051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » طراحی سایت » طراحی سایت با وردپرس یا cms اختصاصی ؟ بخش2
طراحی سایت با وردپرس یا cms اختصاصی ؟ بخش2
طراحی سایت, قالب های وردپرس 19 ژوئن 2019

طراحی سایت با وردپرس یا cms اختصاصی ؟ بخش2

پرستو بخشی پرستو بخشی

طراحی سایت با وردپرس یا cms اختصاصی ؟ بخش2

در بخش قبلی این مطلب به معرفی طراحی سایت با وردپرس یا cms اختصاصی به صورت جدا گانه پرداختیم و مزایای استفاده از هر کدام را شرح دادیم . هدف ما از نوشتن این مطلب این است که به شما در تصمیم گیریتان کمک کنیم . با مطالعه ی این مطلب و بخش اول آن می توانید به راحتی بنا به تعاریف و شناخت ویژگی ها و مزایای هر کدام تصمیم به انتخاب طراحی سایت با وردپرس یا cms اختصاصی بگیرید .

در بخش اول مزایای طراحی سایت با وردپرس یا cms اختصاصی را به طور جدا گانه برسی کردیم . در این بخش می خواهیم معایب هر کدارم از این دو را نیز بیان کنیم و بگوییم که بای چه نوع وب سایت هایی کناسب هستند و در واقع شما را از این سردرگمی راحت کنیم . درست است حتما الان با خودتان می گویید در ابتدا که گفته شد هیچ عیب و مشکلی وجود ندارد پس چه شد ؟

درست است اما منظور از معایب مسائلی نیستند که نتوان آن ها را حل کرد . برای بخش معایب تنها به موضوعاتی که می پردازیم که هر کدام از این دو روش طراحی سایت نسبت به یک دیگر بهتر و یا ضعیف تر عمل می کنند . منظور این است که از آن جایی که این دو شبیه هم نیستند پس تفاوت هایی دارند و در برخی موضوعات و بخش بهتر از دیگری عمل می کنند .

معایب طراحی سایت با وردپرس یا cms اختصاصی

معایب طراحی سایت با استفاده از CMS اختصاصی :

در بخش اول به موضوع امنیت و سرعت پرداختیم و به شما گفتیم که سرعت و امنیت در طراحی سایت با استفاده از CMS اختصاصی تا چه میزان برای وب سایت شما شما خوب و مناسب است . اما باید بدانید که در فرایند طراحی وب سایت فاکتور های زیادی دخیل هستند تا در نهایت نتیجه ای مطلوب حاصل شود . زمان، یکی از فاکتور های دخیل در طراحی سایت است که در مورد طراحی سایت با استفاده از CMS اختصاصی باید بگوییم که به مقداری بیشتری از آن نیاز داریم . هزینه بالا و زمان طولانی برای طراحی سایت با استفاده از CMS اختصاصی یکی از معایب آن است .

هزینه طراحی سایت

زمان و هزینه ی زیاد :

تصور کنید که برای خرید یک دست کت و شلوار به بازار مراجعه کنید یا به یک خیاط شخصی دوز، کدام یک هزینه بالا تری خواهند داشت ؟ همین مثال در طراحی سایت نیز وجود دارد . زمانی که شما از سیستم های مدیریت محتوای رایگان استفاده می کنید بخش زیادی از هزینه های طراحی و توسعه پنل های مدیریتی را پیش رو نخواهید داشت .

با مثال بالا کاملا متوجه شدید که می خواهیم چه چیزی را به شما بگوییم . بله درست است، در طراحی سایت با CMS اختصاصی مدت طراحی سایت شما افزایش یافته و به همین نسبت هزینه های شما بیشتر می شود . البته ممکن است که یک شرکت به شما پیشنهاد قیمتی مشابه با یک سایت وردپرسی اختصاصی برای یک CMS اختصاصی بدهد، در این شرایط باید به این فکر کنید که آن CMS برای شما اختصاصی نیست بلکه برای آن شرکت اختصاصی است .

منظور متن بالا این است که، یعنی یک CMS توسط یک تیم ۵ تا ۱۰ نفره پیاده سازی شده و با عنوان اختصاصی به شما فروخته می شود، حال آن که همین سیستم به شرکت های دیگر و زمینه های کاری دیگر نیز فروخته خواهد شد و عملا اختصاصی بودن آن برای شما نیست بلکه برای شرکت تولید کننده است .

معایب طراحی سایت با استفاده از وردپرس :

پیکر بندی در وردپرس :

همان طور که مشاهده می کنید یکی از معایب وردپرس مربوط به پیکر بندی ان می شود . پیکر بندی وردپرس اصولی و منطقی نیست . برای درک بهتر به مثالی که در ادامه می خوانید دقت کنید . برای مثال : پیوند های یکتا تنها زمانی کامل می‌ شوند که شما به صورت دستی از افزونه‌ های سئو، آن را بهینه سازی و تثبیت کنید . این موضوع کاملا منطقی است که در پیکر بندی دیگری مانند مبارزه با هرز نامه‌ ها، وردپرس محکم پیکر بندی شده است که می‌ تواند بسیار مفید باشد .

اما چیزی که در این جا جز معایب وردپرس محسوب می شود این است که وردپرس چگونه می‌ تواند اختصاصی شود و برای کل مجموعه نباشد ؟ در واقع حقیقت اصلی این است که این سیستم مدیریت محتوا بسیار شلوغ پیکر بندی شده است و بیش از حد به مواردی در آن پرداخته شده که باید واضح و روشن می‌ بودند .

حجم زیاد اموزش های وردپرس :

قطعا آموزش‌ های وردپرس، نه کم و نه این که ناسازگار باشند، هستند . اما موضوع اصلی این است که در حال حاضر ممکن است شما از حجم آموزش‌ ها دچار مشکلات ادراکی شوید . حتی اگر از منابع معتبری استفاده کنید، معمولا طول می‌ کشد تا از میان انبوه آموزش‌ ها، مشکل اصلی وب‌ سایت خود را پیدا کنید .

خدمات وردپرس :

آن چه در وردپرس به عنوان خدمات وجود دارد، بیشتر در خدمت صفحات و برگه‌ ها است و کمتر در اختیار محتوا قرار می‌ گیرد .

پلاگین های وردپرس

گرانی برخی پلاگین ها و تم ها :

تم‌ ها و پلاگین‌ های پرمیوم و تجاری وردپرس بسیار گران است و پشتیبانی به موقع و منظمی نیز ندارد .

چالش های سئو و بهینه سازی در وردپرس :

سیستم مدیریت محتوای وردپرس امکانات خوبی برای نسخه‌ های موبایل ارائه کرده است . اما همین موضوع می‌ تواند برای افراد تازه کار با این سیستم، چالش‌ هایی را در زمینه سئو به وجود بیاورد .

درصد استفاده از طراحی سایت با وردپرس یا cms اختصاصی

اگر بخواهیم این موضوع را برسی کنیم به این نتیجه می رسیبم که سیستم مدیریت محتوای وردپرس طی ۱۴ سال و با تلاش میلیون ها نفر در سرتاسر دنیا به نقطه فعلی خود رسیده و موفق شده است به محبوب ترین و پرکاربر ترین نمونه در زمینه کاری خود تبدیل شود . همین جامعه آماری به شما نشان می دهد که طراحی سایت با وردپرس چه ارزش هایی برای شما می تواند ایجاد کند و تا چه اندازه کاربر پسند است .

طراحی سایت با وردپرس یا cms اختصاصی مناسب چه وب سایت هایی است ؟

در این بخش سایت های پرطرفدار در فضای وب را بررسی کرده و تصمیم می گیریم که برای هریک از آن ها چه سیستم مدیریت محتوایی پیشنهاد می شود .

طراحی وب سایت فروشگاه اینترنتی

طراحی وب سایت فروشگاه اینترنتی :

یکی از انواع وب سایت هایی که به شما توصیه می کنیم حتما برای طراحی ان از CMS اختصاصی استفاده کنید، وب سایت های فروشگاهی آنلاین هستند . یکی از دلایلی که به این دسته از فروشگاه های بزرگ توصیه می کنیم حتما از CMS اختصاصی برای طراحی وب سایتشان استفاده کنند این است که برای فروش محصولات نیاز به یک بستر اختصاصی است . ایجاد چنین بستر اختصاصی برای سایت و ارتباط با بخش های مهمی مانند انبار، تحویل و پرسنلی بسیار مهم هستند . زمانی که برای طراحی این وب سایت ها از CMS اختصاصی استفاده می شود در آینده می تواند به میزان زیادی برای مدیران وب سایت ها کمک کننده باشد .

مواردی که در بالا ذکر شد دلیل بر این نمی شود که برای طراحی وب سایت فروشگاهی خود نتوانید از وردپرس استفاده کنید . اما بهتر است برای وب سایت های فروشگاهی از وردپرس استفاده کنیم که تخصصی هستند و برای فروش محصولات در زمینه ای مشخص و با جامعه هدف محدود فعالیت می کنند . همچنین از آن جایی که زمان و هزینه ی کمتری را شامل می شود می توان گفت که برای این دسته از وب سایت ها بهترین گزینه است .

طراحی وب سایت شرکتی :

برای شرکت ها و سازمان ها و مجموعه های صنعتی و تولیدی بهترین گزینه ی انتخابی، طراحی وب سایت شرکتی با استفاده از سیستم مدیریت محتوای وردپرس است . برای طراحی وب سایت های شرکتی و مخصوصا در بخش پنل مدیریتی آن به امکانات زیاد و پیچیده ای نیاز است . اگر برای طراحی چنین وب سایتی سیستم مدیریت محتوای وردپرس را انتخاب کنید قطعا می توانید یک وب سایت کارامد و تمامی امکانات و خدمات داشته باشید . وردئپرس با وجود افزونه ها و تنوع قالبی که دارد می تواند شما را از بابت پوسته و ظاهر وب سایت و همچنین امکانات درون و سایت راضی کند .

طراحی وب سایت خبری

طراحی وب سایت خبری :

در وب سایت های خبری فاکتور سئو از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است . از این رو باز هم به شما پیشنها می کنیم که اگر قصد راه اندازی یک وب سایت خبری را دارید از وردپرس برای طراحی آن استفاده کنید . عده ای به اشتباه تصور می کنند که یک سیستم مدیریت محتوای رایگان مانند وردپرس توانایی میزبانی از سایت هایی با چنین محتوا و کاربر زیادی را ندارند . اما کافی است تا کمی در این باره تحقیق کنیم ان وقت متوجه می شویم که بزرگ ترین وب سایت های خبری دنیا با استفاده از همان سیستم مدیریت محتوای مثلا ضعیف ساخته شده است . اکثر وب سایت های خبری و موفق ایران نیز با استفاده از وردپرس ساخته و طراحی شده اند .

طراحی وب سایت خلاقانه :

وب سایت های خلاقانه تعریفشان به این صورت است که به اکثر وب سایت هایی که توسط یک ایده استارت آپ خلق شدند و کارکرد و رویکرد متفاوتی از خودشان نشان می دهند وی سایت خلاقانه ی گویند . مشخصا در این گونه وب سایت ها باید امکانات، خدمات، ویژگی ها و قابلیت های خاصی حضور داشته باشد که در دیگر وب سایت ها یافت نشود و در واقع خاص و تک باشد . در این باره طراحی سایت با وردپرس یا cms اختصاصی تفاوت زیادی ندارد و مشابه هم می توانند به خوبی نشان دهنده ی تفاوت و خلاقیت طراح باشند .

طراحی وب سایت خلاقانه به کمک وردپرسی و CMS اختصاصی نیازمند توسعه و خلاقیت هستند و انجام این کار در هر دوی آن ها به راحتی امکان پذیر است . بهترین راه حل برای طراحی چنین وب سایت هایی این است که با توجه به این که استارت آپ ها عموما سرمایه لازم برای کد نویسی یک CMS اختصاصی و تشکیل تیم قدرتمند را ندارند در ماه های اولیه کار خود یک نسخه اولیه بر بستر وردپرس پیاده سازی کنند و بازخورد مشتریان را نیز آنالیز کنند .

هر زمان احساس کردند که این ایده به مرحله گسترش و ارتقا نزدیک شده است می توانند تصمیم بگیرند که سایت را بر روی یک CMS اختصاصی بازنویسی کنند و یا حتی با استفاده از بستر قدرتمند وردپرس امکانات مورد نظر خود را به آن اضافه نمایند .

سخن پایانی …

حال اگر برای طراحی سایت با وردپرس یا cms اختصاصی خود تصمیمی نگرفته اید و هنوز قدمی بر نداشته اید، لطفا با شماره تلفن های موجود در وب سایت دهکده وب تماس بگیرید . ما در شرکت طراحی و توسعه ی سایت دهکده وب با تیم پشتیبانی و مشاوره ی خود اماده ی کمک به شما هستیم .

از زمانی که برای مطالعه ی این مطلب گذاشتید از شما متشکریم . در صورت رضایت از این مطلب خواهشمندیم که این مطلب را به دوستان خود به اشتراک بگذارید . اگر احساس کردید که مطلب کامل نیست و یا شما اطلاعات مفید تری دارید لطفا ان را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید .

به شما توصیه می کنیم تا به دیگر مطالب سایت ما که در زمینه های زیر می باشد نیز سر بزنید :

در نهایت امیداوریم که از مطالب ارائه شده در باره ی ” انتخاب طراحی سایت با وردپرس یا cms اختصاصی ” راضی باشید .

به اشتراک بگذارید!
پرستو بخشی

پرستو بخشی

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
تولید محتوا چیست؟

تولید محتوا چیست؟

با پیشرفت تکنولوژی و روی کار آمدن اینترنت و فراگیر شدن علم وب گردی، فعالیت سایت ها بیشتر و بیشتر شده است، تولید محتوا یک بخش مهم نه تنها در مبحث سایت و سئو بلکه یک بخش مهم در جذب مشتری می باشد که باعث رشد شغلی و اطلاع رسانی درست می شود. امروزه کلمه […]

30 افزونه اساسی WordPress باید نصب کنید بخش 2

30 افزونه اساسی WordPress باید نصب کنید بخش 2

امروزه به دلیل استفاده زیاد از WordPress در طراحی سایت پیدا کردن یک افزونه یا افزونه هایی که باعث بالا رفتن عملکرد سایت شود ضروریست ما در این مقاله 30 مورد از افزونه هایی را که برای WordPress ضروریست را برای شما جمع آوری کرده ایم که این مقاله افزونه های زیر را را توضیح […]

طراحی سایت پزشکی در مشهد

طراحی سایت پزشکی در مشهد

علم پزشکی هر روزه در حال پیشرفت و تکامل می باشد و فقدان اطلاعات و دسترسی کم به اطلاعات درست در این زمینه کاری می تواند برای خیلی از افراد مشکل ساز گردد . قطعا متوجه شده اید که می خواهم راجب به چه چیزی صحبت کنم ؟ کاملا درست است قصد دارم تا در […]

آموزش توییتر برای کاربران جدید ! بخش 2

آموزش توییتر برای کاربران جدید ! بخش 2

همانطور که قبلا گفیم نکات قابل ذکر برای اسفاده از توییتر بسیار زیاد است اما ما در دهکده وب به دنبال بهترین و کار آمد ترین روشها و نکات کاربردی استفاده از توییتر هستیم تا انها را به شما ارائه دهیم خب ، اگر مطالب قبل را دنبال کرده باشید ما به شما آموزش دادیم […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.