051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » طراحی سایت » تشخیص کدهای مخرب در وردپرس
تشخیص کدهای مخرب در وردپرس
طراحی سایت 8 آگوست 2019

تشخیص کدهای مخرب در وردپرس

پرستو بخشی پرستو بخشی

تشخیص کدهای مخرب در وردپرس

موضوع امنیت در فضای اینترنت از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است . به جرئت می توان گفت که جرایمی که در دنیای دیجیتال اتفاق می افتد بسیار بیشتر از جرایمی است که در خیابان ها به چشم می خورد . بسیاری از وب سایت ها در خطر هکر ها و افراد سودجو هستند . اکثر سیستم های مدیریت محتوا از امنیت خوبی برخوردار هستند . برای مثال سیستم مدیریت محتوای وردپرس دارای امنیت نسبتا بالایی است اما در برخی اوقات اشکالات امنیتی بوجود می آید . در این آموزش می پردازیم به نحوه ی اسکن وردپرس برای تشخیص کدهای مخرب در وردپرس تا بتوانید سطح امنیت وب سایت خود را همیشه بالا نگه دارید .

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای محبوب در بین کاربران و طراحان است و درصد زیادی از وب سایت ها را پشتیبانی می کند . بدین جهت تصمیم گرفته ایم تا در این مطلب به شما آموزش دهیم که چگونه به اسکن و تشخیص کدهای مخرب در وردپرس بپردازید .

اهمیت اسکن و تشخیص کدهای مخرب در وردپرس

در فضای اینترنتی وب سایت های زیادی در حال فعالیت هستند که درصد زیادی از این ها را وب سایت های وردپرسی تشکیل می دهند . همانطور که در بالا نیز گفته شد هر سیستم مدیریت محتوایی که طراحان با آن به طراحی وب سایت مشغول هستند از سطح امنیتی نسبتا بالایی برخوردار هستند . اما زمانی که می شود امنیت وب سایت را بیشتر ارتقا داد و آن را از بابت هر خطری حفاظت کرد، چرا نباید از روش ها و راه کار های آن استفاده کرد ؟

در بین وب‌ سایت‌ های وردپرسی حدود 7.5 میلیون حمله در ساعت وجود دارد این آمار بسیار عجیب نشان می‌ دهند که کوچک‌ ترین اشتباه می‌ تواند موجب نابودی کل زحمات و از دست رفتن داده‌ ها خواهند شد . اما به کمک اسکن وردپرس می‌ توانید میزان امنیت وب‌ سایت خود را بالا تر برده و از خطرات احتمالی آگاه شوید .

زمانی که شما به اسکن و تشخیص کدهای مخرب در وردپرس می پردازید از خطارات احتمالی آگاه می شوید و می توانید آن ها را از بین ببرید و وب سایت خود را نجات دهید . قبل از این که به آموزش بپردازیم می خواهم به شما توصیه کنم که به طور مرتب و زمان بندی شده وب سایت وردپرسی خود را اسکن کنید . این موضوع باعث می شود تا شما زمان لازم را برای رفع ایرادات و اشکالت خود داشته باشید .

یکی دیگر از اهمیت های اسکن و تشخیص کدهای مخرب در وردپرس در مورد تنبیهاتی است که توسط گوگل و سایر موتور های جست و جو برای سایت‌ های ناامن در نظر گرفته شده است . گوگل و سایر موتور‌ های جست و جو تمام وب‌ سایت‌ های موجود در وب را برسی می کنند و اگر متوجه شوند که وب‌ سایتی ناامن است، آن را در لیست سیاه خود می گذارند .

 امنیت وب‌ سایت

توصیه های اولیه برای حفظ امنیت وب‌ سایت

در ادامه به شما نکات مهمی در باره حفظ امنیت وب‌ سایت را توضیح می دهیم . بهتر است که این نکات را جدی بگیرید و حتما رعایت کنید تا وب سایتتان را از خطر هک شدن حفظ کنید .

 • اطلاعات شخصی مانند ایمیل یا هر اطلاعاتی که از حساسیت بالایی برخوردار می‌ باشد را به صورت عمومی منتشر نکنید .
 • به طور مرتب نسخه وردپرس خود را به آخرین نسخه منتشر شده به روز رسانی نمایید .
 • همیشه سعی کنید رمز عبور منحصر به فرد و پیچیده‌ ای برای پنل ورود به پیشخوان مدیریت خود انتخاب کنید .
 • پیشنهاد می‌ کنیم جهت ساخت رمز‌ های عبور قوی راهنمای انتخاب پسورد مناسب در وردپرس را مطالعه بفرمایید .
 • برای همیشه از یک رمز عبور استفاده نکنید، سعی کنید حداقل به طور مداوم و در بازه‌ های زمانی مشخص اقدام به تعویض رمز عبور خود نمایید .
 • از نام‌ کاربری admin و administrator به هیچ عنوان استفاده نکنید . سعی کنید نام‌ کاربری را برای ورود به پیشخوان مدیریت انتخاب کنید که به هیچ عنوان قابل حدس زدن نباشد .
 • برای نام‌ گذاری پیشوند جداول پایگاه داده از موارد پیش فرض استفاده نکنید .
 • برای فایل‌ های غیر ضروری مجوز صادر نکنید .
 • یک سرور قوی و امن را برای میزبانی وب‌ سایت خود انتخاب کنید .

اسکن و تشخیص کدهای مخرب در وردپرس و سرور وب‌ سایت

دلیل این که ما به شدت اصرار داریم که شما وب سایتتان را مرتب اسکن کنید این است که برخی از کد های آلوده که در وب سایتتان قرار می گیرند در ظاهر برای شما مشکلی ایجاد نمی کنند و شما متوجه حضور آن ها نمی شوید . اما این موضوع به این معنی نیست که در وب سایت شما مشکلی نیست و همیشه چیز در صحت و سلامت قرار دارد .

برای مثال یک وب سایتی که به کد Malwares آلوده است ممکن است در ظاهر هیچ مشکلی ندشاته باشد و حتی وب سایت شما به درستی نیز کار کند . اما وجود این کد آلوده در وب‌ سایت شما ممکن است اطلاعات خصوصی کاربران شما را به سرقت برده و از آن سوء استفاده کند . در طی فرایند یک هک موفقیت آمیز ممکن است اطلاعات مهمی مانند آدرس IP شما، کپی کوکی‌ ها و فایل‌ ها در اختیار هکر قرار گیرد . تنها راهی که می تواندی از وجود این گونه کدهای مخرب و آلوده در وب سایتتان آگاه شوید اسکن کردن وب سایتتان است .

اسکن و تشخیص کدهای مخرب

معرفی ابزار‌ های آنلاین برای اسکن و تشخیص کدهای مخرب در وردپرس

در فضای اینترنت وب‌ سایت‌ ها و ابزار هایی وجود دارند که شما به صورت آنلاین می توانید برای بررسی و آنالیز امنیت وب سایت وردپرسی خود اقدام کنید . مواردی را که در ادامه به شما معرفی می کنیم عبارت اند از بهترین وب سایت‌ ها و ابزار های رایگان و غیر رایگان در این حوزه که باعث افزایش سطح امنیتی وب سایتتان می شوند . این وب سایت ها و ابزار ها عبارت اند از :

 • Sucuri Site Check
 • WP Scan
 • WordPress Security Scan
 • Acunetix

استفاده از افزونه های امنیتی وردپرس برای افزایش امنیت وب سایت

همان طور که در بالا نیز گفته شد سیستم مدیریت محتوای وردپرس یک سیستم بسیار قوی و قدرتمند است . یکی از دلایل قدرتمند بودن و محبوب بودن این سیستم وجود افزونه های زیادی در آن است که به کمک آن ها می توان بسیاری از کار ها را راحت تر از قبل انجام داد . در وردپرس در واقع بر هر کاری یک افزونه ای موجود است مانند حوزه امنیت .

ده دلیل استقبال گسترده از وردپرس در سطح جهان و افزایش نیاز به بهبود و حفظ امنیت وب‌ سایت‌ های وردپرسی، شرکت‌ های بزرگ دست به کار شده و افزونه های امنیتی وردپرس را ایجاد و در مارکت وردپرس در دسترس عموم گذاشته‌ اند . تنها کافی است تا افزونه ی امنیتی مورد نظر خود را بر روی وب سایت وردپرسی خود نصب کنید تا خیلی ساده و بدون دردسر وب‌ سایت خود را از وجود هر گونه کد‌های مخرب و آسیب‌ پذیری‌ حفظ کنید .

موثر ترین افزونه های امنیتی وردپرس :

 • Wordfence Security
 • All in One WP Security
 • iThemes Security
 • Sucuri Scanner
 • Anti-Malware Security
اسکن و تشخیص کدهای مخرب

پلاگین Wordfence Security

این پلاگین یکی از بهترین و موثر ترین پلاگین های امنیتی وردپرس می باشد که طرفداران زیادی نیز دارد . این پلاگین وردپرس شما و تمام فایل های اصلی هسته وردپرس، قالب و پلاگین ها شما را برسی و آنالیز می کند . اگر در وب سایت شما کد مخربی پیدا کند به شما نشان می دهد و شما را آگاه می کند .

پلاگین All in One WP Security

یکی دیگر از پلاگین های امنیتی محبوب در بین کاربران وردپرس پلاگین All in One WP Security است . هر پلاگینی بنا به دلایلی در بین کاربرانش محبوب می شود . این پلاگین نیز به دلیل داشتن یک محیط کاربری ساده و در عین حال کارایی بسیار بالای از محبوبیت زیادی برخوردار شده است . اسکن وب سایت وردپرسی در این پلاگین به این صورت است که تمام بخش‌ های موجود در سایت را از نظر امنیت درجه‌ بندی می کند و به شما نمایش خواهد داد که چه بخش‌ هایی از امنیت پایین‌ تر و ضعیف تری برخوردار می‌ باشند .

پلاگین iThemes Security

این پلایگن امنیتی در دو نسخه رایگان و پرمیوم در دسترس کاربران وردپرس است . پلاگین امنیتی iThemes Security با بررسی کامل وب‌ سایت وردپرسی شما تمام اعمال صورت گرفته در وب‌ سایت را تحت نظارت خود قرار می دهد . همچنین مانند دیگر پلاگین های امنیتی وب سایت شما را اسکن می کند و در صورت وجود هر گونه اشکال و یا کد مخربی شما را از وجود آن آگاه می کند و آن را نشان می دهد .

پلاگین Sucuri Scanner

یکی دیگر از بهترین پلاگین های امنیتی ساخته شده برای وردپرس، پلاگین Sucuri Scanner می‌ باشد . این پلاگین دارای ابزار هایی منحصر به فرد است که که در طی فرایند اسکن وب سایت و تشخیص کدهای مخرب در وردپرس بسیار دقیق عمل می‌ کنند . حتی می توانید به کمک این پلاگین به تمام منابع سرور خود نظارت داشته باشید و آن ها را نیز برسی کنید .

پلاگین Anti-Malware Security

پلاگین Anti-Malware Security یکی از بهترین پلاگین های امنیتی وردپرس است . این افزونه قادر است تروجان ها، ویروس ها، آسیب پذیری های موجود و سایر تهدیدات امنیتی در وب سایت وردپرسی شما را جست و جو کرده و به شما کمک می کند تا آن ها را برطرف نمایید .

سخن پایانی …

در صورت رضایت از این مطلب خواهشمندیم که این مطلب را به دوستان خود به اشتراک بگذارید . اگر احساس کردید که مطلب کامل نیست و یا شما اطلاعات مفید تری دارید لطفا ان را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید . اگر به دنبال قالب زیبا و جذاب برای طراحی وب سایتان می گردید به لینک زیر مراجعه کنید و جذاب ترین و باکیفیت ترین قالب های وردپرسی را دانلود کنید .

به شما توصیه می کنیم تا به دیگر مطالب سایت ما که در زمینه های زیر می باشد نیز سر بزنید :

در نهایت امیداوریم که از مطالب ارائه شده در باره ” تشخیص کدهای مخرب در وردپرس ” راضی باشید .

به اشتراک بگذارید!
پرستو بخشی

پرستو بخشی

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
معایب وردپرس چیست ؟ قسمت 1

معایب وردپرس چیست ؟ قسمت 1

هر کسی که صاحب کسب و کاری است و قصد دارد تا برای کار خود یک وب سایت داشته باشد و همچنین طراحانی که می خواهد وب سایت طراحی کنند همگی به دنبال یک سیستم سایت ساز خوب می گردند . جالب است که بدانید در بین این سیستم های مدیریت محتوا یا همان cms […]

طراحی سایت نیازمندی

طراحی سایت نیازمندی

داشتن شغل و درامد کافی مهم ترین وسیله برای تامین نیاز های بشر بوده و هنوز هم هست . در گذشته برای بدست آوردن شغل، چند راه بیشتر پیش روی افراد نبود . یکی ان که شغل پدری خود را دنبال کنند یا نزد استادی به یادگیری حرفه ای بپردازند و آن را گسترش دهند […]

اهمیت خلاصه نویسی در طراحی سایت

اهمیت خلاصه نویسی در طراحی سایت

همیشه در دنیای اینترنت و وب این کلمه ها و عبارات بودند که به ان ها معنی بخشیدن . فضای وب بدون محتوا هیچ معنایی ندارد . پس مطالب اهمیت ویژه ای دارد و در این شرایط هر چه در این زمینه مهارت بیشتری داشته باشید به موفقیت بیشتری هم خواهید رسید . در این […]

نکات طراحی سایت کلینیک بخش2

نکات طراحی سایت کلینیک بخش2

به ادامه ی مطلب نکات طراحی سایت کلینیک خوش امدید . همان طور که در مطلب قبلی برایتان توضیح دادیم موفقیت وب سایت کلینیک و یا مرکز درمانی شما به تعداد بازدید های ان بستگی دارد . برای رسیدن به این درجه و موفقیت نیز باید اقداماتی انجام دهید . همچنین این که برای جلب […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.