و سئوی سایت و گرافیک سایت و مقالات وردپرس سر بزنید . همچنین اگر مطالب برای شما مفید بود از شما درخواست میکنیم تا ان را با دوستانتان نیز به اشتراک بگذارید . در صورتی که احساس کردید مطلب کامل نیست و یا این که شما موارد دیگری را هم در زمینه ی نکات طراحی سایت برای موبایل می دانید ما را مطلع کنید .

به اشتراک بگذارید!
پرستو بخشی

پرستو بخشی

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
اصولی که بازاریابان برای طراحی وب سایت رعایت میکنند

اصولی که بازاریابان برای طراحی وب سایت رعایت میکنند

متاسفانه بازاریابان درک درستی از چگونه اصول بازاریابی ندارند تا بتوانند پیشرفتی چشمگیر را در کار خود به وجود آورند طراحی یک وب سایت جدید کاملا دشوار است و سختی خاص خود را دارد اینکه بخواهیم به وب سایت جدید متعهد شویم، حتی اگر سایر هزینه های بازاریابی توافق شده باشد. حتی اگر تیم بازاریابی […]

روش کار موتورهای جستجو چیست؟ومراقب ازآنهاچگونه است ؟

روش کار موتورهای جستجو چیست؟ومراقب ازآنهاچگونه است ؟

در آموزش سئو برای افراد مبتدی تلاش میشود اصول و مبانی سئو به ساده ترین زبان ممکن و به صورت کامل در اختیار خوانندگان سایت قرار داده شود. ما آموزش های سئو را به زبانی ساده گفته ایم و آن را برای افراد مبتدی هم بهینه کرده ایمبه سایت دهکده وب خوش آمدید. در این […]

10 محتوای برتر افزایش فروش سایت

10 محتوای برتر افزایش فروش سایت

محتوای وب سایت از ارزش بالایی برخوردار است زیرا در صورتی که محتوا ها درست، اصولی و مفید و باکیفیت باشند، افزایش ترافیک و فروش وب سایت را برای شما به همراه دارند . طی چند آپدیت گذشته ی الگوریتم های گوگل متوجه شده ایم که این الگوریتم ها توجه بسیار زیادی به محتوای با […]

طراحی سایت تجارت الکترونیک بخش1

طراحی سایت تجارت الکترونیک بخش1

زمانی که تجارت الکترونیک پا به عرصه گذاشت، کسب و کار ها رنگ تازه ای گرفتند . در واقع به کسب و کار ها مفهوم جدیدی از تجارت را نشان داد . طراحی سایت تجارت الکترونیک یکی از بهترین و موثر ترین راه کار ها برای ورود به دنیای جدید تجارت الکترونیک است . در […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.