051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » معرفی کسب و کارهای موفق » تخفیفان نخستین وب سایت تخفیف و خرید گروهی
تخفیفان نخستین وب سایت تخفیف و خرید گروهی
معرفی کسب و کارهای موفق 8 ژوئن 2019

تخفیفان نخستین وب سایت تخفیف و خرید گروهی

پرستو بخشی پرستو بخشی

تخفیفان نخستین وب سایت تخفیف و خرید گروهی

تخفیفان نخستین وب سایت تخفیف و خرید گروهی

حتما شما نیز با اسم تخفیفان اشنا هستید این نام یک برند فروش اینترنتی کالا و خدمات، با شرایط خاص و تخفیف است . تخفیفان اولین وب سایتی بود که فعالیت خود را در زمینه ی فروش تخفیفی گروهی در ایران شروع کرد . این سرویس به قدری موفق و کارامد بود که در همان ابتدای کار نیز حدود ۲۰ هزار سفارش در روز را مدیریت می کرد .

این سرویس فعالیت خود را در مرداد ماه سال 1390 و مانند اکثر استارت اپ های بزرگ دیگر در تهران شروع کرد . ابتدا در بخش های محدودی به خدمات رسانی مشغول بود اما هدف ان، فعالیت در تمامی حوزه های خرید انلاین و خدمت رسانی بهتر به کاربران ایرانی بود . این سازمان بعد از مدتی فعالیت خود را در اکثر کلان شهر های ایران گسترش داد .

این پلتفرم خرید تخفیفی علاوه‌ بر فروش کالا به کاربران، خدمات متنوع ازجمله رزرو رستوران، بلیط تئاتر، کلاس‌ های آموزشی، خدمات پزشکی و سلامت و بسیاری موارد دیگر را نیز با طرح‌ های خرید گروهی و تخفیفی عرضه می‌ کند .

باید بدانید که در سال های اخیر وب سایت‌ های خرید گروهی زیادی در انواع مختلف در ایران فعالیت خود را اغاز کرده اند . تقریبا می توان گفت که روش مشترک اکثر این سرویس‌ ها،‌ عقد قرارداد با فروشندگان کالا یا ارائه‌ دهندگان خدمات به‌ گونه‌ ای است که به‌ شرط به‌ حد‌ نصاب رسیدن تعداد خریداران کالا یا خدمات، تخفیفی مشخص به تمامی خریداران اهدا خواهد شد . تقریبا اکثر طرح‌ های تخفیفی دارای محدودیت زمانی هستند .

اگر کسب و کارتان به تازگی راه اندازی کرده اید و یا تجارت کوچیکی را اداره می کنید باید به شما بگوییم که قرار دادن خدمات و یا محصولاتتان در این گونه وب سایت ها بهترین و پرسود ترین نوع تبلیغات است .

مؤسس تخفیفان

نازنین دانشور مؤسس تخفیفان است . وی متولد سال ۱۳۶۲ است . نازنین دانشور تحصیلات مقطع کارشناسی خود را در رشته‌ی نرم‌ افزار و کارشناسی ارشد رشته‌ی IT در ایران به پایان رساند . برای مدتی کوتاهی در انگلستان به کار مشغول شد و سپس به ایران بازگشت . بعد از بازگشت اولین پروژه و استارت اپ خود را راه اندازی کرد .

این پروژه یک سوپر مارکت الکترونیکی، با نام میدونک بود . این پروژه در سال 1388 راه اندازی شد و در کوتاه ترین زمان مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفت . جزئیات بیشتر استارت اپ میدونک به شرح زیر است :

میدونک

میدونک

می توان گفت که اولین سوپر مارکت آنلاین ایران به دست نازنین دانشور راه اندازی و طراحی شد . شاید برایتان جالب باشد که جرقه ی این ایده به چه صورت بوده است .

نازنین دانشور در این باره این گونه می گوید که یک روز مادرم برای خرید به سوپر مارکت نزدیک خانه رفته بود . از انجایی که خانه ی ما در طبقه چهارم قرار داشت و اسانسوری نیز نداشتیم، مادرم هر بار برای ایجان این خرید ها بسیار اذیت می شود . تصمیم گرفتم تا برای این موضوع راه حلی پیدا کنم . بعد از این که برای کار به اینگلیس سفر کردم، در انجا ایده این کار در ذهن من شکل گرفت . بعد از بازگشت بلافاصله استارت این پروژه را زدم .

در ان زمان با وجود گسترش تکنولوژی، نیاز به فروش و تحویل مواد مورد نیاز کاربران به‌ صورت اینترنتی احساس می شد . از این رو میدونک راه اندازی شد . موفقیت دانشور در پروژه میدونک به قدری بود که پس از مدتی و طی یک مصاحبه‌ ی رونامه‌ ای ساده که دانشور هیچ‌ وقت فکر نمی‌ کرد چندان تاثیری در کسب‌ و کارش داشته باشد، این استارتاپ در اکثر رسانه‌ های کشور پوشش داده شد .

حتی گاردین نیز در مقاله‌ ای به اولین سوپر مارکت آنلاین ایران اشاره کرد . به گفته ی نازنین دانشور همین پوشش رسانه‌ ای باعث ایجاد سفارشات بسیار در سوپرمارکت کوچک دیجیتالی او شد .

اما به مرور زمان حجم سفارش‌ ها افزایش یافت و نیازمند سرعت بیشتری در انجام امور بود . اما با این وجود دانشور به کمک جمعی از دوستانش درگیر فرایند سخت تأمین و تحویل سفارشات شدند . همین موضوع باعث شد تا دانشور پس از مدتی متوجه شود که زیر ساخت‌ های فنی و شهری برای پیاده‌ سازی سوپرمارکت آنلاین، هنوز آماده نیست . در نتیجه میدونک پس از ۹ ماه فعالیت درخشان تعطیل شد .

تخفیفان

اولین ایده های راه اندازی تخفیفان

باید بدانید که استارتاپ میدونک پایه‌ های اولیه‌ ی تخفیفان را در ذهن دانشور ایجاد کرد . اما چند موضوع باعث شد که خوده ان پروژه یعنی میدونک با شکست مواجه شود که به شرح زیر است :

 • محصولات خراب‌ شدنی
 • تحویل سریع کالا در این سرویس

ایده ایجاد وب سایت تخفیفان زمانی که دانشور در آلمان در گروپان مشغول به کار بود شکل گرفت . وی به عنوان برنامه نویس در این شرکت شروع به کار کرد . در این شرکت بر روی پروژه ای مشابه تخفیفان امروزی به طور مشترک کار می کرد . در همین زمان بود که به فکر راه‌ اندازی این سرویس در ایران افتاد . در ابتدا بسیار تلاش کرد تا سرمایه‌ گذار خارجی برای پروژه خود در ایران پیدا کند اما به‌ خاطر شرایط سیاسی خاصی که در ان زمان وجود داشت پیشنهادش قبول نشد .

نازنین دانشور تصمیم گرفت تا به صورت شخصی بر روی این پروژه کار کند و ان را توسعه دهد . وی روز های ابتدایی پروژه را در آلمان پیگیری کرد و از دوستان‌ اش برای بخش‌ های مختلف و طراحی‌ های وب سایت کمک می گرفت . در نهایت در مرداد سال ۱۳۹۰، دانشور به ایران بازگشت و به‌ همراه خواهرش، پروژه‌ ی تخفیفان را به‌ صورت رسمی شروع کرد . اولین دفتر کاری تخفیفان، در همان سال و در فضایی ۴۰ متری تأسیس شد .

همایت همسر دانشور از استارت اپ جدیدش

نازنین دانشور در آلمان ازدواج کرده بود و پیش از بازگشت به ایران، همسرش نیز استارتاپی را در آلمان تأسیس کرد . تفاهم این زوج آن‌ گونه بود که استارتاپ هر کدام که موفق شد، دیگری به کشور همسرش برود . درنهایت پس از چند سال و با شروع موفقیت‌ های تخفیفان، همسر آلمانی دانشور هم به ایران آمد . در ابتدای راه تخفیفان کار خود را با یک تیم دو نفره شروع کرد و حتی طراحی لوگوی اولیه‌ ی آن را دوستی با آشنایی اولیه با نرم‌ افزار فتوشاپ انجام داد . این طرح در سال‌ های بعد چند بار مورد بازبینی قرار گرفت و درنهایت، به لوگوی امروزی تخفیفان تبدیل شد .

نازنین دانشور

چاش هایی که بر سر راه تخفیفان قرار داشت

اولین تخفیف هایی که دانشور در وب سایت خود قرار می داد تنها با هدف شناساندن هر بیشتر برندش بود . اولین چالشی که در این راه با ان رو به رو شدند که می توان گفت همه ی استارت اپ های حوزه‌ ی تخفیف گروهی با ان رو به رو بودند، ایجاد اعتماد در کاربران بود . در واقع سخت ترین کار این است که به کاربران ثابت کنید که تمامی این خدمات و تخفیف ها واقعی هستند و ان ها می توانند بدون نگرانی خرید کنند .

راه حلی که دانشور برای رفع این چالش در نظر گرفته بود این بود که کارگاه‌ های آموزشی کار آفرینی و همایش در دانشگاه‌ ها را برگذار کند که البته بی تاثیر نیز نبود و تا حدودی شک و نگرانی ها را از بین برد . زمانی که می خواستند با شرکت ها و فروشگاه ها همکاری کنند در ابتدا چیزی جز افزایش شناخت نسبت به برند نبود . این روند ادامه داشت تا اولین فروش‌ بزرگ تخفیفان . اولین فروش های بزرگ انجام‌ گرفته در تخفیفان، کنسرتی در اریکه‌ ی ایرانیان بود که با شرط فروش تمام بلیط‌ های سالن، تخفیف قابل‌ توجهی را به‌ آن‌ ها اهدا کرد .

دانشور با پس اندازی که از درامدش در این چند سال بود یک دفتر تهیه کرد و از دوستان، اعضای فامیل و آشنایان برای خرید بلیط کنسرت اول یا حتی اهدای رایگان بلیط به آن‌ ها، به‌ نوعی جذب سرمایه‌ ی معنوی برای شروع کار تخفیفان کمک گرفت . وی در این باره‌ می‌ گوید :

تمام اعضای فامیل در این کنسرت حضور داشتند. دایی من نه پیش و نه پس از آن برنامه، هیچ‌ وقت به سالن کنسرت نرفت. به‌ یاد‌ دارم که موسیقی مناسبی هم پخش نمی‌ شد اما تنها هدف ما، پر کردن سالن و ایجاد حس اعتماد در تهیه‌ کننده‌ ی برنامه بود.

ظهور چالش‌ های جدید و پیدا شدن رقبا

اولین و مهم ترین چالش هر استارت اپ جدید این است که چگونه می توان نیروی انسانی مناسب را پیدا کرد . به گفته ی دانشور :

نیروی انسانی در ایران متاسفانه بر خلاف کشور های پیشرفته، انگیزه و تعهد لازم را به کار، از خود نشان نمی‌ دهند .

از طرفی به خاطر شرایط مالی و قانونی استار تاپ نیز در روز ها و ماه‌ های ابتدایی،‌ قطعا پاسخگوی نیاز نیروی انسانی حرفه‌ ای نبود .راه حلی که دانشور برای این موضوع در نظر گرفته بود، راهنمایی، آموزش و تشویق همکاری بود تا بتواند هم نیروی انسانی مورد نظرش را پیدا کند و هم این که کارمندان برترش را حفظ کند .

بعد از مدت کوتاهی رقبا چالش های جدیدی را برای تخفیفان ایجاد کردند . را حلی که دانشور برای این موضوع نیز در نظر گرفته بود این بود که بازار را بشناسد و بعد با تمرکز بر تحقیقات خود و البته تبلیغات دهان به دهان، به شهرت خود اضافه کند . در واقع دانشور به‌ خاطر کمبود سرمایه، نتوانست برای تخفیفان بر خلاف رقبایش تبلیغات گسترده ای انجام دهد . اما به‌ خاطر همان اعتبار اولیه، سهم مناسبی را در بازار به‌ دست آورد .

مسائل و مشکلات کار آفرین زن بودن

به گفته ی خود دانشور تنها به خاطر زن بودنش در ابتدای کار مشکلات و مسائل زیادی را پشت سر گذاشته است . وی می گوید :

در سال‌ های فعالیت در موقعیت‌ های مختلف به‌ خاطر زن بودن شاهد برخورد های نا مناسب یا ایجاد مشکل بر سر راه پیشرفت کارم بوده ام . همچنین وی برای مثال از برخورد نامناسب برخی از مدیران می گوید که شاید برای یک کار آفرین مرد، پیش نیاید . خلاصه این موضوع نیز یکی دیگر از چالش هایی بود که دانشور با ان ها دست و پنجه نرم کرده بود .

نازنین دانشور

تاثیرات زندگی شخصی در کسب و کار دانشور

یکی از تکراری ترین چالش هایی که برای اکثر افراد موفق اتفاق می افتد چالش‌ بر قرای تعادل بین زندگی شخصی و کار است . دانشور در طی یک مصاحبه نظر خود را در این باره این چنین بیان می کند :

با وجود تمامی مفاهیم و آموزش‌ های موجود برای بهبود تعادل زندگی شخصی و کاری، ایجاد آن در زندگی یک کار آفرین بسیار دشوار محسوب می‌ شود . وی اعتقاد دارد که نمی‌ توان هم کار آفرین خوبی بود و شرکت را به خوبی اداره کرد و هم زندگی شخصی شبیه‌ به مردم عادی داشت .

جذب سرمایه‌ گذار برای تخفیفان

دانشور بعد از گذشت پنج سال از فعالیت وب سایتش، جذب سرمایه را در دستور کار خود قرار داد . گروه سرمایه‌ گذاری سرآوا، در سال ۱۳۹۵ تخفیفان را به گروه استارتاپ‌ های خود اضافه کرده و در آن سرمایه‌ گذاری کرد . توسعه‌ ی فعالیت‌ ها پس از جذب سرمایه‌ گذار قوت گرفت و تمرکز بر بهبود خدمات نیز یکی از برنامه‌ های اصلی تخفیفان شد .

در ادامه این سرمایه گذاری و بهبود برخی از امور در وب سایت این سرویس در سال ۱۳۹۷، حدود ۷۵ درصد از بازار فروش گروهی و تخفیفی ایران را به خود اختصاص داد . به صورتی که اکنون دانشور ادعا می کند که فاصله ی ان ها با رقبای اصلی در یکی دو سال اخیر افزایش یافته است . یکی از مهم ترین دلایل ان تفاوت و سرعت پیشرفت را می توان جذب سرمایه‌ گذار و از آن مهم‌ تر، تمرکز روی بازار تخفیف و پرهیز از پرداختن به حوزه‌ های مختلف کاری اشاره کرد .

چالش کیفیت

یکی از مهم ترین چالش ها در سرویس‌ های فروش خدمات تخفیفی، ارائه ی خدمات با کیفیت و حفظ ان است . بدین جهت تخفیفان سیستم امتیاز دهی به خدمات‌ دهندگان را در دستور توسعه کار خود قرار داد . از این سرویس، برای بهبود خدمات شرکت‌ ها و سازمان‌ های طرف قرار داد استفاده می‌ شود . این موضوع برای این است که و آن‌ هایی که عملکرد پایینی دارند و از استاندارد های تخفیفان پیروی نمی کنند از سرویس حذف شوند .

کسب اولین جایزه ی کار آفرین جوان

در سال ۱۳۹۷ بود که تخفیفان افتخار بزرگی را برای اکوسیستم کارآفرینی ایران کسب کرد . این شرکت از طرف اتاق بازرگانی ایران به‌ عنوان یکی از نماینده‌ های کشور برای رقابت جایزه‌ ی کار آفرین جوان کنفدراسیون اتاق‌ های بازرگانی و صنعت آسیا و اقیانوسیه به کشور ترکیه رفت و جایزه‌ ی کار آفرین جوان این رقابت را به خود اختصاص داد .

جوایز تخفیفان

بهترین و مهم ترین عنوان های takhfifan

 1. تخفیفان نخستین و بزرگ ترین وب سایت خرید گروهی ایران و برنده بخش کارآفرینی چهارمین جشنواره وب ایران بوده است .
 2. تخفیفان با بالا ترین تعداد شرکای تجاری و مشتریان افتخارات پررنگی را در کارنامه خود دارد که قابل ارائه می باشد .
 3. همچنین تخفیفان مفتخر است نخستین وب سایت خرید گروهی ارایه دهنده برنامه موبایل اندروید و آیفون باشد .
 4. تخفیفان عنوان بهترین ارایه دهنده تخفیف ها و خدمات پیشتیبانی مشتریان از نظر کاربران میان وب سایت های خرید گروهی کسب کرده است .
 5. مدیر شرکت تخفیفان عنوان کارآفرین برتر سال ۹۰ را از دانشگاه تهران دریافت کرده است .

چشم‌ انداز های تخفیفان

مهم ترین هدف تخفیفان تبدیل‌ شدن به بزرگ‌ ترین بستر تجارت و تبلیغات در ایران است . ان ها تلاش می کنند تا با استفاده از راه‌ کار معرفی جدید ترین‌ ها در سطح کشور و قیمت‌ های مناسب، بتوانند بستر ارتباطی تمامی صاحبان کسب‌ و کار با مشتریان بالقوه را ایجاد کنند . از ان جایی که امروزه تجارت الکترونیک و اینترنت در کنار هم بستر های دنیای جدیدی برای ارتباط این دو گروه و معرفی آنان به یکدیگر است تخفیفان نیز تلاش می کند تا یک نقش پر رنگ و مفید در این زمینه دشته باشد .

ارزش‌ ها و اصول های تخفیفان

وب سایت تخفیفان 4 ارزش برای خود تعیین کرده است و سر سختانه ان ها را رعایت می کند و از ان ها پیروی می کند .

 1. مشتری، مشتری و مشتری
 2. آدم‌ های بزرگ شرکت‌ های بزرگ را می‌ سازند
 3. وسواس در انتخاب همکاران تجاری
 4. زندگی با هیجان بیشتر
جذب مشتری

مشتری، مشتری و مشتری

از همان ابتدا تخفیفان در تلاش بوده است تا مشتریان را راضی نگه دارد . ان ها بهترین سرویس و خدمات را به مشتریان خود ارائه می دهند . به طوری که هر روزه تیم عملیاتی و پشتیبانی تخفیفان به دنبال بهتر کردن راه‌ کارهای خود در این حوزه هستند .

آدم‌ های بزرگ شرکت‌ های بزرگ را می‌ سازند

اعتقاد تخفیفان به این جمله بسیار زیاد است و از برسی روند فعالیت ان ها نیز می توان به همین نتیجه رسید . به صورتی که تخفیفان خود را خانه افراد فعال، با ذوق، متفکر، توانمند و کسانی می‌ داند که می توانند بسازند و رشد دهند . ان ها برای رشد و پیشرفت بیشتر تلاشه می کنند تا محیطی مناسب و با ذوق و خلاقیت ایجاد کنند .

وسواس در انتخاب همکاران تجاری

برای تخفیفان همکاران و همراهان تجاری ان ها اهمیت زیادی دارد . در نهایت ان ها تلاش می کنند تا بهترین تعامل را مشتریان خود داشته باشند بدین منظور تیم بازاریابی و فروش تخفیفان در زمان عقد قرار داد همکاری، تمامی موارد را به‌ صورت ریز و دقیق بررسی کرده تا از کیفیت خدمات و محصولاتی که به مشتریان ارائه خواهد شد اطمینان حاصل کنند .

متعهد بودن ن ها در این زمینه را می توان از نتایج حاصل شده و امار به دست رسیده متوجه شد . طبق آمار در مورد درخواست‌ های همکاری ورودی به شرکت تخفیفان، بیش از ۴۰٪ درخواست‌ ها به مرحله بررسی پیشنهاد ها راه پیدا نکرده و در همان مرحله اول به علت نقص در خدمات یا محصول، توسط تیم تخفیفان مردود شده اند .

زندگی با هیجان بیشتر

زندگی روز مره همان‌ طور که از اسمش پیدا است به‌ اندازه کافی یکنواخت است . تخفیفان در این باره این چنین می گوید :

ما در تخفیفان وظیفه خود می‌ دانیم این فضا یکنواخت را تغییر دهیم . هر روز می‌ گردیم و می‌ گردیم و می‌ گردیم تا در این کشور بزرگ از جدید ترین مکان‌ ها و محصولات به شما پیشنهاد دهیم . با ما از یکنواختی رها شوید .

اپلیکیشن تخفیفان

معرفی اپلیکیشن

تخفیفان ارائه‌ دهنده بهترین تخفیف‌ های 4۰ تا ۹۰ درصدی از برترین رستوران‌ ها، کافی‌ شاپ‌ ها، مراکز تفریحی و سلامتی پزشکی و … در سراسر ایران است . این وب سایت روزانه بیش از ۳00 هزار بازدید کننده دارد . همان طور که در ابتدای مطلب نیز گفته شد در حال حاضر تخفیفان در اکثصر کلان شهر های ایرن از جمله تهران، مشهد، اصفهان، کرج، تبریز، شیراز، یزد، مازندران، کیش و قشم فعالیت می کند.

در اپلیکیشن تخفیفان مانند وب سایت ان شاهد بخش های زیر هستیم :

 1. رستوران و کافی شاپ
 2. کنسرت، سینما، تئاتر
 3. تور، هتل، بلیط هواپیما
 4. استخر، باشگاه، پینت بال
 5. آرایشگاه، زیبایی
 6. مراکز سلامتی پزشکی و دندان پزشکی
 7. کد تخفیف فروشگاه ها و کسب و کارهای اینترنتی نظیر کد تخفیف دیجی کالا ، کد تخفیف فیلیمو و …
کد تخفیف

برخی از مهم ترین ویژگی‌ های اپلیکیشن تخفیفان عبارت است از :

 • امکان بررسی پیشنهادات تخفیفان به صورت دسته‌ بندی شده
 • مشاهده تخفیفان‌ ها بر روی نقشه و یادآوری تخفیفان‌ ها
 • پیشنهاد های ویژه اپلیکیشن با تخفیف ۳۰% تا 99%
 • طراحی زیبا و حرفه ای برای امکان استفاده ساده و لذت بخش
 • مشاهده‌ نظرات کاربران در هر تخفیف
 • امکان مشاهده نزدیک ترین مراکز دارای تخفیف نسبت به موقیعت شما

نحوه ی فعالیت takhfifan

به گفته ی خود دانشور مؤسس تخفیفان، این کلمه از ترکیب دو کلمه ی دیگر ایجاد شده است . یک کلمه ی ” تخفیف ” و آن یا همان ” on ” به معنای روشن . در کل این عبارت به معنای این است که تخفیف فعال است .

همچنین دانشور در این باره می گوید که :

شرکای تجاری ما محصولات و خدماتشان را با درصد تخفیف قابل‌ توجهی ارائه می‌ دهند و از طرف دیگر مشتریان کوپن تخفیف خریداری می‌ کنند . این کار باعث می‌ شود که برای شرکای تجاری خود در یک بازه زمانی کوتاه مشتریان زیادی ایجاد کنیم . کاربران با عضو شدن در سایت و وارد کردن آدرس ایمیلشان هر روز از ما پیشنهاد های جدیدی دریافت می‌ کنند . سیستم ما هزینه اولیه‌ ای برای شرکای تجاری ندارد، بنابرین مورد استقبال قابل‌ توجهی قرار گرفته است .

نحوه پیدا کردن مشتریان

ان ها در ابتدای فعالیتشان برای جذب بازدید، مخاطب و مشتری تبلیغات گوگل استفاده کردند . ان ها با استفاده از روش های سئو و بهینه سازی کردن وب سایتشان توانستند به جایگاه خوبی در اینترنت برسند . برای مثال ان ها از کلید واژه‌ هایی استفاده می کردند که مردم ان ها را برای جست و جو انتخاب می کردند .

همچنین در ادامه ان ها از بنر های تبلیغاتی نیز استفاده کردند و در انتهای هر ماه نتایج را دقیقا بررسی و انالیز می کردند و به دنبال راه های جدید برای جذب کاربران بودند . دانشور برای جذب برند های برتر خودش به سراغ آن ها می رفت . طی جلسات ان ها را راضی به همکاری با وب سایتش می کرد . در نهایت این وب سایت شناخته شد و مورد استقابل مشتریان جدید بسیاری شد .

نحوه ارسال ایمیل تبلیغاتی توسط سایت تخفیفان

ان ها قبل از ارسال ایمیل های جدید میزان باز شدن ایمیل‌ های کاربران را بررسی می کنند . بعد از ان دو نسخه مختلف آن ایمیل را یعنی نسخه A و نسخه B را به بخشی از اعضا ارسال می‌ کنند و سپس میزان باز شدن هر کدام را بررسی می کنند . بعد نتایج به دست امده را انالیز می کنند هر کدام از گزینه‌ ها که نرخ باز شدن بیشتری داشت به‌ عنوان نسخه نهایی انتخاب می‌ شود و برای همه اعضا ارسال می شود .

بنا به گفته ی خودشان به‌ طور متوسط میزان باز شدن ایمیل‌ ها چیزی در حدود ۲۰ تا ۲۵ درصد است که با توجه به آمار هایی که از سایت‌ های خارجی مشابه داریم، میزان بسیار بالایی است .

تاثیرات سرعت اینترنت بر فعالیت سایت تخفیفان

کندی سرعت اینترنت تاثیرات سویی بر کسب و کار های اینترنتی می‌ گذارد . در واقع این مشکل ممکن است برای کاربران در زمان انجام دادن فرایند حساس و مهم خرید ایجاد مشکل کند که برای رفع و جلوگیری از این مشکلات تخفیفان با آموزش‌ های مرحله به مرحله به مشتریان کمک می کند .

تخفیفان و نت برگ

دو رقیب سر سخت، تخفیفان و نت برگ

به صورت کلی اگر بخواهیم نگاهی به این دو وب سایت بیاندازیم می بینیم که کلیت کار ها یکسان است و هر دوی ان ها در زمینه ی تخفیف و خرید های گروهی فعالیت می کنند . اما اگر بخواهیم به صورت جزئی برسی کنیم این دو وب سایت تفاوت هایی نیز دارند که در این بخش به شرح ان ها می پردازیم .

هر دوی این وب سایت ها پیشنهادات و تخفیف های جذابی برای کاربران و مخاطبین خود قرار می دهند . حتی برای بعضی بخش تخفیف های 99 درصدی قرار می دهند که این موضوع باعث مجذوب شدن هر چه بیشتر کاربر می شود . ایده ی چنین سایتی همان طور که در متن های بالا گفته شد در ابتدا از شرکت Groupon در سال ۲۰۰۸ بوده است .

در ادامه و بعد از مشاهده ی موفقیت ها و پیشرفت این وب سایت، سایت های مشابهی در سرتاسر جهان ایجاد شد که تخفیفان و نت برگ نمونه های ایرانی این وب سایت بودند .

معرفی دو سایت

تخفیفان

 1. اولین وب سایت اولین پایگاه خرید و تخفیف گروهی در ایران است .
 2. در مرداد ماه سال ۱۳۹۰ فعالیت خود را آغاز نمود .
 3. فعالیت در زمینه های : رستوران و کافی شاپ + هنر و تئاتر + تفریحی و ورزشی + آموزشی + سلامتی و پزشکی + زیبایی و آرایشی + کالا + خدمات + تور و سفر .
 4. فعالیت در اکثر شهر های بزرگ ایران مانند، تهران، مشهد، شیراز و کرج و … .
 5. اپلیکیشن این سایت برای سیستم عامل‌ های اندروید و iOS توسعه یافته است .

نت‌ برگ

 1. تقریبا می توان گفت دومین وب سایت در زمینه تخفیف گروهی در ایران .
 2. در مرداد ماه سال ۱۳۹۰ فعالیت خود را آغاز نمود . با این که تخفیفان از نظر زمان برندی ثبت زود تر تاسیس شده است اما با این‌ حال سایت نت‌ برگ به‌ علت تبلیغات بیشتر و مناسب‌ تر در میان کاربران از محبوبیت بیشتری برخوردار است .
 3. فعالیت در اکثر شهر های بزرگ ایران مانند، تهران، مشهد، اصفهان و کرج و … .
 4. فعالیت در زمینه های : رستوران و فست فود + تفریحی و ورزشی + پزشکی و سلامت + هنر و تئاتر + آموزشی + زیبایی و آرایشی + کالا + خدمات .
 5. اپلیکیشن این سایت نیز برای هر دو سیستم عامل اندروید و iOS در دسترس است .رابط کاربری
رابط کاربری

مقایسه دو وب سایت از نظر رابط کاربری

یکی از مهم ترین ویژگی های یک وب سایت طراحی رابط کاربری ان است . دلیل اهمیت این موضوع نیز جلب رضایت کاربران است زیرا کاربران توسط همین رابط کاربری است که با وب سایت تعامل دارند و می توانند از امکانات ان بهره ببرند . در ادادمه به برسی شباهت ها و تفاوت های این دو وب سایت رقیب در زمینه ی طراحی رابط کاربری می پردازیم .

takhfifan

 • در صفحه اصلی این سایت یک اسلایدر وجود دارد که در ان بخش کاربر می تواند تخفیفات ویژه را مشاهده کند .
 • در بخش بالایی اسلایدر منو هایی وجود دارد که به کاربر این امکان را می دهد تا تخفیفات و پیشنهاد های متفاوت را در دسته بندی های مختلف به راحتی مشاهده کند .
 • در همان صفحه و در کنار لوگوی این وب سایت یک بخشی طراحی شده است تا کاربر بتواند بر اساس شهر مورد نظر تخفیفات را مشاهده کند .
 • ایکون های ورود و عضویت نیز در جایگاهی مناسبی قرار دارند و کاربر نیاز نیست تا برای یافتن ان ها زمان خود را هدر دهد زیرا ان ها به خوبی قابل مشاهده هستند .
 • اگر کمی به سمت پایین اسکرول کنید تخفیف های ویژه را مشاهده می کنید .
 • در ادامه شما شاهد پیشنهادات روز هستید . این پیشنهادات و تخفیف هایی که با عنوان ” تخفیف های امروز ” قرار دارد را به این شکل می بینید که یک تصویر مربوط به تخفیف وجود دارد و در زیر تصویر اطلاعاتی راجب به لوکیشن ان، میزان تخفیف و تعداد خرید های انجام شده قرار دارد .
 • در ادامه و بعد از گذشتن از بخش بالا، تخفیف هایی با دسته بندی منوی بالای صفحه وجود دارد . که عنوان هر بخش ذکر شده است و تعدادی از تخفیف هایی که در این دسته بندی قرار دارند نیز مشاهده می شود .
 • در سمت چپ هر عنوان یک دکمه با عنوان ” مشاهده همه تخفیفان‌ های برای مثال تور و سفر ” قرار دارد و کاربر با کلیک بر روی این دکمه می توانند مانند بخش اول یعی منو، تمام تخفیف های این دسته بندی را مشاهده کند .
 • همچنین لازم به ذکر است که در هر بخش و دسته بندی تنها چهار گزینه قابل دیدن است .

شرح کامل ویژگی های تخفیف ها و قرار دادن توضیحات مفید برای کاربر

 • با کلیک بر روی هر یک از دسته بندی ها به صفحه ی جدیدی هدایت می شوید . مواردی که در این صفحه دیده می شود عبارت اند از : میزان تخفیف، تعداد خرید و مهلت خرید و … .
 • در صفحه ی مربوط به هر تخفیف ویژگی‌ ها و شرایط استفاده از آن را مشاهده می کنیم . همچنین در این صفحه نقشه محل مورد نظر نیز قرار دارد که این موضوع برای کاربران بسیار خوشایند است . در انتها نیز توضیحات تکمیلی قرار دارد تا گرفتن تصمیم نهایی را برای کاربران راحت تر کند .
 • در انتهای صفحه ی مربوط به هر تخفیف بخش نظرات و تخفیف‌های مشابه با تخفیف مورد نظر مشاهده می شود . این موضوع به کاربر این اجازه را می دهد تا اگر کاربر مایل به استفاده از محلی دیگر بود، به راحتی بتواند به آن دسترسی پیدا کند .

netbarg

 • در همان ابتدای ورود کاربر به وب سایت نت برگ متوجه ظاهر کاملا متفاوت این وب سایت می شود .
 • منوی این وب سایت در سمت راست قرار دارد . در این منو دسته بندی ها و پیشنهادات قرار دارد .
 • در ابتدا در صفحه اصلی این وب سایت اسلایدری وجود نداشت اما بعد ها برای بهبود رابط کاربری خود در سمت چپ منوها اسلایدری قرار داده شد . در این اسلایدر برخی از تخفیف های منتخب نشان داده می شوند .
 • در بالای صفحه اصلی نام و لوگوی این وب سایت قرار دارد . همچنین ایکون های ورود و عضویت در این بخش به خوبی قابل مشاهده هستند .
 • بر خلاف وب سایت رقیب خود شرایطی را طراحی کرده است تا، زمانی که کاربر موس را بر روی هر یک از بخش های منو قرار می دهد پنجره جدیدی حاوی گزینه های مختلف منوی تخفیف باز می شود .
 • همچنین در سمت راست یک منو شناور تعبیه شده است تا زمانی که کاربر به سمت پایین اسکرول می کند همچنان به منو دسترسی داشته باشد .
 • با اسکرول کردن صفحه اصلی همانند وب سایت قبلی با نت‌ برگ‌ های ویژه مواجه می‌ شویم . در این بخش کاربر شاهد میزان تخفیف، تعداد خرید و آدرس ان تخفیف است .
 • در نهایت در پایین صفحه اصلی شاهد قرار گیری تخفیف‌ ها به‌ صورت جدا برای هر دسته بندی هستیم که تفاوتی با سایت تخفیفان ندارد .
 • با ورود به نت‌ برگ مورد نظر، تصاویر مربوط به آن، میزان تخفیف، زمان باقی مانده و تعداد خرید‌ های صورت گرفته را مشاهده می‌ نمایید . بعد از آن ویژگی‌ ها، شرایط استفاده و مشخصات فروشنده ذکر شده که محل مورد نظر نیز در نقشه مشخص شده است .
 • در پایین این صفحه شاهد نظرات خریدارن نت‌ برگ مورد نظر هستیم .
 • در ادامه شاهد بخشی با عنوان ” نت برگ های اطراف و مشابه ” هستیم .

نتیجه نهایی :

به صورت کلی تفاوت چندانی میان رابط کاربری این دو وب سایت وجود ندارد . اما اگر بخواهیم کمی دقیق تر برسی کنیم متوجه می شویم که وب سایت تخفیفان از طراحی رابط کاربری بهتری برخوردار است .

تخفیفان و نت برگ

مقایسه ی اپلیکیشن ها

هر دو سازمان برای ارائه خدمات بهتر دارای اپلیکیشن هستند . همچنین باید بدانید که این اپلیکیشن ها برای هر دو سیستم عامل محبوب اندروید و آی‌ او‌ اس در دسترس است . از ان جایی که سرویس های مشابهی را ارائه می کنند به صورت کلی شبیه به هم هستند به این صورت که :

 • بعد از نصب هر دو اپلیکیشن از شما خواسته می شود که شهر محل زندگی‌ خودتان را وارد کنید .
 • در صفحه اصلی هر دو اپلیکیشن تخفیف‌ های مربوط به شهر انتخاب شده نشان داده می شود .
 • در بالا ترین قسمت می‌ توانید نوتیفیکیشن‌ های جدید را ببینید، به صفحه جست‌ و جو بروید و یا سبد خرید خودتان را چک کنید .
 • سمت راست در گوشه بالا، گزینه‌ ای برای دسترسی به منو اصلی قرا دارد .
 • در صفحه مربوط به تخفیف‌ ها نیز این دو اپلیکیشن از یک ظاهر کلی و ثابت تبعیت می‌ کنند .
 • کمی پایین‌ تر شاهد گزینه‌ هایی همچون زمان باقی‌ مانده برای خرید، تعداد خرید‌ ها،‌ قیمت، توضیحات، ویژگی‌ ها و شرایط استفاده وجود دارد .
 • هر دو اپلیکیشن گزینه‌ هایی را برای پین کردن و یا اشتراک گذاری در شبکه‌ های اجتماعی شامل می‌ شوند و کارکرد مشابهی دارند .
 • به صورت کلی مشابه هستند و تنها تفاوت های جزئی به چشم می خورد که همه ی این ها نتیجه تلاش برای ارائه رابط کاربری بهتر به کاربر است .

نواحی تحت پوشش

هر دو سازمان سرویس‌ دهی خود را از تهران آغاز کردند . اما امروزه هر دوی ان ها در اکثر شهر های بزرگ ایران به سرویس دهی مشغول هستند .
کدام یک از این دو وب سایت تخفیف های بیشتری ارائه می‌ دهد ؟
توضیح این موضوع کمی دشوار و پیچیده است اما در صورت کلی هر دو در این زمینه سخت تلاش می کنند تا بهترین خدمات را به کاربران و مخاطبین خود ارائه دهند .

پشتیبانی

پشتییبانی در هر دو سرویس با کمک تماس تلفنی و گذاشتن نظر در وب‌ سایت ها امکان پذیر است .

افتخارات و جوایز takhfifan

افتخارات و جوایز takhfifan

سال 97 : کاندید برای ” خرید گروهی

سال 97 : برنده به انتخاب داوران برای ” خرید گروهی

سال 96 : کاندید برای “ خرید گروهی

سال 95 : برنده به انتخاب داوران برای ” خرید گروهی

سال 94 : کاندید برای ” خرید گروهی

سال 92 : کاندید برای ” خرید گروهی

سال 92 : برنده به انتخاب داوران برای ” خرید گروهی

سال 91 : کاندید برای ” سایت‌ های خرید گروهی

سال 91 : برنده به انتخاب داوران برای ” سایت‌ های خرید گروهی

سال 90 : کاندید برای ” خرید گروهی

سال 90 : کاندید برای ” سایت کار آفرین

سال 90 : برنده به انتخاب داوران برای ” بهترین سایت کار آفرین

takhfifan

راه های ارتباطی با وب سایت takhfifan

 • وب سایت : https://takhfifan.com
 • تلفن : 02142027
 • ایمیل : support@takhfifan.com
 • تلگرام : https://t.me/takhfifan
 • اینستاگرام : takhfifan@
 • آدرس : ایران، تهران، شهرک غرب، بلوار دادمان، درختی، انتهای سپهر غربی، گلبرگ سوم، گلستان دوم غربی، پلاک 100
 • کد پستی : 1468746185

از زمانی که برای مطالعه ی این مطلب گذاشتید از شما متشکریم . در صورت رضایت از این مطلب خواهشمندیم که این مطلب را به دوستان خود به اشتراک بگذارید . اگر احساس کردید که مطلب کامل نیست و یا شما اطلاعات مفید تری دارید لطفا ان را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید .

به شما توصیه می کنیم تا به دیگر مطالب سایت ما که در زمینه های زیر می باشد نیز سر بزنید :

در نهایت امیداوریم که از مطالب ارائه شده راضی باشید .

به اشتراک بگذارید!
پرستو بخشی

پرستو بخشی

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
امکانات طراحی سایت بیمه

امکانات طراحی سایت بیمه

با همه گیر شدن اینترنت و به دنبال ان پیشرفت ارتباطات در فضای مجازی، بخش زیادی از خدمات در این فضای گسترده قابل‌ ارائه بوده و بخش زیادی از مردم کالا و خدمات مورد نیاز خود را به‌ صورت آنلاین خریداری می‌ کنند . در سال‌ های گذشته با پیشرفت زیاد ارائه خدمات آنلاین در […]

تاثیر اینفوگرافیک در سئوی وب سایت بخش2

تاثیر اینفوگرافیک در سئوی وب سایت بخش2

در بخش اول این مقاله راجب به : اینفوگرافیک چیست ؟ و 5 تا از دلایلی که باعث تاثیر اینفوگرافیک در سئوی وب سایت می شوند را شرح دادیم . در این بخش از مقاله به ادامه ی مواردی که باعث تاثیر اینفوگرافیک در سئوی وب سایت می شود می پردازیم . اما قبل از […]

مهم ترین قوانین تولید محتوا در سایت بخش1

مهم ترین قوانین تولید محتوا در سایت بخش1

برای توسعه ی کسب و کارتان شما نیاز دارید که همیشه وب سایتتان را نیز توسعه و ارتقا دهید . یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار در توسعه ی یک وب سایت تولید محتوای مناسب، جذاب و به روز می باشد . بدین جهت تصمیم گرفته شد تا در مورد داشتن بهترین عملکرد در […]

نرخ پرش چیست ؟ چگونه پرش سایت خود را پایین بیاوریم ؟

نرخ پرش چیست ؟ چگونه پرش سایت خود را پایین بیاوریم ؟

“من آمدم ، فهمیدم ، ترک کردم” تعریفی بسیار معروف از نرخ پرش توسط آویناش کاشیخیک است. اما این تعریف یعنی چی ؟ ما از کجا بدانیم بازدید کنندگان پرش میکنند؟ چه کاری باید انجام دهیم که نرخ پرش یک صفحه پایین بیاید؟ ما در سایت دهکده وب باشما هستیم تا این سوالات را پاسخ […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.