051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » سئو و بهینه سازی سایت » اعتبار سایت را چگونه می توان برسی کرد ؟
اعتبار سایت را چگونه می توان برسی کرد ؟
سئو و بهینه سازی سایت 7 می 2019

اعتبار سایت را چگونه می توان برسی کرد ؟

پرستو بخشی پرستو بخشی

اعتبار سایت را چگونه می توان برسی کرد ؟

ارتقای رتبه ی یک سایت وظیفه ی سئو کار ها و متخصصین سئو است . یکی از مهم ترین کار هایی که سئو کار ها باید انجام دهند برسی رقبا و سایت های هدف برای لینک سازی است . اما در این زمینه همیشه یک مسئه مهم وجود دارد ان هم این است که برای برسی اعتبار سایت باید اطلاعات کافی در دسترس داشته باشید .

برسی اعتبار سایت کمی دشوار تر از برسی موارد دیگر سئو مانند موارد زیر است :

 • ریسپانسیو بودن
 • سرعت سایت
 • کیفیت محتوا
 • رعایت استاندارد های سئو
 • و …

اما نگران نباشید زیرا برای برسی اعتبار سایت و کیفیت بک لینک هاابزار های جانبی وجود دارند که می توانند در انجام این کار به شما کمک کنند . از بین تمامی این ابزار ها دو ابزار از همه محبوب تر و معروف تر است . این دو ابزار عبارت اند از :

 1. Moz.com
 2. Ahrefs.com‌
اعتبار سایت

به کمک این ابزار ها می توانید به برسی سئوی خارجی وب سایتتان بپردازید . این ابزار ها تمامی صفحه ی وب سایت شما و لینک سازی هایی که انجام شده را برسی می کنند . اطلاعاتی که از این برسی و انالیز ها به دست شما می رسد عبارت اند از :

 • تعداد لینک های خروجی
 • کیفیت لینک های خروجی
 • تعداد دامنه های یونیک
 • عبارات لینک شده
 • صفحات لینک دهنده

شما به کمک اطلاعات بالا می توانید از : اعتبار دامنه، اعتبار صفحه و نمره اسپم سایت با خبر شوید . تنها اشکالی که این ابزار ها دارند این است که برای استفاده از تمامی امکانات ان ها باید هزینه ای پرداخت شود . بدین جهت ما در این مطلب به شما کمک می کنیم تا بتوانید به صورت رایگان به برسی اعتبار سایتتان بپردازید .

مهم ترین و تاثیر گذار ترین فاکتور ها در اعتبار سایت

برای این کار باید وضعیت لینک سازی سایت یا صفحه را با کمک اعداد و مفاهیم قابل مقایسه انجام دهیم .

 1. اعتبار دامنه یا Domain Authority
 2. اعتبار صفحه یا Page Authority
 3. نمره اسپم یا Spam Score
اعتبار سایت

اعتبار دامنه یا Domain Authority

عوامل تاثیر گذار بر این فاکتور بیش از 40 مورد است . در ادامه ما به شما مهم ترین ان ها را معرفی می کنیم . لازم به ذکر است که عبارت : اعتبار دامنه ” برای اولین بار توسط سایت Moz معرفی و تعریف شد .

 1. تعداد بک لینک های کل صفحات سایت
 2. تعداد دامنه های اختصاصی که به دامنه شما لینک داده اند
 3. تعداد بک لینک های ارزشمند به دامنه
 4. اعتبار دامنه صفحاتی که به سایت شما لینک داده اند
 5. و …

اعدادی که برای اعتبار دامنه به شما نشان می دهد بین 0 تا 100 است . اما باید بدانید که نمی توانید تنها بر این مبنا به ان سایت و یا صفحه نگاه خوب یا بد داشته باشید . زیرا به طور قطع نمی توان گفت که اعتبار دامنه بالای ۵۰ خوب است یا زیر ۳۰ بد است . شما از این اعداد می توانید برای برسی دو سایت و یا دو صفحه استفاده کنید و ان ها را با یک دیگر مقایسه کنید .

اعتبار صفحه یا Page Authority

جالب است که بدانید همان طور که فاکتور اعتبار دامنه برای کل سایت محاسبه می شود اعتبار صفحه نیز برای یک آدرس مشخص از آن دامنه تعیین می شود . ممکن است اعتبار یک صفحه از سایت از اعتبار دامنه آن بیشتر یا کمتر شود . Page Authority برای مقایسه ارزش و اعتبار دو صفحه در اینترنت محاسبه می شود . به عنوان مثال می توانید مشخص کنید که از بین دو صفحه کدام یک برای دریافت بک لینک ارزشمند تر است .

نمره اسپم یا Spam Score

این عبارت نیز مانند فاکتور اول توسط شرکت MOZ معرفی و تعریف شده است . این فاکتور برای شما میزان اسپمر بودن یک سایت یا صفحه را نشان می دهد . عوامل زیادی بر این فاکتور تاثیر می گذارند که مهم ترین ان ها را در ادامه می خوانید :

 1. تعداد صفحات سایت زیاد باشد ولی تعداد بک لینک های آن کم
 2. بک لینک های عموما به یک یا چند آدرس مشخص از سایت شما هستند
 3. محتوای صفحات سایت کم یا بی ارزش است
 4. نشانه گذاری انجام شده در سایت غیر واقعی باشد
 5. درصد بک لینک هایی که با نام برند شما هستند کم است
 6. تعداد لینک های فالو و نوفالو سایت هم خوانی ندارد و درصد زیادی از آن ها فالو هستند
 7. تعداد بک لینک های سایت خیلی زیاد است
 8. بک لینک هایی که از سایت های دیگر دریافت شده در منوی اصلی بوده است
 9. تعداد کاراکتر های نام دامنه خیلی زیاد باشد
 10. و …

اعدادی که برای نمره اسپم به شما نشان می دهد بین 0 تا 170 است . این مقد درصد احتمال اسپمر بودن آن سایت ها را نشان می دهد . برای مثال :

 1. نمره ی اسپم بین 0 تا 4 : احتمال اسپمر بودن صفحه کمتر از ۷.۵ درصد است .
 2. نمره ی اسپم بین 5 تا 7 : احتمال اسپمر بودن صفحه بین ۱۰ تا ۳۰ درصد است .
 3. نمره ی اسپم ۸ : احتمال اسپمر بودن صفحه ۵۶ درصد است .
 4. نمره ی اسپم ۹ : احتمال اسپمر بودن صفحه ۷۲ است .
 5. نمره ی اسپم ۱۳ : احتمال اسگمر بودن صفحه 100 است.
اعتبار سایت

اهمیت اعتبار سایت

در مرحله ی اول دانستن اعتبار صفح و سایتتان هم می تواند برای شما جذاب و جالب باشد و هم این که در فرایند سئو و بهینه سازی برای شما کمک کننده باشد . منظور از کمک کننده بودن در فرایند سئو و بهینه سازی سایت این است که به شما یک دید درست برای انجام فعالیت های سئوی خارجی می دهد . اما باید بدانید که در ادامه این موضوع بیشتر به خاطر برسی رقبا و پیشی گرفتن از ان ها اهمیت دارد . در واقع می توان اهمیت و کاربر دانستن و برسی اعتبار سایت را این گونه بیان کرد :

 1. آنالیز رقبا
 2. خرید بک لینک یا رپورتاژ آگهی

آنالیز رقبا

می توان به جرئت گفت که مهم ترین کاربرد بررسی و انالیز اعتبار سایت،‌ آنالیز رقبای شما است . این کار را می توانید به این شکل انجام دهید :

 • در یک کلمه ی کلیدی که به فعالیت شما مربوط می شود جست و جویی در گوگل انجام دهید .
 • لیستی از وب سایت هایی که با این کلمه در جایگاه بالایی قرار دارند را به دست اورید .
 • به برسی و مقایسه ی اعتبار سایت ان ها و سایت خودتان بپردازید .

خرید بک لینک یا رپورتاژ آگهی

یکی از روش هایی که می توان به کمک ان ها بک لینک های با کیفیت و خوب به دست اورد خرید بک لینک و ریپورتاژ آگهی است . برای این کار تنها کافی است تا یک جست و جوی ساده انجام دهید . در نتایج این جست و جو سایت های زیادی را پیدا می کنید که پیشنهاد قیمت های متنوعی را برای خرید رپورتاژ آگهی یا خرید بک لینک ارایه داده اند .

لازم به ذکر است که قبل از انتخاب یک سایت برای خرید ریپورتاژ اگهی و خرید بک لینک قبل از انتخاب یک سایت باید اعتبار آن را به خوبی بررسی کنید . زیرا همان طور که در بالا اشاره کردیم اعتبار دامنه و نمره اسپم اهمیت بسیار زیادی دارد .

بهترین حالت برای یک سایتی که می خواهید از ان خرید کنید این است که دارای نمره ی اسپم 5 یا بالا تر هستند . همچنین این وب سایت ها باید دارای اعتبار دامنه بیش تر از 30 باشند .

اعتبار یک سایت را چگونه باید برسی کرد ؟

همان طور که در ابتدای این مطلب گفته شد برای برسی و انالیز سئوی سایتتان می توانید از ابزار هایی که در سایت Moz وجود دارد استفاده کنید . اما باید بدانید که اگر در این سایت تنها یک اکانت رایگان داشته باشید اطلاعاتی که در اختیار شما قرار می گیرد بسیار محدود خواهد بود . اما برای این که این محدودیت را بر دارید و بتوانید از تمامی امکانات و ابزار های این سایت استفاده کنید .

از زمانی که برای مطالعه ی این مطلب گذاشتید از شما متشکریم . در صورت رضایت از این مطلب خواهشمندیم که این مطلب را به دوستان خود به اشتراک بگذارید . اگر احساس کردید که مطلب کامل نیست و یا شما اطلاعات مفید تری دارید لطفا ان را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید .

به شما توصیه می کنیم تا به دیگر مطالب سایت ما که در زمینه های زیر می باشد نیز سر بزنید :

در نهایت امیداوریم که از مطالب ارائه شده در باره ی ” چگونگی برسی اعتبار سایت ” راضی باشید .

به اشتراک بگذارید!
پرستو بخشی

پرستو بخشی

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
طراحی کارت ویزیت با فتوشاپ قسمت2

طراحی کارت ویزیت با فتوشاپ قسمت2

در بخش اول مطلب اموزش طراحی کارت ویزیت با فتوشاپ به موارد زیر پرداخته شده است : استفاده از Shapes در فتوشاپ ایجاد پروژه ی جدید در فتوشاپ تنظیمات حاشیه ها و خطوط محل قرار گیری ادرس محل قرار گیری شعار ایجاد مستطیل جدا کننده طراحی بخش تماس با ما ایجاد ایکون های تماس طراحی […]

از نقشه وب سایت چه میدانید ؟

از نقشه وب سایت چه میدانید ؟

نقشه سایت خیلی مبحث پیچیده ای نسبت و شما با کمی توضیح و خواندن این بخش آن را به خوبی فرا خواهید گرفت ما در سایت دهکده وب سعی کرده ایم نقشه سایت را برای شما به زبانی روان و ساده تعریف کنیم شما در ادامه خواهید دانست که نقشه وب سایت چیست -برای تهیه […]

طراحی سایت نمونه کار

طراحی سایت نمونه کار

فارغ از شیوه فعالیت شما در دنیای حقیقی، سرمایه گذاری برای حضور پر رنگ کسب و کارتان در دنیای آنلاین امری مهم و قابل توجه است . اولین گام برای وارد شدن در این زمینه با طراحی سایت نمونه کار امکان پذیر خواهد بود . شما به کمک طراحی سایت نمونه کار می توانید بهتر […]

تاثیرات ایمیل مارکتینگ بر سئوی سایت

تاثیرات ایمیل مارکتینگ بر سئوی سایت

اختلاف نظر هایی بر سر این موضوع وجود دارد و همیشه دو گروه را تشکیل می دهند . عده ای نظرشان بر این است که تاثیرات ایمیل مارکتینگ بر سئوی سایت وجود دارد و می تواند کمک کننده باشد اما عده ای هم تاثیرات ایمیل مارکتینگ بر سئوی سایت را رد می کنند . ان […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.