051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » سئو و بهینه سازی سایت » معرفی انواع کلمات کلیدی مخصوص بازاریابان محتوا بخش1
معرفی انواع کلمات کلیدی مخصوص بازاریابان محتوا بخش1
سئو و بهینه سازی سایت 29 آوریل 2019

معرفی انواع کلمات کلیدی مخصوص بازاریابان محتوا بخش1

پرستو بخشی پرستو بخشی

معرفی انواع کلمات کلیدی مخصوص بازاریابان محتوا بخش1

در مقاله ی ” اشنایی با انواع کلمات کلیدی سئو ” توضیح دادیم که ذهنیت کلی کاربران در اینترنت و جست و جو های ان ها به چه صورت است . برای مطالعه ی این می توانید اینجا کلیک کنید . اما موضوعی که در این مطلب به ان می خواهیم بپردازیم راجب به ارتباط دو طرفه و تنگاتنگ بازاریابان محتوا و کاربران است . در واقع می خواهیم بگوییم که اگر انواع کلمات کلیدی مخصوص بازاریابان محتوا را بدانید می توانید به راحتی جست و جوی کاربران را به مسیر درست هدایت کنید .

البته لازم به ذکر است که این کلمات کلیدی مخصوص بازاریابان محتوا نیز با توجه به شناخت کاربران به وجود امده است .

کلمات کلیدی مخصوص بازاریابان محتوا

 1. کلمات کلیدی Market-Defining
 2. کلمات کلیدی Customer-Defining
 3. کلمات کلیدی Product-Defining
 4. کلمات کلیدی Industry Thought Leaders
 5. کلمات کلیدی Competing Company Names
 6. کلمات کلیدی Related Vertical
 7. کلمات کلیدی Geo Targeting

در این بخش از مطلب به شرح 3 گزینه ی اول از کلمات کلیدی مخصوص بازاریابان محتوا می پردازیم . برای مطالعه ی بخش دوم و 4 گزینه ی اخر این لیست اینجا کلیک کنید .

کلمات کلیدی

کلمات کلیدی Market-Defining

این گونه کلمات کلیدی مخصوص بازاریابان محتوا را باید حتما به خاطر بسپارید زیرا عبارت هایی هستند که در بیشتر اوقات، در زمان معرفی کسب‌ و‌ کار شما به ذهن مخاطبان و کاربران می‌ رسند . این کلمات عمومی و کلی هستند و با وجود این دو ویژگی رتبه گرفتن با این کلمات بسیار دشوار است . اما همین کلمات هستند که کسب و کار شما را به کاربران معرفی می کنند .

می خواهم با ذکر یک مثال شما را با این گونه از کلمات کلیدی مخصوص بازاریابان محتوا اشنا کنم . فرض کنید یک وب سایت داریم که در زمینه ی فروش لوازم کوهنوردی فعالیت می کند . حال کلمات کلیدی که معرف این کسب و کار است را باید انتخاب کنید تا بتوانید ان را به درستی به کاربران معرفی کنید . برای چنین وب سایت حتما از کلمات مشابه زیر استفاده می شود :

 • تجهیزات کوهنوردی
 • تجهیزات کوهنوردی در شب
 • کوهنوردی
 • و …

یافتن کلمات کلیدی Market-Defining

ممکن است از خودتان بپرسید که چگونه می توانم کلمات کلیدی مناشب شغلم را پیدا و انتخاب کنم ؟ برای راحت تر شدن کارتان ما چند سوال را طرح کرده این که شما با پاسخ دادن به ان ها می توانید به این کلمات کلیدی مناسب برسید .

 • کسب و کار من با چه کلماتی خود را معرفی می‌ کند ؟
 • مخاطبان هدف با چه عباراتی، کسب‌ و‌ کار من را به به یک دیگر معرفی می‌ کنند ؟
 • آیا آن ها پیش از خرید محصولات من از عبارت بازار کوهنوردی استفاده می‌ کنند ؟
 • بازار کوهنوردی در شب چطور ؟
 • آیا مخاطبان هدف، کسب و کار من را با کلمه کوهنوردی می‌ شناسند ؟

قطعا جواب هایی که به دست اورده اید شما را متعجب کرده است . اما باید بگویم که در این زمینه ی فعالیت و کسب و کار کلمات کلیدی مخصوص بازاریابان محتوا است و باید از ان ها استفاده کنند موارد زیر است و اگر شما به این نتیجه رسیده باشید باید بدانید که راه را درست رفته اید .

 • خرید وسایل کوهنوردی
 • فروش وسایل کوهنوردی در شب
 • فروشگاه تجهیزات کوهنوردی

شما باید از کلمات کلیدی Market-Defining در صفحات سایتتان با یک تراکم مناسب بهره ببرید . زیرا :

 • نقش مهمی را در سئوی داخلی سایتتان ایفا می کنند .
 • نزدیک ترین کلمات به ذهنیت کاربران هستند .
 • در فرایند دریافت بک لینک و لینک سازی بسیار اهمیت دارند .
 • این کلمات برای شروع یک متن خلاقانه بسیار مفید هستند تنها باید ان ها را در جایگاه مناسبی از متن قرار دهید .
کلمات کلیدی

کلمات کلیدی Customer-Defining

دسته ی اول از کلمات کلیدی مخصوص بازاریابان محتوا برای معرفی کسب و کار و فعالیت یک وب سایت بود . اما در اینجا کلمات کلیدی معرف مشتریان و مخاطبان هستند . کاربران و مشتریان شما با استفاده از این کلمات خودشان را به شما معرفی می کنند . برای به دست اوردن این گونه کلمات می توانید با پاسخ به سوالاتی مانند زیر شروع کنید :

 • مخاطبان شما خود را با چه عنوانی معرفی می‌ کنند ؟
 • شما یا دیگران، آن ها را چگونه توصیف می‌ کنید ؟
 • و …

این دسته از کلمات کلیدی مخصوص بازاریابان محتوا نیز از میزان اهمیت بالایی برخوردار هستند . دلایل ان را هم می توان به صورت زیر بیان کرد :

 • شما به کمک این گونه کلمات کلیدی می توانید مشتریان اصلی خودتان را بشناسید .
 • همچنین می توانید افرادی که به کسب و کار شما مربوط می شوند را نیز بشناسید .
 • بر قراری راحت تر ارتباط با مخاطبین خود به خاطر اطلاعات به دست امده از طریق این کلمات .
 • و …

تصور کنید، یک وب سایت در اختیار دارید که در زمینه ی فروش کتاب و جزوات درسی فعالیت می کند . بخشی از کاربران، شما با عباراتی مانند موارد زیر جست و جو می کنند :

 • دانش‌ آموز سال سوم
 • دانشجوی ترم اول
 • کتاب حل تمرین دهم
 • داوطلب کنکور و پشت‌ کنکوری
 • و …

عده ای تصور می کنند که اگر کسی به دنبال سئو و بهینه سازی سایتش است تنها قصد دارد تا در رتبه ی بالایی قرار گیرد . اما این گونه نیست سئوی سایت یا برای مثال همین انتخاب کلمات کلیدی برای ایجاد یک نوع ارتباط کارامد و مناسب با مشتریان و مخاطبان کسب و کار ها است .

کلمات کلیدی

کلمات کلیدی Product-Defining

این دسته از کلمات کلیدی مخصوص بازاریابان محتوا برای معرفی کالا و محصولات استفاده می شوند . این کلمات در واقع محصولات و کالا های شما را برای کاربران و مشتریان معرفی می کند . این کلمات دقیقا همان عبارات هستند که خریداران به دنبال آن ها می‌ گردند .

در استفاده از این گونه کلمات باید بسیار با دقت و با حساسیت زیادی عمل کنید . تصور کنید که شما یک وب سایت دارید که در ان به فروش گوشی موبایل و لوازم جانبی ان می پردازید . شما باید برای ان که بیشتر از هر زمان دیگری دیده شوید اطلاعات دقیقی در اختار کاربر قرار دهید . مثلا در کنار هر محصول نام برند تجاری و مدل و سال تولید و … ان را نیز ذکر کنید .

شما در واقع با این کار در حال افزایش CTR سایتتان هستید . تنها این کلمات هستند که می‌ توانند شما را به طور مستقیم به هدفتان برسانند .

یک توصیه در این زمینه برای شما داریم : سعی کنید حتما از این دسته از کلمات کلیدی در داخل سایت و محتوای سایت و وبلاگتان استفاده کنید . قطعا نتایج چشم گیری را شاهد خواهید بود .

سخن پایانی …

از زمانی که برای مطالعه ی این مطلب گذاشتید از شما متشکریم . در صورت رضایت از این مطلب خواهشمندیم که این مطلب را به دوستان خود به اشتراک بگذارید . اگر احساس کردید که مطلب کامل نیست و یا شما اطلاعات مفید تری دارید لطفا ان را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید .

به شما توصیه می کنیم تا به دیگر مطالب سایت ما که در زمینه های زیر می باشد نیز سر بزنید :

در نهایت امیداوریم که از مطالب ارائه شده در باره ی ” اشنایی با کلمات کلیدی مخصوص بازاریابان محتوا ” راضی باشید .

منبع : 7types of keywords to boost your SEO strategy

به اشتراک بگذارید!
پرستو بخشی

پرستو بخشی

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
بهبود جایگاه سایت در گوگل

بهبود جایگاه سایت در گوگل

با پیشرفت تکنولوژی و علم و فناوری و هجوم کاربران به بستر گسترده ی اینترنت و همچنین اینترنتی شدن کار ها موضوع طراحی سایت اهمیت ویژه ای یافت . صاحبین کسب و کار ها با طراحی سایتی با کیفیت در فضای اینترنت خودشان و محصولاتشان را معرفی میکنند . اما موضوع مهم تری که وجود […]

معرفی نقش های کاربری در وردپرس

معرفی نقش های کاربری در وردپرس

معرفی نقش های کاربری در وردپرس یکی دیگر از بخش هایی است که باید در سری آموزش های صفر تا صد وردپرس با آن ها آشنا شوید . قطعا می دانید که در هر کاری نقش های متعددی حضور دارند و فعالیت می کنند . قاعدتا در وب سایت ها نیز به همین شکل است […]

AMP چیست ؟

AMP چیست ؟

AMP در فوریه سال 2016 توسط گوگل و به عنوان ابزار جدیدش معرفی و ارائه شد . چیزی که در این مطلب می خوانید معرفی کامل AMP و تاثیر آن بر روی نتایج گوگل و شامل اقداماتی می شود که برای استفاده از این ابزار نیاز است تا انجام دهیم . اما قبل از این […]

مهمترین عوامل افزایش سرعت سایت بخش5

مهمترین عوامل افزایش سرعت سایت بخش5

برخورداری از یک سرعت مناسب برای وب سایت ها یکی از عوامل اصلی موفقیت ان ها است . شما می توانید به عنوان مدیر وب سایت و با دانستن مهمترین عوامل افزایش سرعت سایت سرعت سایتتان را بهینه کنید تا هم رضایت کاربران را جلب کنید و هم این که در از نظر الگوریتم های […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.