051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » سئو و بهینه سازی سایت » اسنیپت چیست و تاثیر آن بر سئوی سایت به چه صورت است ؟
اسنیپت چیست و تاثیر آن بر سئوی سایت به چه صورت است ؟
سئو و بهینه سازی سایت 12 ژوئن 2019

اسنیپت چیست و تاثیر آن بر سئوی سایت به چه صورت است ؟

پرستو بخشی پرستو بخشی

اسنیپت چیست و تاثیر آن بر سئوی سایت به چه صورت است ؟

اسنیپت های گوگل برای بازاریابان فضای مجازی بهترین فرصت هستند زیرا ان ها به کمک این اسنیپت های گوگل که هر بار به روز می شوند می توانند برای ارتقای سئوی سایتشان و در نهایت افزایش بازدید سایتشان استفاده کنند . در ادامه می پردازیم به این که در واقع به چه چیزی اسنیپت می گویند و این که این ها چه تاثیراتی بر روی سئوی سایت ها می گذارند که اینقدر طرفدار دارند .

اسنیپت ( Snippet ) چیست ؟

گوگل اهمیت زیادی به رضایتمندی کاربرانش می دهد از این رو زمانی که شما به عنوان یک کاربر در گوگل به جست و جو مشغول هستید گوگل برای این که شما را سریع تر به موضوع جست و جو شده برساند اسنیپت هایی را به شما نشان می دهد . محل قرار گیری این اسنیپت ها در قسمت لینک ابتدایی و سر آغاز لینک ها در صفحه اول گوگل یا همان Position Zero است که در قالب یک باکس به شما نشان داده می شود .

دقت کنید که همیشه به یک شکل این Snippet ها به شما ارائه نمی شود و در مواردی ممکن است دو و یا سه و یا حتی بیشتر از این باکس ها را ببینید .

عکس زیر نمونه ای از این Snippet ها را به شما نشان می دهد :

Snippet

همان طور که در بالا نیز گفته شد نمایش این جواب ها همیشه به یک شکا ظاهر نمی شوند و گاهی اوقات به صورت بولت و نقطه و یا حتی عدد نمایش داده می شوند . مانند تصویری که در ادامه مشاهده می کنید :

Snippet

دلایل اهمیت اسنیپت برای وب سایت ها و وبلاگ ها

مهم ترین دلیلی که اسنیپت ها اهمیت زیادی دارند قرار گیری سایت ها و محتوای ان ها در بخش Position Zero و لینک یک، در صفحه اول گوگل است . چه دلیلی از این مهم تر و پر سود تر می تواند وجود داشته باشد که خوده گوگل تبلیغ وب سایت و یا کسب و کار شما را انجام دهد ؟

البته استفاده کردن از اسنیپت های گوگل مزایای زیادی برای بهبود سئوی سایت ها دارد که به شرح زیر هستند :

 • باعث جذب و افزایش ترافیک وب سایت ها می شود
 • باعث افزایش بازدید و Visibility وب سایت ها و در نهایت بهبود رتبه سایت می شود
 • اسنیپت باعث افزایش اعتماد کاربران و گوگل به وب سایت ها می شود
 • اعتبار وب سایت ها را برای جذب ترافیک بیشتر افزایش می دهد
 • و …

به چه صورت می توان از Snippet گوگل استفاده کرد و بهره برد ؟

قطعا بعد از مطالعه ی موارد بالا شما نیز این سوال در ذهنتان شکل می گیرد که چگونه می توانم از Snippet گوگل استفاده کنم تا بتوانم تبلیغ وب سایتم را در کادر اول و لینک اول گوگل قرار دهم ؟

در پاسخ به این سوال باید گفت گوگل در ابتدا به کیفیت محتوای تولیدی شما نگاه می کند و ان را برسی می کند تا بفهمد این محتوا برای کاربران تا چه میزان با اهمیت و با کیفیت است ؟

بعد از ان نوع نگارش ان محتوا را مورد برسی قرار می دهد .

البته موارد دیگری نیز وجود دارد که گوگل و الگوریتم های ان در انتخاب محتوا و جهت اسنیپت ها ان ها را مد نظر قرار می دهند . برای مثال محتوای وب سایت شما باید در صفحه اول گوگل باشد و از ترافیک قابل قبولی برخوردار باشد . اما این که در صفحه اول باشید جز شرط های الزام آور نیست زیرا گاها مشاهده شده است که محتوای انتخابی Snippet توسط گوگل در سایر صفحات نیز بوده است . پس شیوه ی قرار گیری در اسنیپت گوگل به این صورت است که شما در قدم اول باید محتوای تولیدی وب سایت خود را برای انتخاب Snippet ها بهینه کنید .

Snippet های گوگل می توانند چه مواردی باشند ؟

 • متن
 • تصویر
 • لیست های شماره گذاری شده
 • بالت
 • گام به گام
 • چارت و نمودار
 • تصاویر

چه تعداد کلمه باید برای Snippet در نظر گرفته شود ؟

این که گوگل از چه نوع Snippet جهت نمایش داده ها استفاده می کند بسیار مهم است . یک موضوع مهم دیگری که در این باره وجود دارد این است که شما باید تعداد کلماتی که در کادر قرار می گیرد را مشخص کنید . دلیل ان هم این است که این کلمات از محتوای تولیدی شما انتخاب می شوند . به تصویر زیر نگاه کنید در این تصویر Snippet دارای 42 کلمه است .

اسنیپت

بر اساس آنالیز های دقیقی که توسط ابزار های گوناگون صورت گرفته است طول بهینه و مناسب Snippet های گوگل به صورت نرمال باید در حدود 40 تا 50 کلمه باشد . یکی از این ابزار هایی که این امار را به کمک ان به دست اورده ایم ابزار SEMrush است .

اهمیت محتوای FAQ در Snippet های گوگل

زمانی که کاربران از گوگل سوالات خود را می پرسند انتظار دارند تا گوگل پاسخ درست را به ان ها ارائه کند . برخی از فرمت تقویم جهت ویرایش داده های خود استفاده می کنند . که به اصطلاح می گییم ان ها از مدل FAQ جهت نمایش محتوای خود استفاده کرده اند . بهتر از در زمانی که به تولید محتوا مشغول هستید به تمامی مسائل پیرامون یک سوال بپردازید تا بتوانید تمام جواب، سوال هایی که افراد از گوگل می پرسند را تحت پوشش قرار دهید .

کار دیگری که میس توانید انجام دهید این است که برای هر سوال صفحه ای مجزا اختصاص دهید و سپس هر کدام از صفحات را به یکدیگر لینک دهید این گونه با تولید محتوا های طولانی نیز کاربران را خسته نمی کنید .

Snippet های گوگل به صورتی نمایان می شوند ؟ جدول، پاراگراف یا لیست ؟

این که گوگل در پاسخ به سوال شما چه نوع اسنیپتی را انتخاب می کندو ارائه می دهد، بستگی به الگوریتم آن و شیوه نگارش محتوای شما دارد . اما طبق امار به دست امده از یک تحقیق حدود 29 درصد اسنیپت های گوگل به صورت جدول هستند . به عبارت دیگر می توان گفت که گوگل تقریبا یک سوم اسنیپت داده های خود را در جدول نمایش می دهد . در تصویر زیر یک نمونه از اسنیپت گوگل در قالب جدول را مشاهده می کنید :

 اسنیپت گوگل در قالب جدول

از سوی دیگر لیست و جدول ها در ردیف آخرین Snippet های گوگل در نمایش داده ها هستند :

Snippet

همچنین می توان قوانینی را به Snippet ها اضافه کرد که در تصویر زیر نمونه ای از ان را می توانید ببینید :

Snippet

در نمایش داده ها هم می توان از لیست استاندارد استفاده کرد :

Snippet

حضور تگ های پاراگراف در Snippet های گوگل

یکی دیگر از روش هایی که Snippet گوگل برای نمایش داده ها به کاربران از ان استفاده می کند استفاده از تگ ها پاراگراف است . برای استفاده از این تگ ها باید در Query هدر به شکلی که در تصویر زیر مشاهده می کنید استفا ه کنید .

Snippet

اهمیت عنوان ها در Snippet های گوگل

به منظور بهینه سازی اسنیپ ها، محتوای شما باید در Query تگ های H1 ، H2 و H3 باشد .

Snippet

در استفاده از step ها درنگ نکنید

در جواب برخی سوالات گوگل امکان دارد از اسنیپت استفاده نکند . به همین خاطر بهتر است برای هر زیر عنوان از یک Step استفاده کنید .

Snippet

اجازه دهید این موضوع را با ذکر یک مثال برایتان بهتر توضیح دهم به تصویر زیر دقت کنید . شکل زیر نمونه ای از استفاده اسنیپت گوگل در جست و جوی الماس می باشد . در این شکل داده ها در جایگاه Position Zero نمایش داده شده اند .

Snippet

محتوای استفاده شده در این سایت که در رنک یک قرار دارد، با استفاده گوگل از این اسنیپت 16 درصد آمار ترافیک خود را افزایش داده است . تاثیر محتوای بهینه شده برای پاسخ به سوالات تا حدود زیادی تاثیر مستقیم بر نمایش محتوای شما در گوگل خواهد گذاشت .

در واقع کاری که شما باید انجام دهید این است که محتوایتان را برای پاسخ سوالاتی مانند موارد زیر اماده کنید :

 • چه کسی ؟
 • چه چیزی ؟
 • کجا ؟
 • چگونه ؟
 • و …

از زمانی که برای مطالعه ی این مطلب گذاشتید از شما متشکریم . در صورت رضایت از این مطلب خواهشمندیم که این مطلب را به دوستان خود به اشتراک بگذارید . اگر احساس کردید که مطلب کامل نیست و یا شما اطلاعات مفید تری دارید لطفا ان را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید .

به شما توصیه می کنیم تا به دیگر مطالب سایت ما که در زمینه های زیر می باشد نیز سر بزنید :

در نهایت امیداوریم که از مطالب ارائه شده راضی باشید .

به اشتراک بگذارید!
پرستو بخشی

پرستو بخشی

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
طراحی سایت فروشگاه لباس

طراحی سایت فروشگاه لباس

در طول تاریخ همواره یکی از نیازهای اساسی انسان‌ها پوشاک بوده است و درواقع پوشاک همواره با انسان‌ها همراه بوده است. اما باگذشت زمان بنا بر شرایط محیطی و اجتماعی که غالبا از آن با عنوان مد نام‌برده می‌شود، پوشاک و لباس انسان‌ها به شکل‌ها و نوع‌های مختلف و متناسب بافرهنگ کشورها تغییر کرده است. […]

اینفوگرافیک چیست ؟ بخش1

اینفوگرافیک چیست ؟ بخش1

مبحث گرافیک، یک مبحث پر محتوا و شاخه شاخه است و موارد زیادی را شامل می شود . یکی از این موارد اینفوگرافیک است . در این مقاله قصد داریم تا شما را با این موضوع جذاب و پویا بیشتر اشنا کنیم . مواردی که در این مقاله می خوانیم عبارت اند از : اینفو […]

طراحی سایت فروشگاه جواهرات

طراحی سایت فروشگاه جواهرات

همان طور که می دانید در کشور ما استفاده از جواهرات و زیورالات بسیار زیاد می باشد . همه افراد به خصوص بانوان زیبایی را دوست دارند و برای حفظ زیبایی و بهداشت فردی ، از محصولات زیادی استفاده می کنند . تنوع محصولات بسیار بالا می باشد و شاید خیلی از افراد حتی از […]

چگونه برچسب های کلیدی متا را پنهان کنیم ؟ بخش 2

چگونه برچسب های کلیدی متا را پنهان کنیم ؟ بخش 2

همانطور که در بخش قبل گفتیم برچسب های متا طرفداران کمی دارد یا اصلا بهتر است بگوییم طرفدار ندارد…این عبارات کلیدی کار را برای برخی از موتور های جستجو آسان کرده اند…اما آنها نمی توانند این کار را در بعضی دیگر از موتور های جستجو انجام دهند…مانند موتور های جستجو که دربخش قبل در باره […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.