051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » سئو و بهینه سازی سایت » بازاریابی دیجیتال » تولید محتوای جذاب برای کاربران
تولید محتوای جذاب برای کاربران
بازاریابی دیجیتال, بهینه سازی محتوا 18 ژوئن 2019

تولید محتوای جذاب برای کاربران

پرستو بخشی پرستو بخشی

تولید محتوای جذاب برای کاربران

یک موضوع مهم در مورد وب سایت های موفق وجود دارد و آن هم تولید محتوای جذاب برای کاربران است . اگر می خواهید بازدید کنندگان زیادی را به وب سایتتان جذب کنید باید بدانید که تولید محتوای جذاب یکی از روش های آن است . قدرت محتوا های مفید به قدری است که در زمینه ی بازاریابی با آن به رقابت می پردازند .

در واقع اگر بخواهیم دقیق به این موضوع نگاه کنیم تولید محتوای جذاب برای کاربران مانند یک ابزار بسیار قوی عمل می کند و کاربران را مانند یک آهنربا به سمت وب سایت شما جذب می کند . بهترین موضوع در مورد تولید محتوا این است که محدودیت زیادی در آن وجود ندارد . تولید محتوا تنها به مطلب و مقاله محدود نمی شود . قرار دادن تصاویر و ویدئو و پست های چند رسانه ای فایل های دیگر همگی جز بهترین محتوا ها هستند .

اما نکته ای که همیشه در زمینه ی تولید محتوای سایت باید مد نظر داشته باشید این است که باید برای تولید محتوای خو استراتژی داشته باشید و هدفمند حرکت کنید . موفقیت در زمینه ی تولید محتوا زمانی اتفاق می افتد که شما بتوانید استراتژی خود را حفظ کنید و به طور پیوسته آن را به روز کنید تا محتوا ها همیشه برای کاربران جذاب باشد و آن ها را خسته نکند .

تولید محتوای جذاب مهم ترین مسئولیت مدیران وب سایت ها

شما به عنوان مدیر وب سایت مسئولیت هایی دارید که یکی از مهم ترین آن ها بازاریابی برای وب سایت و کسب و کارتان است . یکی از مهم ترین زمینه های بازاریابی در وب سایت، تولید محتوای جذاب و با کیفیت است . این یکی از مهم ترین وظایف مدیر وب سایت است که باید همیشه به طور پیوسته آن را انجام دهد و در انجام آن کوتاهی نکند .

مدیر یک وب سایت در واقع وظایف زیادی دارد و هر کدام از این وظایف خودشان دسته بندی هایی را دارند که حسابی مدیر سایت را درگیر خود می کنند . برای مثال همین بازاریابی، مدیران باید برای تحقیق کردن، پایه‌ ریزی و نگهداری، بهینه‌ سازی و فعالیت‌ های بازاریابی وقت و دقت زیادی را خرج کنند . همان طور که در ابتدا گفته شد، شما به عنوان مدیر وب سایت وظایف زیادی دارید و ممکن است نتوانید به دلیل کمبود وقت محتوا های با کیفیت و مفید تولید کنید .

ممکن است حتی این موضوع فعالیت شما در وب سایت به عنوان شغل دوم باشد و در واقع شما به شغل دیگری توجه و تاکید بیشتری داشته باشید، یا این که به دلایل دیگر نتوانید به عنوان یک بازاریاب خوب عمل کنید . موضوع مطلب ما همین است که به شما نشان دهیم در چنین شرایطی چگونه می توانید به تولید محتوای جذاب برای کاربران بپردازید ؟ در ادامه ما به شما راه کار هایی را خواهیم گفت که بتوانید وظیفه ی خود به عنوان یک مدیر و بازاریاب حرفه ای درست انجام دهید و همچنین وقتتان را مدیریت کنید .

تولید محتوای جذاب

تولید محتوای جذاب به کمک 3 راهکار زیر

 1. باید مانند یک رئیس به کار خود نظارت داشته باشید و معاون خود باشید .
 2. در به‌ کار گیری اطلاعات شهامت کافی داشته باشید .
 3. به ارزش کارتان بی افزایید .

باید مانند یک رئیس به کار خود نظارت داشته باشید و معاون خود باشید

بازاریابی یک فعالیت رقابتی است که برای موفق شدن در این زمینه قطعا باید تا حد زیادی تلاش کنید و رقبا را کنار بزنید تا بتوانید بدرخشید . در این مسیر به چندین موضوع شما نیاز دارید که عبارت اند از :

 • صرف زمان
 • انرژی
 • خلاقیت

با یک مثال برایتان توضیح می دهم تا بهتر منظور را متوجه شوید . یک محصول جدید در دنیای تکنولوژی و دیجیتال را در نظر بگیرید که در سطح جهان عرضه‌ شده است .

اگر شما نتوانید با سبک و شیوه خودتان آن محصول را بازاریابی کنید، شخص دیگری این کار را می‌ کند . شما باید با توجه به اطلاعاتی که در اختیارتان قرار گرفته است برای آن محصول زمینه‌ سازی و محتوا سازی کنید . مثلا اگر محصول یک گوشی موبایل یا برنامه‌ های آن است باید راجع به جزئیات و اطلاعاتی که مربوط به آن می ‌شود فعالیت کنید و در رابطه با آن محتوا سازی کنید . اشتباه نکنید شما محتوای شخص دیگری را نمی‌ دزدید .

تنها کاری که باید انجام دهید این است که شما محتوای مخصوص به خودتان را با توجه به محتوای اصلی محصول ارائه کنید . در واقع شما اطلاعات را راجع به آن محصول گسترش می‌ دهید و راجع به آن توضیحات بیشتری ارائه می‌ دهید .

این گونه می توانید بر روی مشتری هایتان تاثیر بگذارید و آن ها را راضی نگد دارید . این شیوه نظارت و تولید محتوا که توسط شما انجام می‌ شود به شما این اجازه را می‌ دهد تا سریع‌ تر و راحت‌ تر در کار خود پیشرفت کنید و از دیگران در این رقابت جلو بزنید .

تولید محتوای جذاب

در به‌ کار گیری اطلاعات شهامت کافی داشته باشید

از ان جایی که محتوای سایت نشان دهنده ی برند، کسب و کار، اهداف شما است اهمیت زیادی دارد . پس نباید این موضوع را کم اهمیت شمرد و هر محتوایی را در وب سایت قرار داد . باید برای آن زحمت بکشید و تلاش کنید . قبل از این که به تولید محتوای جذاب بپردازید به آن فکر کنید و موضوعات و مباحثی را انتخاب کنید که برای کاربران جذابیت دارد و تا حد امکان جدید هستند .

البته این موضوع را نیز باید همیشه مد نظر داشته باشید که بهتر است مطالبی ایجاد کنید که به حوزه فعالیت شما مرتبط و نزدیک باشد . هر مطلبی را در وب سایتتان قرار دهید و از مطالبی استفاده کنید که برای کاربران علاوه بر جذاب بود کاربردی نیز باشد . شما باید در برخورد با اطلاعات و گزینش آن‌ ها در کار به‌ سرعت عمل کنید تا بتوانید زمان و انرژی خود را کنترل کنید . توصیه هایی که در این باره باید به آن ها دقت کنید عبارت اند از :

 • متمرکز کردن ورودی ها
 • گردآوری و جمع‌ آوری اطلاعات در فضای ابری یا همان سرور های ابری

متمرکز کردن ورودی ها

برای این کار شما باید یک ایمیل یا فضایی را ایجاد کنید و آن را فقط برای کار بازاریابی خود اختصاص دهید . البته از قبل باید مطمئن شوید که همه ی داده‌ ها و ورودی‌ ها به آن ایمیل فرستاده می‌ شوند و مشکلی در این باره وجود ندارد .

کاری که باید بعد از ان انجام دهید این است که هر چند وقت یک‌ بار به آن سر بزنید و آن را سازمان‌ دهی کنید . دقت کنید که در آن مکان تنها باید اطلاعات کاری شما حضور داشته باشد و این اطلاعات به دست شخص دیگری نخواهد افتاد . به عنوان مثال فضایی که سرویس های گوگل درایو و دراپ باکس به صورت رایگان در اختیار شما می گذارند می تواند یک گزینه مناسب برای این کار باشد .

گردآوری و جمع‌ آوری اطلاعات در فضای ابری یا همان سرور های ابری

ایده‌ ها و محتویاتی که در ایمیل شما جمع می‌ شوند را با سه روش دسته‌ بندی و طبقه‌ بندی کنید .

 1. مناسب
 2. شاید مناسب یا برای زمانی دیگر
 3. نامناسب

حال به ترتیب زیر عمل کنید :

 • بعد از این، کاری که باید انجام دهید این است که ایمیل های نا مناسب را پاک کنید .
 • حال باید یک لیست از دسته های اول و دوم که مناسب‌ ها و شاید مناسب یا برای زمانی دیگر، تهیه کنید .
 • حال چیزی که در دست دارید ایده‌ هایی است که آماده ی استفاده هستند و شما می‌ توانید از آن‌ ها در فرصت‌ های مناسب پیش رویتان استفاده کنید .
 • توصیه ی ما برای شما این است که اگر می خواهید این فهرست‌ ها همیشه و همه‌ جا در دسترس شما باشند، باید آن‌ ها را در سرور های ابری ذخیره کنید .
تولید محتوای جذاب

به ارزش کارتان بی افزایید

برای معتبر کردن و ارزشمند شدن تمام محتوا هایی که برای وب سایت تولید کرده اید باید از خلاقیت خود استفاده کنید و در واقع خودتان به ان ها ارزش بدهید . اما زیادی در این باره سخت نگیرید زیرا شما قصد ندارید محتویات و مضمون‌ هایی خلق کنید که مردم را ملزم به‌ عوض کردن زندگی و یا کارشان و یا استراتژی زندگیشان کند .

وظیفه ی شما در زمینه ی تولید محتوای جذاب برای کاربران این است که محتوا هایی برای ان ها فراهم کنید و بنویسید که در آن ها حس اعتماد را بتوانید ایجاد کنید . برای ایجاد حس اعتماد که کار زیادی آسانی نیست باید محتوا هایی تولید کنید که به نفع کاربران باشد و آن ها راضی باشند . شما باید مطمئن شوید که محتوایی را که به کاربران ارائه می دهید به شکلی باشد که کاربر احساس کند شما به فکر وی و دلسوز هستید .

اگر به هر طریقی جز این شیوه ی نگارش تولید محتوا کنید کاربران متوجه می شوند که شما تنها بازدید ان ها را می خواهید و این موضوع باعث می شود تا شما به مرور زمان بازدید کنندگان خود را از دست بدهید و آن ها شما را جایگزین کنند .

پیدا کردن مسیر درست تولید محتوا

برای این که بتوانید مسیر درستی را در فرایند تولید محتوای جذاب برای کاربران در پیش بگیرید باید به شما بگوییم که می توانید با تکنیک هایی این کار را تا حدودی برای خودتان راحت تر کنید . توصیه ما به شما این است که اگر ایده و موضوع جدیدی در سر دارید تا به جلب رضایت کاربران ختم شود می توانید این کار را با پرسیدن چند سوال به صوت زیر شروع کنید و انجام دهد :

 • آیا این اطلاعات که می خواهم در این مطلب قرار دهم می‌ تواند به‌ قدری جالب باشد که خواننده‌ ها و کاربران را مجاب به خواندن آن کند ؟
 • آیا نوشتن این مطلب تنها طبق عادت روزانه یا هفتگی برای ارسال چنین مطالبی است ؟
 • این کار را برای چه چیزی انجام می دهم ؟
 • و …

پاسخ به این سوالات به شکما کمک می کند تا مطالبتان ارزمند تر و با کیفیت تر شوند .

محتوای با کیفیت

همواره به سمت جلو حرکت کنید و خلاقیت به خرج دهید

بعضی از افراد حتی با وجود رعایت موارد بالا باز هم مشکلاتی بر سر راهشان می بینند . دلیل این موضوع این است که این افراد بیش از حد نیاز در دنیای بازاریابی غرق شده اند . هر چیزی را در حد تعادل قرار دهید و در کار ها افراط نکنید .

زمانی که بیش از در دنیای بازاریابی غرق می شوید در واقع دارید انرژی و خلاقیتتان را هدر می دهید . با شهامت و استراتژی پیش بروید و به تحقیق و خلق محتویات خودتان در سایت بپردازید و با پیچیده کردن مسائل و درگیر حواشی بازاریابی شدن برای خود مشکل ایجاد نکنید . کارتان را با ارزش‌ تر از پیش کنید و برای کاری که می‌کنید احترام و ارزش قائل شوید .

ویژگی های محتوای با کیفیت و ارزشمند :

 • جذاب و دوست داشتنی برای مخاطبان
 • هدفدار
 • ارزش آفرین
 • مفید
 • هیجان برانگیز
 • ترغیب کننده مخاطب به انجام یک عمل خاص
 • و …

نتایج تولید محتوای با کیفیت و ارزشمند برای وب سایت شما :

 • باعث افزایش ترافیک ارگانیک وب سایت شما می شود
 • باعث افزایش فروش و وفادارای مشتریان شما می شود
 • باعث بهبود SEO سئو و افزایش نرخ تبدیل وب سایت شما می شود

تعریف محتوای جذاب و کاربر پسند :

محتوایی را جذاب و دوست داشتنی می گویند کمه برای مخاطب و کاربر نوشته شده باشد . در این مسیر به چند موضوع دقت کنید :

شما می توانید از محتوا های دیگر الگو بگیرید اما هیچ وقت سعی نکیند محتوا های دیگران را کپی کنید . این کار علاوه بر این که باعث می شود کاربر احساس کند قصد گول زدن آن را دارید، باعث صدمات زیادی در زمینه ی سئوی سایتتان می شود . الگوریتم های موتور های جست و جو این موضوع را برسی و آنالیز می کنند و در صورتی که در زمان مشاهده وب سایت شما به تولید محتوای کپی مشغول است وب سایتتان را جرمه می کند و رتبه ی شما را کم می کند .

برای مخاطبین و کاربرانتان به صورت کاملا اختصاصی بنویسید و هدف اصلی تان جذب رضایت مخاطب باشد نه فقط صرفا رونق کسب و کارتان . کاربران امروزه این موضوع را راحت تشخیص می دهند و محتوا هایی را که قصد گول زدن آن ها را دارند شناسایی می کنند . در نهایت دیگر برای کا هایشان به وب سایت شما سر نمی زنند .

سعی کنید محتوا هایتان همیشه نگارش درستی داشته باشد و کلمات به خوبی کنار هم چیده شوند، غلط دیکته ای و تایپی تا حد امکان نداشته باشید و به زبان ساده بنویسید .

مهم ترین نکته در مورد تولید محتوای کاربر پسند این است که در طول کل محتوا حتما باید به تمام وعده هایی که در عنوان و مقدمه به مخاطب می دهید عمل کنید . این گونه اعتماد کاربر را جلب می کنید و او مشتاق مطالعه ی دیگر محتوا های شما خواهد بود و مدت ها در وب سایتتان می ماند .

تعامل با کاربران با تولید محتوا

ایجاد تعامل با کاربران از طریق تولید محتوای مناسب

محتوا یک راه تعامل با کاربر است . دقت کنید تنها از این طریق است که می توانید با کاربران و مخاطبانتان حرف بزنید، به حرف هایش گوش کنید و خلاصه یک ارتباط دو طرفه و دوستانه با آن ها برقرار کنید . داشتن یک تعامل مناسب و خوب با کاربرانتان در نهایت باعث می شود تا بتوانید کسب و کار خود را رونق دهید و فروش خود را افزایش دهید .

و کلید اصلی موفقیت کسب و کار ها و به دام انداختن مخاطب در قلاب خودشان فقط و فقط یک عبارت دو حرفی به نام ” محتوای جذاب “ است که بر عکس دو حرف بودن و راحت بیان شدن بسیار کار سخت و وقت گیری است . اما اگر شما هم تولید کننده محتوای حرفه ای باشید قطعا با من هم عقیده اید که نوشتن محتوای جذاب، با تمام سخت بودن و صرف زمان زیاد، قبل از مخاطب برای نویسنده محتوا هیجان برانگیز و جالب است .

۴ اصل اساسی در تولید محتوای جذاب و مخاطب پسند :

 • دقیقا بدانید که برای چه کسی می نویسید . یعنی این که مخاطب هدف خود را دقیق برسی کنید و آن را بشناسید .
 • دقیقا بدانید چه چیزی می نویسید . یعنی این که قبل از این که به تولید محتوا مشغول شوید باید روی موضوع انتخاب تسلط داشته باشید و اطلاعات کاملی داشته باشید در این صورت است که می توانید برای کاربرانتان محتوای مفید و کاربردی ایجاد کنید .
 • چگونه باید بنویسیم ؟
 • محتوا را کجا باید منتشر کنیم ؟

برای تولید محتوا های جذاب و مفید و کاربر پسند حتما نباید یک نویسنده نابغه و فوق حرفه ای باشید تنها کافی است همین ۴ اصل مهم را به خوبی درک کنید و در هنگام نوشتن و انتشار محتوا به آن دقت کنید .

تاثیرات محتوای های جذاب و کاربر پسند :

 • افزایش نرخ تبدیل در وب سایت رسیدن به اهداف و برنامه بازاریابی
 • رتبه عالی در گوگل
 • افزایش CTR یا نرخ کلیک
 • افزایش فالوور در شبکه های اجتماعی

سخن پایانی …

از زمانی که برای مطالعه ی این مطلب گذاشتید از شما متشکریم . در صورت رضایت از این مطلب خواهشمندیم که این مطلب را به دوستان خود به اشتراک بگذارید . اگر احساس کردید که مطلب کامل نیست و یا شما اطلاعات مفید تری دارید لطفا ان را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید .

به شما توصیه می کنیم تا به دیگر مطالب سایت ما که در زمینه های زیر می باشد نیز سر بزنید :

در نهایت امیداوریم که از مطالب در باره ” تولید محتوای جذاب برای کاربران ” ارائه شده راضی باشید .

به اشتراک بگذارید!
پرستو بخشی

پرستو بخشی

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
طراحی سایت تجهیزات پزشکی

طراحی سایت تجهیزات پزشکی

با کشفیات و اختراعات جدید علوم مختلف پیشرفت چشم گیری داشتند حتی باعث توسعه صنعت و تکنولوژی شده اند . این اتفاق در زمینه های مختلف بازتاب داشته است و حوزه تجهیزات پزشکی را می توان یکی از بخش های مهم این تحولات دانست . بدین منظور تصمیم گرفتیم تا راجب به طراحی سایت تجهیزات […]

پست مهمان چست ؟

پست مهمان چست ؟

قطعا شما هم می دانید که ارتقای سئو سایت چه مزایایی برای پیشرفت کسب و کارتان دارد . همچنین این را نیز می دانید که یکی از بهترین راه ها برای ارتقای سئو و در نتیجه بهبود جایگاه در نتایج گوگل بک لینک گرفتن است . گرفتن بک لینک راه های متفاوتی دارد که یکی […]

طراحی سایت شرکتی

طراحی سایت شرکتی

منظور از طراحی سایت شرکتی ، وب سایت هایی هستند که به جهت اهداف تجاری و بازرگانی طراحی می شوند. امروزه اکثر شرکت در تعامل با مردم هستند و سعی در بیشتر شناخته شدن و معرفی محصولاتشان هستند. شرکت های بزرگ به وبسایت هایی نیاز دارند تا برند خود را مدیریت کنند و یا با […]

نصب وردپرس در لوکال هاست xampp

نصب وردپرس در لوکال هاست xampp

در مقالات قبلی راجب به نصب وردپرس بر روی سی پنل و دایرکت ادمین اموزش هایی را ارائه کردیم . اما در این مطلب می خواهیم توضیح دهیم که اگر شما به هر دلیلی ترجیح دادید که وب سایتتان بر روی کامپیوتر خودتان نصب و راه اندازی شود، چگونه باید این کار را انجام دهید […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.