051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » طراحی سایت » قوانین طراحی سایت مدرن قسمت2
قوانین طراحی سایت مدرن قسمت2
طراحی سایت, نکات طراحی سایت 7 فوریه 2019

قوانین طراحی سایت مدرن قسمت2

پرستو بخشی پرستو بخشی

قوانین طراحی سایت مدرن قسمت2

امروزه دیگر کسی نیست که از اهمیت وب سایت در کسب و کار ها چیزی نداند . اما هنوز هم هستند افرادی که عقیده شان بر این است که تنها با ایجاد یک وب سایت تمامی ماجرا تمام شده است . موضوع مهمی که در این جا باید ذکر شود ظاهر وب سایت ها است . تصمیم گرفیتم که مقاله ای با عنوان ” قوانین طراحی سایت مدرن “ ایجاد کنیم و در ان به این موضوع بپردازیم . قطعا این قوانین طراحی سایت مدرن همه ی موارد نیست اما عمده ای ان ها است و با رعایت همین موارد کم هم شما به ان نتیجه ای که می خواهید می رسید .

اما لازمه ی ان این است که این قوانین طراحی سایت مدرن را با دقت مطالعه کرده و از همه مهم تر این که ان ها را به درستی به کار بگیرید . در ادامه قوانین طراحی سایت مدرن را به شما معرفی می کنیم . دلیل این که ما این تکنیک ها را برای شما بیان می کنیم این است که شما می توانید به کمک این ها هم ظاهر مناسبی برای وب سایتتان ایجاد کنید و هم در کنارش سئوی سایتتان را بهبود دهید و هم تجربه کاربری خوبی را ارائه دهید .

قوانین طراحی سایت مدرن شامل چه مواردی است ؟

  • بکار گیری رنگ ها به صورت خلاقانه
  • فونت نوشته ها
  • بارگذاری تصاوی و ویدئو ها
  • قرار دادن المان های کاربر پسند
  • قابل دسترس بودن سایت
استفاده رنگ در طراحی سایت

بکار گیری رنگ ها به صورت خلاقانه

رنگ ها در زندگی ما انسان ها همیشه بوده اند و تاثیر بسزایی را ایفا کرده اند . حال شما می خواهید برای کسب و کارتان از رنگ ها استفاده کنید . شاید باور نکنید اما رنگ ها در جذب و نگه داشتن کاربران در وب سایت شما تاثیرات چشم گیری را دارند . این که استفاده رنگ در طراحی سایت نقش زیادی دارند که شکی نیست اما این که چگونه از ان استفاده شود ؟ در کجا استفاده شود ؟ چه رنگی برای چه بخشی بهتر است ؟ و غیره مسائل اصلی ما هستند .

دقت کنید زمانی که کاربران وارد سایت شما می شوند اولین چیزی که می بینند هدر سایت شما است . پس باید برای مثال از رنگ گرمی برای چشم نواز بودن سایتتان برای کاربران استفاده کنید . موارد دیگری نیز هستند برای مثال اغلب از رنگ های سفید و یا خاکستری برای پس زمینه استفاده می شود . در کل از رنگ های خنثی برای پس زمینه استفاده می کنند که هم سایت بی روح نباشد و هم محتوای سایت به خوبی قابل دیدن و تشخیص باشد .

برخی تصور می کنند که استفاده از رنگ های شاد و جیغ می تواند بسیار جذاب و موفق عمل کند . اما سخت در اشتباه هستند رنگ های شاد و جیغ رنگ های بدی نیستند اما شما وب سایتی را تصور کنید با پس زمینه ی زرد یا قرمز . این گونه وب سایت ها تنها چشم کاربران را اذیت می کند و ان ها به سرعت وب سایت شما را ترک می کنند و هرگز به ان بر نمی گردند . این گونه شما کاربران وب سایتتان را از دست می دهید و نتیجه ی عکس برای شما به دنبال دارد .

ux و ui

ux و ui در طراحی سایت

بهتر است در انتخاب رنگ به گونه ای عمل کنید که بیشتر کاربران ان را بپسندند . این کار را هیچ کس بهتر از طراحان ux و ui نمی تواند انجام دهد . هر اشتباهی در این زمینه می تواند باعث از دست دادن مشتریان شما شود . اما این افراد با داشتن تخصص در زمینه ی روانشناسی رنگ ها می توانند بهترین تصمیم را در این زمینه بگیرند . برای اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید و از ان برای بهبود وضعیت وب سایتتان مشاوره دریافت کنید .

فونت نوشته ها

امروزه وب سایت های زیادی را می توانید ببینید که از فونت های بزرگ در نوشتار خود استفاده کرده اند . قطعا این کار ان ها تنها یک دلیل دارد ان هم جلب توجه کاربران است . اما جالب تر از همه این است که ان ها در این زمینه موفق بوده اند . اما برای کاربران واقعا موضوعی خوبی است زیرا خواندن محتوا ها و نوشته ها را برای ان ها بسیار راحت تر کرده است . دقت کنید این موضوع درست است که سایز بززگ فونت بسیار برای طراحی سایت حائز اهمیت است . اما نباید در این مورد افراط کرد .

عده ای به اشتباه از بزرگترین اندازه ی فونت برای نوشته های خود استفاده می کنند . منظور ما از فونت بزرگ این است که متناسب با دید مخاطب باشد نه این که به مقداری بزرگ چشم خواننده را اذیت کند . برای مثال عنوان ها بزرگ تر، مواردی که بر روی ان ها تاکید دارید باید بزرگ تر باشند و امثال این ها .

بارگذاری تصاوی و ویدئو ها

بارگذاری تصاوی و ویدئو ها

در گذشته که پهنای باند کمی در دست طراحان بود و مصرف کنندگان بود برای استفاده از فایل های چند رسانه ای دستشان باز نبود . اما امروزه دیگر این گونه نیست و ان ها در استفاده کردن از ان ها بسیار راحت تر از گذشته عمل می کنند . باز هم تاکید می کنم که تمامی این کار ها را برای جذب کاربران و دادن حس خوب به ان ها انجام می دهیم . همچنین لازم به ذکر است که استفاده از این موارد در حد استاندارد خوب است و بیشتر از یک حدی باعث ازار کاربران می شود ان ها به دنبال وب سایت بهتری می گردند .

طبق قوانین طراحی سایت مدرن استفاده از ویدئو ها و تصاویر در نوشت ها و در واقع همان محتوا های وب سایت شما بسیار مفید بوده است . دقت کنید شما با این کار علاوه بر ایجاد احساس تنوع در ان ها باعث ایجاد یک وقفه بین دو بخش یک متن می شوید . این گونه کاربران می توانند بخش قبلی را در ذهن خود پردازش کنند و بهتر ان را درک کنند .

به طور معمول کاربران بعد از مطالعه ی 300 کلمه وقتی با یک تصویر یا ویدئو رو به رو می شوند احساس بهتری نسبت به ان نوشته پیدا می کنند . حتی در برخی اوقات مشاهده شده که تمایل ان ها را برای مطالعه ی ادامه ی مطلب بیشتر کرده است . پس قوانین طراحی سایت مدرن را به درستی در وب سایتتان پیاده سازی کنید تا بهرتین نتیجه را کسب کنید .

شبکه های اجتماعی

قرار دادن المان های کاربر پسند

این موضوع به اثبات رسیده است که کاربران زمانی که در فضای مجازی با یک موضوع جالب و کارامد رو به رو می شودند تمایل دارند تا ان را با عزیزان و دوستانشان به اشتراک بگذارند . در واقع ان ها را نیز به ان صفحه یا بخش دعوت می کنند تا ان ها نیز از امکانات و خدمات ان جا بهره مند شود . در واقع نتیجه ای که می توان گرفت این است که استفاده از المان های شبکه های اجتماعی در متن ها و یا هر بخش دیگری بسیار می تواند اثر بخش باشد .

این موضوع باعث افزایش کاربران وب سایت شما و به دنبال ان افزایش مشتریان شما و در نهایت افزایش بازدید کنندگان وب سایت شما می شود . قطعا می دانید که افزایش بازدید کننده ها برای شما از نظر سئو نزد موتور های جست و جو چه نتیجه ی بی نظیری را به دنبال دارد . پس به شما توصیه می کنیم که از المان های شبکه های اجتماعی برای ایجاد امکان به اشتراک گذاشتن محتوای سایت استفاده کنید .

قابل دسترس بودن سایت

امروزه یکی دیگر از موضوعاتی که برای طراحی وب سایت ها توصیه می شود استفاده از امکانات و محتوا هایی است که افراد ناتوان نیز بتوانند از ان ها استفاده کنند . امروزه بر دسترسی اسان افراد نا توان به محتوای سایت می توان از امکانات بیشتری نیز استفاده کرد . برای مثال اگر تجارت معروفی دارید می توانید از متخصصان در این زمینه بخواهید تا یک طراحی سایت منحصر به فرد برایتان انجام دهند .

اگر خودتان طراح هستید از سیستم های مدیریت محتوا مانند جوملا یا وردپرس برای این کار استفاده کنید . البته این را هم به خاطر بسپارید که طراحی سایت موافق و هماهنگ با سئو را انتخاب کنید .

امیداوریم که از مطالب ارائه شده در زمینه ی قوانین طراحی سایت مدرن راضی باشید . از زمانی که برای مطالعه ی این مقاله گذاشتید از شما ممنونیم . اگر از مطالب لذت برده اید به دیگر مقالات ما در زمینه طراحی سایت و سئوی سایت و گرافیک سایت و مقالات وردپرس و ایمیل مارکتینگ سر بزنید . همچنین اگر مطالب برای شما مفید بود از شما درخواست میکنیم تا ان را با دوستانتان نیز به اشتراک بگذارید . در صورتی که احساس کردید مطلب کامل نیست و یا این که شما موارد دیگری را هم در زمینه ی قوانین طراحی سایت مدرن می دانید ما را مطلع کنید .

مطلبی که را جب به ” قوانین طراحی سایت مدرن ” برای شما ارائه داده ایم شامل 10 تکنیک است اما در این بخش از مطلب به معرفی 5 تا از قوانین طراحی سایت مدرن می پردازیم . برای مشاهده ی 5 مورد دیگر اینجا کلیک کنید .

به اشتراک بگذارید!
پرستو بخشی

پرستو بخشی

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
وظایف یک سئو کار چیست ؟

وظایف یک سئو کار چیست ؟

اگر شما هم در زمینه بهینه سازی محتوا و وب سایت فعالیت میکنید مطمئنا با واژه ی سئو اشنا شده اید . اما ایا تا بحال این سوال برای شما پیش امده است که وظایف یک سئو کار چیست ؟ در این مقاله قصد داریم به این موضوع بپردازیم و کنجکاوی ذهن شما را در […]

تاثیر طراحی گرافیک در صفحات وب سایت قسمت2

تاثیر طراحی گرافیک در صفحات وب سایت قسمت2

بر خلاف تصور عده ای طراحی گرافیک جز هنر های مدرن محسوب می شود . به عنوان مثال : طراحی نماد، تصویرسازی، صفحه آرایی و خطاطی یا همان تایپو گرافی هم در آثار هزاران سال پیش دیده می‌ شود و هم در مدرن‌ ترین آثار امروزی . در این مقاله نیز قصد داریم به حضور […]

پشتیبانی سایت فروشگاه زعفران

پشتیبانی سایت فروشگاه زعفران

یکی از داغ ترین وب سایت ها در اینترنت وب سایت های فروشگاهی است . در واقع مردم ترجیح می دهند به جای این که خودشان را به خرید از یک منطقه محدود کنند و ساعت ها زمان خود را صرف گشت و گذار در فروشگاه ها کنند به صورتی اینترنت و انلاین در منزل […]

چگونه تولید محتوا خوب تهیه کنیم؟

چگونه تولید محتوا خوب تهیه کنیم؟

امروزه نام تولید محتوا را زیاد شنیده اید اما شاید درباره آن اطلاعات زیادی نداشته باشید، تولید محتوا بخش مهمی از طراحی سایت می باشد که برای افرادی که کسب و کار اینترنتی به راه می اندازند بسیار پر اهمیت می باشد و افراد بسیاری مایل به یادگیری و روش های آن می باشند بنابراین […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.