051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » سئو و بهینه سازی سایت » اشنایی با انواع کلمات کلیدی سئو بخش2
اشنایی با انواع کلمات کلیدی سئو بخش2
سئو و بهینه سازی سایت 28 آوریل 2019

اشنایی با انواع کلمات کلیدی سئو بخش2

پرستو بخشی پرستو بخشی

اشنایی با انواع کلمات کلیدی سئو بخش2

در زمینه ی سئوی سایت، کلمات کلیدی همیشه جز مهم ترین بخش ها بوده اند . در بخش اول این مطلب گفته شد که برای موفقیت وب سایت در هر بخش ان باید یک استراتژی خوب داشته باشید . داشتن یک استراتژی یک خوب در به ثمر رساندن کار ها بسیار موثر است . حال اگر در زمینه ی کلمات کلیدی در کنار داشتن یک استراتژی خوب شما انواع کلمات کلیدی سئو را نیز یاد بگیرید می تواند خیلی کمک کننده باشد .

شما باید دوموضوع را خیلی خوب بشناسید : 1. باید بدانید که کاربران یک کلمه کلیدی را بیش از عبارات هم معنی خود جست و جو می‌ کنند 2. هدف کاربران از جست و جوی این عبارات چیست

در ادامه برای برنامه ریزی و داشتن یک استراتژی ایده آل انواع کلمات کلیدی سئو را برای شما کاربران عزیز معرفی کرده ایم .

انواع کلمات کلیدی سئو

کلمات کلیدی سئو به صورت کلی به دو دسته تقسیم می شود و بعد هر کدام از ان ها نیز شامل چند مورد هستند .

 1. User Intent
 2. Search Volume

معیاری که این دسته بندی را این گونه انتخاب کرده اند، مفاهیم مورد نظر کاربران موتور های جست و جو و تعداد دفعات جست و جوی کلمات است .

برای مطالعه ی انواع دیگر کلمات کلید سئو و مطالعه ی نوع کوئری جست و جو User Intent می توانید به بخش اول این مطلب مراجعه کنید .

کلمات کلیدی سئو

Search Volume

معیار این نوع تقسیم‌ بندی کلمات کلیدی سئو بر خلاف انواع User Intent ها که قصد و نیّت کاربران بود، تعداد جست و جوی آن ها توسط کاربران موتور های جست و جو است که شامل دسته بندی زیر است :

 1. کلمات کلیدی اصلی یا Head
 2. کلمات کلیدی عبارتی یا Middle Tail
 3. کلمات کلیدی طولانی یا Long Tail
کلمات کلیدی سئو

کلمات کلیدی اصلی یا Head

کلمات کلیدی که در این دسته قرار می گیرند شاما کلمات و یا عبارت هایی هستند که کوتاه اما اصلی هستند . این کلمات مربوط به یک دسته بندی خاص هستند و یک مفهموم کلی را در بر می گیرند . برای مثال موارد زیر شامل این دسته از کلمات کلیدی سئو هستند :

 1. موبایل
 2. خانه
 3. طراحی سایت
 4. کامپیوتر
 5. خودرو
 6. بیمه
 7. و …

در این دسته از کلمات کلیدی، قرار در رتبه ی های بالا کار بسیار دشواری است . زیرا هم رقابت در این دسته بندی زیاد است و هم این که قصد و نیت مخاطب در این زمینه مشخص نیست . برای مثال کاربری که کلمه ی خودرو را جست و جو می کند، مشخص نیست که می خواهد خودرو خریداری کند و یا این که صرفا اطلاعاتی در زمینه ی فنی خودرو کسب کند .

اما این دسته از کلمات کلیدی یک مزیتی که دارند این است که به ما نشان می دهند که چه مفاهیمی و یا موضوعاتی نزد کاربران اهمیت و طرفدار دارد .

کلمات کلیدی سئو

کلمات کلیدی عبارتی یا Middle Tail

این دسته از کلمات کلیدی سئو از دسته ی اول قصد و نیت کاربران را مشخص تر بیان می کنند اما هنوز هم کلی و کمی نامفهوم هستند . در این شرایط کاربران به دنبال بهترین پیشنهاد ها از جانب موتور های جست و جو هستند در صورتی که خودشان ایده ی خاصی ندارند . برخی از این کلمات را در ادامه مشاهده می کنید :

 • موبایل سامسونگ
 • کافه ارزان
 • خرید خودرو
 • بهترین اتلیه
 • خرید لوستر
 • و …
کلمات کلیدی سئو

کلمات کلیدی طولانی یا Long Tail

یکی از دلایل موفقیت وب سایت هایی که ترافیک بالایی دارند، داشتن کلمات کلیدی طولانی است . از این جهت این گونه کلمات کلیدی اهمیت دارند که می توانند بیشتر از 70 درصد ترافیک وب سایت شما را پوشش دهند . نکته ی دیگری که باید بدانید این است که عرصه ی رقابت با این کلمات کلیدی طولانی یا همان Long-Tail بسیار کمتر از دیگر کلمات است .

این گونه از کلمات کلیدی شامل، سه یا چهار کلمه است . همچنین این که کاربرانی که از این کلمات استفاده می کنند به دنبال محصول یا موضوعی خاص با مشخصات واضح و کامل هستند . چند نمونه از این کلمات را در ادامه مشاهده می کنید :

 • خرید بلیت ارزان هواپیمای تهران – مشهد
 • دانلود اپلیکیشن اسنپ برای اندروید
 • کفش ورزشی نایک مردانه قرمز
 • و …

از زمانی که برای مطالعه ی این مطلب گذاشتید از شما متشکریم . در صورت رضایت از این مطلب خواهشمندیم که این مطلب را به دوستان خود به اشتراک بگذارید . اگر احساس کردید که مطلب کامل نیست و یا شما اطلاعات مفید تری دارید لطفا ان را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید .

به شما توصیه می کنیم تا به دیگر مطالب سایت ما که در زمینه های زیر می باشد نیز سر بزنید :

در نهایت امیداوریم که از مطالب ارائه شده در باره ی ” معرفی انواع کلمات کلیدی سئو ” راضی باشید .

به اشتراک بگذارید!
پرستو بخشی

پرستو بخشی

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
اشتباهات صفحه تماس با ما در طراحی سایت بخش 2

اشتباهات صفحه تماس با ما در طراحی سایت بخش 2

این مطلب بخش دوم مقاله ی ” اشتباهات صفحه تماس با ما در طراحی سایت” است . از آن جایی که صفحه تماس با ما یکی از پر بیننده ترین صفحات وب سایت است، محل بسیار مناسبی برای تبدیل بازدید کننده به مشتری نیز می باشد . این دلیل مهم بعدی است که شما باید […]

از کدام رنگ ها در طراحی سایت نباید استفاده کرد ؟

از کدام رنگ ها در طراحی سایت نباید استفاده کرد ؟

موضوع رنگ ها در طراحی سایت از اهمیت بالایی برخوردار است . یک انتخاب اشتباه شما می تواند نتایج عکسی را به دنبال داشته باشد . در این مقاله به شما در انتخاب رنگ صحیح برای وب سایتتان کمک می کنیم . رنگ ها می توانند هم برای کاربران جذب کننده باشند و هم دفع […]

طراحی سایت پزشکی در مشهد

طراحی سایت پزشکی در مشهد

علم پزشکی هر روزه در حال پیشرفت و تکامل می باشد و فقدان اطلاعات و دسترسی کم به اطلاعات درست در این زمینه کاری می تواند برای خیلی از افراد مشکل ساز گردد . قطعا متوجه شده اید که می خواهم راجب به چه چیزی صحبت کنم ؟ کاملا درست است قصد دارم تا در […]

طراحی سایت خبری

طراحی سایت خبری

دنبال کردن اخبار ایران و جهان از جمله روزمرگی های طبیعی افراد شده است و سایت های خبری و اطلاع رسانی از جمله پربازدیدترین سایت های اینترنتی به شما می روند. دلیل این امر نیاز افراد جامعه به اگاهی از محیط زندگی خود است. باتوجه به تعداد کاربران انلاین اینترنتی در ایران و جهان ، […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.