051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » سئو و بهینه سازی سایت » معرفی انواع کلمات کلیدی مخصوص بازاریابان محتوا بخش1
معرفی انواع کلمات کلیدی مخصوص بازاریابان محتوا بخش1
سئو و بهینه سازی سایت 29 آوریل 2019

معرفی انواع کلمات کلیدی مخصوص بازاریابان محتوا بخش1

پرستو بخشی پرستو بخشی

معرفی انواع کلمات کلیدی مخصوص بازاریابان محتوا بخش1

در مقاله ی ” اشنایی با انواع کلمات کلیدی سئو ” توضیح دادیم که ذهنیت کلی کاربران در اینترنت و جست و جو های ان ها به چه صورت است . برای مطالعه ی این می توانید اینجا کلیک کنید . اما موضوعی که در این مطلب به ان می خواهیم بپردازیم راجب به ارتباط دو طرفه و تنگاتنگ بازاریابان محتوا و کاربران است . در واقع می خواهیم بگوییم که اگر انواع کلمات کلیدی مخصوص بازاریابان محتوا را بدانید می توانید به راحتی جست و جوی کاربران را به مسیر درست هدایت کنید .

البته لازم به ذکر است که این کلمات کلیدی مخصوص بازاریابان محتوا نیز با توجه به شناخت کاربران به وجود امده است .

کلمات کلیدی مخصوص بازاریابان محتوا

 1. کلمات کلیدی Market-Defining
 2. کلمات کلیدی Customer-Defining
 3. کلمات کلیدی Product-Defining
 4. کلمات کلیدی Industry Thought Leaders
 5. کلمات کلیدی Competing Company Names
 6. کلمات کلیدی Related Vertical
 7. کلمات کلیدی Geo Targeting

در این بخش از مطلب به شرح 3 گزینه ی اول از کلمات کلیدی مخصوص بازاریابان محتوا می پردازیم . برای مطالعه ی بخش دوم و 4 گزینه ی اخر این لیست اینجا کلیک کنید .

کلمات کلیدی

کلمات کلیدی Market-Defining

این گونه کلمات کلیدی مخصوص بازاریابان محتوا را باید حتما به خاطر بسپارید زیرا عبارت هایی هستند که در بیشتر اوقات، در زمان معرفی کسب‌ و‌ کار شما به ذهن مخاطبان و کاربران می‌ رسند . این کلمات عمومی و کلی هستند و با وجود این دو ویژگی رتبه گرفتن با این کلمات بسیار دشوار است . اما همین کلمات هستند که کسب و کار شما را به کاربران معرفی می کنند .

می خواهم با ذکر یک مثال شما را با این گونه از کلمات کلیدی مخصوص بازاریابان محتوا اشنا کنم . فرض کنید یک وب سایت داریم که در زمینه ی فروش لوازم کوهنوردی فعالیت می کند . حال کلمات کلیدی که معرف این کسب و کار است را باید انتخاب کنید تا بتوانید ان را به درستی به کاربران معرفی کنید . برای چنین وب سایت حتما از کلمات مشابه زیر استفاده می شود :

 • تجهیزات کوهنوردی
 • تجهیزات کوهنوردی در شب
 • کوهنوردی
 • و …

یافتن کلمات کلیدی Market-Defining

ممکن است از خودتان بپرسید که چگونه می توانم کلمات کلیدی مناشب شغلم را پیدا و انتخاب کنم ؟ برای راحت تر شدن کارتان ما چند سوال را طرح کرده این که شما با پاسخ دادن به ان ها می توانید به این کلمات کلیدی مناسب برسید .

 • کسب و کار من با چه کلماتی خود را معرفی می‌ کند ؟
 • مخاطبان هدف با چه عباراتی، کسب‌ و‌ کار من را به به یک دیگر معرفی می‌ کنند ؟
 • آیا آن ها پیش از خرید محصولات من از عبارت بازار کوهنوردی استفاده می‌ کنند ؟
 • بازار کوهنوردی در شب چطور ؟
 • آیا مخاطبان هدف، کسب و کار من را با کلمه کوهنوردی می‌ شناسند ؟

قطعا جواب هایی که به دست اورده اید شما را متعجب کرده است . اما باید بگویم که در این زمینه ی فعالیت و کسب و کار کلمات کلیدی مخصوص بازاریابان محتوا است و باید از ان ها استفاده کنند موارد زیر است و اگر شما به این نتیجه رسیده باشید باید بدانید که راه را درست رفته اید .

 • خرید وسایل کوهنوردی
 • فروش وسایل کوهنوردی در شب
 • فروشگاه تجهیزات کوهنوردی

شما باید از کلمات کلیدی Market-Defining در صفحات سایتتان با یک تراکم مناسب بهره ببرید . زیرا :

 • نقش مهمی را در سئوی داخلی سایتتان ایفا می کنند .
 • نزدیک ترین کلمات به ذهنیت کاربران هستند .
 • در فرایند دریافت بک لینک و لینک سازی بسیار اهمیت دارند .
 • این کلمات برای شروع یک متن خلاقانه بسیار مفید هستند تنها باید ان ها را در جایگاه مناسبی از متن قرار دهید .
کلمات کلیدی

کلمات کلیدی Customer-Defining

دسته ی اول از کلمات کلیدی مخصوص بازاریابان محتوا برای معرفی کسب و کار و فعالیت یک وب سایت بود . اما در اینجا کلمات کلیدی معرف مشتریان و مخاطبان هستند . کاربران و مشتریان شما با استفاده از این کلمات خودشان را به شما معرفی می کنند . برای به دست اوردن این گونه کلمات می توانید با پاسخ به سوالاتی مانند زیر شروع کنید :

 • مخاطبان شما خود را با چه عنوانی معرفی می‌ کنند ؟
 • شما یا دیگران، آن ها را چگونه توصیف می‌ کنید ؟
 • و …

این دسته از کلمات کلیدی مخصوص بازاریابان محتوا نیز از میزان اهمیت بالایی برخوردار هستند . دلایل ان را هم می توان به صورت زیر بیان کرد :

 • شما به کمک این گونه کلمات کلیدی می توانید مشتریان اصلی خودتان را بشناسید .
 • همچنین می توانید افرادی که به کسب و کار شما مربوط می شوند را نیز بشناسید .
 • بر قراری راحت تر ارتباط با مخاطبین خود به خاطر اطلاعات به دست امده از طریق این کلمات .
 • و …

تصور کنید، یک وب سایت در اختیار دارید که در زمینه ی فروش کتاب و جزوات درسی فعالیت می کند . بخشی از کاربران، شما با عباراتی مانند موارد زیر جست و جو می کنند :

 • دانش‌ آموز سال سوم
 • دانشجوی ترم اول
 • کتاب حل تمرین دهم
 • داوطلب کنکور و پشت‌ کنکوری
 • و …

عده ای تصور می کنند که اگر کسی به دنبال سئو و بهینه سازی سایتش است تنها قصد دارد تا در رتبه ی بالایی قرار گیرد . اما این گونه نیست سئوی سایت یا برای مثال همین انتخاب کلمات کلیدی برای ایجاد یک نوع ارتباط کارامد و مناسب با مشتریان و مخاطبان کسب و کار ها است .

کلمات کلیدی

کلمات کلیدی Product-Defining

این دسته از کلمات کلیدی مخصوص بازاریابان محتوا برای معرفی کالا و محصولات استفاده می شوند . این کلمات در واقع محصولات و کالا های شما را برای کاربران و مشتریان معرفی می کند . این کلمات دقیقا همان عبارات هستند که خریداران به دنبال آن ها می‌ گردند .

در استفاده از این گونه کلمات باید بسیار با دقت و با حساسیت زیادی عمل کنید . تصور کنید که شما یک وب سایت دارید که در ان به فروش گوشی موبایل و لوازم جانبی ان می پردازید . شما باید برای ان که بیشتر از هر زمان دیگری دیده شوید اطلاعات دقیقی در اختار کاربر قرار دهید . مثلا در کنار هر محصول نام برند تجاری و مدل و سال تولید و … ان را نیز ذکر کنید .

شما در واقع با این کار در حال افزایش CTR سایتتان هستید . تنها این کلمات هستند که می‌ توانند شما را به طور مستقیم به هدفتان برسانند .

یک توصیه در این زمینه برای شما داریم : سعی کنید حتما از این دسته از کلمات کلیدی در داخل سایت و محتوای سایت و وبلاگتان استفاده کنید . قطعا نتایج چشم گیری را شاهد خواهید بود .

سخن پایانی …

از زمانی که برای مطالعه ی این مطلب گذاشتید از شما متشکریم . در صورت رضایت از این مطلب خواهشمندیم که این مطلب را به دوستان خود به اشتراک بگذارید . اگر احساس کردید که مطلب کامل نیست و یا شما اطلاعات مفید تری دارید لطفا ان را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید .

به شما توصیه می کنیم تا به دیگر مطالب سایت ما که در زمینه های زیر می باشد نیز سر بزنید :

در نهایت امیداوریم که از مطالب ارائه شده در باره ی ” اشنایی با کلمات کلیدی مخصوص بازاریابان محتوا ” راضی باشید .

منبع : 7types of keywords to boost your SEO strategy

به اشتراک بگذارید!
پرستو بخشی

پرستو بخشی

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
طراحی سایت هنری

طراحی سایت هنری

در جامعه ی هنری بسیاری از هنرمندان در هر زمینه ای که فعالیت می‌ کنند توسط رسانه‌ های دیجیتال مانند همین شبکه های مجازی که روزانه از آن ها استفاده می‌ کنیم معروف و محبوب شدند . قدم بعدی که آن ها باید بردارند طراحی سایت هنری است . آن ها با طراحی سایت هنری […]

طراحی سایت ارایشگاه زنانه

طراحی سایت ارایشگاه زنانه

اهمیت به زیبایی در کشورمان یکی از دغدغه های افراد می باشد و از آن جایی که این صنف ارتباط مستقیم با مشتریان زیادی در طول روز دارند ، در اختیار داشتن یک وب سایت می تواند بسیاری از امور روزانه را سرعت ببخشد. این روزها اکثر خانوم ها به دنبال زیبایی اند و به […]

فهرست‌ های کسب‌ و کار محلی دومین راه برای حضور آنلاین

فهرست‌ های کسب‌ و کار محلی دومین راه برای حضور آنلاین

در مطالب قبلی راجب به اهمیت حضور در فضای آنلاین توضیحات و نکاتی را خدمت شما کاربران عزیز ارائه دادیم . ما در آن مطلب گفتیم که چندین راه برای حضور در فضای آنلاین وجود دارد که اولین گزینه ی آن راه اندازی یک وب سایت است . در این مطلب می خواهیم به شما […]

40 ابزار رشد وبلاگ وردپرس بخش 1

40 ابزار رشد وبلاگ وردپرس بخش 1

سوالی که ما در دهکده وب اغلیب از کاربرانمان می کنیم این است که آنها از چه ابزاری برای مدیریت و رشد وبلاگ های وردپرس استفاده می کنند ما برخی از آنها را در طرح WPBeginner ذکر کرده ایم ، اما موارد دیگری وجود دارد که ما در پروژه های مختلف خود استفاده می کنیم. […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.