051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » طراحی سایت » مهم ترین قوانین طراحی سایت بخش اول
مهم ترین قوانین طراحی سایت بخش اول
طراحی سایت, نکات طراحی سایت 12 فوریه 2019

مهم ترین قوانین طراحی سایت بخش اول

پرستو بخشی پرستو بخشی

مهم ترین قوانین طراحی سایت بخش اول

طراحی سایت به طور کلی شامل 3 مرحله می شود . این 3 مرحله عبارت اند از : قبل طراحی سایت، زمان طراحی، بعد از طراحی سایت . در این مطلب تصمیم گرفته ایم تا مهم ترین قوانین طراحی سایت را در این 3 مرحله شرح دهیم . ممکن است برایتان سوال پیش اید که ایا تمامی قوانین همین تعداد است که در این مطلب ارائه می شود ؟ باید به شما بگوییم که قوانین در خصوص طراحی سایت بسیار زیاد می باشد .

اما مهم ترین قوانین طراحی سایت که در این مطلب ان ها را می خوانید همین چند مورد ذکر شده است . اما نگران نباشید زیرا شما با رعایت و اجرای درست همین قوانین و نکات می توانید به نتجه ی مورد نظرتان که قطعا موفقیت وب سایتتان است برسید . اما اگر باز هم مایل به دانستن تمامی نکات و قوانین مربوط به طراحی سایت هستید ما را دنبال کنید . در مطالب بعدی حتما در این خصوص برای شما کاربران عزیز توضیحاتی را ارائه می دهیم .

مهم ترین قوانین طراحی سایت به شرح زیر هستند :

  1. رعایت اصل سادگی در کنار زیبایی در طراحی سایت
  2. منحصر به فرد طراحی کنید
  3. از تصاویر در طراحی سایت بهره ببرید
  4. در طراحی سایت ثبات داشته باشید
  5. استفاده ی صحیح از رنگ ها در طراحی سایت
طراحی سایت

رعایت اصل سادگی در کنار زیبایی در طراحی سایت

استفاده کردن از عناصر مختلف برای جذاب بودن هر چه بیشتر وب سایت برای کاربران عملی است که همه ی طراحان از ان استفاده می کنند . اما مرز زیبایی سایت و اشفتگی در ان به وسیله ی این عناصر بسیار نزدیک به هم هستند . در واقع می خواهم این را به شما بگویم که اگر از این عناصر و المان ها بیش از حد اعتدال در وب سایت خود استفاده کنید به جای این که وب سایت زیبا و جذابی برای کاربران داشته باشید، یک وب سایت شلوغ و گیج کننده بری ان ها ساخته اید .

درست است شما باید امکانات زیاد و کاربردی را در اختیار کاربران خود قرار دهید تا ان ها راحت باشند . اما دقت کنید استفاده ی بیش از حد از چنین عناصری ان ها را سردرگم می کند و ان ها نمی توانند به خواسته خود دست پیدا کنند . در واقع کاربران از گشتن به دنبال موارد مورد نیاز خود بیزارند . پس توصیه بنده به شما این است که در طراحی سایت از عناصر مختلف و جذاب استفاده کنید به صورتی که سادگی و در عین حال زیبایی وب سایتتان حفظ شود .

منحصر به فرد طراحی کنید

دقت کرده اید زمانی که وارد خانه ی شخصی می شوید که خانه ی ان ها نا مرتب است و ظاهر خوبی ندارد، حس خوبی به شما نمی دهد . حتی در مواردی از روی ظاهر خانه، شخصیت صاحب خانه را نیز قضاوت می کنید . همین موضوع را برعکس تصور کنید، یعنی وارد خانه ای شوید که بسیار مرتب و اراسته است . در این هنگام هم ان محیط به شما حس خوبی می دهد و در ان جا راحت هستید و هم نسبت به صاحب خانه حس بهتری دارید .

دقیقا این موضوع در طراحی سایت نیز اتفاق می افتد . از ان جایی که وب سایت ها ویترین کسب و کار شما و نماینگر خواسته و تقریبا خود شخص شما است باید در این مورد بسیار با دقت تر عمل کرد . مخصوصا در صفحه ی اول وب سایت که اولین چیزی است که کاربران می بینند . وب سایتتان را باید به گونه ای طراحی کنید که در نگاه اول کاربران را به خود جذب کند و ان ها را تشویق به بازدید از دیگر بخش های وب سایت کند .

شما باید حداکثر میزان تاثیر گذاری را بر روی کاربران داشته باشید . در واقع به قول معروف یک وب سایت کاربر پسند طراحی کنید .

طراحی سایت

از تصاویر در طراحی سایت بهره ببرید

طبق امار به دست امده میزان تاثیر گذاری و حتی جذب کاربران توسط عکس و تصویر بسیار بیشتر هر عنصر دیگری است . کاربران شاید حوصله نداشته ابشند که تمامی مطالب وب سایت شما را مطالعه کنند . اما شک نکنید که تمامی عکس های وب سایت شما را مشاهده می کنند . پس با توجه به این موضوع بسیار مهم که جز مهم ترین قوانین طراحی سایت است شما می توانید با استفاده کردن از عکس های زیبا و با کیفیت، برد زیادی کنید .

اما زمانی این تاثیر گذاری اتفاق می افتد که اول از همه تصاویر استفاده شده ی شما مرتبط با موضوع باشد و جایگیری مناسبی نیز داشته باشد . همچنین از کیفیت بالایی برخوردار باشد و تا جایی که امکان دارد ان تصاویر اختصاصی و منحصر به فرد و طراحی شده توسط خوده شما باشد . در این صورت حتی می توانید از تصاویر برای ارسال پیام به مخاطب و همچنین هدایت وی به اطلاعات مورد نظرش کمک کنید . همچنین می توانید به کمک تصاویر به کاربران نشان دهید که به طور کلی در این صفحه چه چیز هایی را می توانند پیدا کنند .

در طراحی سایت ثبات داشته باشید

شاید خوده شما هم در اینترنت با وب سایت هایی رو به رو شده باشید که طراحی و ظاهر هر صفحه ی ان به یک شکل متفاوت است . به صورتی که کاربران وارد هر صفحه از ان می شوند گمان می کنند که یک وب سایت دیگر است و با قبلی تفاوت دارد . دقت کنید منظور ما از این که گفته ایم باید در طراحی سایت ثبات داشته باشید این است که صفحات را به گونه ای طراحی کنید که کاربران در هنگام بازدید از وب سایت شما بدانند این صفحه مربوط به وب سایت شما است .

درست است تنها خواسته ی شما زیبایی وب سایت است اما افراط کردن در هر زمینه ای نتیجه ی خوبی به دنبال ندارد . عملکرد شما به عنوان فردی که در حال طراحی سایت است باید به شکلی باشد که برای کاربران و مخاطبانتان چشم نواز باشد و این امکان در اختیار او قرار داده شود که بتواند به بخش های مختلف وب سایت شما در کوتاه ترین زمان دسترسی پیدا کند .

طراحی سایت

استفاده ی صحیح از رنگ ها در طراحی سایت

رسیدیم به یکی دیگر از مهم ترین قوانین طراحی سایت که استفاده از رنگ ها است . تقریبا اکثر انسان ها از رنگ های پر انرژی و شاد و جیغ خوششان می اید و از ان ها در یک زمینه ای زندگیشان استفاده می کنند . اما موضوع مهمی که در این جا مطرح است، استفاده کردن از رنگ ها در فرایند طراحی سایت می باشد . اگر از رنگ ها به طور صحیح و درست استفاده شود می تواند باعث موفقیت وب سایت شما شود .

در غیر این صورت همین موضوع که شاید از نظر دیگران کم اهمیت باشد می تواند باعث شکست شما شود . طبق امار به دست امده از نظر سنجی ها کاربران بیشتر از وب سایت هایی خوششان می اید و استقبال می کنند که دارای رنگ های ساده ایی هستند . به شما پیشنهاد می کنیم که در روند طراحی سایتتان از روانشناسی رنگ ها و همچنین رعایت مواردی هم چون عدم ایجاد کنتراست شدید بین متن و زمینه استفاده و رعایت کنید .

امیداوریم که از مطالب ارائه شده در زمینه ی مهم ترین قوانین طراحی سایت راضی باشید . از زمانی که برای مطالعه ی این مقاله گذاشتید از شما ممنونیم . اگر از مطالب لذت برده اید به دیگر مقالات ما در زمینه طراحی سایت و سئوی سایت و گرافیک سایت و مقالات وردپرس و ایمیل مارکتینگ سر بزنید . همچنین اگر مطالب برای شما مفید بود از شما درخواست میکنیم تا ان را با دوستانتان نیز به اشتراک بگذارید . در صورتی که احساس کردید مطلب کامل نیست و یا این که شما موارد دیگری را هم در زمینه ی مهم ترین قوانین طراحی سایت می دانید ما را مطلع کنید .

مطلبی که را جب به ” مهم ترین قوانین طراحی سایت ” برای شما ارائه داده ایم شامل 10 قانون است اما در این بخش از مطلب به معرفی 5 تا از مهم ترین قوانین طراحی سایت می پردازیم . برای مشاهده ی 5 مورد دیگر اینجا کلیک کنید .

به اشتراک بگذارید!
پرستو بخشی

پرستو بخشی

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.
روش های کسب درامد از طراحی سایت قسمت3

روش های کسب درامد از طراحی سایت قسمت3

در این سری از مقالات قصد داریم 7 تا از بهترین روش های کسب درامد از طراحی سایت را که هر کسی، حتی بدون داشتن دانش تخصصی در این زمینه می تواند انجام دهد را خدمت شما معرفی کنیم . اگر همان طور که برایتان شرح می دهیم عمل کنید قطعا به نتیجه ی مطلوبی […]

طراحی سایت آژانس هواپیمایی

طراحی سایت آژانس هواپیمایی

طراحی سایت آژانس هواپیمایی به جذب مشتری و برندیگ کسب و کار آژانس ها کمک شایانی می کند . اینترنت بستر گسترده ای است که امروزه در دسترس اکثر افراد جامعه است . همچنین این که حضور پر رنگی در زندگی این افراد دارد . امروزه اکثر افراد با راه اندازی شدن وب سایت های […]

معرفی 23 فوتر جذاب در طراحی سایت

معرفی 23 فوتر جذاب در طراحی سایت

در این مقاله می خواهیم به شما 23 تا فوتر جذاب در طراحی سایت را معرفی کنیم . اما قبل از آن بپردازیم به این موضوع که فوتر سایت چیست و دقیقا چه مواردی را در آن قرار می دهند . Footer چیست ؟ فوتر بخشی از وب سایت است . همه ی ما می […]

مزایای ایمیل مارکتینگ بیشتر از معایب ان

مزایای ایمیل مارکتینگ بیشتر از معایب ان

در مقاله ی قبلی بازاریابی ایمیلی یا همان ایمیل مارکتینگ را برای شما کاربران عزیز شرح دادیم . در این مقاله قصد داریم تا در مورد مزایای ایمیل مارکتینگ که بیشتر از معایب ان است برایتان توضیحاتی را ارائه دهیم . امیدواریم تا این مطلب به درک بهتر این روش جذاب و راحت و مهم […]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.